Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hand Made Janus-Softjerks

janus softjerks hand made softbait spinning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
790 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 30 sierpień 2017 - 13:35

W centrum Wiednia jakieś 7km.od fabryki GM nie daleko (nie wiem czy dobrze napiszę) Donał Center 

Wiem gdzie to jest (Donau Center) Ja mam odcinek Dunaju 8 km od miejsca zamieszkania, trochę wyżej od Wiednia. Między Tulln a Krems


  • Gadget i platynowłosy lubią to

#562 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:50

A czy jest szansa na jakiś katalog?
Żeby nie trzeba było wszystkiego od początku przeglądać chociaż pewnie i tak każdy chętnie przegląda bo jest co :)

#563 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:35

A czy jest szansa na jakiś katalog?
Żeby nie trzeba było wszystkiego od początku przeglądać chociaż pewnie i tak każdy chętnie przegląda bo jest co :)

Wszystkie dostępne rybki możesz zobaczyć na www.softjerks.at Katalog mam ale nie jest aktualny i w tej chwili brak czasu na poprawienie. Pozdrawiam


  • platynowłosy lubi to

#564 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2017 - 12:07

Wiem gdzie to jest (Donau Center) Ja mam odcinek Dunaju 8 km od miejsca zamieszkania, trochę wyżej od Wiednia. Między Tulln a Krems

Świetna woda, pamiętam jeszcze z przełomu lat 70 tych...prąd wody był taki, że nauczono mnie korzystać z tzw Tiroler Holzl...

 

Pozdrawiam

Wahlwiener.



#565 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 02 wrzesień 2017 - 13:22

Klient z Polski przysłał mi zdjęcie pięknego szczupaka złapanego na Stint M01WBPO – 9 cm. Złapał jeszcze dwa mniejsze.

 

Załączony plik  Hecht.jpg   148,16 KB   15 Ilość pobrań

 

Ja z kolei wybrałem się wczoraj między chmurami deszczowymi nad wodę. Nie spodziewałem się jakichkolwiek sukcesów ponieważ z dnia na dzień temperatura raptownie zjechała (34 stopnie na 19 stopni).

Kiedy dojechałem zawiedzeni koledzy właśnie pakowali sprzęt do samochodów. Ani jednego uderzenia. Łowiło 6 spinningistów i 5 stacjonarnie na martwą rybkę.

Wybrałem 7 cm Stint S01BBP, perłowo białą z niebieskim UV aktywnym grzbietem. Rzuciłem dwie garści 2 cm peletów z halibuta i jak najczęściej po 20 minutach była reakcja.

Uderzył 40 cm sandaczyk. Był ledwo co zahaczony. Następnie dwa małe okonki. Cały czas jednak coś delikatnie skubało. Wreszcie mogłem zobaczyć ładnego sandacza, który przy brzegu się wypiął.

Ostatnią rybką był świetny okoń – zdjęcie poniżej.

 

Załączony plik  Barsch01092017.jpg   128,83 KB   14 Ilość pobrań


  • j-23 i biker1 lubią to

#566 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 02 wrzesień 2017 - 13:35

Świetna woda, pamiętam jeszcze z przełomu lat 70 tych...prąd wody był taki, że nauczono mnie korzystać z tzw Tiroler Holzl...

 

Pozdrawiam

Wahlwiener.

Tiroler Holz jest nie tylko świetny na rzeki, ale również funkcjonuje w wodzie stojącej.

Poprostu utrzymuje przynętę ponad dnem. Jest to ważne jesli dno jest muliste lub zarośnięte.

 

Załączony plik  tiroler holz.jpg   54,1 KB   15 Ilość pobrań



#567 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 wrzesień 2017 - 09:56

(...) tzw Tiroler Holzl...

 

 

Tiroler Holz (...)

Przyrząd ten jest od dziesięcioleci znany jako pałeczka tyrolska. Pod tą nazwą funkcjonuje w naszej zbiorowej świadomości i chyba nie ma powodu, by polskiej nazwy nie używać :)


  • platynowłosy, lysy69 i eRKa lubią to

#568 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:17

I jest jeszcze skoczek czyli podobne rozwiązanie z drutu gdzie jeden koniec jest zakończony ciężarkiem a drugi krętlikiem.

#569 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:41

Tylko rzadko kiedy widziałem żeby ktoś używał pałeczek 10cm długości i 40g. Na Renie też często znajduje takie skarby.

Sorry za off.

Gratuluję rybek panie Januszu.



#570 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 09 wrzesień 2017 - 09:20

Przyrząd ten jest od dziesięcioleci znany jako pałeczka tyrolska. Pod tą nazwą funkcjonuje w naszej zbiorowej świadomości i chyba nie ma powodu, by polskiej nazwy nie używać :)

Jak go zwał tak go zwał. Źródłem pomysłu był Tyrol i dlatego nazywa się pałeczka tyrolska, czy originalnie Tiroler Holz. Co do używania nazwy niemieckiej nie mam z tym problemu bo jest to nazwa własna. Jeśli pójdziemy dalej powinno się zmienić nazwę własną Auchan np. na Oszołom, Carrefour  np. na Alefura itd.

Chciałem zaznaczyć, że nie łowię stacjonarnie i ta pałeczka mnie nie dotyczy. Znam tylko opinie kolegów. Pozdrawiam


  • platynowłosy lubi to

#571 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:20

Ponieważ sezon nad Dunajem prezentuje się niespecjalnie w ciągu dnia (do tej pory około 100 drapieżników) zacząłem łowić na spinning po zmroku. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Udało mi się przechytrzyć kilka ładnych sandaczy i sumów. Łowienie nocą jest jednak trochę kłopotliwe. Czasami atak na przynętę w przypadku sandacza jest bardzo delikatny, zaledwie widoczny na plecionce dlatego też podświetlałem szczytówkę lampką.
Któregoś dnia dołączył do mnie kolega z białą wedką z którego się podśmiewałem, że wygląda jak niewidomy z laską. Mój błąd. Wędkę i co najważniejsze szczytówkę widać bez podswietlania jak na dłoni. Poprostu rewelacja. Wiadomo dokładnie kiedy gumka opada na dno, nawet przy mulistym dnie.Idealny kij na nocne łowy.
Ponieważ jestem fanem wędek St. Croix natychmiast znalazłem odpowiedni kijek, który stawi też opór dużym sumom.
Bedzie to jednoczęściówka na blanku Legend Xtreme Inshore (XIS70MHF) o długości 213 cm i cw. 14,2-35 gram. Zmieniona będzie rekojeść na prosty korek.

 

Załączony plik  st__croix_legend_extrim_inshore_1_b.jpg   20,78 KB   27 Ilość pobrań  


  • biker1 lubi to

#572 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 28 październik 2017 - 12:57

Ostatni tydzień był dla mnie łaskawy – 6 szczupaków od 74 cm do 100 cm
Po długiej przerwie wypłynąłem łodzią. Koledzy strasznie narzekali, że od miesiąca nie mają sukcesów w połowie drapieżników. Mimo wszystko spróbowałem.
Jak zwykle zanęciłem peletami z halibuta (15-20 sztuk) celem zwabienia drapieżników. Piękny zapach ryby.
Po mniej więcej dwudziestu minutach zobaczyłem jak potężny szczupak wystartował do mojej przynęty. Woda była niesłychanie przezroczysta. Niestety widocznie mnie zauważył i natychmiast zawrócił.
To samo powtórzył jeszcze dwa razy.
W związku z tym, że na łowisku jest zakaz łowienia z łodzi po zachodzie słońca odprowadziłem łódkę i kontynuowałem łowienie z brzegu.
Przy drugim rzucie przechyrzyłem szczupaka 80 cm. Jako przynęta królowała stynka M04GGRO.

 

Załączony plik  Hecht21102017a.jpg   109,66 KB   29 Ilość pobrań  Załączony plik  Hecht24102017.jpg   117,62 KB   24 Ilość pobrań  Załączony plik  Hecht26102017.jpg   138,98 KB   25 Ilość pobrań  Załączony plik  Hecht27102017.jpg   186,15 KB   24 Ilość pobrań



#573 OFFLINE   killer zander

killer zander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 09:33

Witam
Jaki pellet stosujesz?
Sypiesz go bezpośrednio w łowisko czy w jakimś koszyczku?
Pozdrawiam

#574 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 06 listopad 2017 - 11:41

Witam
Jaki pellet stosujesz?
Sypiesz go bezpośrednio w łowisko czy w jakimś koszyczku?
Pozdrawiam

Kupuje pellety z halibuta 20 mm i poprostu sypię 2-3 garscie. Robię tez własną mieszankę w formie kul. Mieszam płatki owsiane z mączką z sardynek (śmierdzi rybą nieprawdopodobie) lub z suszoną krwią. Na łowisko rzucam 4-6 kul.


Użytkownik Janus edytował ten post 06 listopad 2017 - 11:42


#575 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 25 listopad 2017 - 21:50

Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin , złowienia Złotej Rybki oraz weny twórczej , niech kij trzeszczy a kołowrotek będzie gorący przy grze na hamulcu  :good:

 

Czas rozruszać Twój wątek Januszu . bo coś mi się zdaje że zaczynasz odlewać gumiaki , taki miałem sen  ;)



#576 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 26 listopad 2017 - 00:00

Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin , złowienia Złotej Rybki oraz weny twórczej , niech kij trzeszczy a kołowrotek będzie gorący przy grze na hamulcu  :good:

 

Czas rozruszać Twój wątek Januszu . bo coś mi się zdaje że zaczynasz odlewać gumiaki , taki miałem sen  ;)

Dzięki Wojtek za życzenia. Na brak pracy twórczej nie narzekam. Cały czas maluję obrazy i wtryskuje rybki.



#577 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:15

Sezon galeryjny dobiega końca więc wreszcie mogę zająć się moim hobby i złożyć wtryskarke. Jest to wtryskarka dwukolorowa z możliwością rozbudowy na więcej kolorów. Narazie wystarczy.

 

Załączony plik  IMG_7462a.jpg   117,67 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_7463a.jpg   103,95 KB   18 Ilość pobrań

 



#578 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:10

Czekam na rozwój i nowe projekty :)

#579 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 25 grudzień 2017 - 13:43

Nowe opalizujące kolory  Ukelei MX01. Światło dzienni i światło UV. W naturze istne wariactwo barw i odcieni.

Załączony plik  UkeleiMX01.jpg   238,59 KB   18 Ilość pobrań  Załączony plik  UkeleiMX01_UV.jpg   130,69 KB   18 Ilość pobrań



#580 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 grudzień 2017 - 13:44

Świetne po prostu :o







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: janus, softjerks, hand made, softbait, spinning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych