Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 październik 2010 - 23:17

Na moim zlamanym Fenwicku sa takie drobiazgi ...wiec zal...
przypominam ze z mojej winy to zlamanie :(

Załączone pliki



#42 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2010 - 23:18

Fajna sprawa... :wacko:

#43 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 październik 2010 - 23:33

Tiaaaa..szczegoly fajne i ciesza ...zlamanie wedki w polowie wedrowki strumykiem juz nie :(

#44 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 17 październik 2010 - 13:25

Jerry, świetna sprawa z tym art'em na blanku..
Oby ten kolejny służył Ci już zawsze.
Ja ze swojego Jigging'a jestem super zadowolony.
Pozdr.

#45 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 23 październik 2010 - 20:32

Witam wszystkich użytkowników forum!
Jestem nowy i niezbyt doświadczony w temacie markowych wędzisk, jednak głodny wiedzy i doświadczeń ;)
Mam do Was pytanie na temat jednego z wędzisk Fenwicka. Wczoraj byłem w Olsztynie w sklepie Guljus i tam wpadł mi w oko jeden z kijków z serii najprawdopodobniej HMG. Kij miał opis z tego co pamiętam do 1i 1/4 uncji, długość 7'0, moc 20 lb. Bardzo mi się podobało jego ugięcie i uważam, że ma potężną moc. Ponadto był leciutki i generalnie podobał mi się. I tutaj czas na pytanie- do połowu jakich ryb ten kij najlepiej by się nadał i jakie przynęty najlepiej by obsłużył? Może ktoś z Was podzieli się swoją wiedzą o tym sprzęcie? Bardzo proszę o kilka chociaż słów. Sam poszukuję kija pod szczupłego z łodzi, raczej pod większe gumy- do 15 cm.i główki do 25 gramów, woblery( takie bardziej oporowe), niekiedy wahadła( alga do nr 3)i obrotówki( największe to Mepps Lusox). Czy ten Fenwick by się nadawał? Dodam, że łowię głównie na bardzo zaczepowej rzece(Łyna w Bartoszycach i w pobliżu granicy).

#46 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 23 październik 2010 - 21:36

Witam Maja 2

Jako iż jestem posiadaczem między innymi tej serii czyli HMG mogę się wypowiedzieć o tym kiju gdyż go oglądałem. Mój HMG to co prawda pazur mod multik o gramaturze wyrzutowej 7-25 ale to ta sama seria, ten sam blank, korek itp.
Z tego co napisałeś to ten o którym piszesz to dwuskład 7-35g
http://www.fenwick.c...-czesciowy.html :D

Kij ten spokojnie obsłuży gumy na główkach do 35g (nawet cięższe). Co do blach w 100% obsłuży te których będziesz używać (algi, duże obrotówki, itp.)
Dolny ciężar wyrzutowy to myślę ok. 10 g - blank ten bardzo ładnie ładuje podczas rzutów, a moc - oj ma jej sporo...

Pozdrawiam

#47 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2010 - 10:23

Tyle, że do łowienia w Łynie z brzegu może być zdecydowanie za krótki.
Chyba, że łowisz z łodzi to wtedy problem znika :D

#48 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 24 październik 2010 - 11:40

pike00
Dzięki za odpowiedź. Kijek faktycznie był 2-częściowy, zauważyłem również, iż miał sporą zbieżność. Łowisz na plecionkę? Na Łynie raczej trzeba z uwagi na zaczepy. Twój kij nie gubi ryb? Jakbyś jeszcze mógł powiedzieć do połowu jakiej ryby bardziej pasuje Twoim zdaniem... No i jak z czułością brań- to dla mnie ważne.

WhiteWillow
Widzę, że jesteś z Kołobrzegu. Znasz Łynę? Może byłeś kiedyś w Bartoszycach? Co do łowienia w tej rzece, to łowię głównie z łodzi w okolicach Stopek, aż do granicy państwa. Czasem tylko wyskoczę sobie na odcinek miejski, ale to tak bardziej z obowiązku, niż spodziewając się rzeczywiście brania szczupaka. Tutaj biorą głównie klenie i jazie a i to niezbyt duże.

Pozdrawiam serdecznie. ;)

#49 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2010 - 12:01

Nie jestem z Kołobrzegu tylko obecnie tutaj stacjonuję :D

Znam Łynę, ale na odcinku powyżej - od Smolajn do Olsztyna. W Bartoszycach Łyna jest już dużą rzeką więc łowienie z łodzi jak najbardziej wskazane.

A w Bartoszycach będę w sobotę, niestety tylko przejazdem.

#50 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 24 październik 2010 - 12:57


Myślę że ten o którym piszesz nada się idealnie szczupak / sandacz. Blank jest mocny i szybki dlatego możesz śmiało nim również jiggować pod sandacza. Na kiju czuć każde branie.. Mój casting jest słabszy - do 25g i zakupiłem go pod sandacze do główek 15 - 30g oczywiście na plecionce.
Nie spadają mi z niego ryby - ma bardzo ładna pracę pod rybą.

Pozdrawiam

#51 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 24 październik 2010 - 14:57

White Willow.
Serdecznie zapraszam do Bartoszyc ;)
Jeżeli interesuje Cię wędkowanie w moim mieście, to zapraszam na stronę jednego z kół miejskich. http://www.leszcz.ne...a.pl/portal.php

pike00
Dzięki jeszcze raz za info o tym blanku. Będę miał nad czym pomyśleć przed nowym sezonem szczupakowym.

Pozdrawiam.

#52 OFFLINE   marty

marty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjasandomierz

Napisano 25 listopad 2010 - 16:51

Witam. Jaką posiadacie wiedzę na temat kijów Fenwick HMG, HMX. Sam miałem w ręce HMG 7 DO 28G i byłem zachwycony tym wędziskiem. Szybkie, cięte. Szperając w necie czytałem dobre komentarze o Fenwicku. Cena do przyjęcia. Ciekawe, że wielu opisywało Fenwicka jako amerykańską legendę. Moje emocje opadły po tym jak na amerykańskim ebayu znalazłem opis HMX że jest made in China. Czy wszystkie kije Fenwicka robią skośnoocy? Wie ktoś?

#53 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2010 - 17:30

Dla mnie takie kije nie istnieja.
Zdecydowanie wolalbym kupic cos uzywanego, a uzbrojonego w jednej z polskich pracownii.
Nie sadze zeby te kije Fenwicka byly gratis, a juz za 400 / 500 PLN mozna kupic naprawde swietne wedki chocby w naszym dziale sprzedam...



#54 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 listopad 2010 - 17:39

No cóż. Każdy ma prawo do własnej opinii ;) .

#55 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 25 listopad 2010 - 18:12


A co teraz nie jest produkowane w chinach :D

Może zróbmy listę tych wędek i blanków, włączając pracownie które są made in USA lub Japan. Myślę że będzie interesująca i szybka w przeczytaniu. To samo stałoby się z kołowrotkami.
Wspomnijmy jeszcze o ich cenach - pewnie nie zainteresuje to tych którzy nie mają minimum tysiaka na dobrą wędkę.




#56 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 25 listopad 2010 - 18:29

Ja również rozważałem zakup tej wędki i kupiłem. :mellow:
HMG 210 dł. c.w do 35.
Łowiłem nią kilka razy i muszę przyznać że kozacki kijek.
Kupiłem pod sandała bo jest cholernie czuła i leciutka.
Jeżeli chodzi o made in china to wydaje mi się
że nie ma co rozpaczać.
Wykonanie tej wędki jest świetne a porównywałem
ten kijek do avida i nie odstaje.
Chciałem wersję elite walley ale niestety to tylko jedno-składy
i nie mogłem sobie pozwolić.
Dożywotnia gwarancja - myślę że nie bierze się z niczego,
sprawdzona technologia i tyle.
Przed kupnem poczytałem o tej marce i spotykałem się
z przewagą pozytywnych opinii.
Dziś je potwierdzam. B)

pozdrawiam,

Z.H.


#57 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 listopad 2010 - 18:30

To, że produdent przeżucił produkcję do Chin, nie oznacza, że od razu spada jakość. Może tak być, ale to nie reguła. Cena sprzętu jest niższa, bo producenci płacą mniejsze podatki, płacą mniejsze wynagdodzenia i często dostają od lokalnych władz preferenycjne warunki ropoczęcia działalności. To zbija cenę, ale nie oznacza, od razu że produkt musi być niższej jakości.

#58 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 listopad 2010 - 18:35

Na zlocie głowatkowym miałem kilka patyków firmy j/w w łapie - nic im nie brakuje. Komponenty średniaki, poprawnie zmontowane. Jeśli ktoś liczy kasę to jest to dobra alternatywa.

#59 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 listopad 2010 - 10:36

To, że produdent przeżucił produkcję do Chin, nie oznacza, że od razu spada jakość. Może tak być, ale to nie reguła. Cena sprzętu jest niższa, bo producenci płacą mniejsze podatki, płacą mniejsze wynagdodzenia i często dostają od lokalnych władz preferenycjne warunki ropoczęcia działalności. To zbija cenę, ale nie oznacza, od razu że produkt musi być niższej jakości.


Podzielam zdanie Krzyśka :D.Mamy kilka dobrych przykładów z naszego podwórka: blanki CD i Batson, Slammery Penna, Daiwa Sol czy Shimano Sustain i wiele innych.Nie znam jeszcze człowieka który by stwierdził spadek jakości w wyżej wymienionych przykładach.Z innego podwórka: obiektywy do lustrzanek Pentax z serii Limited o doskonałej, zeissowskiej jakości i precyzji wykonania a jednak made in Vietnam :huh: .To że lubię wędki na blankach CTS produkawanych w Nowej Zelandii nie oznacza że kieruję się miejscem produkcji w wyborze patyka.
Pozdrawiam! :D

#60 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 15:27

zakladajac, ze producent trzyma standardy jakosciowe mozna sie uzgodnic, ze produkt bedzie spelnial oczekiwania ... zakladajac ...
wedlug mnie jednak, produkcja blankow OEM dla CTS, CD czy innych batsonow a masowe montowanie wedek w sichuan (po to aby na firmowym billboardzie napisac 'american legend') to jednak troche rozne pary butow
  • DP Fishing lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych