Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

W Elblągu też budują...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 maj 2019 - 21:32

Xzoga BB-X66 6kg. Ubrana w piankę z carbonowa wstawka, srebrne wykonczenia, uchwyt delfin i delte z przelotek Atc Tornado Tytanium i na szczycie fuji torzite F. Calosc waży 108g. Szczupaki bojcie się ☺️

Załączone pliki


Użytkownik kristov edytował ten post 26 maj 2019 - 21:33

  • Jozi i Houdini lubią to

#82 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4542 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 maj 2019 - 21:47

Delfin fajny jest, alle mnie jak zawsze ciekawi deczko inne zastosowanie 😉 A mianowicie jakby taki delfinek w uzbrojeniu cast sobie poradził ... ?

#83 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 maj 2019 - 10:49

Nie sprawdzałem i nie mam pojecia

Delfin fajny jest, alle mnie jak zawsze ciekawi deczko inne zastosowanie 😉 A mianowicie jakby taki delfinek w uzbrojeniu cast sobie poradził ... ?



#84 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 czerwiec 2019 - 10:37

ATC Bushido SB 69/10. Ubrana w delfina i delte. Przelotki Atc Tornado Tytanium i na szczycie fuji torzite. Na rekojesci pianka i rudo-miedziane wykonczenie. Całość wazy 88g.

Załączone pliki


  • Jozi, Del Toro i Rebel64 lubią to

#85 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 czerwiec 2019 - 10:45

Atc Bushido MB73-2/8-15 . Długość 220cm, moc 15 lb i wyrzut 7-21. W rzeczywistości wedka bez problemu poradzi sobie z przynetami o masie 50g, dolem 5g i 9cm pozwala miec kontakt nad przyneta. Wedka ubrana w przelotki fuji sic slim i na szczycie tytanowe fuji sic. Uchwyt Vss 16 z carbonowa nakretka i pianka, na rekojesci pianka. Calosc dopelniaja srebrne wykonczenia. Calosc wazy 108g. Budzetowa propozycja zarowno pod gume, woblera, jerka i wahadlo. Fajna praca już pod 50cm ryba.

Załączone pliki


  • Jozi i shavt lubią to

#86 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 czerwiec 2019 - 11:01

Matagi Super Shore LL. 228cm, moc 10lb, wyrzut 3-7g. Ubrana w carbonowy uchwyt ATC Apex z zabudowana carbonem nakretka, pianka na rekojesci, przelotki Atc Tornado Tytanium i na szczycie fuji torzite. Calosc wykonczona w zlotej tonacji. Waga 93g.

Załączone pliki



#87 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 czerwiec 2019 - 20:59

Matagi TR86 Super Sea Bass. Przelotki Atc Tornado Tytanium i na szczycie tytanowe fuji sic, uchwyt Brs, pianka, karbonowy kapsel, pierscienie gun smoke. Waga 146g.

Załączone pliki


  • Jozi i Del Toro lubią to

#88 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 czerwiec 2019 - 09:52

Ryby znowu nie dopisały, a więc zostało tylko zadowolenie się ładnymi widokami i możliwością przetestowania tego co zrobiłem. Testom zostały poddane dwa modele Atc Bushido. Jeden to sandaczówka na blanki o symbolu SB69/8-10, drugi to lekka szczupakówka na blanku o symbolu MB73-2/8-15. Pierwszy model to sandacz na lekko, opad sygnalizuje już od 5g główka i 3". Kijek ładuje się szczytem ale nie przeszkadza to w oddawaniu odległych i bezwysikowych rzutów. Praca w pierwszej fazie też jest wybitnie szczytowa, natomiast w miarę
przyrostu obciążenia kij zaczyna pracować cały. Dolnik mimo tylko 10lb sprawia wrażenie mocniejszego. Góra najwięcej rzucałem 18g i 5" graas pig. Podbicie jest w miarę szybkie a szczyt wciąż ma siłę do poderwania przynęty. Na temat czulosci za wiele nie napiszę bo ryb nie było. Każde stuknięcie główki o dno widoczne było na szczycie, a jak ktoś nie lubi przyglądać się szczytówce to nie ma problemu bo wszystko czuć w dłoni bardzo wyraźnie.
Kolejna testowana wędka to szczupakówka na lekko. Opisana 7-21g, a faktycznie dołem potrzebuje 5g i 9cm, góra zaś przynęty o masie 50g nie stanowiły problemu. Woblery, gumy, jerki, wahadłówki, że wszystkim bez problemu radzi sobie ten kijek. Ugięcie typowo szczupakowe gdzie kijek pracuje cała długością, tak samo zachowuje się też w trakcie rzutow.
Propozycje choć budżetowe to bardzo nie docenione. Swoimi właściwościami doruwnuja droższym konstrukcjom i z powodzeniem można polecić te blanki dla osób które np. chcą zakupić lub zbudować pierwsza, a przy tym nie drogą wędkę.

Załączone pliki


Użytkownik kristov edytował ten post 30 czerwiec 2019 - 10:01

  • Jozi lubi to

#89 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 lipiec 2019 - 20:28

Znalazłem chwilę czasu i okoliczności sprzyjały więc udałem się na wizytę do Pana Janusza Dudziaka. Pomacalem wszystkie dostępne blanki jak i kilka prototypowych. Konstrukcje bardzo ciekawe, które sprawiają że po ich obracaniu pojawia się potrzeba ich posiadania. Bardzo ciekawie prezentowały się solidcarbony, które mają nieskończona ilość mocy, a przy tym szczyt delikatny niczym xul. Oferta dwuskladow również pozytywnie mnie zaskoczyła. Blanki bardzo płynne w pracy bez przesztywnien na laczeniu. Okoń, sandacz, szczupak- pod każdą z tych ryb w ofercie Pana Janusza znajdzie się coś ciekawego. Nowe blanki w połączeniu z delfinem i tytanowymi przelotkami Sea Guide pozwolą skompletować w jednym miejscu prawie cała wędkę, która będzie dawała olbrzymią satysfakcję z łowienia, a przy tym nie uszczupli tak bardzo naszego budżetu.
  • Profil_Nieaktywny lubi to

#90 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 sierpień 2019 - 09:01

Kolejne blanki w warsztacie. Tym razem 2x Xzoga Black Buster 6kg i Lemax Slim Max 8kg. Blanki pod łowienie sandaczy i szczupaków na Nogacie i Wiśle.

Załączone pliki


  • Jozi, Del Toro i Mateo1989 lubią to

#91 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:53

Wedeczka pod łowienie szczupaków na jerki na Nogacie. Blank xzoga Taka G-60 8kg. Ubrana w uchwyt Atc, przelotki Atc i piankę matagi, całość wykończona srebrnymi ozdobami.

Załączone pliki


Użytkownik kristov edytował ten post 25 sierpień 2019 - 19:54

  • Jozi, shavt i WalterW lubią to

#92 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 sierpień 2019 - 12:40

Widoki piękne, tylko ryb zabrakło.

Załączone pliki


  • Jozi, jacekp29 i malinabar lubią to

#93 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 wrzesień 2019 - 14:03

Jesień się zbliża więc czas łowić, a nie budować. Ale jak się nie ma na co łowić to najpierw trzeba coś zaprojektować. Xzoga Black Buster 6 kg, przelotki torzite T2, uchwyt Apex carbon, korek cactus 2, omotka fluor. Całość waży 127g. Pierwszy wypad nad wodę i od razu ryba. Przy okazji piękne widoki z nad grudziądzkiej Wisły.

Załączone pliki


Użytkownik kristov edytował ten post 21 wrzesień 2019 - 14:04

  • Jozi i S.N. lubią to

#94 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 wrzesień 2019 - 14:09

Kolejna Xzoga Black Buster 6 kg, ta ubrana w torzity, uchwyt delfin i piankę, do tego złote pierscienie i burgundowa omotka. Waga 107g.

Załączone pliki


  • Jozi lubi to

#95 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 wrzesień 2019 - 14:19

Lemax Slim Max 8kg. Przelotki tytanowe SG RS, uchwyt delfin, pianka, złote ozdoby. Blank subtelny a zarazem potężny. Dołem spokojnie 15g rzuci, opad sygnalizowal nawet przy główce 12g i 4", 35g nie stanowi dla niego problemu do dynamicznego podbicia. Wędka robiona przeze mnie i dla mnie pod szczupaka, ale pierwszy jej wypad przypadł na polowanie za sandaczami i myślę że z powodzeniem się do tego sprawdzi. Zapas mocy w dolniku pozwoli wychować okazałego suma.

Załączone pliki


  • Jozi i Del Toro lubią to

#96 OFFLINE   Robert Z

Robert Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 16 październik 2019 - 21:17

Xzoga Taka G-66 4kg, ubrana w przelotki fuji sic slim w ramce kl i na szczycie sic tytan, uchwyt alps rapid 17, pianka i srebrne wykonczenia.

Witam, Kristov stałem się właśnie posiadaczem tej xzogi, bardzo ładnie wykonany kijek. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą, a mianowicie nad małą odległoscią przelotki startowej od uchwytu kołowrotka ( 38cm od stopki kołowrotka). Kijka jeszcze nie miałem nad wodą, ale zastanawiam się czy nie będzie to wpływać negatywnie na odległość rzutów?. Czy taki spacing lepiej rozkłada obciążenie na blanku?.

Użytkownik Robert Z edytował ten post 16 październik 2019 - 22:11


#97 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 październik 2019 - 06:06

Odległości przelotek były brane z katalogu Fuji więc wszystko zostało zrobione wg zaleceń producenta.

Witam, Kristov stałem się właśnie posiadaczem tej xzogi, bardzo ładnie wykonany kijek. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą, a mianowicie nad małą odległoscią przelotki startowej od uchwytu kołowrotka ( 38cm od stopki kołowrotka). Kijka jeszcze nie miałem nad wodą, ale zastanawiam się czy nie będzie to wpływać negatywnie na odległość rzutów?. Czy taki spacing lepiej rozkłada obciążenie na blanku?.



#98 ONLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 18 październik 2019 - 09:02

Ta odleglosc 38cm od stopki kolowrotka,to mniej nawet jak przy systemie Delta z Delfinem.



#99 OFFLINE   Robert Z

Robert Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 30 październik 2019 - 12:43

Byłem z kijem nad wodą i gdzieś wkradł się błąd w uzbrojeniu. Przelotka startowa jest zdecydowanie zbyt blisko uchwytu, powstaje bardzo duży kąt z plecionki na przelotce. Sprawdz Kristov raz jeszcze w katalogu fuji, byś kolejnej wędki nie uzbroił w ten sam sposób.

#100 OFFLINE   kristov

kristov

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 październik 2019 - 13:17

Jak znajdę to wstawię zdjęcie z rozstawem przelotek. Poza tym niekorzystnym kątem zauważyłeś coś jeszcze? Np żeby rzuty były skrócone?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych