Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejny raz wstyd i hańba nad Sołą w Żywcu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 08 kwiecień 2016 - 22:48

Roboty społeczne dla takich "dygnitarzy" przy kopaniu rowów, odśnieżaniu chodników zimą, wywożenie fekaliów.... Porobił by taki jeden z drugi z pół roku przy "gównie" i by się nauczył na jakiś czas.... I za rok dla zasady znowu do "gówien" :)



#22 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 kwiecień 2016 - 23:17

Qrwa , ręce opadają kiedy widzę coś takiego . I budzą się krwawe instynkty trącące samosądem i linczem . Jak małym , tępym i wrednym trzeba być , żeby coś takiego robić stworzeniom , których istnienie tłumaczy w ogóle obecność takiej gnidy nad wodą . To tak , jakby nienawidzili ryb po prostu . Nie rozumiem ... 

U nas mamy podobną sytuację , choć oczywiście na mniejszą skalę . Przynajmniej taką mam nadzieję . Mała zaporówka . Mała rzeczka wpadająca do zbiornika . Mały , choć dosyć głęboki rów uchodzący nieco dalej i odprowadzający nadmiar wody z dużych mokradeł powyżej . Wszystko objęte obrębem ochronnym . Stojąc na mostku ,  w krystalicznie czystej wodzie nieprawdopodobny spektakl . Stada ryb wchodzących na tarło . Płocie , jazie , klenie . Pomiędzy nimi szczupaki . Aż nagle pojawiają się one . Bolenie . Ogromne ryby , takie po 70 - 80 cm trące się praktycznie na oczach widzów . Wchodzące również daleko w górę strumyka . Trwa to kilka dni . Przyjeżdżam niemal codziennie . Stoję , podziwiam , próbuję filmować żeby móc podzielić się z Wami . Nagle charakterystyczny świst kija i plecionki dobiegający z obrębu ochronnego . Biorę aparat w łapę i idę przez zarośla . Delikwent czujny jak ważka . Kiedy do niego dochodzę , stoi ze spinningiem w łapie w miejscu , gdzie stać nie powinien . Ze spinningiem , którego mieć nie powinien ( zakaz do końca maja na naszych zaporówkach ) . Z przynętą schowaną w wielkiej łapie . I nie łowi oczywiście . Robi to co robi w biały dzień , na żywca i bez znieczulenia . Dobry kij , kołowrotek , dobre ciuchy i niezła fura na poboczu . Mętnie się tłumaczy i odchodzi do auta . Za rękę nie złapałem i nie miałem jak nagrać padalca . Telefon do SSR i PSR . Obiecują , że w miarę możliwości przypilnują . A ja mam wrażenie , że to jakieś takie powszechne przyzwolenie ogólu na łajdactwo po prostu . W tym rejonie łowi mnóstwo spławikowców . Przecież też widzą co się dzieje . Zresztą ten akurat gość to też gruntowa nacja ( kojarzę faceta ) . Nie wytrzymał ciśnienia widząc takie rybska i postanowił coś z tym zrobić . Co tak będą pływały beztrosko w amorach . Nóż się w kieszeni otwiera !

Mam wrażenie , że w normalnym kraju w takie miejsce zjeżdżałyby całe rodziny z dziećmi , żeby podziwiać misterium przyrody . Tylko nie u nas . U nas jest to garstka . Reszta jak zwykle patrzy przez pryzmat białka/kasy/bezsensownej pazerności . Dlaczego ? Pomijam już fakt , że okręg opolski również uważa , że ma problem z boleniem ( vide Nysa Kłodzka w okolicach Otmuchowa i zniesienie okresu , wymiaru i limitu ) . Okrutny drapieżca wyżera na potęgę płotki , okonki i kiełbie miejscowym ...

Sorry  ,że tak chaotycznie ale szlag mnie trafia !!!


Użytkownik malinabar edytował ten post 08 kwiecień 2016 - 23:21


#23 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 kwiecień 2016 - 23:33

Pewnie tego samego dziada spotkałem poniżej zbiornika. I wielce zadowolony był tłumacząc że połowił na zbiorniku... szczupaków, na moją reakcje zaczął machać łapami i zawinął się do domu. A w zeszłym roku jak bolenie wychodziły to dwa podbieraki utopione były. Żal po prostu żal.

Wysłano z Samsung S6 EDGE Plus


  • Slavobeer lubi to

#24 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 kwiecień 2016 - 00:27

W okręgu Bielskim pracuje dwóch etatowych strażników, których utrzymanie kosztuje nas ponad pięćdziesiąt tysięcy rocznie. Wędkuje od przeszło dwudziestu lat, średnio jestem nad wodą sto dni w roku. I uwierzcie nigdy nie spotkałem ani jednego nad wodą, a proceder kłusowniczy trwa w najlepsze.Dla niewtajemniczonych podpowiem że w naszym okręgu mamy do upilnowania tylko  dwie zaporówki  :blink: .Akcje zeszłej nocy przeprowadził społecznie  SSR i chłopaki z  Klubu RENEGAT.  Za co im szczerze dziękuje że się im jeszcze chce. Jakież to marnotrawstwo kiedy włodarze okręgu nie potrafią wykorzystać takiego potencjału ludzkiego. Jak długo powiązania rodzinno-koleżeńskie będą jeszcze podcinać skrzydła młodym którzy bez wsparcia finansowego szybko się wypalą orientując się że głową muru nie przebiją. Problem zapewne nie tylko regionalny. Ale głębiej na to spoglądając sami się w ch... robimy bo jest nam tak po prostu wygodniej. Niech "inni" za nas posprzątają.



#25 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2016 - 04:42

A podobno Boleń to nie jadalna ryba...
Jak walczyć z tymi dzikusami?
Nagłośnić w mediach, pokazać mordy i społecznie wykluczyć.
Polski wymiar sprawiedliwości w tego typu przypadkach to farsa.
  • Pisarz.......ewski Piotr i korol lubią to

#26 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 kwiecień 2016 - 07:56

Panowie nie zgadzam się na dyskryminowanie koła,za to że ma w swoich szeregach dwóch,czy trzech baranów.Niestety jak przychodzą opłacać składki,to nie mają na czole "kłusol" ,ale zakazy i kary indywidualne oczywiście powinny być srogie,by następnym razem nie mieli ochoty na takie połowy...



#27 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 kwiecień 2016 - 07:59

Panowie nie zgadzam się na dyskryminowanie koła,za to że ma w swoich szeregach dwóch,czy trzech baranów.Niestety jak przychodzą opłacać składki,to nie mają na czole "kłusol" ,ale zakazy i kary indywidualne oczywiście powinny być srogie,by następnym razem nie mieli ochoty na takie połowy...

 

Cyprys19 przeczytaj uważnie. Nikt nie chce dyskryminować wszystkich członków tego koła ale jest wyraźnie napisane, że prezes koła wie o tym procederze i zamiast szybko i publicznie zaareagować to prosi aby sprawę uciszyć. O to chodzi. Zresztą proceder trwa jakiś czas i nie jest jednorazowy wyskok dlatego w tej sytuacji trzeba reagować ostro.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 08:00

  • Slavobeer lubi to

#28 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 09 kwiecień 2016 - 08:01

O właśnie ktoś wspomniał o Mediach zawołać media, opisać jak koło do tego podchodzic i zaraz się zrobi wrzawa sprawa ruszy :)



#29 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2016 - 08:26

A podobno Boleń to nie jadalna ryba...
Jak walczyć z tymi dzikusami?
Nagłośnić w mediach, pokazać mordy i społecznie wykluczyć.
Polski wymiar sprawiedliwości w tego typu przypadkach to farsa.

Dla niektórych  jak za darmo , to i ocet słodki :lol:  . Dobrze napisałeś "dzikusami" , a raczej średniowiecznymi barbarzyńcami :angry:  .

Wymiar sprawiedliwości  też powinna być rodem z Średniowiecza .     Wpiernicz , w dyby i do lochu ;) .


Użytkownik pisarz edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 08:47


#30 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 kwiecień 2016 - 08:30

W okręgu Bielskim pracuje dwóch etatowych strażników, których utrzymanie kosztuje nas ponad pięćdziesiąt tysięcy rocznie. (...)

Niestety, nie jest to prawda. Zwyczajowo są nazywani strażnikami, choć są to "pracownicy techniczni", którzy w są czasami wysyłani w teren, do pilnowania wód. Ich uprawnienia, w porównaniu do "państwówki" są mizerne. Mniejsze, niż ochroniarza. A odkąd syn dyrektora zrezygnował z dowodzenia nimi (był trzecim w zespole), intensywność kontroli jakby zmalała. Choć któregoś dnie roku ubiegłego, w okolicach zapory w Tresnej spotkałem ich na kontroli. I od wielu lat przynajmniej raz w roku ich spotykam. Taki fart. Ale bez zaangażowania Państwowej Straży Rybackiej (która została do tego powołana), oraz policji, czyli służb wyposażonych w broń i prawo jej stosowania, trudno jest proceder ukrócić. Choć próbować trzeba... 



#31 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 09 kwiecień 2016 - 08:37

O właśnie ktoś wspomniał o Mediach zawołać media, opisać jak koło do tego podchodzic i zaraz się zrobi wrzawa sprawa ruszy :)

Jeśli jest przyzwolenie władz to i media nie pomogą dużo.Zobacz co się stało z Wartą w Poznaniu.


  • spinnerman lubi to

#32 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 kwiecień 2016 - 09:16

Cyprys19 przeczytaj uważnie. Nikt nie chce dyskryminować wszystkich członków tego koła ale jest wyraźnie napisane, że prezes koła wie o tym procederze i zamiast szybko i publicznie zaareagować to prosi aby sprawę uciszyć. O to chodzi. Zresztą proceder trwa jakiś czas i nie jest jednorazowy wyskok dlatego w tej sytuacji trzeba reagować ostro.

Zmienić prezesa,nikt nie chce gnoju u siebie,ale reakcja ze strony władz powinna być natychmiastowa,to się zgadza

.Natomiast w kole jest załóżmy 2000 wędkarzy i 98% z takim procederem kłusownictwa nie ma nic wspólnego i nie chcieli by być kojarzeni z występkami "kolegów szarpakowców"



#33 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 kwiecień 2016 - 10:46

Fakt szarpania na tarle wynika w dużej mierze z wędkarskiej nędzy w jakiej się znajdujemy. Wielu z tych debili nie ma szans zobaczyć ryby dwu czy nawet czterokilowej w innej sytuacji. Nie wiedzą jak, nie mają możliwości jej złowić. Więc się rzucają jak jedno zwierzę na drugie, żeby zamordować. Do tego dochodzą wrodzone złodziejstwo cwaniactwo itd. Może mało w tym patriotyzmu co piszę ale w takim żyjemy kraju i takich właśnie mamy obywateli.

Można udawać, że się procederu nie widzi, można też z nim walczyć. A przynajmniej próbować. Je wiem, że trochę już w życiu ryb ocaliłem.

Robię to również we własnym interesie bo sam  je z przyjemnością łowię jak zejdą do jeziora. 



#34 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 09 kwiecień 2016 - 12:32

Bolki Panowie...teraz tam byłem i gruby boleń jest widoczny. Co roku ta sama sytuacja z klusolami ...Zabłocie..

#35 OFFLINE   pastowany kaban

pastowany kaban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 kwiecień 2016 - 13:39

Fakt szarpania na tarle wynika w dużej mierze z wędkarskiej nędzy w jakiej się znajdujemy. Wielu z tych debili nie ma szans zobaczyć ryby dwu czy nawet czterokilowej w innej sytuacji. Nie wiedzą jak, nie mają możliwości jej złowić. Więc się rzucają jak jedno zwierzę na drugie, żeby zamordować. Do tego dochodzą wrodzone złodziejstwo cwaniactwo itd. Może mało w tym patriotyzmu co piszę ale w takim żyjemy kraju i takich właśnie mamy obywateli.

Można udawać, że się procederu nie widzi, można też z nim walczyć. A przynajmniej próbować. Je wiem, że trochę już w życiu ryb ocaliłem.

Robię to również we własnym interesie bo sam  je z przyjemnością łowię jak zejdą do jeziora. 

Przez to samo przechodzimy co roku, tylko w naszym przypadku ofiarami są trące się trocie wędrowne. Co roku kłusują te same gęby i mimo wyroków (śmiesznych) przychodzą nad wodę w okresie tarła i dobijają ledwo utrzymującą się populację troci. Totalna wiocha, dno i 5 metrów mułu...



#36 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 kwiecień 2016 - 14:55

Nie wiem, czy te mendy mają jakiś dostęp do informacji tu pisanych ale w tej chwili tarlisko jest monitorowane codziennie po kilka razy. Ja byłem wczoraj i miałem mało czasu. Więc... odpaliłem sobie mojego sympatycznego zwierzaczka co się nazywa Phantom2, z wysokości 50m mam pewność, że go nie sięgną a jak się ustawi GoPro na najwęższy kąt to widzę pojedyncze kamienie a co dopiero mendę z wędką w rzadkich krzakach. Przeleciałem się do mostu w jedną i do jeziora w drugą stronę. Cisza jak makiem zasiał. Jeden jedyny amator widoków miał minę jakby zobaczył ufo jak mu podleciałem nad łeb żeby się przyjrzeć czy nie ma wędki i torby z rybami-nie miał. Psychologia też kłusoli męczy... a jak fajnie z góry ryby widać, i człowiek się za wiele nie nachodzi...

 

11bi1bk.jpg


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 15:12


#37 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 kwiecień 2016 - 15:35

Przez to samo przechodzimy co roku, tylko w naszym przypadku ofiarami są trące się trocie wędrowne. Co roku kłusują te same gęby i mimo wyroków (śmiesznych) przychodzą nad wodę w okresie tarła i dobijają ledwo utrzymującą się populację troci. Totalna wiocha, dno i 5 metrów mułu...

Widzisz w naszym przypadku mamy trochę trudniej z "władzą naczelną" Ja się z zawodu zajmuję hodowlą ryb i to tych łososiowatych. Ryba rybie niestety nierówna. W ZO wyszarpana troć robi większe wrażenie niż wyszarpany bolek. Bo bolek dalej jest postrzegany szczególnie na zaporówkach na południu jako gówno nie ryba-chwast. Jakby tak zamiast tych 20szt wyszarpanych bolków(bo tyle mniej więcej chłopaki zarekwirowali) było 20 troci jeziorowych o... to by ZO Bielsko Biała podjęła jakieś działania. Ale bolenie? Przecież jest ich pełno i denerwują grunciarzy bo płoszą białą rybę.

Muszę sobie kiedyś z ciekawości podliczyć ile ja kasy zostawiam rocznie nad tym jeziorem. Na żarcie, picie, fajki, piwka, wynajem mariny,  bo dużą łódkę też czasem trzymam, domków bo też się zdarza, parkingi etc. Pewnie parę tysi rocznie. Dwa?- Trzy? Wszystko z jednego powodu, bo łowię tam bolenie. 

Niestety pojebów takich jak ja jest mało i nie mamy siły przebicia. A szkoda bo w krajach wędkarsko cywilizowanych, których nazw wymieniać nie trzeba szanują każde świrostwo na punkcie każdego gatunku. Bo z tego są pieniądze. 



#38 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 kwiecień 2016 - 15:38

Wierz mi,że takimi fotkami raczej będziesz zachęcał,a nie zniechęcał potencjalnych nabywców mięska...



#39 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 kwiecień 2016 - 15:56

Wierz mi,że takimi fotkami raczej będziesz zachęcał,a nie zniechęcał potencjalnych nabywców mięska...

Tak jak napisałem zapraszamy już dzisiaj wieczorem. Czekamy z otwartymi ramionami.



#40 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 kwiecień 2016 - 17:44

Napiszę ci tylko tyle, że robisz dobrą robotę i bez względu na dalszy obrót sprawy nie poprzestawaj. Może kiedyś wróci to do ciebie z nawiązką bo jest się o co starać. Lepiej powiedzieć, że zrobiłem co mogłem niż rozmyślać o własnych zaniechaniach. Swóją drogą taki dron daje możliwości:)


  • ginel i Slavobeer lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych