Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 czerwiec 2017 - 06:13

Dyrdymały i koszałki opałki niewątpliwie są główną ozdobą wędkarskiego świata. Takie jak wyjątkowo popularny frazes niedoszacowanie, z wyraźną lubością używany dla potwierdzenia swojego chwilkę wcześniej zauważonego znawstwa.

To co "od zawsze" jest technicznym standardem w markowym kiju, dla sprzętowego nuworysza całymi latami wypasanego powszechnym u nas zastępczym badziewiem, jest rzeczą zdumiewającą , domagającą się natychmiastowej, intelektualnie swojskiej interpretacji. Łowienie z opadu było/jest podobnie  zajebistym, odkryciem tubylczym.. :)

Faktycznie - nie łamią się przeciążane ani bezstresowo używane. Tak właśnie ma być. Polecam na początek stadom odkrywców rzeczy oczywistych, stary i dobry, firmowy przewodnik - tzw rod selector który mówi co i do czego służy..   


  • jezier lubi to

#1382 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:14

Mam kolegę psychiatrę. Z ciekawości pokazałem mu wpisy Sławka. Stwierdził jednoznacznie zaburzenia psychiczno-poznawcze. Dla określenie konkretnej jednostki chorobowej potrzebowałby pogłębionej diagnostyki. cyt: " Prawdopodobnie schizofrenia i masturbacja ... ".



#1383 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 07:56

Nie każda wędka FENWICKA do 21g będzie taka sama. Na blanku jest jeszcze oznaczenie mocy linki w libsach. To również wiele mówi o mocy kija. Wybierałem koledze kij FENWICKA i czuć różnicę pod obciążeniem na blankach opisanych do 12lbs i 14lbs przy cw do 21g - ugięcie. Sam mam Aetosa 2,13m, 3-21g, 14 lbs i jest znacząco sztywniejszy ("mocniejszy") od np PHENIXA MXS72M 6-21g, 12lbs. Ponadto FENWICK podaje również różne dolne granice cw np. 3-21g, 7-21g.



#1384 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:25

Z pewnoscią. Pisałem o hmx 3-21. Ponoć hmg mają górę zanizoną... Kiedyś był o tym live Corona Fishing. Warto zobaczyć.

#1385 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:00

Bobek , ksywę oraz percepcję masz idealnie dopasowaną do poziomu forum wędkarskiego. Naprawdę nie musisz się ciągle starać wszystkim przypodobać, ale wiedz, że zawsze chętnie ci podstawię drążek do dalszych ćwiczeń w nadgorliwości.. :)  


  • krzychun i coma lubią to

#1386 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 czerwiec 2017 - 06:35

Pozdrów starą i kota i nie wysyłaj ich więcej do telewizji :D


  • wicher_dziki_koń lubi to

#1387 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 czerwiec 2017 - 09:36

Pozdrów starą i kota i nie wysyłaj ich więcej do telewizji :D

Jak już chcesz komuś się odgryzać, to musisz zachować jakiś rozsądny poziom intelektualny. Inaczej (jak w tym przypadku) marnie na tym wychodzisz (tak wprost to wychodzisz na sporego buca). Musisz się starać.


  • Negra, coma i Kamil_Olsztyn lubią to

#1388 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 30 czerwiec 2017 - 19:37

Kija w rece nie miał a sie wypowiada :lol: . Niezły gnój sie zrobił w watku , troche smiechu warte , szczególnie ze obieglismy od tematu. :lol:  Moim zdaniem ten HMG ogarnie wiecej niz pisane 28g i podoła wymienionym wabikom. Bez bicia piany Panowie . Bez odbioru ;) .



#1389 OFFLINE   Luk1234

Luk1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Poznań

Napisano 04 lipiec 2017 - 19:03

Witam, czy ktoś użytkuje River Runnera  ERR68L-F-2 203 cm do 9 gr? 



#1390 ONLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 04 lipiec 2017 - 23:08

mam takiego, z pierwszej serii

Użytkownik damien79 edytował ten post 04 lipiec 2017 - 23:09


#1391 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 lipiec 2017 - 20:56

HMG66M-FS u mnie obsługiwał bez problemu główki 30g. HMG66MH-FC służył za lekką jerkówke czy kij do gum typu SG Herring 19, Real Eel 30 itd.


Za to Aetos 701M-FS opisane 21g mógł tylko nieznacznie przekroczyć.

#1392 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 13 lipiec 2017 - 16:12

Witajcie.
Interesuje mnie Fenwick HMXS 10'5 1/16-1/4 oz, 2-10lb Cross Scrim.
Ktoś używa/używał takowego kija?
Jeśli tak, prosiłbym o podanie optymalnych wabii w szybkim nurcie jakie ogarnie ten model.
Z góry dziękuje za wszelkie info.

#1393 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 lipiec 2017 - 13:37

Cześć Wam !

 

Mam pytanie, jak to wygląda z gwarancją w tych kijach ? Jakie są zasady dożywotniej gwarancji od Fenwicka?

 

 

 

 

Pozdrawiam Adam.



#1394 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2017 - 19:15

Panowie pytanie o HMG69ML-FS-2, niby jest 3-18g ale ile realnie ogarnia? Na uniwersał ten kij bedzie ok?

Użytkownik PatLove edytował ten post 09 sierpień 2017 - 19:17


#1395 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 sierpień 2017 - 23:04

Zaraz wychodzi nowe HMG z korkiem AAA i przelotkami Alconite w lekkiej ramce. Do tego nowy uchwyt, niestety nie Fuji. Stara seria może będzie w wyprzedażach :)

#1396 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2017 - 08:53

Ok, dzięki za info ale podstawowa rzecz dla mnie w tym momencie to charakterystyka tego kija i jego realny zakres...

Użytkownik PatLove edytował ten post 12 sierpień 2017 - 08:53


#1397 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 13:20

Panowie pytanie o HMG69ML-FS-2, niby jest 3-18g ale ile realnie ogarnia? Na uniwersał ten kij bedzie ok?

No więc tak, wędka zaczyna pracować pod gumą 6cm + 6-8 gr główka; (3 gramy jak w opisie, to trochę za mało; - easy shiner 2 + 4gr główka - można łowić ale nie ma komfortu) gumy 4/5 calowe + główka 12/15 gr to według mnie maksyma granica. (mam na myśli kopyta relaksa, phatomy -dragona).

Ta seria jest już lepiej opisana niż wcześniejsza, starsza wersja (miałem okazję łowić kilkukrotnie starszą serią - też do 18gr - obsługiwała spokojnie 5 calowe kopyta + główki 20gr; ).

Wędka na pewno nie jest przysłowiową "pałą" (wcześniejszy model owszem) bardzo ładnie amortyzuje rybki, waga - nie czujesz że masz kij w ręku.

W chwili obecnej jest to mój ulubiony kij, na szczupaka.

Najwięcej jak go przeciążyłem to Bandit 12cm + 20gr ołowiu (sama guma waży chyba ok 30gr)- ale wtedy już zwracałem uwagę przy wyrzucie- czuć było że to już za dużo dla tego kija.

Jak masz jakieś pytania to pisz, może coś podpowiem.

Pozdrawiam.



#1398 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2017 - 15:24

Dzięki za szczegółowe info, myślałem o tym kiju jako uniwersał na PL warunki. Głównie gumy 2-4", 5" gumami łowić nie zamierzam wiec powinien się chyba sprawdzić ale wychodzi na to, ze realnie ten kij ogarnia jakieś 10-35g, zgadza się?
Mam HMG66L-MFS-2 wiec bylem przygotowany na to, ze opis fabryczny cw można wsadzić między bajki ale nie sądziłem, ze aż tak góra jest zaniżona...
Moj ma opis fabryczny 1,5-10g, realnie jakieś 3-16g i jest to na prawdę świetny kij na okonia i szczupaka na lekko, na sandacza jednak trochę za miękki

Użytkownik PatLove edytował ten post 12 sierpień 2017 - 15:37


#1399 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 16:21

Tak jak napisałem, osobiście uważam że górna granica komfortowego łowienia (na dość płytkich zbiornikach tj max do 7-8m; bo na takich łowię najczęściej) to 12,5cm Phantom od Dragona na główce 12/15 gr. Ciężej można, ale już czuć że to gramatura nie dla niej.

Miałem jeszcze Hmg 66MH-FS 10-28gr do cięższych przynęt ale sprzedałem gdyż łowiłem nim sporadycznie. 69ML-FS 3-18gr ogarnia większość mich szczupakowych przynęt i uważam do łowienia szczupaków to całkiem przyjemny kijek.


Użytkownik neronhell edytował ten post 12 sierpień 2017 - 16:21


#1400 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:30

Dzięki za wyjaśnienia, muszę przemyśleć sprawę bo nie wiem czy ten kij nie będzie jednak za mocny na uniwersał do PL. Na co dzień lowie w Szwecji ale jak jestem w PL to tez potrzebuje właśnie jednego kija do wszystkiego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych