Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4037 odpowiedzi w tym temacie

#3901 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 marzec 2023 - 15:13

A nie lepiej spytać, czemu tak zrobili, zamiast pytac „ekspertów” na forum wędkarskim? :-) Skoro zaufałeś warsztatowi na tyle, aby zrobić u nich remont silnika, to chyba olej jest już tematem łatwiejszym :-) Tak na logikę, skoro i tak był remont kapitalny silnika, to czemu nie wlać syntetyka? Miałem kiedyś vitare 1.6 97km z 1996 roku. Z tego, co kojarzę, jeździła na 10-w40.

#3902 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 marzec 2023 - 15:21

Pytałem :).

dają mi na to gwarancję. 
Ale z natury sprawdzam też inne opcje, np czy ktoś też tak miał i było ok, po takiej zmianie.

w końcu mam nowy silnik.



#3903 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 26 marzec 2023 - 15:49

Pytałem :).

dają mi na to gwarancję. 
Ale z natury sprawdzam też inne opcje, np czy ktoś też tak miał i było ok, po takiej zmianie.

w końcu mam nowy silnik.

Wiadomo, zawsze jak są wątpliwości, lepiej zapytać.



#3904 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 marzec 2023 - 17:24

Pytałem :).
dają mi na to gwarancję.
Ale z natury sprawdzam też inne opcje, np czy ktoś też tak miał i było ok, po takiej zmianie.
w końcu mam nowy silnik.

Rozumiem :-) Tez zawsze szukam i sprawdzam, tylko problem w tym, ze w internecie każdy jest „specjalistą”. Poszukałbym na Twoim miejscu na jakimś forum 4x4 lub fanów Vitary - czasami można tam znaleźć mechanika, który specjalizuje się tylko w tych samochodach. Na czuja, ten olej powinien być w porządku. Dodatkowo to raczej prostu silnik, bez turbo, wiec chyba nie obawiałbym się przesadnie. Jedyne, co wg mnie wykańcza silnik, to wymiana oleju co 30tys km i piłowanie na zimnym. Jeśli nie robisz żadnej z Rych rzeczy, to chyba parametry oleju, tzn czy 5w-30, czy 10w-40 są chyba mniej istotne… Tu masz nieco więcej napisane: https://autokult.pl/...09097687926401a

#3905 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 26 marzec 2023 - 21:48

Pytałem :).
dają mi na to gwarancję.
Ale z natury sprawdzam też inne opcje, np czy ktoś też tak miał i było ok, po takiej zmianie.
w końcu mam nowy silnik.


Remont silnika to wielkie słowo i bardzo rozległe, i różnie go warsztaty interpretują, pracuje w szlifierni i na ogladalem się już tyle rzeczy że nic mnie nie zaskoczy chyba.. Ale nie mówię nie😏
A co do oleju to ważniejsza jest jego jakoś i częstotliwość wymieniania.. Jeśli użytkujesz auto normalnie, to 5w30 jest ok

#3906 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 marzec 2023 - 09:56

Co do wymiany oleju. Wymieniać co rok nawet przy przebiegu ok4000km, czy przy przebiegu co 1000-1200km?



#3907 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 396 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 marzec 2023 - 10:07

BOB najlepiej stosuj zasadę co 10000 km, lub co rok przy mniejszych przebiegach.
  • BOB i md30 lubią to

#3908 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 marzec 2023 - 10:38

Zdecydowanie raz w roku pomimo małego przebiegu, interwał między wymianami również dobrze jest skrócić do 10 max 15 tyś kilometrów.

#3909 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 marzec 2023 - 11:00

Zdecydowanie raz w roku pomimo małego przebiegu, interwał między wymianami również dobrze jest skrócić do 10 max 15 tyś kilometrów.


Jako to,przecież producent często sugeruje co 30k...🤣🤣🤣🤭,a w skrzyni automatycznej to już w ogóle...😉

#3910 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 27 marzec 2023 - 11:49

U mnie wygląda tak.

Wymieniam sam oleje i filtry co 10 tyś jak tą dychę nakręcę w 14 czy też 15 miesięcy to tak wymieniam . Nie ma u mnie granicznej daty jednego roku Tak to robię w dwóch dieslach i jednym PB od ponad 30 lat.   

Mimo ,że producent sugeruje inaczej robię tak jak napisałem z filtrami też nie oszczędzam   .

Z paliwem "podobnie" jak w kosiarce ,pile spalinowej czy też w silniku zaburtowym zostanie paliwo po sezonie to też go nie utylizuję tylko zostawiam do rozpoczęcia sezonu. Na wiosnę kosiarka ,piła pali od strzała. Co do zaburtowego to 2T odpalam w beczce raz albo dwa razy w porze zimowej.   


  • BOSMAN 76 lubi to

#3911 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 marzec 2023 - 11:50

Jako to,przecież producent często sugeruje co 30k...,a w skrzyni automatycznej to już w ogóle...

A pózniej płacz i płać  :P  :lol:  :lol:  :lol:


  • Sławek77 i md30 lubią to

#3912 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 marzec 2023 - 11:56

U mnie wygląda tak.

Wymieniam sam oleje i filtry co 10 tyś jak tą dychę nakręcę w 14 czy też 15 miesięcy to tak wymieniam . Nie ma u mnie granicznej daty jednego roku Tak to robię w dwóch dieslach i jednym PB od ponad 30 lat.   

Mimo ,że producent sugeruje inaczej robię tak jak napisałem z filtrami też nie oszczędzam   .

Z paliwem "podobnie" jak w kosiarce ,pile spalinowej czy też w silniku zaburtowym zostanie paliwo po sezonie to też go nie utylizuję tylko zostawiam do rozpoczęcia sezonu. Na wiosnę kosiarka ,piła pali od strzała. Co do zaburtowego to 2T odpalam w beczce raz albo dwa razy w porze zimowej.   

Stosuję podobną zasadę co do serwisu olejowo-filtrowego ... zawsze przed zimą staram się wymienić filtry , oleje... szczególnie paliwa w ''klekotach'' - nie jest to jakiś mega wydatek i wiem że nic mnie nie zaskoczy w okresie chłodniejszym ... a jakość paliwa mamy tragiczną widząc filtr paliwa po średnio 10 tyś ... przebiegu... skrzynia biegów co 60 tyś ( wymiana oleju ) 


  • BOSMAN 76 lubi to

#3913 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 marzec 2023 - 12:50

Ja wymieniam co roku, niezależnie od przebiegu. Olej i filtry to nie majątek, aby oszczędzać w ten sposób. Terenówką robię koło 5tys na rok, ale i tak co roku ma serwis, bo to 17 letni samochód. Wole zrobić serwis w zimę, gdy na ryby nie jeżdżę, niż psujący się samochód w środku sezonu wędkarskiego :-)
  • Karol Krause, coma i S.N. lubią to

#3914 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 marzec 2023 - 13:26

Remont silnika to wielkie słowo i bardzo rozległe, i różnie go warsztaty interpretują, pracuje w szlifierni i na ogladalem się już tyle rzeczy że nic mnie nie zaskoczy chyba.. Ale nie mówię nie
A co do oleju to ważniejsza jest jego jakoś i częstotliwość wymieniania.. Jeśli użytkujesz auto normalnie, to 5w30 jest ok

Szlif  był  , bo komory były owalne już  :)

 

Zmieniałem olej co roku , bo nie pałuję go zbytnio , bo jest do jazdy w terenie.

Ale co ciekawe  dymek tylko na zimnym leciał. Olej czyściutki był , ubytki jego  minimalne a tu  elipsy na komorach spalania.

A była diagnoza w kilku warsztatach : nieszczelność na uszczelniaczach zaworowych .

 

W zimie  tez ma okres rekonwlaescencji ta moja  Vitka :)


Użytkownik krzysju edytował ten post 27 marzec 2023 - 13:28


#3915 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 27 marzec 2023 - 19:12

Ja wymieniam co roku, niezależnie od przebiegu. Olej i filtry to nie majątek, aby oszczędzać w ten sposób. Terenówką robię koło 5tys na rok, ale i tak co roku ma serwis, bo to 17 letni samochód. Wole zrobić serwis w zimę, gdy na ryby nie jeżdżę, niż psujący się samochód w środku sezonu wędkarskiego :-)

2006 rok? Wtryski z 4 pinami? :)



#3916 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2023 - 22:34

Użytkuje ktoś Lexusa NX 300 4WD z silnikiem 2,0 turbo 238 KM? Jak to się sprawuje? Bagażnik dość mały , ciekawe czy spory ponton wejdzie z silnikiem 20 KM i czterech osobach na pokładzie (złożone jedno tylne siedzenie). A może gaz do niego?



#3917 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2023 - 06:25

2006 rok? Wtryski z 4 pinami? :)

Szczerze? Pojęcia nie mam 😀 LC 120 z 4l benzyną

#3918 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2023 - 09:21

Szczerze? Pojęcia nie mam LC 120 z 4l benzyną

OK. To na bogato. U mnie w LC120 3litrowy diesel.



#3919 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 29 marzec 2023 - 13:06

Ten 4 litrowy silnik to moje marzenie -piękna sprawa.



#3920 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 29 marzec 2023 - 21:25

Użytkuje ktoś Lexusa NX 300 4WD z silnikiem 2,0 turbo 238 KM? Jak to się sprawuje? Bagażnik dość mały , ciekawe czy spory ponton wejdzie z silnikiem 20 KM i czterech osobach na pokładzie (złożone jedno tylne siedzenie). A może gaz do niego?


Sprawuje się dobrze, pytanie czego oczekujesz od samochodu i jakie masz wymagania ( przerobiłem ich kilka na co dzień i w pracy 😀 ).
Spory ponton + silnik + graty z 4 osobami nie wejdzie.
Jak kupiłem i przewoziłem ponton Maweric 360D to musiałem składać tylną kanapę. Wiozłem sam ponton. Nie wejdzie na szerokość do bagażnika nie mówię o dodatkach o których piszesz. O gazie to raczej zapomnij.

Użytkownik bartekmaj edytował ten post 29 marzec 2023 - 21:27

  • godski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych