Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4037 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:44

Tylko Aso

#962 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 18 czerwiec 2017 - 23:20

cholera, myślałem że uda mi się oszukać przeznaczenie ... :)



#963 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 czerwiec 2017 - 15:29

Tu spróbuj
http://bez-wypadkowe.net/forum.php
  • Panek i koliberek lubią to

#964 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 czerwiec 2017 - 21:48

Nowa elektrownia 😈 ogień w czystej postaci .

Załączone pliki


  • thug lubi to

#965 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:10

Mógłby ktoś polecić jakąś dobrą stronę do sprawdzenia numeru VIN auta z Niemiec? Z góry dzięki :)

A'propos aut z Niemiec i nie tylko. Kilka lat temu wymyśliłem że kupię sobie sobie auto na zachodzie. Ale co będę korzystał z usług firm oferujących takie usługi i tańsze niż w Polsce auta jak mogę sam to zrobić i nie dość że zapłacę mniej za auto to jeszcze nie zapłacę za pośrednictwo. Grzebałem na stronach niemieckich, francuskich,holenderskich i belgijskich. I okazało się że .........tam jest drożej :rolleyes: . 3 letnia Toyota Avensis kombi z przebiegiem do 50tys i silnikiem 2,0D w Niemczech była o ok. 1000 euro droższa a we Francji o 1400 (Belgia i Holandia pomiędzy) niż takie samo auto kupione w Polsce od pierwszego właściciela lub używane w salonie.

Czyli handlujący autami kupuje tam drożej i dokłada sprzedając tutaj ? A może kupuje powypadkowe ? I klepie dla oka kupującego żeby wyglądało dobrze? Zresztą taką sytuację miałem wtedy bo zrezygnowałem z zakupu gdzieś w Europie. Gość sprzedawał właśnie taką jak chciałem za normalną polską cenę. Dałem zaliczkę a ponad 40tysięcy miałem dowieźć. Ale coś mi nie grało ( taka zawodowa podejrzliwość B) ) i ........ odkopałem właściciela , firmę farmaceutyczną (sprzedający mówił że nie zdążył przerejestrować). 

I okazało się że 2 miesiące wcześniej auto na autostradzie pod Wrocławiem miało wypadek i .........poszło do kasacji :huh: . Dostałem raport policji, orzeczenie PZU o kasacji i zdjęcia wraku - cały był tylko dach.


  • Panek lubi to

#966 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:32

Dobrego, bez wypadku, z normalnym przebiegiem auta to Niemiec za grosze nie odda. Te auta, które oferują Polacy, które sprowadzają z zagranicy, że niby Niemiec do kościoła jeździł i tańsze niż na Zachodzie, to wiadomo co to jest, wielki szrot. I jeszcze ci kit wciska, panie on miał tylko dwie rysy na dachu,.....chyba qrwa po lokomotywie. Oczywiście są od tego wyjątki, ale to znikomy procent. Co do cen w Polsce i na Zachodzie, to zawsze było tak, że tam było zawsze drożej. Wystarczy przejrzeć nasze otomoto pl,  a niemieckie mobile de. Szczególnie cena jest wysoka jak się kupuje od prawdziwego Niemca z podwórka, nie od Turka z komisu.



#967 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:06

Czasy"okazji"się dawno skończyły i jeżeli jest auto zadbane,to swoje kosztuje,a w naszym kraju sprowadzają samochody tz.śmietniki,robią z dwóch jeden i sprzedają jako super auto,a "Niemiec tylko wchodził do auta radia posłuchać".Kiedyś szukałem auta w Niemczech i mnie to zastanawiało,dlaczego pięcio letnie auto ma przejechane ponad dwieście tyś.a w Polsce 15-letnie 170 tyś dziwna sprawa.

#968 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 czerwiec 2017 - 08:27

.a w Polsce 15-letnie 170 tyś dziwna sprawa.

Moje ma 14 lat i zbliża się do 176 tys.  :rolleyes: . Ale z zapisków które prowadzę wychodzi że robię ........10-11tys/rok chyba że urlop w Norwegii to wtedy +4-5tys. więcej. Ale w tym roku wynajeliśmy na wakacje busa i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. I w ub. i w tym roku zastanawiałem się nad wymianą ale w warsztacie gdzie bywam raz na rok (i służbowe auta tam robimy) twierdzą że awaria do 300tys jest raczej niemożliwa i że wcześniej mi blachy zgniją niż coś mechanicznie się zdarzy  B) .



#969 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 czerwiec 2017 - 08:51

@sacha jeśli można wiedzieć, czym jeździsz ?



#970 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:32

@sacha jeśli można wiedzieć, czym jeździsz ?

Toyota Corolla kombi silnik 1,4 benzyna rok produkcji 2003. Pomyłką Toyoty jest wstawianie motora 1,4 do kombi co mi powiedziano w ASO dawno temu, jest za słaby dlatego pali więcej niż 1,6. 

W II połowie lat 90 miałem Carine II z silnikiem 1,6 i paliła po mieście ok. 7,5-8 litrów a 1,4 pali ok. 8,5 a zimą 9,5. Inna rzecz że jeżdżę na zimnym silniku bo do roboty mam ........ 4,5km. Po trasie jadąc do 90km/h pali 5,7-6 ale powyżej 120 już bliżej 7,5 . Ważne że rozrząd na łańcuchu i żadnych turbo. Nie wymagam od auta przyspieszenia , super wyglądu, skóry, wszystkich noweczesnych EPS, GPS, i innych skrótów o których nawet nie wiem co to jest i do czego służy. Auto ma jeździć i się nie psuć. Warsztat odwiedzam raz w roku na wymianę olejów, filtrów , klocków i serwis klimy. Jest to moja 3 Tocia od 1995 i pewnie będzie kolejna, tylko nie wiem czy w 2018 czy później. 



#971 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 23 czerwiec 2017 - 17:34

A ja mam 17-letniego golfaIV silnik SDI ma przejechane 390 tyś,a ile przekręcone przed zakupem trudno powiedzieć.Spalanie 4/5 litra,auto nie do zdarcia,na ryby grzyby i tani w utrzymaniu,auto nie do zdarcia.
  • suhhar lubi to

#972 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2017 - 22:38

Odbudowa idzie pełną parą ,jeszcze trochę czasu i wysiłku. Raptor po całości, blacharsko już ogarnięty.

Załączone pliki


  • thug, BOB i Dano. lubią to

#973 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:49

Dzień upłynął pracowicie ,będzie Green monster z elementami black.

Załączone pliki



#974 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:59

Dasz się przejechać?

(i obracaj foty do pionu bo mi się łeb ukręci) :D



#975 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 lipiec 2017 - 20:02

Jasne że tak , tylko nie wolno będzie go postawić koło pastwiska bo krowy go zeżrą.

#976 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 lipiec 2017 - 20:05

Czyli w sierpniu, Ty płyniesz a ja jadę do Lubkowa ... po wodzie :D



#977 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 lipiec 2017 - 20:09

Robert z różnych względów w tym roku niestety sezon wędkarski rozpocznę dopiero na przełomie września i października. Dobra więcej nie kasztanie w tym wątku.

#978 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:32

No to ready ,walka ciężka ale efekt finalny jest taki .

Załączone pliki



#979 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2017 - 20:54

Wygląda bombowo.

Napisz coś o nim, mocno zmotany?



#980 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:02

Wypędzona ruda franca ,przynajmniej na razie 😈 a było tego standardowo czyli dużo. Silnikowo prawie seria 2,8 lekko podkręcona pompa. W planie swap bmw m 57 . Lift 2" stalowe zderzaki, bushwackery i wyciągarka. Koła 33 cale mt cooper discoverer stt. I to na tyle. Może jakiś bagażnik i drabinka ,to zimą pewnie jak będzie czas warsztatowy.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 20 lipiec 2017 - 21:04





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych