Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piszczący multiplikator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2016 - 23:21

Łożysko oporowe było kilkukrotnie czyszczone benzyną (nie dza się go wyjąć z panelu bo jest "na wcisk" ) większość łożysk była przetarta szmatką namoczoną w benzynie ekstrakcyjnej jedynie te na szpuli i knobach były moczone.

Po moczeniu zalałeś oliwką?



#42 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 kwiecień 2016 - 10:42

I te moczone piszczą moim zdaniem.  ;) Łożyska się rozbiera myje, smaruje i składa jeśli nie zamienia się na nowe.  ;)



#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2016 - 10:52

Nie wszyscy smarują łożyska. Niektórzy je oliwią o czym zapewne wiesz. Łożyska szpulek lekkich multików na przykład.



#44 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 kwiecień 2016 - 12:59

Tak Andrzeju ale jeśli łożyska są zamknięte to nawet dobrze ich nie naoliwisz nierozbierając więc być może one piszczą.

#45 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2016 - 13:35

Moim zdaniem jest inaczej. Po dokładnym wypłukaniu starego smaru i wysuszeniu naoliwisz je doskonale bez rozbierania. Nie ma sensu rozbierać łożysk do oliwienia. Przecież oliwka dotrze tam gdzie trzeba bez problemu. Smar to inna bajka.



#46 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 kwiecień 2016 - 15:14

Andrzej ale jak chcesz z zamkniętego łożyska dobrze wypłukać smar? Mało realne, dziś nawet to sam sprawdziłem bo miałem łożysko zamknięte, wrzuciłem w benzynkę ekstrakcyjną, kręciłem nim dość długo moim zdaniem po czym je rozebrałem i niestety nadal były tesztki smaru. Dopiero po otworzeniu go, pędzelkiem o twardym włosie wszystko wymyłem, nałożyłem smar i złożyłem łożysko. Być może oliwką wejdzie w łożysko ale smar z opiłkami bo jakieś mikronowe zawsze będą niestety dobrze się bez rozebrania nie wymyje i następuje tarcie a tym samym pogorszenie pracy łożyska.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 22 kwiecień 2016 - 15:16


#47 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2016 - 15:19

Pomocz je 10 godzin i pokręć gdy jest zanurzone w benzynce. Wszystko wypłuczesz.



#48 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 23 kwiecień 2016 - 06:29

Żartujesz miałbym moczyć łożyska 10 h i kręcić nimi?, prościej je rozebrać wymyć, naoliwić lub nasmarować i złożyć i wszystko zabiera może 20 minut.  ;)


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 06:29


#49 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:14

Ok :) technologia przeglądu i konserwacji łożysk jaka by nie była jest przedstawiona dokładnie.... sezon się zbliża nieuchronnie więc moje pytanie do autora jest takie: czy multik nadal piszczy? i jeszcze coś: na jednym ze zdjęć widać gwiazdę hamulca od wewnątrz ze zdartym lakierem.... może jakaś obcierka? ja mam niezdarne grube paluchy i mniejsze w serwisowaniu od Was doświadczenie ale może tam jest przyczyna i może ktoś jeszcze coś podpowie koledze z piszczącym multikiem? ja się zastanawiam czy czasem upadek multika na korbkę nie mógłby tam czegoś wykrzywić?



#50 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 kwiecień 2016 - 09:20

Pytałem się ex właściciela i zarzekał się że nigdy mu nie spadł ani na korbę ani na nic innego. Dzisiaj zobaczę czy wałek jest wykrzywiony.

#51 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 kwiecień 2016 - 10:00

Panie nowy , raz na rybach, jako przewijak służył........jak ja lubie takie teksty.
Chce wam się myć te łożyska? Na multikach się nie znam ale moim zdaniem jak juz samo oliwienie łożyskom nie pomaga to na szrot.....
  • godski, Sławek77 i Hunter_pike lubią to

#52 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 23 kwiecień 2016 - 13:02

Ddlatego ja wymieniam przeważnie na nowe a jak ktoś nie chce niech mu szumią albo bawi się w smarowanie czy oliwienie.

#53 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:08

Panie nowy , raz na rybach, jako przewijak służył........jak ja lubie takie teksty.
Chce wam się myć te łożyska? Na multikach się nie znam ale moim zdaniem jak juz samo oliwienie łożyskom nie pomaga to na szrot.....

Kupiony na jb od forumowego eksperta

#54 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:22

Expertowi też moze sie przytrafić wypadek :-) lub wpadka :-). Nie pisze akurat o twoim młynku bo nic o nim nie wiem....
Edytka: Poza tym ze piszczy ;-)

Użytkownik przemow edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 15:22


#55 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 kwiecień 2016 - 16:33

No dobra otwieram dziada. Przy okazji zwymiaruje wszystkie łożyska żeby w razie co zamówić.

#56 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2016 - 17:10

Żartujesz miałbym moczyć łożyska 10 h i kręcić nimi?, prościej je rozebrać wymyć, naoliwić lub nasmarować i złożyć i wszystko zabiera może 20 minut.  ;)

Procedura płukania łożysk ;) ... najpierw benzyna ekstrakcyjna zanurzenie na parę minut i kręcenie i tak z 10 razy...następnie zmiana benzyny na aceton i ta sama procedura...na koniec płukanie w izopropanolu i godzince łożyska są suchutkie w środku jak sachara :P .Nie wiem jak ty to robisz,ale mi się nigdy nie udało zdjąć blaszek w łożyskach nie psując lub wyginając koronki trzymającej kulki...chodzi o malutkie łożyska np: 4x7x2,5  , 3x7x3 i itp.



#57 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 kwiecień 2016 - 17:14

To ja nawet nie próbuje otwierać

#58 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2016 - 17:24

Płukać łożyska podpierające szpulę z orginalnego smaru w multipikatorze warto jeśli ma on służyć do lżejszego łowienia...po wypłukaniu i zalaniu łożysk jakąś lekką oliwką,można się naprawdę zdziwić ile więcej ten multik potrafi wyczyniać z lżejszymi przynętami...jedyna wada to ,że zawsze będą na oliwce głośniej pracować.


Użytkownik Paavo edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 17:29


#59 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 kwiecień 2016 - 17:39

4d0ce6c40cd097927ab877725b2d1e76.jpg wtf? drugie łożysko oporowe?
Przy okazji wyrzucę twichin bara (tylko mnie wkurzał a do jerków i tak jest za słaby)

Użytkownik nick edytował ten post 23 kwiecień 2016 - 17:58


#60 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 kwiecień 2016 - 08:01

Nie pisze akurat o twoim młynku bo nic o nim nie wiem....

 

hm...

 

Panie nowy , raz na rybach, jako przewijak służył........jak ja lubie takie teksty.

 

 

To piszesz, czy nie?

 

 

Zza monitora fajnie się ocenia i każdy jest mądry.

 

 

Tak się złożyło, że ten multik kolega @nick kupił ode mnie. Gromadząc fundusze na nowe zabawki, z reguły pozbywamy się tych już nieużywanych. I tak było w tym przypadku. Ja byłem 2 właścicielem multika, a kupiłem go, bo zachciało mi się swego czasu boleniowego castingu (stąd coś z wysokim przełożeniem i pozwalającego swobodnie machnąć te kilkanaście gramów boleniówki). Spróbowałem zagadnienia, jakieś bolki złowiłem i...stwierdziłem, że do tego łowienia wolę jednak korbę. Castingi pozostały tylko do szczupakowych wojaży. Młynek ten leżał więc w szafie, czasem coś nim przewinąłem (o ironio). Nie rzucałem nim o ziemię, nie skakałem po nim, nie rozkręcałem...Bo po prostu nim nie łowiłem. Przed sprzedażą porobiłem zdjęcia rysek i poinformowałem o tym, co wg mnie można było uznać za mankament. Zresztą zdjęcia otwartego multika potwierdzają wg mnie jego stan faktyczny. Ja tam tego opisywanego denerwującego piszczenia nie słyszałem. Może to jak z tym mitycznym szumem nowych Stelek, czy TP? Albo ząbkowaniem Daiwy?

Za długo i zbyt często jestem na tym forum, by za 200 zł wciskać komuś kit i robić z kogoś i przy okazji siebie, głupka.

 

To tyle z mojej strony w tym temacie. Od strony technicznej nie pomogę, bo się na tym nie znam. Życzyłem i nadal życzę przyjemnego użytkowania nad wodą, bo przecież do tego ma służyć sprzęt wędkarski.

 

Pozdrówka

Kamil


  • godski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych