Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki itd. - samochód na ryby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1871 odpowiedzi w tym temacie

#1861 ONLINE   Drac

Drac

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał

Napisano 22 sierpień 2019 - 15:19

Z którego roku ta a6?
Allroad a6 to moj ideał.
Tylko baba mowi ze nie audi bo nisko się siedzi, ze szyby małe..... :/
Wymyśla byle rexa nie sprzedawac.

Silnik 2,5 biturbo 250km pod gaz chyba ok? Bo sporo widzę zagazowanych.

#1862 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

Zaawansowany

• Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 sierpień 2019 - 15:21

2,7Turbo, podwójne turbo. Gaz przeżyje ale konstrukcja dosyć skomplikowana i serwisowanie może swoje zrobić. 

Rexa już sprzedaliście?

W zasadzie chciałem pisać, że zamiast zmieniać i tracić (zazwyczaj zmiana auta to zawsze dodatkowe koszta) to po prostu przełknąć to spalanie i jeździć tym co się ma sprawdzone :)

A6 natargali tyle że znaleźć igielkę łatwo nie będzie.

#1863 ONLINE   Drac

Drac

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 sierpień 2019 - 20:14

Awanturę żony za allroada o ktorym zawsze marzylem jakos bym przeżył, ale roczniki 2001-2003 to juz mocno wyciuchane samochody. Tak jak napisales - ciężko będzie trafić dobry egzemplarz.

Rex stoi, żona płacze ze będzie bardziej ekonomiczniej jeździć byle go zostawić.
Jak bedzie kupiec to sprzedam, ale za rozsądne pieniądze.

#1864 OFFLINE   cabage

cabage

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 22 sierpień 2019 - 21:19

Jeździłem W163 400 CDI 05r. Komfort jazdy kosmos jak dla mnie - miejsca dla pasażerów dużo i spory bagażnik, żeby było śmiesznie spalanie też znośnie wychodziło jak się nie szalało.

Potrafił spalić przy spokojnej jeździe na tempomacie 100km/h od 7,5L - a przy bucie 13L-15L , co przy tej masie 2,3 tony ,stałym 4x4, budowie kiosku ruchu uważam za super wynik.

Raz holowałem na lawecie  Toyotę Carine spalanie z trasy 600km wyszło niewiele ponad 8L !!.(tempomat i 100km/h)
W terenie, czy z 2 osiową przyczepą kempingową jeżdżąc po górach czy dzikich drogach przenigdy nie było problemów , przyciskało się guzik i do przodu.

Allroad nie jeździłem ale z A6 c5 i c6 w w 2.0 i  3.0 TDI miałem styczność nie jednokrotnie i porównanie komfortu, dynamiki nie bardzo ma się do siebie (Ten 3.0 TDI może już być jakimś odniesieniem mocy w stosunku do wspomnianego 400 CDI. Ale jak dla mnie te auta to 2 zupełnie inne światy. Audi jak najbardziej jest komfortowe, ale ML to ML :)

Użytkownik cabage edytował ten post 22 sierpień 2019 - 21:21

• Paweł J i bogunow lubią to

#1865 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 269 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 23 sierpień 2019 - 06:23

No mnie nie udało się nigdy zejść poniżej 8 l/100 km 270 CDI. W mieście średnio palił 11 litrów przy spokojnej jeździe, jak deptałem było 13/14 litrów. Trasa od 8-miu w górę. Przy 140 km/h kończył się komfort jazdy, hałas był naprawdę duży. Pojemność 2,7 l to zbyt mało na tą budę, 160 koni jakoś jechało ale szału nie było.
Natomiast 400 CDI to 250 koni i raczej nie ma co porównywać, tylko w to spalanie jakoś nie bardzo wierze.
Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1866 OFFLINE   cabage

cabage

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 08:43

No mnie nie udało się nigdy zejść poniżej 8 l/100 km 270 CDI. W mieście średnio palił 11 litrów przy spokojnej jeździe, jak deptałem było 13/14 litrów. Trasa od 8-miu w górę. Przy 140 km/h kończył się komfort jazdy, hałas był naprawdę duży. Pojemność 2,7 l to zbyt mało na tą budę, 160 koni jakoś jechało ale szału nie było.
Natomiast 400 CDI to 250 koni i raczej nie ma co porównywać, tylko w to spalanie jakoś nie bardzo wierze.
Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też mi ciężko było uwierzyć w to co widziałem, podejrzewam że to kwestia wysokiego momentu obrotowego 560Nm. Dodam że to wynik z komputera pokładowego, być może gdybym świadomie litrażował samochód przy dystrybutorze było by ciut inaczej, ale tyle pokazywał komputer. Co do miejskiej jazdy 10-12l tylko ja ciężkiej nogi nie mam.

#1867 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaWarmia

Napisano wczoraj, 14:05

Ktoś miał może do czynienia z takim pathfinderem ? Całkiem fajne autko z wyglądu. https://www.otomoto....html#bab28fe761

#1868 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1559 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano wczoraj, 16:16

Ktoś miał może do czynienia z takim pathfinderem ? Całkiem fajne autko z wyglądu. https://www.otomoto....html#bab28fe761

Terenówka zrobiona wg starej dobrej szkoły, jak nie ma skorodowanej ramy i podłogi to warto przemyśleć. Silnik dobrze znosi podtlenek elpidżi, sensowną butlę upchniesz pod spód zamiast zapasu. Trzeba pojechać ze śrubokrętem i młoteczkiem ,wleźć pod spód i zbadać co w trawie piszczy. Skrzynia jak nie przeciąga i zmienia biegi to jest raczej mało psujna ,zmienić olej i jeździć. Z częściami eksploatacyjnymi nie ma problemu. Jak nie miał nic robione w zawiasie to będzie taki bardzo amerykański ,jeżdżąca miękka kanapa .
  • Bartek_C i Pumba lubią to

#1869 ONLINE   Drac

Drac

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano wczoraj, 17:48

ile te silniki gazu mogą pociągnąć?

Użytkownik Drac edytował ten post wczoraj, 17:48

#1870 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1559 postów
  • LokalizacjaPiła

Napisano wczoraj, 17:59

ile te silniki gazu mogą pociągnąć?

Dużo zależy od fantazji kierownika ale na mniej jak 14-16 to bym nie liczył.
  • Drac lubi to

#1871 ONLINE   Drac

Drac

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano wczoraj, 18:08

Bardziej spodziewalem się w przedziale 15 - 22 l.

#1872 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1559 postów
  • LokalizacjaPiła

Napisano wczoraj, 18:28

Minimum to pewnie to co pisałem a realnie więcej, dużo zależy od instalacji, pory roku ,trasa miasto,kierownika,opon i miliona innych zmiennych . Ale jak auto jest rokujące to można się nad nim pochylić. Trzeba tylko przygotować się na pakiet startowy i warto mieć zaprzyjaźnionego mechaniora bo obcy za terenówkę kasuje razy 2.
  • Drac lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych