Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4100 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2634 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:42

Tyle, że to zwykle kosztuje tylko ok jednego tysia. W porownaniu z kilkudziesięcioma tysiącami za furę, to pikuś, Pan Pikuś

Pzdr,
Fatso

#42 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:36

Myślę nad autem dla mnie już od kilku dobrych lat. Kiedyś wrócę do kraju i będę potrzebował auta na ryby. Po głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pseudoterenówka nie będzie mi potrzebna (ale mówię to z ciężkim sercem , bardzo mi się SUV-y podobają). Po analizie wszelkich dostępnych materiałów doszedłem do wniosku, że idealnym samochodem będzie Mazda 6 kombi z benzyniakiem 1.8.

#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:41

Generalnie co by nie ruszył wszystko coś kosztuje, nic nie ma za darmo, ja mimo wszystko mam opcję z gazem, póki co eksploatacja wychodzi najtaniej.Byłem ostatnio u kumpla mechanika pokazał mi audi z 1,9tdi jak wylazł tłok z boku i mi wystarczy diesla.Nowy jest drogi a używka fiks wie ile ma przejechane i jak jeżdzone, turbina zajechana, koło dwumasowe w rónym stanie itp. jak diesel to nowy.Opowiadał mi koleś mechanik jak jeżdził z sąiadem na giełdę kupić dla niego auto.Był 12 razy, miał być diesel a skończyło się na benzynie.Opowiadał mi jak goście rasują auta to głowa mała.Jedno oglądał godzinę bo co

#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:42

Okazało się że był cięty na słupkach pod dachem!!!!Facet c chciał go prać jak mu to powiedział.

#45 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:41

A może:

Mój kolega sprzedaje E-classe combi, chyba z 1999 za coś około 18.000- PLN. Z potężnym silnikiem 3,2 l 230 kucyków (rakieta)z profesjonalnym gazem najnowszej generacji montowanym w Polsce (cykl miejski - 15 l gazu, oczywiście bez wygłupów). Według niemieckich papierów - jeden właściciel, on jest drugi - taksówkarz. Wnętrze w bardzo dobrym stanie. Myślę, że bez problemu przejedzie jeszcze 200-300 tyś.
Kolega sprzedaje, bo kupił BMW 7 z 2005 roku.

Aha, żeby nie było to tamto, pomagałem mu kupić i ściągnąć ten samochód i znam jego historię w Polsce, więc tak od czapy nie gadam.

Aha, nie zaprzeczam sobie (patrz mój post wyżej), to tylko oferta. :mellow:

#46 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:44

Wypisz wymaluj podwyższony i 4x4, jak to wyspecyfikował Daniel :mellow:

#47 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 13:13

Wolę zdecydowanie swoją Almerę :lol:

#48 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:12

Ja mam chrapkę na opel montery 3.0 tdi, i chyba z nowym rokiem u mnie zawita ;)

#49 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9638 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:27

a jesteście w stanie powiedzieć coś o freelanderze?? silnik TD4 z BMW ktory przy automacie i 160 na niemieckiej - oczywiscie - autostradzie pali do 9 l / 100km robi wrazenie. Tym bardziej ze auto jest dosc ciche. Po aucie mili26 ciezko jest powiedziec ze to disel bo pracuje cholernie kulturalnie oraz cichutko (byl przypadek gdy gosciu nie chcial uwierzyc ze to ropniaczek :D )

Tylko nie wiem jak u niego jest z napedami... No i bagażniczek moglby byc deczko większy... :mellow:

Mifek, to nie jest ani dobry suv, ani tym bardziej terenówka

Najlepsze wozidło jak dla mnie to...
Nie zgadniecie
nigdy by nikt na to nie wpadł








Land Rover Discovery
Bo:
-sporo miejsca
-dobrze wygląda
-jak się nie jest atechnicznym idiota to niezbyt awaryjny
-mało pali
-dobrze, wygodnie jeździ, każda trasa w porównaniu z osobówką rozwala jakością jazdy, z tym ze więcej jak 120 nie ma sensu go piłować
-zimą...nie czujemy że jest zima
-co do off roadu - wszystkie wymienione wyzej wciąga nosem i wypluwa rurą.
-jest cichym, miłym w użytkowaniu i wyjątkowo ergonomicznym samochodem dla rodzinki, 4 dorosłych i bagaż na 6 tygodni spokojnie tym jadą.
-W mieście jeździ się fajnie - siedzi wysoko, problem z parkowaniem czasem

#50 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 31 grudzień 2010 - 13:52

Do tej pory moja vectra v6 w kombi mnie wozila wszedzie, ale pare razy mialem mokro w majtach jak o maly wlos stanalem w blocie. I postanowilem w nowym roku, ze chyba zmienie na cos co nie bedzie mnie stresowalo.
Wybor moj padl na Opel Frontera long druga seria, 4x4, silnik jakis duzy koniecznie.

pozdro

#51 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 31 grudzień 2010 - 15:48

Ja się waham właśnie pomiędzy montery long a frontera, z tym że frontek to raczej sport, krutka jest wyższa, a w teren z łódką to manewrować lepiej, i tak jeszcze właściwie decyzja nie zapadła... :( Ale tak czy siak będzie to coś 4x4 i wysokie :mellow:

#52 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 grudzień 2010 - 15:52

Wracając do tematu Grand Vitara powiem, że to jedyny szosowo/terenowy samochód na naszym rynku. Nie ma żadnych ściem.

#53 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 31 grudzień 2010 - 16:09

Ja się waham właśnie pomiędzy montery long a frontera, z tym że frontek to raczej sport, krutka jest wyższa, a w teren z łódką to manewrować lepiej, i tak jeszcze właściwie decyzja nie zapadła... :( Ale tak czy siak będzie to coś 4x4 i wysokie :mellow:


No ja wlasnie dluga potrzebuje, bo mam patyki w jednym kawalku, druga sprawa to to, ze wedkuje namietnie tez w zawodach splawikowych tyczka, a tam tego majdanu jest tyle, ze hoho i cza to gdzies pomiescic.

I podpowiem od razu, aby brac pod uwage tylko 3 jednostki 2.2 dti, 2.2 16v, i od biedy 3.2 v6 ten ostatni fajna moc ale niestety konstrukcji isuzu i lubi platac figle. Inne jednostki to nieporozumienie.

pozdro

#54 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 31 grudzień 2010 - 16:57

Wracając do tematu Grand Vitara powiem, że to jedyny szosowo/terenowy samochód na naszym rynku. Nie ma żadnych ściem.


Tak, tylko licz się z tym że zimą taka buda w 1.6 zeźre więcej niż 2 litrowy frontek, a i jazdy zbytniej tym nie ma... :(

#55 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:00

[quote]
Wracając do tematu Grand Vitara powiem, że to jedyny szosowo/terenowy samochód na naszym rynku. Nie ma żadnych ściem.
[/quote]

Tak, tylko licz się z tym że zimą taka buda w 1.6 zeźre więcej niż 2 litrowy frontek, a i jazdy zbytniej tym nie ma... :(
[/quote]


nie bardzo kumam - a czemu porownywac 1,6 grand vitare z 2.0 fortką????

#56 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:06

A kto mówił o 1,6? Ja od dawna wiem, że silnik musi mieć 2,0 litra + żeby tym jeździć. Tym bardziej, że mój powóz to, 3,3l w auto, 170 kucyków i buda jak stodoła.

Szukając mniejszej, raźniejszej klaczy, do wożenia mojej dupy, oferowanej na naszym rynku doszedłem do wniosku, że 2,0l benzyna, w auto, w Grand Vitarze, to jest to. Nie musisz się ze mną zgadzać. Po co? Taki jest mój wybór. I jego bronię! <_<

#57 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:08

ni ewiem ile jest w tym rpawdy - mona to potraktowac jak zart... ale kiedys slyszalem taka opinie:

taka frontera terenowa jak calibra sportowa :mellow:



moze coś w tym jest

#58 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:12

A kto mówił o 1,6? Ja od dawna wiem, że silnik musi mieć 2,0 litra + żeby tym jeździć. Tym bardziej, że mój powóz to, 3,3l w auto, 170 kucyków i buda jak stodoła.

Szukając mniejszej, raźniejszej klaczy, do wożenia mojej dupy, oferowanej na naszym rynku doszedłem do wniosku, że 2,0l benzyna, w auto, w Grand Vitarze, to jest to. Nie musisz się ze mną zgadzać. Po co? Taki jest mój wybór. I jego bronię! <_<

Do tego dążę, mniejszy motor niż 2l w aucie terenowym to porażka, też jestem zwolennikiem ,,smoków'', i wcale nie takie one straszne :mellow:

#59 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:13

Osobiście bym polecił model z pierwszej generacji, to jest 2004r Suzuki Grand Vitara 2.0 HDi , przy włączonym przednim napędzie i po takim śniegu jaki jest teraz, spali do 10l oleju napędowego. Jak prawdziwa terenówka opiera się na ramie ze sztywną tylną osią. Obok dźwigni zmiany biegów znajduje się druga dźwignia służąca do obsługi napędu przednich kół, z włącznikiem skrzyni redukcyjnej. Do wad to zaliczyłbym mały bagażnik i mało miejsca na tylnym siedzeniu.

#60 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 31 grudzień 2010 - 17:13

ni ewiem ile jest w tym rpawdy - mona to potraktowac jak zart... ale kiedys slyszalem taka opinie:

taka frontera terenowa jak calibra sportowa :mellow:



moze coś w tym jest

Zawsze można łyknąć patrola, to już jest auto terenowe :lol:
  • marcin186 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych