Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4106 odpowiedzi w tym temacie

#2041 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 14:38

I jak zdążyłeś zauważyć to auto kosztowało spory pieniądz wyjeżdżając z salonu. Utrata wartości nie wiąże się z utratą funkcjonalności tego auta. Dalej mamy to samo, mocny silnik diesla, świetne osiągi oraz rozsądne spalanie, wynoszące na trasie ok 7l. Nowa Skoda Fabia to koszt (zgaduję) 60000 zł. Nie da mi nawet części przyjemności z jazdy i radości posiadanie, które daje e60/61 535d, nawet kupione za 25 000 zł, ponieważ inwestując różnice wartości tych aut, czyli 35000zl, mamy auto, które będzie cieszyło jeszcze bardzo długo :). Fakt jest natomiast taki, że jeżeli ktoś nie "kocha" aut i chce stare premium kupić za grosze myśląc że będzie jeździł wiecznie bezawaryjnie to może się trochę pomylić. Zanim kupiłem E61 patrzyłem na X5, myślałem będzie na ryby i na codzień. Cieszę się że zrezygnowałem z tego, rozsądniej jest mieć jedno auto, które sprawia ogromną radość a drugie takie, które sprawdzi się w roli osiołka.
  • malinabar i Maciek. lubią to

#2042 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:33

Pytanie do Was, rozpatrywał ktoś (bądź posiada) VW Touareg I jako auto do kręcenia się koło domu, zakupy itd oraz jako auto do ciągania i wodowania łodzi? Mowa o silniku 3.2 v6 benzyna lub 3.0 diesel,bez pneumatyki.

Użytkownik Lucas edytował ten post 26 styczeń 2020 - 15:35


#2043 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:15

A cofnij się kolego kilka postów, temat takiego auta był już nieco poruszany.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#2044 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:20

Ja bralem Touareqa pod uwage ale chyba jednak zdecyduje sie na Grand Cheroke Wk z silnikiem crd. Do otwarcia sezonu jeszcze chwila wiec namietnie przegladam wszystkie portale ogloszeniowe i czekam na cos fajnego.
W Jeepie przeraza mnie troche jego apetyt na paliwo. Wzialem ostatnio od kolegi na dwa dni i mialem problem zeby zejsc ponizej 15 litrow.
Ale wjedzie toto wszedzie

#2045 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:09

Mój kumpel kierownik serwisu BMW powiedział ze to są auta dla prawdziwych pasjonatów marki 🤪🤪🤪

#2046 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:23

Ja fanem marki nie jestem, tylko tego silnika :). Gdyby inna marka oferowała taki silnik ( Audi ma problemy z rozrządem a jak padnie pneumatyka w allroad to kaplica, psa ma 3.0 biturbo ale też ma swoje bolączki) to wybrałbym inna marke. Zmieniłem mondeo mk3 2.0 tdci na E90 2.5i i czułem niesmak, teraz 5008 2.0 hdi na e61 535d i mimo problemu nie żałuję bo czuję się w tym aucie dobrze ale nie mam ciśnienia na markę. Nowa Dacia duster 4x4 z dużym mocnym dieslem i byłbym spełniony :)

#2047 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:35

Ja fanem marki nie jestem, tylko tego silnika :). Gdyby inna marka oferowała taki silnik ( Audi ma problemy z rozrządem a jak padnie pneumatyka w allroad to kaplica, psa ma 3.0 biturbo ale też ma swoje bolączki) to wybrałbym inna marke. Zmieniłem mondeo mk3 2.0 tdci na E90 2.5i i czułem niesmak, teraz 5008 2.0 hdi na e61 535d i mimo problemu nie żałuję bo czuję się w tym aucie dobrze ale nie mam ciśnienia na markę. Nowa Dacia duster 4x4 z dużym mocnym dieslem i byłbym spełniony :)

Dacia super sobie radzi w terenie.Jest lekka ma wolny 1 bieg ( to jest skrzynia os X-Traila).Mamy w firmie, dzielna w terenie jak nic.


  • Negra lubi to

#2048 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:38

Wiem, zastanawiałem się niedawno, złożono mi dobra ofertę ale wyszła sprawa z moim autem, a niesprawnego nikomo nie będę sprzedawał. Muszę najpierw zająć się tym co mam a przyszłość pokaże.
Ale miało być o autach z przeznaczeniem wędkarskim. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to by auto, które fajnie wygląda na papierze nie pochłaniało innego papieru. Pzdr

Użytkownik Negra edytował ten post 26 styczeń 2020 - 19:41


#2049 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 styczeń 2020 - 19:43

Teraz jest już dacia z turo w benzynie 130 koników tylko ten silnik 3 cylindry, dlatego kupiłem suźkę s crossa i jestem z niej bardzo zadowolony.Też sobie radzi dzielnie po lekkim błotku.


  • Negra lubi to

#2050 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:00

Ten silnik jest czterocylindrowy. Całkiem udana wspólna konstrukcja Mercedesa i Renault. Montowany m. in. w nowej A-klasie i większości Renault. Duster już jest przebojem, a jak koncern zgodzi się kiedyś, żeby połączyć w nim napęd 4x4 z automatem i dołożą systemy bezpieczeństwa to chinach zabraknie blachy do produkcji:) Sam napęd to konstrukcja Nissana - jeden z najlepszych wśród tych opartych o sprzęgło wielopłytkowe.



#2051 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:41

Przecież Rumunkę produkują w automacie i z 2 litrową benzyną jeździ całkiem fajnie. Jednak jest małe ale kupi się ją poza granicami EU.

#2052 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:45

Z dieslem w automacie też jest. Fajnie jakby włożyli silnik diesla 2.0 bo w długiej trasie 1.5 może męczyć.

#2053 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 21:10

Ja mówię o połączeniu napędu 4x4 z automatem, a takiego do tej pory nie było na żadnym rynku. W UE od 2018 ze względu na WLTP nie ma w ogóle automatu w ofercie.



#2054 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 styczeń 2020 - 21:12

Ja mówię o połączeniu napędu 4x4 z automatem, a takiego do tej pory nie było na żadnym rynku. W UE od 2018 ze względu na WLTP nie ma w ogóle automatu w ofercie.

Oświeć mnie o co chodzi bo ja kojarzę wiele modeli aut w automacie i z napędem 4 x 4.



#2055 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 26 styczeń 2020 - 21:17

Maciek mój kolega Rosjanin jeździ 2 litrową benzyną w automacie i nazywa się to renault duster. Ale czy ma 4x4 to ręki nie dam sobie chlasnąć,napiszę do niego i się dowiem.
Sławek chodzi o dustera.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 26 styczeń 2020 - 21:18

  • S.N. lubi to

#2056 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 21:44

Wiem, że był taki twór na m. in. na rynek rosyjski i południowoamerykański, ale 4x4 tam nie było:)



#2057 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 26 styczeń 2020 - 23:16

Oświeć mnie o co chodzi bo ja kojarzę wiele modeli aut w automacie i z napędem 4 x 4.


No właśnie, o co chodzi?
Czy ja czegoś nie rozumiem? Przecież 4x4 i automat to nic nowego.

#2058 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 styczeń 2020 - 23:46

W dusterze

#2059 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 styczeń 2020 - 16:47

Raczej nie na ryby ale może ktoś się orientuje jak jest z dostępnością w PL lub u sąsiadów -  BMW 740 V8 Diesel ( silnik M67 )  E38 SWB  ??? 



#2060 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2020 - 20:22

BMW param param param param





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych