Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Archiwum Przynęt Polskich Twórców - APPT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 19:31

A cóż to takiego to APPT ?

Przyszedł mi do głowy projekt, którego celem jest powstanie zbioru współczesnych przynęt wędkarskich ... Waszego autorstwa. Nazwałem to puki co Archiwum Przynęt Polskich Twórców .

Wielu kolegów zbiera informacje i usiłuje odtworzyć historię Polskich przynęt a co za tym idzie i Polskiego wędkarstwa. Tylko oni wiedza ile to nastręcza problemów takich jak chociażby: kto, gdzie i kiedy wykonał, często bardzo piękną przynętę? A przecież powstawały one wcale nie tak dawno.

Pomyślałem więc czy można uprzedzić taką sytuację? 

Przypadek sprawił, że przed tegoroczną Rybomanią w Poznaniu, śledziłem pracę Maćka (@Melanzyk) aby zdążyć ze swoimi wyrobami do tego pokazu. To był jakiś impuls i ... napisałem do Maćka mail z prośbą o podarowanie mi jednej, wybranej przez niego przynęty. I nie chodziło mi tutaj o jakąś najlepszą, idealną przynętę lecz o taką z którą wiąże się jakaś historia, może anegdota?

Odpowiedź otrzymałem kilka dni po targach. Wyjaśniłem kilka kwestii i po przekonaniu (nie było to trudne) Maćka do mojego pomysłu, przyszło m nerwowo czekać na przesyłkę z Irlandii (Poczta Polska pokazała klasę ... 2 i pół tygodnia!!!! oczekiwania)

I jest APPT 1. 

Dzięki Maćku za akceptację i wsparcie pomysłu (i dodatkowo dwie książki wędkarskie, które dołączyłeś do przesyłki)

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany dołączeniem do tej akcji to zapraszam do dyskusji w wątku lub na priv.

PS otrzymane przynęty nie będą celem handlu ani nie będą używane do wędkowania. 

Załączone pliki


Użytkownik BOB1 edytował ten post 23 marzec 2016 - 19:35


#2 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 23 marzec 2016 - 19:44

Super sprawa. Setki osób w Polsce mają pasje do robienia przynęt własnoręcznie. Gdyby każdy twórca który "jako-tako" zaistniał w świadomości wędkarskiej braci darował ci jednego wybranego woblera, blaszkę czy obecnie gumy to za pare lat otwierasz wystawę lub muzeum. Fajną nazwę zaproponowałeś choć mi przyszło do głowy: APSRW - Archiwum Polskiej Szkoły Rękodzieła Wędkarskiego.


  • BOB lubi to

#3 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2016 - 19:47

świetny pomysł taka Biblioteka Narodowa przynęt,


  • BOB lubi to

#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 19:49

Dzięki za pomysł na nazwę (jestem otwarty na wszystkie rady)

Zastanawiałem się nad skierowaniem w kierunku jednego rodzaju przynęty ale doszedłem do wniosku, że to nie było by OK w stosunku do innych twórców. Ale jednak, gdyby zgłosili swój akces tylko ci, którzy są zarejestrowani na j.pl ... to już się boję, czy dam radę? :huh:


Użytkownik BOB1 edytował ten post 23 marzec 2016 - 19:50

  • remek lubi to

#5 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2016 - 19:51

dasz radę, tylko czy szafy nie trzeba będzie nowej?


  • BOB lubi to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 19:55

Nie chciał bym się zamknąć w samym "posiadaniu" przynęty. Chciał bym móc dołączyć do niej jakąś historię, informację o tym kiedy, gdzie i jak powstawały. 



#7 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 marzec 2016 - 20:09

Świetna inicjatywa .

Czasu Ci braknie na ryby w tym roku jak chcesz to zrealizować ;)


  • BOB lubi to

#8 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 23 marzec 2016 - 20:49

A podsuwalem Ci propozycję zakupu następnej szafy... Pomysł znakomity, pogratulować!
  • BOB lubi to

#9 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 23 marzec 2016 - 21:42

I ja się przyłączę, moje woblery to wyłącznie jednostkowa produkcja z przed ok. 10 lat, unikaty, żaden wobek się nie powtarza, "popełniłem ich trochę ale czasami żal wrzucać do wody i tak leżą w pudełku...Co do nazwy dołożyłbym A na końcu czyli APPTA - Archiwum Przynęt Polskich Twórców Amatorów ;-)


  • BOB lubi to

#10 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 21:52

Gdybym wielu z tych wytwórców nazwał "amatorami" to wielu z wytwórców "fabrycznych" musiał bym nazwać ... badziewiakami? :unsure: :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 23 marzec 2016 - 21:53

  • Friko i Franc lubią to

#11 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 23 marzec 2016 - 22:04

hehe wiedziałem, miałem na myśli, że nie mają korporacji jak rapala czy salmo itd itd...



#12 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 23 marzec 2016 - 22:07

Jaki ma sens zamknięcie przynęt np. u Bob1 czy u kogokolwiek innego.
Będziemy robić wyjazdy autokarowe do Bob1 na oglądanie?? Jak je potem obejrzeć w tych szafach?
Jest baza kołowrotków,może być i przynęt HM.
Poszedł bym dalej.
Baza przynęt w 3D. Kwestia skanera, rozwiązań jest na rynku kilka.
Po skanowaniu wracają do właściciela.
A Ci co mają UNIKATY i nie chcą się z nimi rozstawać, mogą je wypożyczyć na czas skanu.
Kwestia organizacji.
  • BOB i antoni lubią to

#13 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 22:19

Jestem muzealnikiem starej daty więc i swoje zbieractwo organizuję wedle tych zasad. A w skład tej zasady wchodzi i to: każdy oryginalny obiekt powinien być zinwentaryzowany i zdigitalizowany co w miarę swoich możliwości zamierzam robić.

Natomiast nie mam możliwości przyjmować wycieczek autokarowych :) ...puki co ;)



#14 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 23 marzec 2016 - 22:30

To tylko pomysł. A Ty tu jesteś szefem szefów.  :D

W każdym bądź razie życzę powodzenia.  :)


  • BOB lubi to

#15 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 22:36

Dziękuję :)

Ale "szefami" są twórcy. To na nich spada trudna decyzja, co i czy w ogóle przekazać. A decyzja nie jest wcale łatwa. To tak jakby z "pierdyliona" fotografii z wspaniałego urlopu wybrać do prezentacji tylko jedną :D



#16 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 marzec 2016 - 22:54

Nooo Bob!
Dobrze ze w końcu dotarła paczka. W ten sam dzień wysłałem koszulkę dla kolegi Dagona też do Wawy, która jeszcze idzie.

Od siebie dodam że na zdjęciu widzimy Trouta nr 1. Ciężko uwiezyc że to juz 2 lata :) To malowanie w chwili obecnej zmieniło się i to bardzo.

Fajnie będzie Cię odwiedzić za X lat i zobaczyć ten numer 1 :)


Pozdr
M

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 23 marzec 2016 - 22:54

  • BOB lubi to

#17 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 23 marzec 2016 - 22:56

poczta to temat rzeka, kiedyś wysłałem bobowi przynętę i...wsiąkła jak kamfora..szkoda gadać.



#18 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2016 - 23:01

Nooo Bob!
Dobrze ze w końcu dotarła paczka. W ten sam dzień wysłałem koszulkę dla kolegi Dagona też do Wawy, która jeszcze idzie.

Od siebie dodam że na zdjęciu widzimy Trouta nr 1. Ciężko uwiezyc że to juz 2 lata :) To malowanie w chwili obecnej zmieniło się i to bardzo.

Fajnie będzie Cię odwiedzić za X lat i zobaczyć ten numer 1 :)


Pozdr
M

Czekaj, nie będzie tak lekko. Jeszcze zrobię z Tobą wywiad w tym temacie ;)  :D

A w odwiedziny zapraszam i to nie koniecznie za X lat


Użytkownik BOB1 edytował ten post 23 marzec 2016 - 23:22


#19 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 marzec 2016 - 23:35

BOB sam nie wiem co o tym myśleć...

Z Twoim stażem na tym forum,oczywiście jestem w stanie uwierzyć,ale pierwsza myśl była...sam wiesz -dobry sposób na pozyskanie unikatowych przynęt.

Podepnę się pod pytanie kolegi,czy zamierzasz otworzyć muzeum? Bo do zrobienia wątku z przynętami wystarczą foty i dobry opis twórcy.

Może się mylę,ale jak chcesz mieć eksponaty u siebie w domu,to je po prostu zakup na giełdzie,tak,jak wszyscy to robią.

Mam znajomego,który kolekcjonuje woblery i na moje oko są warte jakieś 30 tysi,ale on kupuje od początku swojej  przygody z wędkarstwem,czyli jakieś 45lat.

Rozumiem,że jeśli coś nie wyjdzie,lub się rozmyślisz (inne przypadki losowe),odeślesz przynęty autorom.

 

POZDRAWIAM



#20 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 24 marzec 2016 - 06:03

BOB sam nie wiem co o tym myśleć...

Z Twoim stażem na tym forum,oczywiście jestem w stanie uwierzyć,ale pierwsza myśl była...sam wiesz -dobry sposób na pozyskanie unikatowych przynęt.

Podepnę się pod pytanie kolegi,czy zamierzasz otworzyć muzeum? Bo do zrobienia wątku z przynętami wystarczą foty i dobry opis twórcy.

Może się mylę,ale jak chcesz mieć eksponaty u siebie w domu,to je po prostu zakup na giełdzie,tak,jak wszyscy to robią.

Mam znajomego,który kolekcjonuje woblery i na moje oko są warte jakieś 30 tysi,ale on kupuje od początku swojej  przygody z wędkarstwem,czyli jakieś 45lat.

Rozumiem,że jeśli coś nie wyjdzie,lub się rozmyślisz (inne przypadki losowe),odeślesz przynęty autorom.

 

POZDRAWIAM

No to pojechales chlopie,  oj joj joj Chyba nie doczytales o co tu chodzi ,a wszedzie szukac przekretow ,kojarzy mi sie z mysleniem ludzi od dobrej zmiany . :huh:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych