Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1735 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 16:38

Witam kolegów,

Ostatnio byłem w centrum wędkarstwa i rzucił mi się w oczy stojak fenwick. Kiedyś chciałem kupić sobie taki kijek bo od zawsze o tej marce słyszałem ale nigdy nie widziałem w sklepach a wiadomo - trzeba poczuć. Byłem zdziwiony bo jeszcze miesiąc temu jeszcze tego stojaka tam nie było. Sprawdziłem parę kijów w sklepie i w końcu wiem że warto. Chciałem tylko spytać czy ktoś miał kiedyś do czynienia nad wodą z serią HMG? Bardzo mi przypadł spinning z tej serii i z tego co zauważyłem z dożywotnia gwarancją.

Jeśli ktoś z kolegów miał do czynienia z tą wędką napewno pomoże mi to w szybszej decyzji.

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 czerwiec 2010 - 20:34

Jaka cena tego kijka i jakie parametry (dł. c.w.)? to tak OT.
Jedyny Fenwick, którego miałem w ręce miał akcję ugotowanego makaronu spagetti, mi się podobał, ale cena była zawrotna (nie ze względu na parametry i jakość kija, ale ze względu na miejsce w jakim był sprzedawany).

#3 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 08:06

Z tego co pamietam ok. 600 zł - były też tańsze. Ten akurat był na 2,10 (3-18g) - piękne blanki, rewelacja. Raczej decyzja zapadła

A tak w ogóle to na tyle mnie zaintrygował ten stojak że chciałem znalezc jakis informacji a tu prosze - oficjalna strona. W końcu.
www.fenwick.com.pl

#4 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 czerwiec 2010 - 11:55

cześc,
używam od kilku lat do łowienia w Wiśle z brzegu Fenwicka Black Night Hawk z seri HMX 9'6 MH 7-38 gr.- rewelacja, lekki, szybki (nie ma w sobie nic z ugotowanego makaronu), mimo przelotek SS-303 Titanium ( które wylądają jak same ramki pozbawione wkładu)sprawuje się doskonale (ma na koncie sandała 97 cm). Blank mięsisty o fajnym progresywnym ugięciu.
Jedyna wada to trochę zbyt długi dolnik (jak zresztą w prawie wszystkich spinningach koncernu tj. Berkleyu, ABU, Mitchellu).
Sławek

  • Lukooo lubi to

#5 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 12:07


Hm, w sklepie widziałem takie serie jak HMX czy HMG oprócz tego jeszcze chyba ze dwie lub 3, nawet chyba najwyższa seria. Te o których wspomniałem to modele z rynku amerykańskiego, więc wiadomo co za tym idzie - jakość, wytrzymałość. W każdym razie to dobrze że taka ceniona marka się pojawiła

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 czerwiec 2010 - 15:20

Nabyłem kiedyś, okazyjnie, model HMG-CV 762 2,3m/3-12. Prawdę mówiąc zachwycony nie byłem.
Ale widziałem wśród znajomych, świetne modele, tej firmy.
Tylko, że to już wyższa półka była chyba, Techna AV i River Runner o ile pamiętam :D.

#7 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 13 czerwiec 2010 - 19:24

Dzięki Pike00 za podanie stronki!!!

W końcu będę miał szanse obejrzeć te wędki bo jednym z punktów sprzedaży jest Nowy Targ, gdzie obecnie studiuję. Castinguję już parę lat i na temat Fenwicka słyszałem same dobre rzeczy.
Zdam relację co i jak za dni parę.

Pozdro


#8 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 17 czerwiec 2010 - 18:59

Witam,

Już wiem dlaczego takie opinie krążą na temat wędzisk fenwick-a...
Mnie osobiście urzekły... wykonanie, praca, no i wcale drogie. Osobiście przypadły mi do gustu dwa kije:

HMXS70M-2-XF 2,10m / 3-21g poręczny lekki pod łódeczkę miodzio
no i pod mój ukochany casting HMXT89M-2-F 2,70m / 10-28g mocny blank i widać że będzie się ładnie ładował pod przynętą.

Jeśli ktoś na nie wędkuje chętnie przeczytam opinie,

Pozdrawiam,

  • erqgth lubi to

#9 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2010 - 10:19

Jakież to szczęście dla wędkarza i satysfakcja z zakupu, kiedy wraca z nad wody przekonany iż dokonał właściwego wyboru.





54 cm / 1,39 kg
Piękna walka, szybka fota, chlup do wody i fajeczka ze szczęścia ;)

Cholernie dobry kijaszek,

Pozdro

Załączone pliki

  • Załączony plik  rybka.jpg   85,68 KB   4099 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:34

Tak Waldek RIVER RUNNER to byly kije :huh:
do dzis zaluje ze odsprzedalem :(
  • NARA lubi to

#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 lipiec 2010 - 20:46

Dzisiaj trafiłem na kije Fenwick'a w sklepie, pooglądałem i to było zupełnie coś innego niż ten kij, który kiedyś miałem w ręce (nic nie było podobnego do gotowanego makaronu). Przyznam, że gdybym szukał jakiejś wędki to brałbym je (Fenwick'i) pod uwagę. Bardzo mi się podobały, choć nad wodą z nimi nie byłem.
Pozdrawiam i gratuluję sukcesu.
  • NARA lubi to

#12 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:45

Dokupiłem w zeszłym tygodniu spinning na pontonik z serii HMG :o .
Ciężar wyrzutu 7-35g na 2,13m. Zakres bardzo trafiony, o dziwo lekka wędka jak na taki mocny blank :huh: .
Machałem 12 cm gumami na główce 25g i pracował bez wysiłku (ja też).
Mizerne brania wyraźnie wyczuwalne, a szybka akcja pozwoliła zaciąć dwa szczupłe 7dziesiątaki na 12cm białe gumki z czarnym grzbietem na 10g główce.
Weekend udany.


Pozdrawiam wszystkich, urlopowiczów - pogoda sandaczowa
  • michi666 lubi to

#13 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 17:30


Gratuluje koledze modelu fenwick HMG - ja wędkuje już nim od ponad 2 tygodnie i przyznaje, że ten kijek jest po prostu świetny. Szybki, lekki, mocny i bardzo czuły a na dodatek bardzo fajnie wygląda. Poza tym nie sądziłem, że w takiej cenie będę miał jeszcze dożywotnią gwarancję, co mnie bardzo zaskoczyło.

Gratuluje szczupaków i życzę jeszcze większych sukcesów. Ja co prawda na szczupaka się nie nastawiałem ale za to kilka ładnych sandaczy kijek wyholował..


#14 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 lipiec 2010 - 17:57

Chyba na jesien Jacek zaczal sie rozgladac za nowym kijem na pstragi . Po wielu podejsciach wybral w Cabelasie jednoczeciowy Fenwick Elite-Tech Walleye Spining Rods . Kij zaprojektowany na sandaczyki amerykanskie z lodzi . Jego opis to EWSB77M-M , 4-12 lb , 1/8-3/4oz. czyli 3,5 gr do 21 gramulkow . Akcja Moderate , power Medium . Te 7,7 to oczywiscie w stopach cos ponad 210 cm . Okazalo sie to strzalem w 10 . Kij idealnie sie sprawdzil na naszych strumieniach w Labiryncie . Ja tez go oczywiscie kupilem i podpisalem oraz znaczek brown trout nakleili mi . Najlepszy kij jaki mam obecnie na moje pstrazki .
Kosztowal okolo 125$ ...serie szybko wykupili i juz ich nie widzimy :mellow:
Tadek nadal preferuje Wild Riverka St :mellow: Croixa....

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:31

......Jego opis to EWSB77M-M , 4-12 lb , 1/8-3/4oz. czyli 3,5 gr do 21 gramulkow . Akcja Moderate , power Medium . Te 7,7 to oczywiscie w stopach cos ponad 210 cm . ........

Jurku, to ten? http://www.fenwick.c...er-casting.html

#16 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:54

Wygala na to ze ten :mellow:

#17 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:56

Sorry ze tak niedbale podalem dlugosc w cm ale do dzis nie przywyklem tego przelicznika ...230cm ...piekna dlugosc ...uniwersalna :mellow:

#18 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 lipiec 2010 - 19:02

Z naszego Cabelasa wtedy je wykupili ale teraz widze ze na stronie internetowej Cabelasa sa i kosztuja 149,99 ...czyli sa na rynku .

#19 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 20:14

Witam ponownie koledzy.

Zakupiłem ostatnio w sklepie kolejny modelik z mojej ulubionej serii Fenwick HMG, tym razem casting Tiggerstik.
To mój trzeci casting ale pierwszy w jednoskładzie (2,0m ; 7-25g) po prostu jest rewelacyjny i ciężko znaleźć inne słowo. Szybciutki, bardzo mocny i super czuły.. Już na pierwszym wyjeździe pięknie zaciął i wycholował ładnego szczupaczka na 68 cm.

Poniżej dorzucam fotki.

Pozdrawiam wszystkich :D

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Michaelfly

Michaelfly

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 21 sierpień 2010 - 08:49

Hey Pike w jakim sklepie w PL moge dostac te patyki Fenwicka??prosze o namiary ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych