Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1735 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   Speed88

Speed88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZegrze
  • Imię:Kamil

Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:29

Się pozmieniało.

 

Gdybyś chciał skrobnąć krótkiego maila do Fenwick Customer Service i potrzebował pomocy, dawaj znać śmiało.

Czyli pisać do nich i naświetlić sprawę??



#1642 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 15 wrzesień 2020 - 15:50

Nie wiem co stało się z Twoją wędką, w jaki sposób zostałeś "zbyty" przez KR Fishing ani czy piszesz tu całą prawdę.

Aczkolwiek, jeśl masz prawo do gwarancji, z której przestawiciel się nie wywiązuje (a działa pod szyldem tej marki) i jesteś w stanie to udowodnić, to na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał.

 

Bardzo lubię te wędki pośród fabrycznych patyków i często je polecam m.in. ze względu na porządną gwarancję w PL - ale jeśli zeszli na psy lub nie ogarniają kuwety to warto wiedzieć.


Użytkownik kineret edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 15:51


#1643 OFFLINE   Speed88

Speed88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZegrze
  • Imię:Kamil

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:02

Oczywiście że jestem w stanie to udowodnić. Mam potwierdzenie od kuriera przysłane na maila o odebraniu mojej wędki przez KR FISHING.

Sam słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii  na temat ich gwarancji ale jednak takie dziwne sytuację też się zdarzają.


  • kineret lubi to

#1644 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:10

Kilka sklepów kończy współpracę z KR Fishing.

Chyba CZORT ich za bardzo pochłonął

#1645 ONLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 wrzesień 2020 - 00:23

Fenwick HMG 902MH 2,74m 26g
Uda mi się tym kijem w jakimś stopniu, podbić przynętę? Będzie dobry jako uniwersał na wodę stojąco?

#1646 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 05 październik 2020 - 14:57

Panowie ,coś takiego na ciężko , sandacz nada się..................?https://allegro.pl/o...-21g-9320854624 może ktoś posiada  lub podobny o tej samej długosci icw.........?


Użytkownik delux64 edytował ten post 05 październik 2020 - 15:07


#1647 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 październik 2020 - 17:23

Panowie ,coś takiego na ciężko , sandacz nada się..................?https://allegro.pl/o...-21g-9320854624 może ktoś posiada  lub podobny o tej samej długosci icw.........?


Mam dokładnie taki sam ,lecz u mnie robi przy szczupakach, myślę że sandacze ogarnie i to tego zamierzam go użyć przy zastosowaniu dużych gum już niebawem. Niedoszacowany, mocniejszy od Elite techa można to sporo przeciążyć.

#1648 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 05 październik 2020 - 17:40

Panowie ,coś takiego na ciężko , sandacz nada się..................?https://allegro.pl/o...-21g-9320854624 może ktoś posiada  lub podobny o tej samej długosci icw.........?

Posiadam taki kijek i nawet ostatnio próbowałem nim łowić ale do główek jigowych 12,5g a nawet 15g był za mocny, nie miałem komfortu łowienia. Takie jest moje odczucie. Przy 20 g i gumie Lunker City shaker 4,5 cala było ok. Ciężej nie próbowałem ale na pewno ogarnie sporo więcej. 



#1649 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 05 październik 2020 - 18:05

To mnie Zmartwiłeś myślałem że przynajmniej od 12g będzie dobre czucie a Ty mówisz od 20 g...Jsli tak to muszę lżejszy kaliber..

#1650 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 05 październik 2020 - 18:26

To mnie Zmartwiłeś myślałem że przynajmniej od 12g będzie dobre czucie a Ty mówisz od 20 g...Jsli tak to muszę lżejszy kaliber..

To jest moje odczucie. Najlepiej by było gdybyś miał możliwość wypróbowania tego kija. Jeden woli sztywne drugi spolegliwe. Ten jest przyjemnym kijem ale do średnio ciężkiego łowienia. Ja nie miałem możliwości wypróbowania go przed zakupem ale generalnie jestem zadowolony, choć używam go tylko parę razy w roku. 



#1651 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 05 październik 2020 - 18:33

Bo on ma ogarnać tez czasami koguta do 35 g.. ale..może kupię takiego 3/21 z dołu będzie lżej..ogarniał.........



#1652 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 październik 2020 - 19:10

ETB oraz ETW bym odpuścił. Blanki z papieru....

EWS czyli starszy Walleye lub ESM czyli Smallmouth byłyby godne polecenia. Dynamika też szersza niż nowsze wynalazki.

Mam ESMS63MH-F i jeśli chodzi o cięższy opad, to jest rewelacja kij. Do tego ciepła rękojeść i do końca grudnia można łowić.


Podobnie EWS63M-XF czy EWS66M-F

#1653 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 05 październik 2020 - 19:25

Bo on ma ogarnać tez czasami koguta do 35 g.. ale..może kupię takiego 3/21 z dołu będzie lżej..ogarniał.........

Może być za "miękki" pod koguta, ma inną akcję - "moderate-fast" (ale tylko w dwu-składzie i z długością 2.05) a i moc na pewno nie pozwoli jej tak przeciążać jak model który chciałeś kupić pierwotnie 6-12lb 3-21g do 10-17lb 7-21g.

Długość 2,13m w modelu 3-21 to tylko jedno-skład. 

 

Może ktoś Ci podpowie bo moja wiedza o połowach kogutami nie jest zbyt wielka.



#1654 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 31 październik 2020 - 09:51

Mam pytanko do posiadaczy fenwick word class 18cw czy na szczytówce dobrze widac opad główki i od ilu gram w realu...?

#1655 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 09 listopad 2020 - 11:25

Znajdzie się na forum jakiś posiadacz/ex użytkownik Fenwick River Runnera UL 6'9"? Da radę ta wędka pod microjigi, obrotówki 00, najmniejszy tanty, czy jednak szukać czegoś jeszcze "lżejszego"?

Służę pomocą jeśli chodzi o RR 7'6" L, w razie jakichkolwiek pytań.



#1656 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 listopad 2020 - 14:35

Jak wspominałem od kilku lat posiadam Fenwick HMG 1,98 cm 7-21 g w jednoskładzie. Dla mnie wędka prawie idealna:) Ostatnio w wędkarskim przysłuchiwałem się rozmowie, w której klient szukał kija sandaczowo-szczupakowego. Dostał odpowiedź, że trudnno będzie znaleźć takie połączenie:) Dla mnie ten Fenwick jest takim właśnie połączeniem. Tam gdzie łowię, mogę wziąć spokojnie ten jeden kij na łódkę. Obsługuje mi zestawy w zakresie od 3 g ołów + guma 10-12 cm (dryf do 2 m) do maksymalnie 15 g + cannibal 15 cm. Rzuty są komfortowe w obu przypadkach. 

 

Wadą tego kija jest to, że na rękojeści zastosowano jakiś rodzaj korkogumy, która niestety odkleja się, odsłaniając piankę. Wielokrotnie próbowałem skontaktować się z KR Fishing, zarówno przez formularz na stronie https://fenwick.com.pl/kontakt/, email, jak i telefon. Zero jakiejkolwiek odpowiedzi. Totalne ignorowanie klienta.

 

Dla mnie obsługa nie do przyjęcia, chętnie kupię kolejny kij Fenwick, ale póki dystrybutorem będzie KR, nie zaryzykuję.

 

P.S. Tym korkiem nie ma co się za bardzo przejmować, delikatnie go usunąłem i teraz mam rękojeść z czarnej pianki. Chyba jednak nie o to w tym wszystkim chodzi.


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 10 listopad 2020 - 14:35

  • Robert Crocker lubi to

#1657 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 listopad 2020 - 15:36

Dzwoń na bazę CZORT i proś Konrada. Może wtedy się uda
  • leszczynski.bp lubi to

#1658 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 listopad 2020 - 17:08

Jak wspominałem od kilku lat posiadam Fenwick HMG 1,98 cm 7-21 g w jednoskładzie. Dla mnie wędka prawie idealna:) Ostatnio w wędkarskim przysłuchiwałem się rozmowie, w której klient szukał kija sandaczowo-szczupakowego. Dostał odpowiedź, że trudnno będzie znaleźć takie połączenie:) Dla mnie ten Fenwick jest takim właśnie połączeniem. Tam gdzie łowię, mogę wziąć spokojnie ten jeden kij na łódkę. Obsługuje mi zestawy w zakresie od 3 g ołów + guma 10-12 cm (dryf do 2 m) do maksymalnie 15 g + cannibal 15 cm. Rzuty są komfortowe w obu przypadkach. 

 

Wadą tego kija jest to, że na rękojeści zastosowano jakiś rodzaj korkogumy, która niestety odkleja się, odsłaniając piankę. Wielokrotnie próbowałem skontaktować się z KR Fishing, zarówno przez formularz na stronie https://fenwick.com.pl/kontakt/, email, jak i telefon. Zero jakiejkolwiek odpowiedzi. Totalne ignorowanie klienta.

 

Dla mnie obsługa nie do przyjęcia, chętnie kupię kolejny kij Fenwick, ale póki dystrybutorem będzie KR, nie zaryzykuję.

 

P.S. Tym korkiem nie ma co się za bardzo przejmować, delikatnie go usunąłem i teraz mam rękojeść z czarnej pianki. Chyba jednak nie o to w tym wszystkim chodzi.

wszystkie HMG kupiłem w usa. nawet z wysyłką wyszło sporo taniej. co do zastosowania sandaczowo szczupakowego to potwierdzam.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 13 listopad 2020 - 17:09


#1659 OFFLINE   PiotrN

PiotrN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazury
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:42

Się pozmieniało.

 

Gdybyś chciał skrobnąć krótkiego maila do Fenwick Customer Service i potrzebował pomocy, dawaj znać śmiało.

Witam szanownego kolegę potrzebuję adres i mejl do Fenwick USA, mam problem z reklamacją w Polsce i chcę przedstawić całą sprawę dla producenta. Będę wdzięczny za okazaną pomoc. pozdrawiam Piotr



#1660 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 18:20

Wejdź na stronę producenta i kontakt.
https://www.purefish...ages/contact-us




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych