Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4106 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 26 luty 2021 - 21:39

Zwykły SMAX z napędem na jedną oś, Przy terenówce nie wiem jak się zachowa.

Trudno mi to pojąć ale dzięki. 



#3042 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2021 - 22:28

Wszystko działa jak trzeba. Czasy się zmieniają, opony też. Jeszcze kilka lat temu były mocno gówniane, dzisiaj to bardzo dobry wybór. Jeżdżę drugi rok na Geolandar A/T Toyotą i chwalę sobie. Jedyna (moim zdaniem) wada, to hałas, są wyraźnie głośniejsze niż letnie, zimą bez różnicy. Opory toczenia są podobne, jak w sezonowych atekach


  • Plastik, godski i lukson lubią to

#3043 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2021 - 22:30

I dodatkowo 2 setki zostają w kieszeni.



#3044 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2021 - 22:42

A te wielosezonowe to jaki mają index prędkości  w porównaniu z letnimi gumami ?

 

To ,że są głośniejsze od letnich to fakt.    


  • Raptus07 lubi to

#3045 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2021 - 22:44

Przy rozmiarze moich trochę więcej   :P



#3046 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2021 - 22:45

A te wielosezonowe to jaki mają index prędkości  w porównaniu z letnimi gumami ?

 

To ,że są głośniejsze od letnich to fakt.    

 

T - 190 km/h


  • M a r a s lubi to

#3047 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 26 luty 2021 - 23:02

Zwykły SMAX z napędem na jedną oś, Przy terenówce nie wiem jak się zachowa.


Parę lat temu miałem wielosezonowe Vredestein Quatrac i złego słowa nie powiem. Mieszkam w górzystym terenie i czasami w zimie potrafiło śniegiem sypnąć. Nie miałem z nimi problemu. Miały już swoje lata więc wymieniłem na 2 komplety pod wpływem opinii, że " co do wszystkiego to do niczego ".
  • miramar69 lubi to

#3048 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2021 - 23:15

Brak asertywności?   ;)



#3049 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 26 luty 2021 - 23:24

Brak asertywności? ;)

Może raczej obawa, że gdy prawdziwa zima wróci to gdzieś stanę. Jednak gdybym mieszkał i się poruszał tylko gdzieś po centrum nawet bym się nie zastanawiał i wybrał ponownie wielosezonowe opony.

#3050 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 26 luty 2021 - 23:27

Przesiadłem się na wielosezonowe Yokohama Geolandar A/T.

Fakt jest taki, że przy moim aucie ( 4x4) prędkości przelotowe rzadko przekraczają 140km/h i nie upalam hardcorowo w terenie. Lubię natomiast zjechać z twardego i często wyciągam łódkę z miejsc gdzie potrzeba trochę wgryźć się w glebę. Dla umiarkowanych zastosowań mogę polecić! 
 


  • Tiur lubi to

#3051 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2021 - 23:39

Przesiadłem się na wielosezonowe Yokohama Geolandar A/T.

Fakt jest taki, że przy moim aucie ( 4x4) prędkości przelotowe rzadko przekraczają 140km/h i nie upalam hardcorowo w terenie. Lubię natomiast zjechać z twardego i często wyciągam łódkę z miejsc gdzie potrzeba trochę wgryźć się w glebę. Dla umiarkowanych zastosowań mogę polecić! 
 

Teoretycznie to na wielosezonowych mamy większe możliwości wyjazdu z błota jak na letnich gumach - czy jednak nie ?



#3052 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 luty 2021 - 06:17

Ja zostaję przy dwóch kompletach na każde auto. W tym roku do rybowozu kupiłem MT’ki żeby go pociorać trochę po błocie. Na zimę pozostają zimówki.


  • miramar69, malinabar i biturbo lubią to

#3053 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 27 luty 2021 - 06:58

Hej

Ma ktoś z Was Forda Maverick z 2.3 benzyna ?

#3054 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 27 luty 2021 - 10:00

Czy to nie jest tak, że wielosezonowe są przeznaczone do innego klimatu niż nasz?

Kupiłem jeepa na wielosezonowych. Nie były nowe. Zużycie bieżnika było już spore.
Samochód na mokrym po prostu pływał jak na lodzie. Kupiłem nowe zimówki Falken. Andrzej pewnie o nich mówi. Po wymianie samochód kleił się do drogi.
Opony przerzucilem do xc90, a na lato kupiłem letnie również Falken.
Nie zaryzykuję z całorocznymi, ale po części dlatego że jeździ nim głównie żona, a samochód waży powyżej 2t.
  • biturbo i bho70 lubią to

#3055 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2021 - 11:24

Też nie miałem ale poczytałem trochę a że czekała mnie wymiana dwóch kompletów na nowe a samochodem zamierzam jeszcze zrobić ze 40-50 tys. to pomogło podjąć decyzję.

Na śniegu i lodzie zachowanie wzorowe - zobaczymy jak będzie gdy będzie cieplej. Założyłem jakieś japońskiej marki ze średniej półki. Jutro napiszę jakie bo nie pamiętam.

Już do dwóch kompletów nie wrócę - to wiem.

 

 

Czy to nie jest tak, że wielosezonowe są przeznaczone do innego klimatu niż nasz?

Kupiłem jeepa na wielosezonowych. Nie były nowe. Zużycie bieżnika było już spore.
Samochód na mokrym po prostu pływał jak na lodzie. Kupiłem nowe zimówki Falken. Andrzej pewnie o nich mówi. Po wymianie samochód kleił się do drogi.
Opony przerzucilem do xc90, a na lato kupiłem letnie również Falken.
Nie zaryzykuję z całorocznymi, ale po części dlatego że jeździ nim głównie żona, a samochód waży powyżej 2t.

Trafiłeś, Falken.



#3056 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów

Napisano 27 luty 2021 - 16:22

Od kilku lat jeżdżę suvami na oponach wielosezonowych o trochę agresywniejszym bieżniku, Yokohama Geolandar ATS G013 i G015. Poprzednie dobija Kolega, który wziął mojego x-traila, a ja w Outlanderze jeżdżę ponad rok i sobie chwalę. Używam na ryby, do wodowania, na polowania, w śniegu rewelacja.

Szczerze polecam.


  • wujek lubi to

#3057 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2021 - 09:16

Też mam w swoim LC od paru sezonow wielosezonowe geolandar a/t GO15
Fajnie sie sprawdzaja do lodki (np. plaza, mokra trawa, mokre slipy) i na drodze też złego slowa nie mogę powiedzieć

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#3058 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 luty 2021 - 11:34

Prosiłbym o kontakt na priv osobę, która mieszka w okolicach Starego Miasta, pow. Konin. Mam zapytanie o salon aut.

Ponawiam prośbę. Czy oprócz kol. Sławek77  jest osoba z okolic Starego Miasta?  Proszę o kontakt na priv.



#3059 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 01 marzec 2021 - 17:14

Wredne Stainy Pro coś tam

 

 

Też przeszedłem na wielosezonowe i jestem mile zaskoczony - nawet w największe mrozy dawały radę. Nigdy więcej zimówek. 

 

 

A napęd w zimie na 4 przy tych oponach? I jaki samochód?

Też mam od jesieni Vredestein Quatrac PRO w XC90 Jestem jak na razie bardzo zadowolony - nie miałem wielosezonowych przez ładnych kilka lat.

Rewelacyjnie się trzymają na suchym i mokrym (na mokrym zdecydowanie lepiej jak stare zimówki) na śniegu też jest nieźle - wiadomo, że pomaga napęd 4x4. Co do głośności przy większych prędkościach jest porównywalnie do letnich Kumho.

 


  • biturbo lubi to

#3060 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 marzec 2021 - 07:23

Półtora roku temu kupiłem rocznego Passata b8 który salon opuścił na wielosezonach Goodyear Vector. Jak się cieszyłem, gdy się już skończyły się we wrześniu zeszłego roku. Głośne, na morkym słaba przyczepność a w zeszłą zimę ledwo podjechałem pod górę w Szklarskiej - musiałem jechać zygzakiem. A jest to wielosezon premium. Tak więc ja podziękuję. Zmieniłem na Pirelli P7 na lato i Bridgestone LM005 na zimę. Szczególnie te drugie pokazały klasę w tym roku w Zieleńcu gdy po odwilży przyszedł mróz. Wielu miało problemy włącznie z jednym typem w Superbie 4x4 który zaparkował mi w drzwiach pasażera. Tak więc do auta którym zapierdzielam po autostradach z całą rodziną nie chcę kompromisów. Za to z busie do roboty mam wielozesony Pirelli i są super. Szczególnie cieszy pozbycie się obowiązku trzymania drugiego kompletu kół i ich wymiany dwa razy w roku.

Użytkownik Pawgas edytował ten post 02 marzec 2021 - 07:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych