Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Żyłka Trabucco - opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 20 październik 2014 - 09:33

Hej

Dotychczas używałem żyłki trabucco 0.20 szczupakówki, okazała się niebywale dobra taka plecionko-żyłka brania czuć rewelacyjnie.

Zmieniłem na strofta (gtx chyba) 0.14 i to totalny niewypał. Czy ktoś tutaj z obecnych używał cieńszych trabucco szczupaka czy okonia?

nadal są to żyłki ala plecionka gdzie czuć wszystko?

 

Przyzwyczaiłem się do takiego łowienia, a nie mam wklejanki dlatego jakość łowienia z taką żyłką jest lepsza.

 

Pozdrawiam Adam

 



#2 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 20 październik 2014 - 10:06

Trabucco Okoń łowiłem w rozmiarach 0,16-0,18 i spokojnie mogę polecić, bardzo dobra żyłka, jak sam zauważyłeś dosyć trwała, nie pękała bez powodu, na pewno warta swojej ceny  :)



#3 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 20 październik 2014 - 10:33

No tak, tylko dla mnie najwiekszym jej plusem jest małą rozciągliwość, stąd duże czucie brań.

Ja natomiast łowiłem trabucco szczupak, nie wiem czy okoń to takie same żyłki, dlatego szukam tutaj rady od osoby która używała obu.

Napewno się jakoś różnią, nie tylko nazwą (wydaje mi się, że perch jest bardziej rozciągliwy)

 

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 październik 2014 - 12:09

Teraz testuje i potwierdzam bardzo elektryczna zylka :)

Sunkine machine gun cast :)

#5 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 20 październik 2014 - 18:06

Elektryczna? kopie? pieści?;)

 

Spodobała mi się trabucco 0.20 szczupakowa, chciałbym cieńszą i dlatego kierje to pytanie czy 0.16 bo chyba taka w ofercie jest pikowa będzie nadal taka jak 0.20? nie chodzi mi o wytrzymałość a raczej o przekazywanie. Czy perch jest podobną żyłką?

 

Pozdrawiam



#6 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 październik 2014 - 18:33

Mam w tej chwili żyłkę okoniową 0,16, mam ją od początku sezonu. Uważam, że jest OK na okonia. Niestety nie mam porównania do wersji szczupakowej - na szczupakówce mam plecionkę.

#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 październik 2014 - 18:41

Elektryczna? kopie? pieści?;)


Elektryczna tzn ze bardzo dobrze przenosi to co sie dzieje z przyneta na drugim koncu zestawu i powiem tgm mnie ta zylka zachwycila :)

#8 OFFLINE   supelveda

supelveda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 19:52

Witam. Proszę o waszą wypowiedź na temat żyłek trabucco. Chciał bym wiedzieć czy też macie nie miłe odczucia odnośnie tych żyłek bo sam nie wiem czy kupuje nieświeże czy one takie są kichowate;/ ?kupiłem już drugi raz żyłkę z tej firmy, z myślą że trafiłem w tedy na bubla. Pierwszą jaką uzywałem to T-Force ale teraz się nadziałem na  trabucco Rapture spin/cast żyłka strzela w rękach przy pociągnięciu. Rozumiem że jest cienka bo 0,14 ale miałem różne inne o tej średnicy i nie strzelały a ta naprawdę pod nie wielkim szarpnięciem strzela a o węźle nie powiem bo masakra.Żyłka wyglądała na swieżą gładka,miękka a  po nawinięciu sprawdzam a tu taki zonk! usunełem nawet z 10m z myślą że może początek jakiś trefny ale dalej to samo strzela niemal jak grubość 0,08 żyłka to sobie wyobraźcie.Wiem jedno tą spróbuje zareklamować o ile się uda bo pozbyłem się opakowania ale na pewno już nigdy jej nie kupie.



#9 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 19:59

Cześć, poczytaj sobie o żyłkach, w wątku spinning , tam jest sporo trabucco

Użytkownik kostom63 edytował ten post 26 marzec 2016 - 20:00


#10 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2016 - 20:07

No to teraz dałeś mi do myślenia ;-) po świętach chciałem jechać kupić tę żyłkę bo z tego co czytałem na forum są dość polecane... Kupiłeś u tego samego sprzedawcy? Może ma stare zalegacze półkowe i to wciska klientom.

Wysłane z mojego Letv X500

#11 OFFLINE   supelveda

supelveda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 20:17

Własnie kupowałem u innego.Dla tego stwierdziłem że są kichowate tym bardziej że nie wygląda na nieświeżą.Nie jest sucha, jest gładziutka i równiutka,miękka ale strzela niemiłosiernie.Ja osobiście odradzam. Mam 6 miesięcznego dragona maxima spin/cast też 0,14 i nie strzela jest cholernie mocny mimo że ma pół roku.A ta cholera to jakieś główno. Widzę a raczej czuje pod ręką że dragon ciut zakłamaną ma srednicę ale mimo wszystko wytrzymałość niepodważalna.Chciałem zmienić dragona na tą ale dobrze że przewinełem dragona(ponad 200m) na drugi kręcioł bo szkoda było mi jej tym bardziej że się trzyma dobrze.Przed łowieniem nie sprawdzałem trabucco czy strzela po prostu nawinełem i pierwszy zaczep gumy delikatnie podciągnełem ręką i trach ;/ i sprawdzam  co jest a tu takie kwiatki.


Użytkownik supelveda edytował ten post 26 marzec 2016 - 20:18


#12 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 marzec 2016 - 20:23

@supelveda tez mam mieszane uczucia odnośnie Trabucco. Kiedys była lepsza jakośc tych żyłek. Od trzech lat u mnie Fiume na topie.

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2016 - 20:28

Ja kupilem teraz od przedstawiciela trabucco przezroczysta cast/spin i nie moge narzekac. Kupowalem przez alledrogo - O.15 i 0.255 - mocne obie jak diabli

Do tej pory byłem wierny Ownerowi zielonemu ale mam problem w dostaniu swiezej wiec zdecydowalem sie na trabucco wlasnie. Po sezonie bede mial w pelni wyrobione zdanie czy byla to dobra zmiana ;)

W miedzyczasie wyprobowalem jeszcze Siglon made in japan - ale tego nie polecam, stracilem troche ryb i wiecej nie kupie

EDYCJA: NIESTETY PO 4 MIESIACACH NA PÓŁCE ŻYŁKA TRABUCCO ( nowa, świeża, bezpośrednio od dystrybutora ) CAŁKOWICIE STRACIŁA SWOJE PARAMETRY. O.15 RWIE SIE W PALCACH. NIE POLECAM !

wracam do zielonego ownera

#14 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 26 marzec 2016 - 20:32

Świeżość,Panowie. Jeżeli żyłka jest zleżała to będzie się tak zachowywać. Żyłki droższe mają to do siebie,że potrafią długo poleżeć nim zostaną kupione. Ja osobiście używam Trabucco Rapture 0,20 (0,215) od 2 sezonów i jestem zadowolony,żyłka dosyć twarda,typowo pod spinning. Przed użyciem trzeba wypróbować kilka węzłów. W mojej ocenie najlepiej współpracuje z ,,podwójnym grinnerem,,


  • kostom63 lubi to

#15 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 20:36

Świeżość,Panowie. Jeżeli żyłka jest zleżała to będzie się tak zachowywać. Żyłki droższe mają to do siebie,że potrafią długo poleżeć nim zostaną kupione. Ja osobiście używam Trabucco Rapture 0,20 (0,215) od 2 sezonów i jestem zadowolony,żyłka dosyć twarda,typowo pod spinning. Przed użyciem trzeba wypróbować kilka węzłów. W mojej ocenie najlepiej współpracuje z ,,podwójnym grinnerem,,

No i wszystko na temat a nowy wątek jest 😆

#16 OFFLINE   supelveda

supelveda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 20:37

Moja na 100 procent świeża.Błyszczy się jak psu jajca,jest miękka i gładka.Miałem kiedyś nie swieżą to ewidentnie traci blask,jest sucha a nawet widać takie paski w struktule. Może mają nie równa produkcję bo czytałem w necie i zdania są podzielone. Sprzedawca który mi sprzedaje jest sprawdzony. 



#17 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 26 marzec 2016 - 20:47

Moja na 100 procent świeża.Błyszczy się jak psu jajca,jest miękka i gładka.Miałem kiedyś nie swieżą to ewidentnie traci blask,jest sucha a nawet widać takie paski w struktule. Może mają nie równa produkcję bo czytałem w necie i zdania są podzielone. Sprzedawca który mi sprzedaje jest sprawdzony. 

Gdzieś tkwi przyczyna. Nie zawsze efekt starości,zleżałośći jest widzialny gołym okiem np. na przykładzie Strofta. Nie sądzę aby Trabucco wypuściło gniota-mało prawdopodobne. Podróbka ? raczej nie. Stawiam na ,,zleżałość,, lub nieodpowiednie warunki leżakowania.



#18 OFFLINE   supelveda

supelveda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 20:56

Może była źle przechowywana.W każdym razie  nie kupię więcej, temat do zamknięcia dzięki za pomoc:)


  • Friko lubi to

#19 OFFLINE   dino9

dino9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Przemo

Napisano 26 marzec 2016 - 21:10

Od trzech lat używam xps match super strong i jak dla mnie bajka(kleń,jaż) a trochę już tego przerobiłem.


  • krakus lubi to

#20 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Napisano 26 marzec 2016 - 21:46

Szczerze mówiąc jestem zdziwiony, dla mnie zawsze świeża żyłka Trabucco była klasą sama dla siebie, warta swojej ceny.


  • kostom63 i md30 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych