Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lekki uniwersał

blank kleń uniwersał

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 grudzień 2012 - 23:23

St.Croix 5SC96MLF2-G, no tylko to mało ekonomiczny blank.

Ten byłby super ,jeśli nie zamierzasz mikrusami jazio-kleniowymi machać.Choć swoim 9' baryłki 3g ciskałem na zadowalającą odległość,więc ten dłuższy powinien lepiej sobie radzić.Za to pięknie obgoni całą resztę kleniowo  boleniową włącznie zJazowymi uklejami12gi Matusiakowymi 14g .Hol bolka 60-70cm z bananem na gębie ,,amortyzacja zajebista.Gumki do 7cm na 10gołowiu to góra komfortu,tzn daje radę i ciut więcej ,ale to nie jest rasowy jigowiec i już trochę klęczy.



#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 grudzień 2012 - 03:35

Nie znam proponowanego St.Croixa być może on da radę z sandaczami, które jak piszesz nie są rzadkie, ale wydaje mi się że przy nocnym sandaczu 10lb to granica wielu spadów. 

Myślę, że kij do ok 20g -12lb o akcji moderate-fast powinien Cie zadowolić, ale też raczej dłuższy niż 9" co pomoże rzucać mniejszymi przynętami tylko w nocy da trochę niewygody w podbieraniu,- jeśli łowisz na opaskach bo w innych miejscach ta niedogodność będzie wyraźnie mniejsza...



#23 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 30 grudzień 2012 - 02:21

Dzięki za odzew, poczytam, poszukam i pomacam wspomniane blanki jak się uda. A później pomyślę nad relacją cena-komfort łowienia :)

Jakiś czas temu w asortymencie FC zwrócił moją uwagę ST1142-MHX. Ktoś miał go w rękach?



#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2013 - 12:10

Widac, ze tak ogolnie biorac porady to malo chyba nie wyjdzie jesli chodzi o cene.. :)

 

Biorac wiec pod uwage zalozenia to ma byc kij na lekkie przynety, z mozliwoscia okazyjnego wykorzystania jako "uniwersal".

 

No jest taki, Talon VI+ 9'MF2 (15lb, do 21g). Da rade zalozyc plecionke rzedu 8lb i probowac miotac lekkie przynety. Jezeli chodzi o calkiem male to trzeba by zejsc do deklarowanego, prawdziwego wyrzutu ok. do 10g czyli juz ultralajty  rzedu 8lb.

 

Gumo



#25 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 14 lipiec 2013 - 22:26

Lamiglas XMG 114L Super czuły , a mocy jak na 10lb mu nie brakuje :) wiślane bolki 60+ wyjezdzają aż miło :)

 

Pzdr



#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 lipiec 2013 - 06:48

Właśnie w takich konstrukcjach ( jak podał pablo208) trzeba szukać a i tak trochę dyskomfortu będzie,- bo w gruncie rzeczy jest parę sprzeczności w tym co założyciel wątku podał...

 

5cm baryłka okoniowa to rozumiem wobek o bardzo mocnej pracy a przez swój kształt również nie lekki i mocno przyginający szczytówkę do tego jak zestawimy "przyjemność" z holu 30cm okonia i już trochę zmagania z 40cm klenikiem to marnie to widzę....

A jak czymś takim zaciąć sandacza? I jeszcze tanie ma być!?



#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2013 - 09:55

Dlatego tez podalem tego Talona....dalo sie rzucic gdzies od 4g i podciagnac pod prad (lodka) rybe nawet pare kg. Na UL trzeba by odkotwiczac lodz i rzeźbic...

 

Gumo



#28 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 lipiec 2013 - 10:51

Nie wiem jak z wagą talona ale xmg w całości waży 133g :) I zgodzę sie z Arkiem że baryłka 5cm go lekko przygina , ale nie jest to przygięcie nie pozwalające na skuteczne zacięcie :) Wcina sie nim naprawdę super. A jeśli założyciel wątku chciał by coś tańszego to może tańsza wersja tego modelu  Certified Pro    ??

 

Pzdr



#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2013 - 14:16

Ja tak mysle, ze autor watku sam musi wybrac...nie pomoga stwierdzenia superextranaprawde...

 

Osobiscie Lamiglasa bym nie bral, w razie jak cos sie stanie to mozna sie niezle naczekac na część...........

 

W sumie to akurat w tym segmencie problemu nie ma bo kazda firma (prawie) proponuje tego rodzaju kije w 2 czesciach.

 

Skoro juz zaczynamy dzielic wlos na cztery...to ja bym sie jeszcze zastanowil nad Avidem St. Croix 2,7 albo i 2,9m 10LB...albo i po bandzie bardziej - St.Croix SCV. Na pewno bedzie lzejszy...po prostu lepszy albo lepiej - to bedzie naprawde super... ;)

 

Gumo



#30 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 lipiec 2013 - 19:38

http://www.fishingar...PLN_02_13_2.pdf

A ja proponuję SLF 9610-2 lub SLXF 9610-2 i powiedzmy kolegę Dąbka, Pstrągmana, KS Wędki albo pracownię w której można blank zakupić :) .

Dopiero będzie super :rolleyes: .



#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:24

Eee, super....ale za..biscie to dopiero bedzie  jak sie kupi u kazdego po jednym. :rolleyes:

 

Gumo



#32 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:08

Tja ,- my się tu produkujemy a założyciel wątku pewnie już dawno zapomniał o nim  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#33 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 01 grudzień 2013 - 17:49

nie chcąc pisać nowego posta chciałbym nieo odswieżyc ten i zapytać o podobna rzecz. Też szukam kija na jazio klenie z zacięciem jako uniwersał, od 2,9m wzwyż. Teraz łowię kongerem equs bravo 2,9m, ale ta wędka jest jednak tylko na klenio-jazie, przyłowy szczupakowo-okoniowe najczęsciej spadają:( a nie chce kolejnego kija na szczupaka:(, może jakieś sugestie Koledzy??. Klenie łowie na smużaki  A.Lipińskiego i inne mikro dłubanki, łowię też na obrotówk max nr 2, czasem mała guma. mozę jakieś sugestie seryjnego kija?? lub czegoś z pracowni do max 600?? pozdrawiam



#34 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 23:24

LamiglasXSH 1142L z Art Rod. 

W ręce czuć pracę Lipińskiego Juniora, pod wobkiem 5cm nie kleknie, od biedy spirita 7cm pociągnie. Brzany 60cm nie robią na nim wrażenia. Większe pewnie też nie lecz na tym kijku nie mialem przyjemności holować większej.


Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 02 grudzień 2013 - 00:14


#35 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 02 grudzień 2013 - 20:42

Witam. Polecam dss 1143-2 batsona, do 21 gr.Jakos blank pomijany, nie mam pojecia dlaczego.  Naprawde fjana i udana konstrukcja. Jest zupelnie inna niz stare serie sh. Ma wieksza zbieznosc niz rx7 i robi wrazenie szybszego kija, jesli dolozysz do tego prawie 1/2 ceny blanku rx7 wychodzi ciekawy kij. Czula szczytowka i mocny dol, dla mnie swietny, lekki spinning na rzeke. 



#36 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:38

St.Croix 5SC96MLF2-G, no tylko to mało ekonomiczny blan

http://allegro.pl/6-...3812825400.html                                                                                                                                                                                     Czy uzbrojenie tego blanku w Fuji K , to był dobry pomysł "Dragona"?http://www.aukcjoner...55650-6.html#I6


Użytkownik pisarz edytował ten post 22 grudzień 2013 - 20:16


#37 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:06

XST1142F RX8 2 2,90 7-14 4-10 Mod/Fast Light 550,00.-

Ten blank załatwia sprawę w zupełności , Łowię takowym i jestem mega zadowolony .

Posyła daleko wobki już od 2 cm. do ok. 7cm.

Można też spokojnie poskakać główkami za okoniem w klatkach takimi do 5g + guma

Typowy rzeczny uniwersał na klenio-jazie.

Z powodzeniem można zbroić też jego odpowiednik z RX7

Pozdrawiam.



#38 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:31

Łowiłem takim jak Konrad podpowiada mianowicie IST 1142F RX7 7-14gr 2,90m i polecam z czystym sumieniem  ;) a i przyłowy w postaci bolenia mu nie straszne  :)  :)  :)



#39 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:35

XST1142F fajnie wychodzi z tytanowymi L na szczycie, czy innymi równie lekkimi... :)

A cały w tytanach :wub:


  • robbox4 lubi to

#40 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 grudzień 2013 - 22:22

Ja lubię i polecam Talona 100MLXF w zasadzie można nim atakować wszystko na dużej rzece. Zebrałem kilka długich spinów do łowienia w rzekach od delikatnych po mocniejsze ale nie da się deptać przez kilka dni brzegów z naręczą wędek. Jeśli ktoś mieszka w pobliżu rzeki wtedy owszem może zaplanować łowienie konkretnego gatunku i z takim zamiarem przygotować zestaw jednak kiedy trzeba przejechać 200 lub 500 km jak ma to miejsce w moim przypadku potrzebny jest jeden uniwersalny kij, którym musimy polować na wszystkie ryby jakie zdołamy zlokalizować i starać się wygrać z nimi walkę wtedy Talon staje na wysokości zadania a w razie potrzeby dzielnie służy jako czekan kiedy trzeba zdobywać strome burty  :lol: Talona można kochać i nienawidzić ale taka już dola uniwersała.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Wobi, skippi66 i 1 inna osoba lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, kleń, uniwersał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych