Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:29

Panowie,

Każdy z nas ma inne zdanie na ten temat, a co mnie osobiście bardzo cieszy to, to że potrafimy na ten temat kulturalnie rozmawiać.

Nam tu adrenalina skacze, a PZW i tak zrobi im się żywnie będzie podobało.

Mi pozostaje mieć nadzieję, że niezależnie od tego co postanowią ( działacze PZW), brać mięsiarska wymrze, a my będziemy mieli okazję spotkać się na Turawie łowiąc piękne sandacze. Czego sobie w Wam życzę. :D

Swoja drogą to może w przyszłym roku zorganizować mały zlocik na Turawie ??
  • Lolson lubi to

#42 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:40

Swoja drogą to może w przyszłym roku zorganizować mały zlocik na Turawie ??


myśle o tym intensywnie i mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie,

pzdr

  • mar23 lubi to

#43 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:45

Mógłbym pomóc w przygotowaniu takiego zlotu :mellow:

#44 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:46

no to dreyk mamy zajecie na zime :D zgadamy sie

pzdr

#45 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 04 grudzień 2009 - 18:56

Troling metoda jak metoda, na Turawie okazała się bardzo skuteczna. Problem jest w ludziach, którzy ją uprawiają, w wiekszości to zwykli mięsiarze. Sam byłem świadkiem jak pewna motorówka z miasteczka na literę O trzy razy na jezioro wypływała rano mieli 8 w południe 9 pod wieczór 6 sandaczy, bez żenady trąbili o tym na całe jezioro. Pomijając fakt że pływali między łodzimi na odległość plunięcia.
Tak że zastanówmy się czy zasługujemy na możliwość trolowania, skoro większość z nas limity ma w dupie. Do wszystkiego trzeba dorosnąć.
Pojawiają się w okręgu głosy o tworzeniu łowisk No Kill, jak trafi na Turawe to dopiero będzie płacz i rwanie włosów z głowy.


#46 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 19:13

Pojawiają się w okręgu głosy o tworzeniu łowisk No Kill, jak trafi na Turawe to dopiero będzie płacz i rwanie włosów z głowy.


tutaj akurat cieszyłbym sie jak dziecko :D


#47 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 grudzień 2009 - 20:28

[quote]

Pojawiają się w okręgu głosy o tworzeniu łowisk No Kill, jak trafi na Turawe to dopiero będzie płacz i rwanie włosów z głowy.

[/quote]

tutaj akurat cieszyłbym sie jak dziecko :D

[/quote]

Ale pomyślcie jakie mieli byśmy eldorado :huh:

#48 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 grudzień 2009 - 22:25

Jeśli Okręg Opole wpadnie na taki pomysł to naprawdę będę w ciężkim szoku. Już nie mówię o Turawie ale wogóle jakiejkolwiek wodzie No Kill. Byłby to precedens na cały kraj ale jakże miły.

pozdro Maciek

#49 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 04 grudzień 2009 - 23:29

Przymiarki są do lipieniowej Białej Głuchołaskiej, w ramach eksperymentu. Na razie nie ma co się podniecać, bo temat jest w fazie dyskusji. Z zaporówkami problem polega na operatach rybackich i umowach z RZGW, okręg musiał by zatrudnić rybaków by nie stracić wody. Niezaprzeczalnym faktem jest powiew świeżości w ZO Opole, może kropla wydrąży skałę i doczekamy się drugiej Skandynawi. Tyle że przede wszystkim sami musimy się zmienić.
A pomysł ograniczenia rzeźnickiego trolingu wypłynął oddolnie.

#50 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 05 grudzień 2009 - 13:15

Fajna dyskusja panowie też w tym roku spotykałem sie niejednokrotnie na Turawie jak wala sandacze ile popadnie czy to z trollingu czy to z reki i zrobienie z tego zbiornika wody no kill było by czyms fantastycznym

Bartek

#51 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 grudzień 2009 - 18:11

Tak sobie czytam ten wątek i nie mogę się powstrzymać od napisania że jesteście bez jaj :( .Goście walą po sandaczach na waszych oczach a wy nic ,nie macie telefonów ?.
Ja jak widzę że ktoś kłusuje to pierwsze co robie to dzwonię i bardzo często to wystarczyło.
No ale my już tak mamy lepiej sobie ponażekać.

#52 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 19:34

Tak sobie czytam ten wątek i nie mogę się powstrzymać od napisania że jesteście bez jaj :( .Goście walą po sandaczach na waszych oczach a wy nic ,nie macie telefonów ?.
Ja jak widzę że ktoś kłusuje to pierwsze co robie to dzwonię i bardzo często to wystarczyło.
No ale my już tak mamy lepiej sobie ponażekać.



tja :lol:

#53 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:24

Z tego co slyszalem, trolingujacy na Turawie to ludzie bez skazy i nonkilowcy, a spiningisci i grunciarze z kolei to rzeznicy i swinie, bo przestawiaja sie tak, zeby zagrodzic droge trolingowcom :lol: :lol:
Uogólnienia prowadza do...wlasnie.

Sa cztery ruchy do wykonania na Turawie (i gdzie indziej) - oplaty, limity, widelki i kontrole. Mozna na Slowacji, mozna w Elblagu ( :huh: - tak, tak!) - mozna i na Turawie.

#54 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:40

Kuba, można, można tylko trzeba chcieć.. kluczem jest kontrola i nieuchronność kary, a jak jest u nas to wiadomo :angry:
Byłem niedawno na Słowacji i tamtejszy strażnik (jeden na duzą zaporówke) mi opowiadał, że byli Polacy, chciał im sprzedać zezwolenia, ale nie chcieli, bo za drogo i nie bedą łowić.. dwa dni później zatrzymała ich policja jak łowili, mieli jakieś ryby.. weekend przesiedzieli w areszcie, zapłacili konkretną kare w euro i z płaczem pojechali do domu..ot ciekawa lekcja..

Ale nie o tym, chciałem pisać <_<
czy ktos z szanownych kolegów może mi powiedzieć, jaki jest poziom wody obecnie, czy taki jak w zeszłym roku? czyli 200m błota na brzegu :lol:

#55 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2009 - 14:21

weekend przesiedzieli w areszcie, zapłacili konkretną kare w euro i z płaczem pojechali do domu..ot ciekawa lekcja..


Jeszcze powinni skonfiskować całe mienie biorące udział w przestępstwie - samochód, łódź, cały sprzęt wędkarski! Myślę, że jednak łatwo wychować ludzi.

#56 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 08 grudzień 2009 - 15:16

Byłem w niedzielę. Wody jest sporo.

Na szczęście (i moje nieszczęście) ryby nie gryzły, wiec nie połowiłem, ale i nie widziałem patologii.

#57 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 08 grudzień 2009 - 18:50

Brawo Słowacy.
Powinni burakom jeszcze delikatny oklep sprawić i w samych skarpetkach do Hyżnego przegonić.

#58 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 09 grudzień 2009 - 17:24

Cykl Turawo wróć!
Bardzo ciekawy reportaż o Jeziorze Turawskim w paru odcinkach - warto obejrzeć.

http://ww6.tvp.pl/69...06941148.strona

P.S.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
:D :D :D

#59 OFFLINE   greg_

greg_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 09 grudzień 2009 - 22:53

No kill ? widełki ?I co to da ? dalej beda brac dalej beda klusowac bo kto im zwroci uwage ??

Dopuki niedoczekamy sie Porzadnych uczciwych i efektywnych kontrol Strazy Rybackiej i innych podobnych organow to nie łudzmy sie :(

Mandaty Musza byc mandaty ale takie na tysiace zł i karac ,karac jescze raz karac jak karaja za kradzieze i rozboje ,Karac !!

I dobrze ktos napisał wyzej reagujmy na to dzwonmy do skutku po SSR po PSR po Policje po Straz wodna działac niepatrzmy biernie z boku :(

#60 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 23:05

Nie chce mi sie powtarzac, ale zadne ze zjawisk z mojego postu stosowane oddzielnie nic nie da. EOT.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych