Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing Osapian 45/55/60lb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
359 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Lemiux

Lemiux

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 22:28

Lemiux, co do dziobowego silnika to masz osapiany typowo dziobowe, MK również, z pilotem niestety i bez rumpla, obsługa świetna i wygodna. Połowa postów w tym wątku to pisana chyba przez marketingowców konkurencji. Miałem ten silnik przez 2 lata, zamieniłem na małą spalinę i żałuję. Mam MK i uważam że nie jest lepsza. Naprawiałem kilka z tych silników i powiem tak: 90% problemów jest z winy użytkownika. Silniki pozalewane, pod śrubami pełno żyłki lub plecionki, silniki podpinane do zwykłych aku, na dodatek bez bezpiecznika, silniki pływane po piachu, korzeniach itp, gdzie widać odkształcenia na śrubach. Problemów tyle ilu użytkowników, najśmieszniejszy miałem przypadek gdy klient mył silnik cały karcherem ze środkiem myjącym a później zdziwienie że źle pracuje, mnie dziwiło że wogóle pracował. Mam zamiar dokupić sobie silnik do manewrowania na zawodach i na pewno osapian jest jednym z faworytów.

Kupiłem Osapiana 55 D. Na szczęście w razie czego nie będę musiał się szarpać z polskim gwarantem, wybrałem czeskiego i jeszcze zaoszczędziłem kilka stówek.. Silnik wygląda bardzo solidnie. Pytałem o montaż na dziobie, wydawać kolejne 2000zł  jak można dołożyć pawęż i w kilka minut przełożyć silnik na dziób ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu.



#282 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 listopad 2016 - 13:59

uprzejma prośba do kolegów posiadających Osapiana 55lbs - czy przypadkiem któryś  z kolegów ma pod ręką suwmiarkę i może zmierzyć mi średnicę "sztycy", rurki ( jak zwał tak zwał) pomiędzy silnikiem a "główką" od rumpla??  Najchętniej tak z tolerancją +/-0,5mm.  

 

 

Z góry podziękował za fatygę  :):)



#283 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 03 grudzień 2016 - 12:11

uprzejma prośba do kolegów posiadających Osapiana 55lbs - czy przypadkiem któryś  z kolegów ma pod ręką suwmiarkę i może zmierzyć mi średnicę "sztycy", rurki ( jak zwał tak zwał) pomiędzy silnikiem a "główką" od rumpla??  Najchętniej tak z tolerancją +/-0,5mm.  

 

 

Z góry podziękował za fatygę   :):)

 

W moim jest 27,9 mm.

 

BTW. Pożyczyłem silnik znajomemu i pękła mu dolna część obudowy główki silnika przez co mocowanie rumpla do sztycy stało się "elastyczne" i miał problem z powrotem do brzegu. Tłumaczył, że była silna fala, duże siły i nie jego wina. Ale od takich przeciążeń prędzej mocowanie do pawęży by się uszkodziło. Jednak wszystkie sprzęty w jego rękach ulegają szybkiej destrukcji, a zresztą bez solidnych promili we krwi to on na rybach chyba jeszcze nigdy nie był.

Ale mniejsza z tym, mówię tylko, że raczej nie jest to wina lichości sprzętu a złego traktowania.

 

Plus jest taki, że w serwisie dostał tą część od ręki, 80 PLN - nie wiem czy drogo czy nie, ale na pewno szybko.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 03 grudzień 2016 - 12:15


#284 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 grudzień 2016 - 12:19

Szymonie - WIEEELKIE podziękowania :)



#285 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2016 - 13:39

BTW. Pożyczyłem silnik znajomemu i pękła mu dolna część obudowy główki silnika przez co mocowanie rumpla do sztycy stało się "elastyczne" i miał problem z powrotem do brzegu. Tłumaczył, że była silna fala..

"Dobry zwyczaj..." często wychodzi bokiem niestety. I tak dobrze/dziwne, że kolega 'się poczuł' i odkupił a nie podrzucił uszkodzony silnik pod drzwiami..



#286 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 grudzień 2016 - 08:07

"Dobry zwyczaj..." często wychodzi bokiem niestety. I tak dobrze/dziwne, że kolega 'się poczuł' i odkupił a nie podrzucił uszkodzony silnik pod drzwiami..

Dokładnie, jest taki przypadek że "oddawanie" trwa już 2 lata, to taki koleżeński leasing :) .



#287 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 08:41

Witam

Zakupiłem ostatnio  większą łódź (360cm i 165 szer 120kg, łowię w 90% sam chodziło mi o stabilność na wietrze) i noszę się z zamiarem kupna większego silnika. Do tej pory używałem MinnKota40 (stara) + dwa aku AGM 100ah,do łodzi 310cm,125szer i ok65kg wagi starczało na jesieni w zupełności... Miałem początkowo kupowaś MK z maksymizerem ale podobno te nowe to żadna rewelacja, maxuś "zalany" czymś tam się nie znam (olbrzymie koszty ewentualnej naprawy) żebym znalazł taki nowy silnik z 2010r nawet bym się nie zastanawiał ale w tym wypadku... cena + nie do końca to ta MK co było kiedyś i wybór padł na osapiana 55/60max... A tu znowu zonk, czytam i sam już nie wiem... Panowie a nie można wstawić do tego silnika śruby 2łopatkowej? Może to rozwiązałoby problem drgań? Tylko ciekawe jak wtedy z "mocą"? AleMK55 też ma dwu łopatkową...



#288 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:13

Dedykowanych 2 łopatek do 55/60 lb nie było jeszcze jakiś czas temu- jak jest obecnie, nie wiem. Można oczywiście kombinować z dopasowaniem czegoś od Mk, ale prócz ew. rozwiercania otworu trzeba uwzględnić rozmiar wirnika silnika - śruba musi być dobrze dopasowana pod względem średnicy kołpaka.

p.s.Jeżeli uda się tobie zrobić funkcjonalną podmianę, to pewnie zmniejszy się obciążenie na wirniku i spadnie zużycie prądu. Czy spadnie moc? silnika nie, uciąg może tak, ale MK pływają na 2 łopatkach w 55lb i żyją.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 31 grudzień 2016 - 13:16


#289 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:40

Tak, tak, źle się wyraziłem chodziło mi nie o moc a o uciąg, w sensie o spadek tegoż... Ale ja mój problem już chyba "rozwiązałem" (zobaczymy)? Mianowicie kupiłem MK 55maxxum używany, z normalną rączką myślę, że w normalnej cenie. Póki co będzie, a zobaczę jak się rozwinie temat osapiana, może coś poprawią, może ktoś, coś wymyśli... Najwyżej będę miał 2. Jak trzeba będzie osapiana oddać do serwisu, będzie MK w zapasie, jak wróci z serwisu będę "tłukł" osapiana... no i o tak o :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku wszystkim !


  • Pumba lubi to

#290 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 grudzień 2016 - 15:05

Tak, tak, źle się wyraziłem chodziło mi nie o moc a o uciąg, w sensie o spadek tegoż... Ale ja mój problem już chyba "rozwiązałem" (zobaczymy)? Mianowicie kupiłem MK 55maxxum używany, z normalną rączką myślę, że w normalnej cenie. Póki co będzie, a zobaczę jak się rozwinie temat osapiana, może coś poprawią, może ktoś, coś wymyśli... Najwyżej będę miał 2. Jak trzeba będzie osapiana oddać do serwisu, będzie MK w zapasie, jak wróci z serwisu będę "tłukł" osapiana... no i o tak o :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku wszystkim !

Jedno z lepszych rozwiązań Twojego problemu, jakie można było zastosować :)  



#291 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 grudzień 2016 - 17:31

Tak, tak, źle się wyraziłem chodziło mi nie o moc a o uciąg, w sensie o spadek tegoż... Ale ja mój problem już chyba "rozwiązałem" (zobaczymy)? Mianowicie kupiłem MK 55maxxum używany, z normalną rączką myślę, że w normalnej cenie. Póki co będzie, a zobaczę jak się rozwinie temat osapiana, może coś poprawią, może ktoś, coś wymyśli... Najwyżej będę miał 2. Jak trzeba będzie osapiana oddać do serwisu, będzie MK w zapasie, jak wróci z serwisu będę "tłukł" osapiana... no i o tak o :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku wszystkim !

Jaki to ten starszy model?  Możesz foto zapodać?



#292 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:57

Myślę że pływam już na nim z 6 lat, nie pamiętam tak naprawdę kiedy go kupiłem... Nie wiem, jaki to konkretnie model jest tzn endura 40 ale która to "generacja" czy jak to tam się określa to nie wiem. Fotki poniżej.

Załączony plik  20170101_173208.jpg   39,93 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  20170101_173312.jpg   34,42 KB   21 Ilość pobrań



#293 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2017 - 00:30

Miałem taką Endurkę , tylko 46 lbs , przed zakupem obecnej kotki . I tu ciekawostka - na tych samych krypach osiągałem zdecydowaną przewagę w prędkości maksymalnej nad kolegami pływającymi na Haswing'ach 55 lbs . I miałem tylko dwie łopatki jakby nie patrzeć  :) .



#294 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2017 - 07:48

Miałem taką Endurkę , tylko 46 lbs , przed zakupem obecnej kotki . I tu ciekawostka - na tych samych krypach osiągałem zdecydowaną przewagę w prędkości maksymalnej nad kolegami pływającymi na Haswing'ach 55 lbs . I miałem tylko dwie łopatki jakby nie patrzeć  :) .

Pisałem o podobnym przypadku wiele razy ale każdy i tak wiedział lepiej. Tą samą łódką pływałem średnio o 1,5 km/h szybciej na Endurze 36 lb niż na Osapianie 45 lb z maxymizerem. 


  • jkos i szczupak1 lubią to

#295 OFFLINE   bodeek

bodeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 31 marzec 2017 - 15:45

Kupiłem Osapiana 55 D. Na szczęście w razie czego nie będę musiał się szarpać z polskim gwarantem, wybrałem czeskiego i jeszcze zaoszczędziłem kilka stówek.. Silnik wygląda bardzo solidnie. Pytałem o montaż na dziobie, wydawać kolejne 2000zł  jak można dołożyć pawęż i w kilka minut przełożyć silnik na dziób ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu.


Jak się sprawuje i czy warto? Czym się różni od poprzedników oprócz wyglądu?

Pozdrawiam

#296 OFFLINE   Lemiux

Lemiux

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 16:07

Jak się sprawuje i czy warto? Czym się różni od poprzedników oprócz wyglądu?

Pozdrawiam

Czym się różni to nie wiem, nie miałem zwykłego Osapiana więc nie mam porównania. Mój po prostu działa i tyle od niego wymagam, nie wiem czy zwykły Haswing ma łamany rumpel ale mój ma i jest to bardzo wygodne.  



#297 OFFLINE   bodeek

bodeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 31 marzec 2017 - 16:35

Czyli żadnych wibracji i dziwnych regulacji maksi nie zauważyłeś?

Pozdrawiam

#298 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 31 marzec 2017 - 17:49

Ja mialem 55lbs zwyklego i dramat poprostu. Pol roku walki z serwisem i go zabrali. Wibrowal, drżał, hałasowal.
Zaryzykowałem i kupilem 55 MAX i baja, wszystko działa ;-)

#299 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2017 - 17:57

Kto nie ryzykuje ten nie jedzie :) ja miałem 2 lata. I też złego słowa nie powiem. Na nagrodę złotej śruby nie zasługuje ale spełnia zadanie.



#300 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 18 listopad 2017 - 15:19

Czy złe dokrecenie śruby może być powodem iż silnik nie ma mocy? Akumulator ok. Ledwo się kręci łopatka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych