Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4101 odpowiedzi w tym temacie

#3281 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 maj 2021 - 16:14

A jaka skylle ciagałeś tym Outlanderem?

440
  • wujek lubi to

#3282 OFFLINE   Wałaszewski Janusz

Wałaszewski Janusz

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 08 maj 2021 - 11:09

Leopard 1 też  ma kąt podjazdu do 60% więc również ,,spuchł" by tak jak Abrams M1  na takim kącie podjazdu czyli 45 stopni.  Skoro nowoczesne czołgi by nie podciągnęły przyczepy z łodzią pod tak nachylony  podjazd to wątpię czy jakiś ,,cywilny " samochód by tego dokonał. 

Taki chyba cywilny samochód, choć nie wiadomo ile w tym filmie prawdy a ile marketingu ? Niemniej wygląda na ok 45 stopni :)))

 



#3283 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 maj 2021 - 11:46

440

Ja do Ortisa 420 kupiłem Volvo XC 60, 3,2l benzyna, 4x4,opony całoroczne, ale jeszcze nie było sprawdzane. 



#3284 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 08 maj 2021 - 12:23

Ja do Ortisa 420 kupiłem Volvo XC 60, 3,2l benzyna, 4x4,opony całoroczne, ale jeszcze nie było sprawdzane. 

 

Jak będziesz zmieniał opony to polecam jakieś AT-eki, np. Falken Wildpeak AT3WA. Sporo AT-eków ma to oznaczenie płatka śniegu i zimą też dają radę, a w terenie są nieporównywalnie lepsze od zwykłych allseasonów. Plus w terenie skrzynia w tryb manualny, żeby sama nie zmieniała i tryb W (winter jak masz) :)



#3285 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2645 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 maj 2021 - 12:34

Taki chyba cywilny samochód, choć nie wiadomo ile w tym filmie prawdy a ile marketingu ? Niemniej wygląda na ok 45 stopni :)))

https://www.youtube....h?v=25u80sQkkkM

Przecież na filmie jest, że to 37,5°
Poza tym nie chodzi o to czy podjedzie pod górę, tylko czy pokona kąt, czyli czy przejadzie przez załamanie z danego kąta na płaskie.

Użytkownik Artech edytował ten post 08 maj 2021 - 12:36


#3286 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 08 maj 2021 - 13:17

Taki chyba cywilny samochód, choć nie wiadomo ile w tym filmie prawdy a ile marketingu ? Niemniej wygląda na ok 45 stopni :)))

 

Ciekawe tylko jakie miał opony ten pojazd. Na zwykłych bez kolców ( i to konkretnych) ja szans na podjazd nie widzę. Myślę że i śnieg (twardy, ostry i mocno zmrożony) był specjalnie do tego przygotowany aby uzyskać odpowiednią przyczepność.



#3287 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 maj 2021 - 13:45

Jak będziesz zmieniał opony to polecam jakieś AT-eki, np. Falken Wildpeak AT3WA. Sporo AT-eków ma to oznaczenie płatka śniegu i zimą też dają radę, a w terenie są nieporównywalnie lepsze od zwykłych allseasonów. Plus w terenie skrzynia w tryb manualny, żeby sama nie zmieniała i tryb W (winter jak masz) :)

To nie jest raczej samochód przeznaczony na teren, więc nie zamierzam go katować. Ma jeździć i ciągnąć łódź.



#3288 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 08 maj 2021 - 16:55

Spoko, przy czym ja nie mówię o katowaniu tylko o znacznym zwiększeniu możliwości terenowych niewielkim kosztem (dla przykładu: na nieutwardzonym slipie i miękkiej dojazdówce możliwe, że będziesz właśnie musiał katować, żeby haldex na całorocznych dał radę, a na AT będziesz się spokojnie toczył). Dobre AT są niewiele głośniejsze na asfalcie, a znacznie lepsze w terenie. Masz haldex 3 więc sprawdź też pompę hydrauliczną i elektryczną i generalnie cały haldex, bo zaniedbane egzemplarze z tych roczników często jeżdżą na samym przodzie.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 08 maj 2021 - 17:00

  • wujek lubi to

#3289 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 08 maj 2021 - 19:32

Jest taki plan ! Do outlandera założyć wspomniane opony AT !! 

 

Przerost formy nad treścią czy jednak nie. Ale czy plomby z zębów nie wypadną w czasie samego dojazdu po asfalcie +- 110km/h i tak 240 kilometrów w obie strony z łódką na haku. 

Był slip w którym dawałem radę nawet po mokrym jak popadało ale się skończył . Jest inny w okolicy ale więcej piachu tam jest.  



#3290 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 08 maj 2021 - 19:51

Opony to podstawa i zawsze znacznie poprawiają zdolności terenowe, nawet przy napędach dołączanych. 110-120 km/h spokojnie na dobrych AT-ekach można latać. Oczywiście będzie głośniej niż na HT, ale to nie jest różnica taka jak np. przy HT vs MT czyli typowych oponach terenowych, które są już bardzo głośne na asfalcie powyżej 80 km/h. Outlander II ma dość skuteczny napęd AWD, więc w połączeniu z dobrymi oponami będzie to już solidne narzędzie pod kątem wędkarskim. Edit: Jeżeli chodzi o twardość to AT mają różną twardość zależnie od marki i modelu, tak samo jak HT, bo są robione z różnych mieszanek w zależności od konkretnego przeznaczenia (niektóre mają np. bardziej agresywny bieżnik terenowy, inne znowu są bardziej uniwersalne pod kątem użytkowania zimą etc.). Generalnie nie odczułem, żeby było twardo, aczkolwiek używałem ich w samochodach terenowych, które z definicji mają też miękkie zawieszenie. Jeśli Ci na tym zależy to można dobrać coś miękkiego.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 08 maj 2021 - 19:57

  • M a r a s lubi to

#3291 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 maj 2021 - 19:56

Z przyczepa to się nie pogoni więcej niż 120/h.

#3292 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 08 maj 2021 - 20:45

Z przyczepa to się nie pogoni więcej niż 120/h.

Może i pogoni ale czy warto, czy jest sens  ?

Napisałem 110 mając na myśli wyprzedzanie np. ciągnika z naczepą a dalej to już tak100 .


  • wujek lubi to

#3293 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2021 - 08:40

Jest taki plan ! Do outlandera założyć wspomniane opony AT !!

Przerost formy nad treścią czy jednak nie. Ale czy plomby z zębów nie wypadną w czasie samego dojazdu po asfalcie +- 110km/h i tak 240 kilometrów w obie strony z łódką na haku.
Był slip w którym dawałem radę nawet po mokrym jak popadało ale się skończył . Jest inny w okolicy ale więcej piachu tam jest.

Przy dobrych ATekach nie ma problemu z jazda, halasem itd

AT nie sa tak agresywne jak inne bardziej terenowe. To fajny kompromis umozliwiajacy wygodniejsze wodowanie i jazde po asfalcie, na co z reszta wskazuje ich nazwa :)

Tak jest glosniej niż przy szosowych, ale to szum.
Na swoich ATekach swobodnie jezdze 100km/h, jak i 130km/h. Jednoczesnie dają dobra przyczepnosc przy slipowaniu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Użytkownik SzymusS edytował ten post 09 maj 2021 - 08:44

  • M a r a s lubi to

#3294 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2021 - 09:50

Kilka dni temu 120-140/h autostrada na cooper discoverer AT i nie zauważyłem różnicy w hałasie w porównaniu do zimówek. Tyle że ja auto ogólnie słabo wyciszone mam... Tzn radiem wyciszam :)
  • pawelHERP, M a r a s i bho70 lubią to

#3295 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2021 - 17:08

Mialem te Coopery w Jeepie GC i byly tak samo ciche jak zwykle letnie opony. Ja z nich bylem super zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • M a r a s i bho70 lubią to

#3296 OFFLINE   PABL0

PABL0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów

Napisano 09 maj 2021 - 18:13

mam geolandary w foresterze i tez ich nie słychać nadzwyczajnie
  • M a r a s lubi to

#3297 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 09 maj 2021 - 19:18

Zaproponuje Micheliny Latitude Cross  letnie do 210 km/h 71 dB.

Super jak dla mnie , trochę głośne po 140 km/h 

Mam je w Kudze pseudo 4x4 przejechane  20 tyś km ,cena 600 pln/szt .

Jak zmieniłem z zimowych  na letnie wulkanizatorzy się  śmieją 

że nie te opony przywiozłem .



#3298 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów

Napisano 09 maj 2021 - 20:14

Mój Outlander II lata na Yokohama Geolandar G015 ATS, przyczepa z łódką 120km/h bez problemów. Zęby nie wypadają, balon 70 więc jest na miękko. Jeżdżę na tym do lasu i po polach na polowanie, rewelacja do suva. Miałem xtraila też na yokohamach, kumpel kupił i też sobie chwali. 


  • wujek i M a r a s lubią to

#3299 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2021 - 22:01

Mój Outlander II lata na Yokohama Geolandar G015 ATS, przyczepa z łódką 120km/h bez problemów. Zęby nie wypadają, balon 70 więc jest na miękko. Jeżdżę na tym do lasu i po polach na polowanie, rewelacja do suva. Miałem xtraila też na yokohamach, kumpel kupił i też sobie chwali.

Też mam wlasnie geolandara, dokladnie geolandar a/t GO15 265/65 r17 112 h rpb, i sobie chwale
U mnie sa zalozone do land cruisera 120

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
  • bartsiedlce lubi to

#3300 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 maj 2021 - 20:26

Szukam osoby z okolic Szczecina, a dokładnie miejscowość Przecław. Prośba o kontakt na priv. Temat o motoryzacji.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych