Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lekki uniwersał

blank kleń uniwersał

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 17 grudzień 2010 - 20:56

Potrzebny mi lekki uniwersał do łowienia na rzece i jeziorze.
Długość 2,75-2,90m. Ciężar wyrzutowy tak powiedzmy do około 15 gram. Ważne żeby dobrze łapało się na niego na obrotówki i woblery.
Co do łapanych ryb to różnie, zależnie od łowiska. Po prostu lubię łapać na lekko zarówno szczupaki jak i okonie czy klenie.
Wędka jako drugie wędzisko nie może być zbyt droga. Do 800 zł-900 zł.
Myślałem o jakimś Lamiglasie. Lamiglas Rogue River 108 2 ML albo Lamiglas Certified Pro XSH 1142L.
Proszę o Wasze propozycje.



#2 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 18 grudzień 2010 - 14:46

A może coś z batsona..np XST1142F lub IST1142F jest nawet taki na allegro za 499zł.. Łowiłem takim dość krótko, fajny kijaszek, jednak za wolny i za mało ciety charakteryzuje sie ładnym pełnym ugięciem..jednak przesiadłem sie na rx8 do 10gr.. zależy kto co lubi.. Ewentualnie XST1143F kolega łowi i jest bardzo zadowolony..troszkę mocniejszy bo cw do 21g, jednak super odsługuje nawet mniejsze przynety..szybki,z fajnym ugięciem..

#3 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 20 grudzień 2010 - 17:58

W rolę wchodzą dwie opcje:
Lamiglas Rogue River 108 2 ML
Lamiglas Certified Pro XSH 1142L
Nie wiem jeszcze który ale to będzie jeden z nich.

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:46

Rozmawiałem dzisiaj z kumplem.Będzie sprzedawał CD exclusive bodajże 2,9m do 17g.Full wypas i jeszcze produkt nowozelndzki.Nie wiem tylko ile sobie będzie życzył.Pewnie pójdzie na alledrogo.

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:50

Rozmawiałem dzisiaj z kumplem.Będzie sprzedawał CD exclusive bodajże 2,9m do 17g.Full wypas i jeszcze produkt nowozelndzki.Nie wiem tylko ile sobie będzie życzył.Pewnie pójdzie na alledrogo.


Przez kilka lat szukalem tych wedek, nic na rynku, totalnie :( Jak tylko kupilem pierwsza, pojawila sie reszta. Super kijek. Polecam koledze szukajacemu lekkiego uniwersala. Wszystkie inne proponowane tutaj , przepraszam z gory, ale sie nie umywaja do CD-ka

Bujo

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:52

Michał te stare cd mają swój urok.Mam 2,9m sunrisa 6-24g.Coś pięknego jak trzyma rybę, jak w szewskim prawidle :D

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:55

Jozi- dla mnie sa to dalej najlepsze blanki jakie mialem w rekach, mowie o 2.75 plus do 17 badz 21 gram.

Sam bym nabyl od Twojego kolegi ale mam dwa takie same 2.75 :D

Bujo

#8 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 21 grudzień 2010 - 08:01

Jakie konkretnie oznaczenie ma ten model i gdzie go można dostać?
Możecie napisać coś więcej o tym CD ? Jaką ma akcję, do jakich przynęt jast dobry, itd.

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 grudzień 2010 - 15:23

Witam,

Mozesz go dostac u kolego @Jozi :D Akcja- blank jest zrobiony z grafitu IV generacji, czyli wysokiego, ugina sie sporo, bardzo szybko wraca. Dobry do wiekszosci przynet, jak dla mnie przynajmniej.

Bujo

#10 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 17:45

Rozmowa zeszła na temat CD a pytałem o: Lamiglas Rogue River 108 2 ML
Lamiglas Certified Pro XSH 1142L

#11 OFFLINE   porto

porto

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 19:57

Ponawiam pytanie.
Którego Lamiglasa polecicie z tych trzech?
- G-1000 GSH 1082L
- Certified Pro XSH 1142L
- Rogue River 108 2 ML
Przynęty to głównie obrotówki 1-2 oraz woblery 3-5cm.
Żyłka 0,18-0,20mm. Łowiska-Wisła,Zalew Zemborzycki.
Ryby-okoń, kleń czasem szczupak czy boleń.

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 grudzień 2010 - 01:35

@porto

moim zdaniem do takich paprochów wymieniony Rogue River może być zbyt mocny - chyba że nie zależy Ci na długości rzutu :unsure:

Wydaje mi się że z blanków ktore wymieniłeś najbardziej nada się Certified, jako najdłuższy - zakładam że wedka jest do łowienia z brzegu.

#13 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 24 grudzień 2010 - 10:11

@porto

moim zdaniem do takich paprochów wymieniony Rogue River może być zbyt mocny - chyba że nie zależy Ci na długości rzutu :unsure:


Pozwalam sobie, @Friko, na przypuszczenie, że mylisz RR 108 2ML z mocniejszym 108 2M; 108 2ML - 10 lb, 4-14 - do obrotówek 1-2 i woblerów 3-5 cm (to chyba nie takie znów paprochy) jest w sam raz, a na osiemnastce miota nimi jak szatan, z racji głębokiego ugięcia i niezłej dynamiki rzutowo jest świetny. Jak dla mnie doskonały - jeśli się jeszcze gdzieś uchował - na wędkę na klenie, górskie brzany, bolenie na lekko .
Aczkolwiek, jak już pisałem @porto na pryw, na okonie i szczupaki to raczej przeciętny wybór.
  • WronaJig lubi to

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2010 - 10:24

Racja @chub_norris, pomyliłem modele blanków. Przy okazji sprawdziłem i okazuje sie że Lamiglas zaprzestał juz produkcji serii Rogue River :( czyli dostać będzie cieżko - trzeba polować na używki i wyprzedaże likwidacyjne np. na mudhole czy w anglersworkshop - moze bede mieli jakies koncowki.

#15 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 992 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 20:23

Witam.

 

Szukam względnie niedrogiego blanku długości około 2.9-3m, który pozwoli na wielkorzeczne lekkie łowy. Polować będę na okonie, klenie i 'co tam weźmie' woblerami, obrotówkami i gumami. Wobki raczej 3-5cm okoniowe baryłeczki, obrotówki od #0 do #2 i gumki od 2 do 6cm. Ot, takie lekkie łowienie z założeniem, że 30cm okonek ma już fajnie przyginać kija, a 40cm klenik to już będzie emocjonujący hol.

Gumami łowię w opadzie/dżiguję. Woblerami podszarpuję, żeby robiły parenastocentymetrowe skoki - blank ma ułatwiać takie łowienie (tak właściwie to Waszym zdaniem jakiej powinien być mocy, żeby spełniać powyższe założenia?).

 

Nie wiem czy zdecydować się na xfasta czy medium fast.  Od paru lat macham kijami xfast i trochę boję się zmiany, ale sam rzut kijem wolniejszym daje sporo więcej przyjemności. Szybki kij poprawia czucia a ja często łowię w nocy. Co wybrać?

Łowiąc wieczorowo i nocą, spodziewam się brań również sandaczy - czy lekkim kijem i niewielką przynętą będę miał problemy ze skutecznym zacięciem?

 

 

Ogólnie celem budowy tego kija będzie odskocznia od polowania z nastawieniem na grubego zwierza. Jak 2kg sandacz brał 30 metrów ode mnie, to w minutę miałem go w ręku....nudne, zwłaszcza  ze w tym roku takich ponad 2kg było bardzo mało, a adrenaliny takie łowienie dostarczyło mi może ze 2 razy...

 

 

Tak więc prosiłbym o odpowiedź na powyższe pytania i oraz podpowiedź jakie blanki warto pomacać :)

 

pozdrawiam,

Night_Walker



#16 OFFLINE   drateffka83

drateffka83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:Piotr

Napisano 28 grudzień 2012 - 20:30

Witam!

Masz priv.

Pzdr!



#17 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 grudzień 2012 - 20:39

Ale to nie jest dział "Kupię" @drateffka jeśli masz coś do powiedzenia to napisz, być może ktoś jeszcze chętnie przeczyta.


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 28 grudzień 2012 - 20:42


#18 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 22:29

Lub da więcej :lol:  :lol:  :lol:  :D


  • Maynard lubi to

#19 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:00

Lamiglasy

XSH1142LL

XSH1142L

 

Talon VI+

100MLXF2

 

Z StCroix Avid 9'6" do 18g

 

.Ja za tydzień będę coś takiego kończył na blanku muchowym 288cm#5-6,już wygląda ciekawie po zdjęciu lakieru i farby,mam nadzieję ,że zdąrzę rzucić kilka razy.Ugięcie piękne kołowe ale pod sporym obciążeniem,widać że będzie w stanie ciskać wobkami 2g, co nie było komfortowe elitką SC 9' 18g.

Koledzy może podpowiedzą coś z Batsona i MHX ,ale myślę że raczej kijek 10LB i okolice CW 14-18 powinien Ci pasować ,można delikatniej  ,ale chcesz aby obsługiwał też gumaki 6cm ,tylko na jakich główkach.



#20 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:11

St.Croix 5SC96MLF2-G, no tylko to mało ekonomiczny blank.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 28 grudzień 2012 - 23:12






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, kleń, uniwersał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych