Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tymek

tymek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2007 - 18:34

panowie widzę że na wekeend szykuje się poważny najazd,na turawskie drapieżniki.Czekam na relacje z wody,bo wybieram się tam we wtorek,także każda wiadomośc się przyda.


#22 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2009 - 12:33

Ostatnio @Friko wspomniał że prawdopodobnie od 1.01.2010 roku bedzie zakaz trollingowania na Turawie.

Bedąc w ostatnią niedziele słyszałem ta informacje od kilku miejscowych wedkarzy z Opola oraz od gospodarza Syrenki

Ktos z was wie może coś więcej na ten temat??
  • Mc.D lubi to

#23 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 13:24

Pytanie zadaj w zo pzw.
  • szekspir i tomspinn lubią to

#24 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 02 grudzień 2009 - 17:01

Są opcje że ma pozostać ale za dodatkową słoną opłatą. I bardzo słusznie. Nie mam nic przeciw metodzie, lecz mięsiarzą którzy ją sobie upodobali.

#25 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2009 - 17:15

Są opcje że ma pozostać ale za dodatkową słoną opłatą. I bardzo słusznie. Nie mam nic przeciw metodzie, lecz mięsiarzą którzy ją sobie upodobali.


Najlepiej gdyby całkowicie zakazali. Poprostu kasiaści beda nadrabiac za tych z mniejszym portfelem :unsure:

Zobaczymy co z tego wyniknie??


  • Negative lubi to

#26 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 18:16

Ostatnio @Friko wspomniał że prawdopodobnie od 1.01.2010 roku bedzie zakaz trollingowania na Turawie.

Bedąc w ostatnią niedziele słyszałem ta informacje od kilku miejscowych wedkarzy z Opola oraz od gospodarza Syrenki

Ktos z was wie może coś więcej na ten temat??



Tak to prawda na 95% będzie to wdrożone wielkie brawo dla PZW w Opolskim.
Skończy się pływanie pedałów i wieczne przepraszam bo się zaczepiło.
Myślę że PZW we Wrocławiu pójdzie za ciosem i tez to wprowadzi na swoich wodach.

danek

#27 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:19

[quote]
Ostatnio @Friko wspomniał że prawdopodobnie od 1.01.2010 roku bedzie zakaz trollingowania na Turawie.

Bedąc w ostatnią niedziele słyszałem ta informacje od kilku miejscowych wedkarzy z Opola oraz od gospodarza Syrenki

Ktos z was wie może coś więcej na ten temat??
[/quote]


Tak to prawda na 95% będzie to wdrożone wielkie brawo dla PZW w Opolskim.
Skończy się pływanie pedałów i wieczne przepraszam bo się zaczepiło.
Myślę że PZW we Wrocławiu pójdzie za ciosem i tez to wprowadzi na swoich wodach.

danek
[/quote]


kolego danek mnie sie zdarza trolowanie na turawie i myslisz ze jestem pedałem ?

#28 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:30

Najlepiej zakazać wszystkiego: łowienia na spławik, żywca, gruntówki, sztuczne i naturalne przynęty ...lepiej wprowadzać kolejna ograniczenia w metodach połowu niż egzekwować regulamin PZW. Szkoda gadać. Jeśli wierzycie, że zakaż trollingu ograniczy liczbę zabieranych sandaczy z Turawy to śmiem twierdzić, że to mrzonki. Jeśli cokolwiek należałoby zrobić to ograniczenia w ilość zabierany z Turawy ryb, a nie ograniczać metody połowu, które sa w większości cywilizowanych krajów są dozwolone i ryb tam nie brakuje.

Zachęcam do lektury artykułu z WŚ 10/2009 Komu przeszkadza trolling na Mazowszu? strona 64

Uprzedzając: nie jestem fanatycznym zwolennikiem trollingu ale jestem przeciwny dyskryminacji i zwolennikiem równouprawnienia wszystkich członków tej samej organizacji jaką jest PZW.

#29 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:39

Najwiecej narzekają na troling ci którzy próbowali i nic z tego nie wyszło :D ta ocena wynika z mojego doświadczenia,najcześciej panowie od żywców i zdesperowani spinnigiści mają pretensje :lol:

ps nie podpływam bliżej niz 100 m do innych łodek...

#30 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:58

Analizując ten sezon na Turawie o wiele trudniej było złowić dużego sandacza z reki niż na trola. Poprostu widziałem jakie iliści ogromnych sumów i sandaczy wyjechało w foliowych workach z tego zbiornika.

Sam niejednokrotnie trollingowałem i miałem znakomite wyniki jednak postępuje ze złowionymi rybami rozsądnie w przeciwieństwie do niektórych ekip pływających na tym zbiorniku. Zresztą kolega Jeziorm 1 wie o czym mówię bo rozmawialiśmy już na ten temat na Privie.

Ciężko w takiej sytuacji znaleźć złoty srodek wiec moim subiektywnym zdaniem zakazanie trolingu jest jak najbardziej ok!

Zmniejszenie ilości zabieranych ryb niczego nie zmienią bo nawet teraz mało kto trzyma sie limitów.

Pozostanie trollingowanie na Odrze gdzie wcale nie jest to takie łatwe jak na zaporówce <_<


#31 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 22:40

o czym my tutaj piszemy :D szok normalnie

jaki zakaz , po jaką cholere? ryb powinna pilnować straż rybacka i inne słuzby a nie kolejne zakazy...tym sposobem mozna by tez spiningu zabronic..

ps dreyk znam sporo osob które nia mają wyników w trolu i łapia wiecej z reki wiec to nie jest do końca tak jak piszesz o tych okazach na trola..mnie też czesto sie zdarzało ze wiecej łowiłem z reki niż ciągając cos :D za łódką...

#32 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 grudzień 2009 - 22:41

Zmniejszenie ilości zabieranych ryb niczego nie zmienią bo nawet teraz mało kto trzyma sie limitów.

<_<


I właśnie o to chodzi, że nikt nie kontroluje, może warto zacząć od tego aby wymagać i kontrolować, a nie wprowadzać kolejne obostrzenia, które nie będą respektowane.

Dreyk1984, doskonale Cię rozumiem, chcesz chronić swoją wodę i masz słuszne obawy co do przyszłości rybostanu w Turawie, ale moim zdanie nie tędy droga.
Taki urok demokracji, każdy może mieć swoje zdanie i na szczęście może je swobodnie wypowiadać.

Swoją droga też bym chciał aby sandacze na Turawie wciąż była bo mam zamiar w przeszłym roku zagościć kilka razy Syrence.

#33 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 10:38

[quote]


Zmniejszenie ilości zabieranych ryb niczego nie zmienią bo nawet teraz mało kto trzyma sie limitów.

<_<

[/quote]

I właśnie o to chodzi, że nikt nie kontroluje .
[/quote]

Święte słowa...nie wiem jak w przypadku innych kolegów ale w tym sezonie bedac praktycznie co drugi wekend na Turawie nie byłem ani razu kontrolowany.


#34 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 10:47

ja w tym roku nie byłem tak czesto ale równiez nie widziałem kontroli,na otwarciu sezonu widziałem dwóch panów strażników którzy kontrolowali pare osob łowiących z brzegu :D przy syrence

i to jest chyba problem

#35 OFFLINE   kuba-s

kuba-s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 03 grudzień 2009 - 11:53

Panowie zgadzam sie ze zakaz trolingu to złe rozwiązanie .Od 2006 roku jestem na Turawie po kilka razy w roku. Przez te cztery lata raz mieliśmy kontakt z policja, zresztą na własne życzenie po naszym wezwaniu ich do wyciągnięcia siaty kłusoli zaczepionej podczas trola.Poza tym przez te lata nikt nigdy nas nie kontrolowal. Lubię troling i często łowię ta metodą bo faktycznie jest skuteczna . Zawsze uważałem ze zatrudnienie stałego straznika do kontrolowania rejestrów połowów i ilosci ryb wywożonych w workach da większe rezultaty niż zarybianie i wprowadzanie zakazów. Pozdrawiam Kuba

#36 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:27

Witam.
Na jakies 9-10 wyjazdow calodniowych nad Turawe ani jednej kontroli, a limit 2 szt sandacza to po prostu niestety wiekszosc wedkujacych ma gdzies- wg zasady lapie limit, splywam, ryby do bagaznika, plyne lapac kolejny limit :angry:
Co do trollingu, to mysle ze nie jest do konca glupi pomysl, choc sam czasem trollinguje, to musze przyznac, ze w weekendy bywaly niektore trolle irytujace np. majac problem, ze wedkujesz na ich trasie wzdluz koryta ROTFL Ale to czy to powod do zakazu? Raczej nie.Problemem jest egzekwowanie RAPR - tu jest pies pogrzebany. I faktycznie, z moim obserwacji trolling byl zdecydowanie skuteczniejszy w tym sezonie od spinningowania, do tego stopnia, ze nawet dziadki przestawialy sie z trupkow na trolla...


#37 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:52

to fakt jak ktos nie potrafi łowić z reki to próbuje na trola :D

#38 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:53

Najwiecej narzekają na troling ci którzy próbowali i nic z tego nie wyszło :D ta ocena wynika z mojego doświadczenia,najcześciej panowie od żywców i zdesperowani spinnigiści mają pretensje :lol:



Nie masz racji, mimo tego iż najwiekszego suma w życiu i w tym roku złowiłem trolingiem na Turawie to jeśli zakażą trałowania na tym zbiorniku będę się z tego bardzo cieszył mój nadal pływa a tydzień pózniej byłem na turawie i podobny leżał i odcinali mu głowę siekierą;/ Napewno leprzym wyjsciem jest wzmocnienie kontroli ale tego raczej nie da sie zrobić tym bardziej iż bylismy swiadkami z @Dreykiem jak to Państwowa Straż Rybacka z Opola wita kolegów spływających z 11 sandaczami i jednym leszczem na 2 osoby;/ Pogadali na co i gdzie i z uśmiechem się pożegnali;/

#39 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:58

dragon wg ciebie trolingowiec to miesiarz a ten co łapie z reki nalezy do elity ? :lol: :lol:

ps zupełnie nie rozumiem nawiazania twojego postu do mojej wypowiedzi, ale dla mnie szkoda czasu na pitolenie w tym temacie, mam wrażenie ze w PZW pracuje jakiś Kononowicz i jak obiecał -...juz nie nie bedzie... tak zrobił

#40 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 03 grudzień 2009 - 18:29

Napewno leprzym wyjsciem jest wzmocnienie kontroli ale tego raczej nie da sie zrobić tym bardziej iż bylismy swiadkami z @Dreykiem jak to Państwowa Straż Rybacka z Opola wita kolegów spływających z 11 sandaczami i jednym leszczem na 2 osoby;/ Pogadali na co i gdzie i z uśmiechem się pożegnali;/

Jak to na co... na trolla!!:D
A tak poważnie to mam nadzieję, że nic i nikt nie zmieni już pomysłu zakazu trolla na Turawie. Za dużo na oglądałem się w tym sezonie ,,mistrzów trollingu tłukących czym popadnie prawie 2m sumy...albo innych dziadów, którzy przez poprzednie lata gdy łowiono ryby tylko ,,z ręki mogli się pochwalić kilkoma rybami w sezonie, by w tym wypływać parę razy dziennie i ładować sandacze do bagażników samochodów. Naprawdę nie mam nic do trollingu i nie domagałbym się jego zakazu na Turawie, gdyby nie mentalność ,,polskiego wędkarza który widząc że znalazł metodę połowu, która działa ,,zabójczo” (dosłownie) na ryby a jednocześnie wiedząc o bezradności ,,Organów Ścigania Mięsiarstwa czyt.(PSR i inne)wytnie każdą rybę, która z desperacji i głodu połknęła jego cudownego woblera płynącego za jego łodzią. Przepraszam wszystkich szlachetnych trollingowćów, których pewnie nie brakuje na tym forum ale Ja przez cały sezon spędzony na Turawie żadnego szlachetnego trollingowca nie spotkałem...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych