Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hand Made Janus-Softjerks

janus softjerks hand made softbait spinning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
790 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 22 lipiec 2017 - 20:22

Dwa pokaźne sandaczyki na Stink MXGGRO 10 cm.
attachicon.gifZander19072017.jpg  attachicon.gifZander19072017a.jpg
 


Chyba te gumy to Stint M04 GGRO
Jeśli tak to dobrze że mam ich żelazny zapas na czarną godzinę

#542 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 23 lipiec 2017 - 12:43

Chyba te gumy to Stint M04 GGRO
Jeśli tak to dobrze że mam ich żelazny zapas na czarną godzinę

Widzę Wojtek, że Ty się lepiej oriętujesz w symbolach moich gum. Masz rację, pomyliłem się w opisie. To jest rzeczywiście Stint M04GGRO. Dzięki. Ty powinieneś mieć ich sporo na składzie.


Użytkownik Janus edytował ten post 23 lipiec 2017 - 12:43


#543 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2017 - 13:05

J -23 znowu nadaje.Taki tekst z filmu mi się przypomniał.

#544 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 24 lipiec 2017 - 09:32

W zeszłym roku o tej porze padał deszcz , deszcz ze śniegiem ;)
Taka jest moja rola agenta 😂😂😂

#545 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:06

Ostatnio złowione i wypuszczone: Okonie na Stint S01BBP – 7 cm i Rotauge S02BBP – 7 cm, Sandacze na Stint M04GGRO – 10 cm.

Załączony plik  Barsch01.jpg   73,34 KB   23 Ilość pobrań  Załączony plik  Barsch02.jpg   69,75 KB   22 Ilość pobrań   Załączony plik  Barsch03.jpg   83,33 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Barsch04.jpg   124,84 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Zander01.jpg   129,07 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Zander03.jpg   94,7 KB   20 Ilość pobrań  Załączony plik  Zander04.jpg   105,13 KB   19 Ilość pobrań  Załączony plik  Zander05.jpg   97,68 KB   18 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska, Michał., biker1 i 1 inna osoba lubią to

#546 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 02 sierpień 2017 - 14:34

Widać że łowne 



#547 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 03 sierpień 2017 - 14:54

Wczorajszy, bardzo krótki wypad na ryby. Sum 100 cm na Ukelei MX01, 10 cm.

 

Załączony plik  Wels01.jpg   127,67 KB   20 Ilość pobrań


Użytkownik Janus edytował ten post 03 sierpień 2017 - 14:55

  • biker1 i LOLO lubią to

#548 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 04 sierpień 2017 - 16:36

Kolejnego dnia była powtórka z rozrywki. Najpierw po paru minutach walki uciekły mi trzy sumy. Na koniec złapałem dobrą 100-tkę.



#549 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 06 sierpień 2017 - 14:21

Wczoraj pozwoliłem sobie popołudniu zrobić wolne. Co za radość. Mogłem kilka godzin pospininngować. Łowiłem na Stint S01BBP - 7 cm. Efekty były niesamowite. Szczupak 72 cm, 15 kapitalnych okoni i nieznajomy, który nie dał mi szansy. Zaraz po zacięciu wyciągnął z 20 metrów plecionki i poszedł w kierunku kamieni. Przerwał linkę o kamień. Co do przynęty, trzy stynki straciły ogonki.
Udało mi się zrobić kiepskie zdjęcie jednego z mniejszych okonków. Póżniej skończyła się bateria.

 

Załączony plik  Barsch05.jpg   131,21 KB   21 Ilość pobrań


  • platynowłosy, adashhh i biker1 lubią to

#550 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:30

O ile w tamtym roku sandacze łapały się też w ciagu dnia, w tym roku biorą głównie po zmroku.
Udało mi się złowić kilkanaście ładnych sztuk punktualnie o godzinie 21.30.
Zupełnie jakbym miał umówioną randkę.

Na zdjęciu ostatnio złowiony sandacz na Stint M04 GGRO

 

Załączony plik  Zander18082017.jpg   68,61 KB   21 Ilość pobrań



#551 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 27 sierpień 2017 - 13:56

Na początku tygodnia dostałem propozycję nie do odrzucenia. Mój przyjaciel Misza, wspaniały rzeźbiarz postanowił z trójką dorosłych dzieci nauczyć się łapać ryby. Umówilismy się we czwartek późnym popołudniem. Załatwiłem pozwolenie w gminie na 20-sto hektarowe jezioro (żwirownia do 17 metrów głębokości z krystalicznie czystą wodą), którym się od 6 lat opiekuję. Wcześniej przez 19 lat nikt tam nie łowił i nikt się nim nie zajmował.

Sześć lat temu wpuściłem 30 dużych szczupaków (65-85 cm), około 25 okoni (30-40 cm), kilka sandaczy i kilka ponad metrowych sumów. Kiedy poproszono mnię o opiekę było to królestwo karpia, którego ikrę pewnie przyniosły kaczki i który się naturalnie rozmnożył. Dowoziłem i dowożę też ukleje, krasnopióry, płotki itd.

 

Załączony plik  Teich.jpg   131,29 KB   23 Ilość pobrań

 

Misza jego córka i jeden z synów zdecydowali się na łowienie na grund karpia. Ja z młodszym synem wybrałem spinning.

Najpierw krótka nauka wyrzutu i prowadzenia przynęty. Oczywiście łowiliśmy gumkami robionymi przeze mnie.

Zabawa się zaczęła. Stada okoni odprowadzały przynęty (12-14 cm) do samego brzegu cały czas wściekle atakując. Zmieniłem gumkę na 7 cm Stint S01BBP i mój gość ciągnął jednego okonia za drugim (w sumie 20 sztuk)

 

Załączony plik  Barsch24082017.jpg   133,53 KB   21 Ilość pobrań

 

Nagle krzyk i pytanie co to jest? Wędka pieknie pracuje i widzę, że zaczepiła się niezła sztuka. Pokazałem jak regulować hamulec i jak holować rybę. Udało nam się wyciągnąć slicznego szczupaka. Wziął na tę 7 cm okoniową stynkę.

 

Załączony plik  Hecht24082017.jpg   178,05 KB   20 Ilość pobrań

 

Ja łowiłem na „Białą damę” – 12 cm Ukelei MX01WBPO. Kilka rzutów i nagle mocne uderzenie, charkterystyczna melodia kołowrotka i po kilku minutach zobaczylismy szczupaka, dobre 110 cm. Wyskoczył jak torpeda w góre i wykonał piękny taniec na ogonie.

Ponieważ łowię najczęsciej bez zardziora przypuszczałem jak to się skończy jeśli jeszcze raz zatańczy. Za trzecim razem się uwolnił.

 

Syn Miszy poprosił o większą przynętę. Dałem mu 12 cm Ukelei MX01NBPN o naturalnych barwach. Po drugim rzucie wędka wygięła się w pałąk. Pół godziny zabawy i przy brzegu mieliśmy suma 140-160 cm. Podbierak okazał się za mały, więc próbowałem złapać go za pysk. Mój „zielony” partner chciał mi pomóc i zwolnił naprężenie linki. Widzieliśmy tylko jak przynęta wypada z pyska i sum majestatycynie odpływa. Później widzieliśmy innego suma płynącego wzdłuż brzegu.

 

Następnego dnia zadzwonił Misza, że jego syn zwariował i zażyczył sobie jako prezent na urodziny sprzęt spinningowy. Chłopak studiuje filozofie w Anglii.Tam napewno poszaleje.



#552 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:04

Aż miło się czyta :D

Szkoda że u nas na Odrze straszna posucha z rybami :D



#553 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 28 sierpień 2017 - 08:59

Aż miło się czyta :D

Szkoda że u nas na Odrze straszna posucha z rybami :D

To był raport z jeziora na którym nikt nie łowi od 19 lat, tak że nie możesz porównywać z Odrą. Na Dunaju w tym roku też się nie wiele dzieje w porównaniu z innymi latami. Zmiany ciśnienia robią swoje. Ładne sandacze można dopiero złapać po zmroku. W ciągu dnia zaczepiają sie malutkie.


  • biker1 lubi to

#554 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 sierpień 2017 - 10:43

A to takie jeziora jeszcze istnieją, na samą myśl o takim miejscu to ciarki mnie przechodzą, a wyobraźnia sięga zenitu.
  • biker1 lubi to

#555 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 28 sierpień 2017 - 11:42

A to takie jeziora jeszcze istnieją, na samą myśl o takim miejscu to ciarki mnie przechodzą, a wyobraźnia sięga zenitu.

Takie jeziora istnieją. Jest to żwirownia gdzie głębokość sięga 17 metrów. Piękna woda. Jezioro jest w gestii gminy, a burmistrz je wynajmuje i poluje lub nie jesienią na kaczki. Łowienie ryb go nie interesuje. Poza tym nie ma czasu. Natomiast nielegalnych wędkarzy skutecznie trzyma z daleka kara jaką mogliby ponieść za nielegalne łowienie ryb. Na dzień dobry jest to 10.000 Euro.  Wiele stowarzyszeń wedkarskich starało się o tę wodę, ale pewnie w krótkim czasie byłoby jak wszędzie. Ja obserwuję i wpuszczam te gatunki ryb których brakuje. Teraz np. zaobserwowałem, że okoń się nieprawdopodobnie rozmnożył. Całe piękne watachy buszują przy brzegu. Trzeba dodać trochę sandacza i szczupaka. Pięknie się też rozmnożyła krasnopióra. Tam jest poprostu cudownie.


  • MARIUSZ 69 i LOLO lubią to

#556 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1586 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:04

Miałem zaszczyt oglądać Dunaj w 2014 roku będąc tam na delegacji przez ponad 3 miesiące,nie łowiąc a spacerując tylko obok rzeki podziwiałem niesamowity potencjał ryb w tej wodzie :) od uklei po sumy.

Ale największe widowisko było po zmroku gdy sandacze i sumy ruszały na kolację :P atakowane ukleje wyskakiwały na brzegi,sandacze nie rzadko około 1m wyjeżdżały za nimi na płytką wodę tak że z trudem miały się obrócić by zawrócić.Wszystko było doskonale widoczne w świetle latarni umieszczonych na deptaku wzdłuż rzeki-coś niesamowitego :rolleyes: może kiedyś uda mi się tam kija pomoczyć  :)


  • Janus lubi to

#557 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 28 sierpień 2017 - 17:27

Miałem zaszczyt oglądać Dunaj w 2014 roku będąc tam na delegacji przez ponad 3 miesiące,nie łowiąc a spacerując tylko obok rzeki podziwiałem niesamowity potencjał ryb w tej wodzie :) od uklei po sumy.

Ale największe widowisko było po zmroku gdy sandacze i sumy ruszały na kolację :P atakowane ukleje wyskakiwały na brzegi,sandacze nie rzadko około 1m wyjeżdżały za nimi na płytką wodę tak że z trudem miały się obrócić by zawrócić.Wszystko było doskonale widoczne w świetle latarni umieszczonych na deptaku wzdłuż rzeki-coś niesamowitego :rolleyes: może kiedyś uda mi się tam kija pomoczyć  :)

Dunaj jest długi. W jakiej części jego byłeś?



#558 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1586 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 28 sierpień 2017 - 20:06

W centrum Wiednia jakieś 7km.od fabryki GM nie daleko (nie wiem czy dobrze napiszę) Donał Center 



#559 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 28 sierpień 2017 - 20:34

Ale dzieła sztuki szczena opada mowa zarówno o softbaitach jak i całej reszcie prezentowanego rękodzieła :) zazdroszczę talentu i zapału jest co podziwiać :)

Czy po ewentualne zamówienia to do autora czy J23 bo w trakcie przeglądania wątku natrafiłem że na Polskę to chyba do J23?

#560 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 30 sierpień 2017 - 13:31

Ale dzieła sztuki szczena opada mowa zarówno o softbaitach jak i całej reszcie prezentowanego rękodzieła :) zazdroszczę talentu i zapału jest co podziwiać :)

Czy po ewentualne zamówienia to do autora czy J23 bo w trakcie przeglądania wątku natrafiłem że na Polskę to chyba do J23?

Tak. Możesz się zgłosić do mnie lub do Wojtka J23


  • thoffi lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: janus, softjerks, hand made, softbait, spinning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych