Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Pacific Bay

blank pacific bay pac bay

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 marzec 2021 - 00:12

Witam.

Ale mi się temat trafił ... ha.

Szukałem po amerykańskich internetach i jebajach informacji o blankach PB Rainforest II a tu proszę - na miejscu i łądnie podane  :D

Dlaczego info akurat o tej serii szukałem (i blanków do zakupu) - otóż posiadam kijek 7'9''#3 w dwuskładzie na tym blanku (RF2F793) i z pełnym przekonaniem powiem że to jest dla mnie najlepsza wędka z węgla jaką posiadam. Wiem że określenie "najlepsza" może być dosyć ... dziwne, ale każdy z nas ma tę jedną, jedyną - ulubioną wędkę, której by się nigdy w życiu nie pozbył (albo pozbył się jejjako ostanią ;) ) i u mnie to jest właśnie ta.

Dla zainteresowanych tym blankiem muchowym - jest to dla mnie ideał wędki lipieniowej. No powiedzmy że ideałem była by gdyby miała chociaż 3 składy zamiast dwóch, bo trzeba w bagażniku uważać na tubę.

Poczytałem tu o blankach PB Tradition II i miał bym pytanie do kolegów. Czy ktoś może miał też styczność akurat z tym samym blankiem Rainforest II 7'9#3 i może także z jakimś kijem o podobnych parametrach ale zrobionym na blanku Tradition II ? Czy aby to nie są te same blanki, tylko z odświeżoną nazwą ? Bo porównując tabele z blankami obydwu serii - ich wymiary, klasy i wagi, to właśnie takie odniosłem wrażenie ...  :rolleyes:

Można jeszcze bez problemu kupić blanki Rainforest II w USA i są "mocno niedrogie". Ale wpadłem na pomysł żeby może coś innego dla porównania ... z tym że jeśli to są te same blanki, to ładniejsze są jednak zielone  :D

Pozdrawiam.



#142 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 marzec 2021 - 07:28

Blanki Tradition - ale od 2003 już chińskie - stały u Wojtka w przegródkach przez kilka ładnych lat, i nikt ich nie chciał, choć były wyjątkowo tanie - coś około 200 złotych. Woleli Scotta G.. :) One i ówczesne RX6 były prawie identyczne - miały tego samego konstruktora..

Różnica między TR a RF sprowadzała się do niewielkiej materiałowej różnicy. Pierwszą firma określała jako IM6, a drugą pomiędzy IM6 a IM7 - przy tej samej wadze i wymiarach. Wieloskłady też produkowali..

 

Dużo było bardzo podobnych, prawie nieodróżnialnych blanków - Avid i Premier przed IPC, czy Perigee oraz IM700 - czemuś nie kupował ?


  • Jozi lubi to

#143 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 28 marzec 2021 - 20:12

[quote name="Forest-Natura" post="2883933" timestamp="1615158772"]

"Szukałem po amerykańskich internetach i jebajach informacji o blankach PB Rainforest II a tu proszę - na miejscu i łądnie podane :D
Dlaczego info akurat o tej serii szukałem (i blanków do zakupu) - otóż posiadam kijek 7'9''#3 w dwuskładzie na tym blanku (RF2F793) i z pełnym przekonaniem powiem że to jest dla mnie najlepsza wędka z węgla jaką posiadam. Wiem że określenie "najlepsza" może być dosyć ... dziwne, ale każdy z nas ma tę jedną, jedyną - ulubioną wędkę, której by się nigdy w życiu nie pozbył (albo pozbył się jejjako ostanią ;) ) i u mnie to jest właśnie ta.
Dla zainteresowanych tym blankiem muchowym - jest to dla mnie ideał wędki lipieniowej. No powiedzmy że ideałem była by gdyby miała chociaż 3 składy zamiast dwóch, bo trzeba w bagażniku uważać na tubę.
Poczytałem tu o blankach PB Tradition II i miał bym pytanie do kolegów. Czy ktoś może miał też styczność akurat z tym samym blankiem Rainforest II 7'9#3 i może także z jakimś kijem o podobnych parametrach ale zrobionym na blanku Tradition II ? Czy aby to nie są te same blanki, tylko z odświeżoną nazwą ? Bo porównując tabele z blankami obydwu serii - ich wymiary, klasy i wagi, to właśnie takie odniosłem wrażenie ... :rolleyes:
Można jeszcze bez problemu kupić blanki Rainforest II w USA i są "mocno niedrogie". Ale wpadłem na pomysł żeby może coś innego dla porównania ... z tym że jeśli to są te same blanki, to ładniejsze są jednak zielone." /quote]
-------

Jak lubicie czytać to niżej kilka linków w temacie. Tych którzy to już czytali też zachęcam. Info i ciekawostek nigdy za dużo a "pamięć nieużywana" jest ulotna. :)

https://fiberglassfl...php?f=3&t=53784

https://www.rodbuild...ead.php?2,24908

https://www.rodbuild...ad.php?2,297229

https://www.flyfishi...s-41-82.353644/

Pzdr.
  • Forest-Natura lubi to

#144 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 12 grudzień 2021 - 22:55

Miał ktoś może w rękach blank Pacbay t2sh1025-2 i może napisać coś na temat tego blanku?
  • MarcinZ lubi to

#145 OFFLINE   ironmaiden

ironmaiden

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSwarzędz

Napisano 05 październik 2022 - 19:37

Witam Wszystkich
Dostałem wędkę na blanku Pacific bay T2SH1143-2 dokładnie 290 cm 7-21g
Do czego to się nada
Bolek, kleń, brzana to wiem, ale czy sandacz i szczupak na lekko będzie ok?
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

#146 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 05 październik 2022 - 19:56

Witam Wszystkich
Dostałem wędkę na blanku Pacific bay T2SH1143-2 dokładnie 290 cm 7-21g
Do czego to się nada
Bolek, kleń, brzana to wiem, ale czy sandacz i szczupak na lekko będzie ok?
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

No przecież masz ten kij w ręku! To przecież sam chyba jesteś w stanie ocenić, czy się nada czy nie?
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek TJ, gulf i 3 innych osób lubią to

#147 OFFLINE   ironmaiden

ironmaiden

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSwarzędz

Napisano 07 październik 2022 - 22:00

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, na pewno dużo się dowiedziałem
Pozdrawiam serdecznie

#148 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 07 październik 2022 - 22:17

Panowie,ja tak trochę nie w temacie, ale miałem w rękach ostatnio kij na blanku PB-fakt robiony z 10 lat temu,czy jeszcze można gdzieś kupić blanki tej firmy??

#149 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 08 październik 2022 - 07:15

Zapytaj w Art Rod. Oni jeszcze mają jakieś pojedyncze blanki za szafą. Jednak nie za wiele.



#150 OFFLINE   ironmaiden

ironmaiden

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSwarzędz

Napisano 08 październik 2022 - 10:20

W art rod już niedostępne
  • TOFIX99 lubi to

#151 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 08 październik 2022 - 11:11

https://spinningshop...rout-sp704.html

 

Tu masz np. lekki muchowy blank PacBay. Fajny pod okoniówkę. Do nich trzeba dzwonić.  :)


  • Streetart90 lubi to

#152 OFFLINE   DiddoR

DiddoR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Dawid

Napisano 17 listopad 2022 - 15:50

Czy miał ktoś styczność lub ma wędkę na blanku Arctos ASB993-2?

#153 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 17 listopad 2022 - 17:12

Blanki Tradition - ale od 2003 już chińskie - stały u Wojtka w przegródkach przez kilka ładnych lat, i nikt ich nie chciał, choć były wyjątkowo tanie - coś około 200 złotych. Woleli Scotta G.. :) One i ówczesne RX6 były prawie identyczne - miały tego samego konstruktora..

Różnica między TR a RF sprowadzała się do niewielkiej materiałowej różnicy. Pierwszą firma określała jako IM6, a drugą pomiędzy IM6 a IM7 - przy tej samej wadze i wymiarach. Wieloskłady też produkowali..

 

Dużo było bardzo podobnych, prawie nieodróżnialnych blanków - Avid i Premier przed IPC, czy Perigee oraz IM700 - czemuś nie kupował ?

Od razu że nikt nie kupował ;)

Kupiłem zarówno Perigee jaki i Traditiona- tą ostatnią piątką o akcji medium łowi obecnie mój syn. I chociaż sam oceniałem ją jako kij do krótkich i średnich dystansów, Adam Sikora bez wysiłku odwinął na niej całą linkę, pokazując mi różnicę pomiędzy Mistrzem Świata, a....nie mistrzem świata

PS Traditiony dwa lata temu były dostępne zagramanicą za100 usd/sztuka. Obecnie nie sprawdzałem


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#154 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 listopad 2022 - 09:25

Cześć Michał, gdzie żeś przepadł ?! Świetne i niedrogie, muchowe blanki bywały w Wojtka, ale mało kto potrafił je docenić, a on sam nie był i nie jest przesadnie ekspansywny. U mnie dwa "żółtki" zostały. Stare czasy.. 



#155 OFFLINE   MichaEL

MichaEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 19 listopad 2022 - 21:43

Cześć Michał, gdzie żeś przepadł ?! Świetne i niedrogie, muchowe blanki bywały w Wojtka, ale mało kto potrafił je docenić, a on sam nie był i nie jest przesadnie ekspansywny. U mnie dwa "żółtki" zostały. Stare czasy.. 

 

Chciałbym napisać, że byłem z misją naukową na Spitsbergenie albo opływałem samotnie świat jak kapitan Baranowski ale raczej koncertowo marnowałem czas. Synowie mi trochę podrośli i młodszy też jest wędkarzem, więc jak również częściej  łowię.

Serdeczne Cześć!


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#156 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 listopad 2022 - 21:50

 Eee,, chyba coś lepszego sobie sprokurowałeś  :)  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, pacific bay, pac bay

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych