Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4132 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 październik 2017 - 19:43

Koledzy, przymierzam sie do Suzuki Grand Vitary - czy moglbym prosic ewentualnych uzytkownikow o odzew/kontakt. Chcialbym podpytac o kilka pierdolek.

Z gory dziekuje!
Maciek

Jeżdże GV wersją I z 2004r.



#1002 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 433 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2017 - 06:43

Witam!

Ja mam taki sprzęt na dojazdówki Odrzańskie:

Chciał bym wozić ponton na dachu ale auto ma 190cm.... Jak to wsadzić?

A to moje tereny widzę kolega odwiedza :)



#1003 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2017 - 07:35

Pacjent to Nissan Patrol y61 pełnoletni. Zaczynamy rozbieranie i zaskoczenie, blacha cała i w oryginale. Parę parchów już widziałem, ten się cudem uchował. Podłogo cała ,błotniki i nadkola całe a nawet pas przedni cały. Pojedyńcze małe ogniska rudej francy przed zimą zdążymy zlikwidować. Jedyne dziurki w prawym progu. Brązowy nalot na zdjęciach to piasek.

Załączone pliki


Użytkownik welpa1809 edytował ten post 19 październik 2017 - 07:36


#1004 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 19 październik 2017 - 10:45

Masz fajne volvo v70 xc. Kumpel ma i naprawde daje rade, ciągnać łòdke 4.2m z silnikem 50km po wertepach. Wiadomo nie ma to stalego napedu 4x4 ale daje rade na błotnych slipach...

Cena też jest bardziej niż ok tylko pytanie czy się podoba bo rzecz gustu.

Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka


Cena wlasnie nie jest ok, do tego skory w Volvo czesto o pomste do nieba wolaja. Auto poza tym genialne, tyle ze musialbym znalezc 70-80 tys. przynajmniej, a budzet do 50 😐 Ale dzieki za propozycje, wizualnie XC70 to moj faworyt 😏

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczen, takie Volvo czy Outback z silnikiem w okolicach 3 litrow generuja sporo tego typu dodatkowych kosztow, nie mowiac o zuzyciu paliwa, a gdy czlowiek jezdzi praktycznie tylko po asfalcie i prostych polnych drogach, moc nie ma wielkiego znaczenia, przydaje sie za to wyzsze zawieszenie oraz rzecz jasna mozliwie wielki bagaznik 😏

#1005 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 październik 2017 - 11:27

Cena wlasnie nie jest ok, do tego skory w Volvo czesto o pomste do nieba wolaja. Auto poza tym genialne, tyle ze musialbym znalezc 70-80 tys. przynajmniej, a budzet do 50 Ale dzieki za propozycje, wizualnie XC70 to moj faworyt

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczen, takie Volvo czy Outback z silnikiem w okolicach 3 litrow generuja sporo tego typu dodatkowych kosztow, nie mowiac o zuzyciu paliwa, a gdy czlowiek jezdzi praktycznie tylko po asfalcie i prostych polnych drogach, moc nie ma wielkiego znaczenia, przydaje sie za to wyzsze zawieszenie oraz rzecz jasna mozliwie wielki bagaznik

Ja ostatnio przesiadłem się z kombiaka do skody yeti. Bardzo łatwy i szybki demontaż tylnych siedzeń. Napęd na cztery,tryb ofroad. Nie jest to przeprawówka ale tam gdzie wcześniej miałem problemy teraz rozpakowuje się nad samą wodą. Ponton 3,2 , dwa silniki (spalina,elektryk) i reszta osprzęty przy zdemontowanych siedzeniach zajmuje przestrzeń do wysokości okien.
e77132c866dedb7c67eb679f800f0eae.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#1006 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 19 październik 2017 - 13:01

Cena wlasnie nie jest ok, do tego skory w Volvo czesto o pomste do nieba wolaja. Auto poza tym genialne, tyle ze musialbym znalezc 70-80 tys. przynajmniej, a budzet do 50 Ale dzieki za propozycje, wizualnie XC70 to moj faworyt

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczen, takie Volvo czy Outback z silnikiem w okolicach 3 litrow generuja sporo tego typu dodatkowych kosztow, nie mowiac o zuzyciu paliwa, a gdy czlowiek jezdzi praktycznie tylko po asfalcie i prostych polnych drogach, moc nie ma wielkiego znaczenia, przydaje sie za to wyzsze zawieszenie oraz rzecz jasna mozliwie wielki bagaznik

Volvo v70 xc o ktorym pisalem to rocznik 2004, 2.4 diesel w automacie. Kumpel go wyrwal za jakies smieszne pieniadze od jakiegos starszego szweda. Samochod ma jesli dobrze pamietam troche ponad 250.000km. Wiadomo samochod nie nowy i bedzie musial cos zainwestowac ale silnik, skrzynia, buda w bardzo dobrym stanie.

Powiedzial mi, ze calosc z lekim podniesieniem zawieszenia nie przekroczy go 35.000zl. Jemu sie podoba mi tez tylko dla mnie troche to juz stary model.



Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • coloumb lubi to

#1007 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 19 październik 2017 - 21:10

Ja ostatnio przesiadłem się z kombiaka do skody yeti. Bardzo łatwy i szybki demontaż tylnych siedzeń. Napęd na cztery,tryb ofroad. Nie jest to przeprawówka ale tam gdzie wcześniej miałem problemy teraz rozpakowuje się nad samą wodą. Ponton 3,2 , dwa silniki (spalina,elektryk) i reszta osprzęty przy zdemontowanych siedzeniach zajmuje przestrzeń do wysokości okien.
 

"Zwierzak", jak ją moje dzieciaki nazwały, całkiem dzielnie daje sobie radę.

Trzeba tylko mierzyć ziły na zamiary  ;)

 

Załączony plik  DSC_0927.JPG   73,57 KB   29 Ilość pobrań


  • jbk lubi to

#1008 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 październik 2017 - 21:30

Pit od jakiś 30 lat.... :) Skąd jesteś?

Co do aut na ryby mam jeszcze Nissana Patfindera. Tez by się nadawał. Jest spory, ma reduktor a nie jakieś tam pseudo napędy. Przyczepę może tarmoiść do 2.5T...
http://jedynka.lh.pl/sawa/oba2.jpg

#1009 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 19 październik 2017 - 21:56

Właśnie Volvo XC70, to takie podwyższone kombi. Jeżdżę takim od dwóch lat (ok. 40 000km)bez żadnych problemów. Auto już sześcioletnie, kupione z przebiegiem 110 000km.

Terenówka to to nie jest, nie ma o tym mowy. Ale gdzie dość twardo, daje radę slipować łódkę 4,20m ze spaliną. Przydałyby się opony mud-snow, ale niestety 95% jazdy, to szybkie asfalty.


  • mathew.stepnicki lubi to

#1010 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 20 październik 2017 - 00:44

Sam mam jako glowne wozidlo Grand Vitarra 2 z 2006roku, 2.0 benzyna z gazem i jestem mega zadowolony. Udalo sie trafic ladna sztuke, bez wypadkowa z przebiegiem 110.000km, sewisowa w asso, jeden wlasciciel.

Samochod jest fajny i nie straszne mu wertepy, jedynie butla z gazem zabiera czesc bagaznika. Ale nie ma zmiluj albo male koszta wycieczek albo duzy bagaznik. Wypali okolo 14-16l/100km gazu + plus benzyna na rozruch.



Wysłane z mojego K10000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 20 październik 2017 - 00:47


#1011 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 20 październik 2017 - 00:56

Volvo xc70, wodowałem ostatnio łódź na Syrence Turawa i bez żadnych problemów, choć trzeba było dosyć daleko wjechać.

#1012 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 20 październik 2017 - 07:03

Ja posiadam Cooper Discoverer MS i mogę polecić ,rewelacyjnie spisują się na błocie ,śniegu i błocie pośniegowym. Jeżdżę na nich cały rok.
https://www.oponeo.p...r-discoverer-ms


Dzięki za odzew w temacie- wybór padł już na BF Goodrich AT KO2.

#1013 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 październik 2017 - 08:13

Byłem kiedyś swoim jeepem grandem na offroadzie w Bieszczadach, kolega jeździł volvem xc70 i to co ten samochód wyprawiał wprawiło w zdumienie nawet gości którzy się profesjonalnie  zajmują jazdą terenową. Fakt że kierowca był bardzo dobry, co ma duże znaczenie, ale fakt że samochód ma duże możliwości terenowe, na wędkarskie wyprawy aż z duże. Mój jeep był chyba tyle samo wyciągany z błota co ten volviak.


  • coloumb lubi to

#1014 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 październik 2017 - 11:49

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczen, takie Volvo czy Outback z silnikiem w okolicach 3 litrow generuja sporo tego typu dodatkowych kosztow, nie mowiac o zuzyciu paliwa, a gdy czlowiek jezdzi praktycznie tylko po asfalcie i prostych polnych drogach, moc nie ma wielkiego znaczenia, przydaje sie za to wyzsze zawieszenie oraz rzecz jasna mozliwie wielki bagaznik  

? Albo porządnie  albo golf kombiak ze spreżynami z passata  :P  Outback MK4 , diesel  w 7l-8l /100km zmieścisz się , bagażnik ponad 500l  .  Co do silników benzynowych to spalanie wysokie ponieważ inaczej nie da się tym jeździć  ;)  Moim zdaniem trudno będzie coś fajniejszego znaleźć  niż subarak lub volviak .


  • Pumba i coloumb lubią to

#1015 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 21 październik 2017 - 17:10

Xc70 z silnikiem diesla D5 średnie spalanie z łódką 4m i silnikiem podwieszonym + 3 typa i klamoty 8,4 l
  • mifek lubi to

#1016 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 październik 2017 - 09:38

Xc70 z silnikiem diesla D5 średnie spalanie z łódką 4m i silnikiem podwieszonym + 3 typa i klamoty 8,4 l

Mi XC60 AWD z takim silnikiem jak Twój (185kM) połyka około 11-12 litrów, co nie zmienia faktu że jestem zadowolony z auta. Wcześniej była Avensis 2,0 D4D, która bardzo lubiła kopać się czy to w błocie czy w miękkim piasku. Teraz z Volvo nie mam takich problemów. 



#1017 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 październik 2017 - 12:30

Xc70 z silnikiem diesla D5 średnie spalanie z łódką 4m i silnikiem podwieszonym + 3 typa i klamoty 8,4 l

To zużycie to z display-a, czy obliczone pod dystrybutorem?

O ile jeżdżę solo, to na wyświetlaczu tylko nieco zaniża zużycie. Pokazuje 6,8-7l/100, a faktyczne około 0,5 większe. Przy dopięciu łódki, różnica wyraźnie się zwiększa. Wyświetla ok 7,5l/100, a faktycznie około 1-1,5l/100 więcej. Choć tak po prawdzie nigdy nie mierzyłem pod dystrybutorem, to moje orientacyjne wartości.

Pali tyle, ile musi. Każdy trochę inaczej jeździ, zużycie u każdego będzie się różnić.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 22 październik 2017 - 12:31

  • Marcyś lubi to

#1018 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 16 listopad 2017 - 08:45

Witajcie!
Mam możliwość zakupu opon BF Goodrich AT KO...
Sęk w tym, że gumy są z 2006r.
Opony leżakowały 5 lat w garażu.
Mięsa ok 10mm.
Z tego co wiem- guma po takim czasie mogła utracić swoje właściwości...
Jak myślicie-warto się w to pchać?
Jakie są Wasze odczucia, a może i doświadczenia?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie

#1019 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 16 listopad 2017 - 08:47

Osobiście bym nie kupił.
Sam odsprzedaje opony po 4 latach i kupuję nowe do auta żony.
Jedyna rzecz, która nas trzyma na asfalcie - nie lubię oszczędności na tym elemencie.



Pozdrawiam
Daniel
  • jbk lubi to

#1020 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2017 - 08:55

Witajcie!
Mam możliwość zakupu opon BF Goodrich AT KO...
Sęk w tym, że gumy są z 2006r.
Opony leżakowały 5 lat w garażu.
Mięsa ok 10mm.
Z tego co wiem- guma po takim czasie mogła utracić swoje właściwości...
Jak myślicie-warto się w to pchać?
Jakie są Wasze odczucia, a może i doświadczenia?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Tydzień temu moje ziomowe  NOKIANY ,które miały  8 lat nie nadawały się do jazdy. Jadąc na drugim lub trzecim biegu (czyli samochód rozpędzony) wystarczyło depnąć w gaz bez żadnego dopału ze sprzęgła i już na mokrym miałem buksowanie kół .Dynamiczny start spod świateł  nawet na suchej nawierzchni objawiał się tym samym.

Jazda po mokrej nawierzchni  przy prędkości 110/120 km  potrafiła podnieść poziom adrenaliny. 

Poszły do utylizacji mimo ,że bieżnika miały 75-80 % i wyglądały prawie jak nówki.

Za stara guma aby ryzykować zakup takiej opony. Producenci sugerują aby opona nie była starsza jak 6 lat.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych