Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Pacific Bay

blank pacific bay pac bay

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 luty 2021 - 22:04

A GII/GIII to co? Generacje grafitu? Modele? Na amerykańskich forach poczytałem trochę to i owo. To że niektóre firmy zbroiły na PacB i pisały o tym to wiem. Chodzi mi bardziej o firmy które kupowały duże ilości blanków i zbroiły pod swoim szyldem dany model.

W 1997r zamówiłem w firmie Anos 3 wędki.

Dwie z grafitu GII+ robione na muchowych blankach.

  1. blank Pacyfic Bay: 3,05m, 4-17g, 6-12lb., grafit GII+, kolor blanku burgund.
  2. blank muchowy (najprawdopodobniej bo o pełnym ugięciu nie wiem jakiej firmy): 3,05m, 10-25g, 8-17lb, GII+, kolor blanku czarny półmatowy.
  3. blank spinningowy Talon Cairton, a jego nazwa handlowa u Anosa, to Quorttip: 3,36m, 2-14g, 4-10lb, grafit GIV (bez plusa), kolor blanku zielony, na wędkę czekałem ponad rok.

Była też seria GIII+, wykonywana na 3-częściowych blankach SAGE RPL+ - były to bardzo szybkie blanki muchowe. Spinningi na nich robione, to były prawdziwe perełki, ale po ponad rocznym oczekiwaniu na Talona Cairton'a - odpuściłem go sobie, choć później bardzo tego żałowałem.

Wymienione w p. 1 i 2 spinningi sprzedałem, Quorttip'a mam do dziś.



#102 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 luty 2021 - 05:59

W PacBay GII to 36 mln, a GIII - 43mln modulus..

 

Na pierwszych w Polsce targach dla wędkarzy, które odbyły się w mieście Łodzi - w Hali Sportowej,  Andrzej Osowski był jak misjonarz pośród dzikich  :)


  • Jozi lubi to

#103 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 luty 2021 - 08:51

"Mam ich katalog. IGSH 1025 był opisany tak - akcja mf, power mh, range 8- 20 lb, lure 1/2- 11/2, dół .480, góra 2.0 waga 2 9/16."

-------
Nic więcej ciekawego nie pisze w tym katalogu? Z którego roku jest?
Jak są jakieś ciekawostki lub ważne dane to wrzuć proszę parę fotek żeby dało się poczytać.

W dziwny sposób firma Pac Bay oznaczała swoje blanki. Wg tych cyfr w tej serii IGSH wychodzi na to że liczby to dlugosc blanku w calach ale ostatnia cyfra to dziesiąta cześć cala. Np. 1025 oznacza dlugość 102.5 cala czyli 260,35cm
Nie wiem tylko co oznaczają litery w tym symbolu. O ile IG to proste ale "SH" i "F" z końca oznaczenia to podchodzi albo pod akcję (SH) a "F" to co? Chyba że w tamtych czasach dla nich taki rodzaj grafitu był "fast" i się chwalili że akcja fast (F). Trudno się dziwić gdzie grafit (i blanki) był nowością. :) Czarna magia. Trochę kombinowali z tymi oznaczeniami.

Mieczysław.

Sage RPL/RPL+ czy inne znam. W Sage jest wszystko proste. Talona (GIV+) czy ogólnie w ogóle nie znam. Jakoś Talon był poza kręgiem moich zainteresowań. Może ze wzgl. na niedostępną i zaporową cenę. Może Talon był jakby luksusową wersją PC, coś jak Lexsus z Toyotą czy Audi/VW.
Blanki PB o których pisałeś z grafitu GII+ znane. Kolorystycznie też. Najpierw były bordowe/śliwkowe (Plumb) później chyba ten czarny mat. Grafit niby ten sam. Ale kto ich tam wie. Może była różnica ze wzgl. na przeznaczenie czyli Fly i Spin.
----------

Użytkownik trout master edytował ten post 24 luty 2021 - 09:15


#104 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 24 luty 2021 - 10:16

Talon, z grafitu najbardziej sprężystego wówczas czyli Cairton produkował wyłącznie muchówki.

Pomimo próśb wędkarzy, Talon nie zdecydował się na seryjną produkcję blanków spinningowych. Jak udało się właścicielowi Anos'a przekonać go do wykonania zamówionego z tego materiału blanku dla mnie nie wiem, ale jak wyżej pisałem - trwało to dość długo.

Był to grafit IV generacji o ile dobrze pamiętam o module sprężystości podłużnej 50 mln psi.

Wówczas blanki PB z grafitu GII+ miały ten moduł na poziomie 43 mln psi, czyli bardzo wysokim jak na drugą generację grafitu, zważywszy, że Talon GIII oznaczany jako ITM (intermediate) miał moduł 44 mln psi. 

Artur Banachowski wykonał dla mnie z tego grafitu w roku 1999, na 9-ostopowym blanku o mocy/ugięciu MF, 10-21g, 7-15lb, kij spinningowy. Kij ten z perspektywy ponad 21 lat eksperymentów ze spinningami na blankach różnych, wówczas prawie wyłącznie amerykańskich producentów, był chyba najbardziej uniwersalny ze wszystkich jaki kiedykolwiek miałem. Górny cw. był opisany poprawnie natomiast dolny cw. realnie to było 3-4g.



#105 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 24 luty 2021 - 10:56

SH to pewnie steelhead tak jak SA salmon, dlugość 102 cale czyli 259cm a 5 określa moc kija np 1081-8lb , 1082-10lb,1143-12lb,1144-17lb 1085-20lb,1086-25lb 1087-30lb

Użytkownik Tomek TJ edytował ten post 24 luty 2021 - 11:03

  • Niedzielny lubi to

#106 OFFLINE   watykanczyk

watykanczyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Radoslaw

Napisano 24 luty 2021 - 11:20

Może ktoś łowił na Pacific Bay w kolorze burgundowym 2,7 do chyba 42 gram. Mam mozliwość kupić taki kij uzbrojony przez ANOS, tylko dodano do niego dokręcany na gwint dolnik i wyszedł kij 3 metrowy.

Kij jest nowy o niesamowitej grubości ścianek.

Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym kijem to proszę o informację.

Pozdrawiam.


Użytkownik watykanczyk edytował ten post 24 luty 2021 - 11:20


#107 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 24 luty 2021 - 11:48

Może ktoś łowił na Pacific Bay w kolorze burgundowym 2,7 do chyba 42 gram. Mam mozliwość kupić taki kij uzbrojony przez ANOS, tylko dodano do niego dokręcany na gwint dolnik i wyszedł kij 3 metrowy.
Kij jest nowy o niesamowitej grubości ścianek.
Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym kijem to proszę o informację.
Pozdrawiam.

Z tej serii co moj IGSH nie było takiego zestawienia długości i cw. Przy 275cm był 3-10g i 10-21g.
Do 42g to 20lb kij, a taki byl w dlugosci 260cm (taki jak mój powyższy kij). Więc to musiałby być inny blank niż „Sen Łowcy”

Użytkownik Żbiku edytował ten post 24 luty 2021 - 11:48


#108 OFFLINE   watykanczyk

watykanczyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie
  • Imię:Radoslaw

Napisano 24 luty 2021 - 12:03

Z tej serii co moj IGSH nie było takiego zestawienia długości i cw. Przy 275cm był 3-10g i 10-21g.
Do 42g to 20lb kij, a taki byl w dlugosci 260cm (taki jak mój powyższy kij). Więc to musiałby być inny blank niż „Sen Łowcy”

Nie wiem dokładnie ale jest opisany 3.0 metry do 42 gram. Blank burgundowy, grubościenny opisany G II lub G II +.



#109 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 luty 2021 - 13:52

Z tej serii co moj IGSH nie było takiego zestawienia długości i cw. Przy 275cm był 3-10g i 10-21g.
Do 42g to 20lb kij, a taki byl w dlugosci 260cm (taki jak mój powyższy kij). Więc to musiałby być inny blank niż „Sen Łowcy”

Przewinął się przez moje ręce kij 2,75 m 3-14g, kolor  burgundowy w węglu GII.

Najprawdopodobniej to był blank muchowy PB.

Na moje oko coś w granicach #6-7.

Tak więc kompilacji spinnów wykonanych na blankach muchowych PB mogło być więcej, na zasadzie co komu potrzeba.



#110 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 luty 2021 - 16:41

A co, Arek. może być ciekawego w katalogach blanków? To są tylko pamiętniki.. Z fotkami to kiepsko - telefon mam bez aparatu, a nieużywany aparat pożyczyłem na "wieczne oddanie"  :) 



#111 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 luty 2021 - 18:38

A co, Arek. może być ciekawego w katalogach blanków? To są tylko pamiętniki.. Z fotkami to kiepsko - telefon mam bez aparatu, a nieużywany aparat pożyczyłem na "wieczne oddanie"  :)

Sławku a cóże TY taki do techniki negatywnie nastawiony. Telefon bez aparatu?

To ja stary szukałem telefonu biorąc pod uwagę, że ma być aparat z szerokim kątem :) .

Dzwonić każdy dzwoni, a Facebook gdzie?



#112 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 24 luty 2021 - 19:17

Przewinął się przez moje ręce kij 2,75 m 3-14g, kolor  burgundowy w węglu GII.

Najprawdopodobniej to był blank muchowy PB.

Na moje oko coś w granicach #6-7.

Tak więc kompilacji spinnów wykonanych na blankach muchowych PB mogło być więcej, na zasadzie co komu potrzeba.

Zgadza się Józek, ten burgundowy, 10-stopowy Anos GII+, o którym wspomniałem powyżej 4-17g, 6-12lb, też był wykonany na blanku muchowym #7-8.

Piękne szczupaki targałem na niego na Wiśle, w tym roku też spróbuję. 


  • Jozi lubi to

#113 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 luty 2021 - 19:33

Zgadza się Józek, ten burgundowy, 10-stopowy Anos GII+, o którym wspomniałem powyżej 4-17g, 6-12lb, też był wykonany na blanku muchowym #7-8.

Piękne szczupaki targałem na niego na Wiśle, w tym roku też spróbuję. 

To była taka gradacja, ówczesne blanki muchowe, super głęboko pracujące po samą rękojeść, rybę zamęczały momentalnie i perfekcyjnie.

Ciężko było by coś z tego spadło, pstrągi trzymały się jak przyklejone. Oczywiście człowiek zawsze coś szuka nowego i zmieniłem na avida 7"6  :D .

Już tak kolorowo nie było, pstrągi bardzie spadały, ale był poręczniejszy i ten wnerwiający mnie odwrotnie zamocowany uchwyt muchowy.

Można było przezbrajać, ale wówczas jeszcze nie było modne takie przerabianie .Ale na pstrągi przestałem jeździć ze spinningiem, doskonale sprawadził się na sandaczach :) .

# 6-7  3-14g i tak ok. 10lb ,

# 7-8  4-17g i tak ok 12lb



#114 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 luty 2021 - 19:44

"SH to pewnie steelhead tak jak SA salmon, dlugość 102 cale czyli 259cm a 5 określa moc kija np 1081-8lb , 1082-10lb,1143-12lb,1144-17lb 1085-20lb,1086-25lb 1087-30lb"

------
Wg tego co podrzucił @Żbiku od Banachowskiego to nie ma takich oznaczeń które by kojarzył z Lbs. Na pewno nie piątą cyfrą.

W tamtych czasach nawet zbrojmistrze mówili po miękkiej stronie kręgosłupa-muchówka, po twardej-spin.
To był początek blankow grafitowych wiec nie wydziwiano to na spin, to na muchówkę. Później w miarę postępu dochodzono do wprawy innych kombinacji mata-mandrel. :)
--------

Mieczysław.

W tamtych czasach wszyscy kręcili się wokół generacji grafitu G2, G3, itd. Wszystko co było poniżej 55-60mln modułów było Intermediate Graphite (IM). Oczywiście wyżej niż standardowy grafit czyli 27mln modułów (z tego co pamietam). W linku niżej jest opis z forum jak to niektórzy przedstawiali.
https://www.bassreso...aphite-ratings/

HM czy HS czyli High Moduls/High Strate czyli wysokomodulowe blanki to maty o zawartości grafitu powyżej 60mln modułów.
Loomis leciał na GL2, GL3, IMX, GLX a standardowy początkowy IM6 takie jak stare zielone Winston.
StCroix oznaczał GI, GII, GIII, GIV czy GV w serii muchówek Elite z tego co pamietam. Musiałbym w katalogach sprawdzić.
W Talon, Pacific Bay, Lamiglas czy Fenwick było pewnie podobnie bo jak pisałem wszyscy chłopaki "współpracowali" ze sobą i nic nowszego nie było. Zresztą na jednym podwórku żeby nie napisać z jednej firmie. ;)
Ale co z tym Dragon Tournament o którym pisałem? Nikt nic nie wie? Oznaczenie to Dragon Tournament HDC (High Denstity Carbon).
-------

Użytkownik trout master edytował ten post 24 luty 2021 - 20:24


#115 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 luty 2021 - 20:44

Nie, nie używano blanków w tzw świecie wymiennie - raczej u nas, z racji mody na długie kije spinningowe swobodnie adaptowano do tego celu blanki muchowe.Bo długie spinningi jak twierdzili kultrednacze.. były mistrzowskie! Zawsze to były odrębne kategorie, i w PB, i w Sage. Muchówki na blanku niemuchowym dość lekceważąco nazywano tadpole  :)



#116 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 24 luty 2021 - 21:06

Arek w spinningach S&S numery były i są czterocyfrowe  czwarta cyfra wskazywala moc, napisalem 5tkę bo taki blank ma żbiku 1025 . 102 cale i 5ka oznacza moc 20lb. G.Loomis też w seriach S&S  miał nr czterocyfrowe i u nich identycznie 5ka w numerze oznaczała kij 20lb


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#117 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 24 luty 2021 - 21:10

Dragon Tournament napewno nie był blankiem PB,. , tournament to była niska seria i pewnie blank PB  w  hurcie kosztowal tyle co kij dragona. Nawet chyba kolor był inny, bardziej brązowy.



#118 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 luty 2021 - 22:19

"Arek w spinningach S&S numery były i są czterocyfrowe czwarta cyfra wskazywala moc, napisalem 5tkę bo taki blank ma żbiku 1025 . 102 cale i 5ka oznacza moc 20lb. G.Loomis też w seriach S&S miał nr czterocyfrowe i u nich identycznie 5ka w numerze oznaczała kij 20lb"

-------

Aaaa. Może tak być. Napisz o jakim modelu G Loomisa myślisz lub napisz z którego roku te blanki o których myślisz, sprawdzę.
Co do Tournament to gdyby mi się coś o uszy w życiu nie obiło to nie zadawałbym glupich pytań. Tyle innych firm było, tyle modeli a ja o tym Tournament. ;)
Ostatnio nawet z All gość o znanym nazwisku sprzedając Tourn. pisze że zrobiony na blanku PB. Pytałem skąd wie i ... Dalej pytam tu. Dlatego tu jestem. :D ;)
Nie takie rzeczy się robi gdy "towar" jest dobry. Skoro można odkupić "Clearwater'a" i trzaskać swoje kije to nie można było kupić tanich dobrych blankow w czasach gdy nic nie było w PL. Azja wtedy raczej nie była dostępna i nie miała niczego godnego uwagi. Przypominam że było to przed (dużo) "millenium".
Pomyśl ile taki blank mógł kosztować w USA gdy bierzesz duże o ile nie b. duże ilości? A PB sprzedawał wtedy wszędzie gdzie się dało bo wszyscy (konkurencja) trzepali to samo ale byli sławniejsi. A PB? Taka sobie firma produkująca coś pod rod building. Chcesz to napisze ci przykładowe ceny blankow innych firm z amerykańskiego rynku z tamtych lat. Może i Pacific Bay jakieś znajdę. ;)
-------

Użytkownik trout master edytował ten post 24 luty 2021 - 22:39


#119 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 25 luty 2021 - 05:55

G.loomis GL3 1143  -12  LB 21g,  IMX  1082 10LB 14g te miałem, dragony o których piszesz wykonane były w  azji.Nikt  tam nie wysyłał blanków żeby im chińczyk ukręcił kija..Z tymi ilościami też nie  było pewnie tak dużo, dragon to sprzedal w ciagu 2- 3 lat i po ptakch,  i  zamawiał nastepne modele.



#120 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 luty 2021 - 06:03

Taka szeptana reklama to moim zdaniem kolejny mit założycielski  :) Akurat wtedy zaczęły pokazywać się na rynku blanki typu slim, no i zgrabnie się podłączono, a nawet było wówczas popularne hasło - po co nam amerykany jak Dragona mamy.. Czyli  co - najpierw wysokie C, a później już tylko standardowa w Polsce oferta z bojowymi naklejkami i dobrze kojarzącymi się nazwami? CCC..

 

Z firm, tylko Polsping próbował handlować firmowymi produktami - tzn Lamiglasem. Reszta Wei Hai  :)   







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, pacific bay, pac bay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych