Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Czy utrwalacz koloru osłabia omotkę?

tech-rb omotka nici

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 31 marzec 2016 - 15:00

Mam takie pytanie - czy utrwalacz koloru nici (np. color preserver czy inny preparat) ma wpływ na trwałość lakierowania omotki? Słyszałem, że lepiej nie używać preparatu (szczególnie w spinningu), bo osłabia przesiąkanie lakieru przez omotkę i przez to słabiej ją wiąże z blankiem?

Czy to prawda?

Właśnie zaczynam robić omotki w nowej wędce i zastanawiam się, czy zastosować jakiś preparat (nici np. ncp w kolorze, który mnie interesował nie było) czy poprzestać na lakierze.

Wiem, że tak czy siak trochę nić się przyciemni (sam preserver trochę przyciemnia nić), ale nie chciałbym aby za bardzo. Z drugiej strony, chcę mieć świadomość, że wszystko trzyma OK (nawet kosztem ciut ciemniejszej omotki).


Użytkownik Del Toro edytował ten post 30 grudzień 2017 - 22:37


#2 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 31 marzec 2016 - 15:14

Bez obaw. Zdejmowalem omotke w celach testu po color preserver i lakier przesiaka. Moze nie tak jak bez preservera, ale nie widze zeby byl jakis wielki problem.

Pierwsza warstwe przy lakierowaniu, poloz z rozrzedzonego lakieru i po sprawie.


  • Darek K lubi to

#3 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 31 marzec 2016 - 20:17

Nie osłabia ale w pewien sposób uniemożliwia dokładne przesycenie nylonu lakierem. Preserwer color powinno sie raczej stosować do elementów wędki mało pracujących,(zginających) czyli np.dolnik,jakieś wyplatanki itp.

Przy wędziskach głęboko pracujących czyli wszelkie muchówki,karpiówki a także i spinningi odpuścił bym stosowanie color preserwera.


Użytkownik Piokowal edytował ten post 31 marzec 2016 - 20:22

  • Darek K lubi to

#4 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:32

Dzięki za odpowiedzi i rady.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, omotka, nici

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych