Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2446 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 28 lipiec 2010 - 19:32

Pojechał ponowny Priv.

#22 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 29 lipiec 2010 - 09:25

Nie lepiej partnerki ... ? :mellow:
  • Mdah lubi to

#23 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:32

Witam kolegów.
Dysponuję nową bezpieczną i szeroką, dwupłaszczową łodzią 3,90m z silnikiem Yamaha 5 KM (2006r.) i echosondą szerokostożkową (120 stopni).
Znam dobrze, od lat to jezioro.
Poszukują partnera z 3-miasta lubiącego połowy szczupaków -spiningowanie , jerkowanie i trolling,


Trolling na Zarnowcu jest zabroniony


#24 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:39

Nie prawda, troling za dopłatą 50% licencji

#25 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:41

Witam kolegów.
Dysponuję nową bezpieczną i szeroką, dwupłaszczową łodzią 3,90m z silnikiem Yamaha 5 KM (2006r.) i echosondą szerokostożkową (120 stopni).
Znam dobrze, od lat to jezioro.
Poszukują partnera z 3-miasta lubiącego połowy szczupaków -spiningowanie , jerkowanie i trolling, dysponującego wolnym czasem w weeekend i najchętniej również w dni powszednie, gdyż pływanie po tym dużym akwenie uzależnione jest głównie od warunków pogodowych ,a tych nie wybieramy.
Wyjazd z Gdyni moim ekonomicznym autem.Koszty przejazdu i paliwa do łodzi na pół.

Gdyby ktoś z Kolegów był zainteresowany, to proszę o Priva.

Pozdrawiam.
Tomek

PS. W załącznikach foto łodzi.


Witam
Tomek swego czasu deklarowałem że wybiorę się z Tobą ale to się chyba nie uda,ostatnio mam olbrzymie kłopoty z wolnym czasem.Moja wędkarska dyspozycyjność przestała niestety istnieć :(

Pozdr.
W.


#26 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 29 lipiec 2010 - 14:45

Mam aktualnie 5 partnerów na Żarnowiec. Z 3 już pływałem kilkakrotnie. Lecz może się tak zdarzyć ,że w dany dzień z korzystną pogodą - nikt z tej 5-ki nie będzie miał wolnego czasu.
Wszak nie każdy ma wolny zawód.

#27 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 29 lipiec 2010 - 15:57

Nie prawda, troling za dopłatą 50% licencji


Wiktor tutaj masz czarno na bialym paragraf 8
http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/Zarzadzenia/zarz_ 70_09_z_zal.pdf?PHPSESSID=5ecbd22a5c6a36081e4c11f296bf8b62



#28 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 lipiec 2010 - 16:21

[quote]
Nie prawda, troling za dopłatą 50% licencji
[/quote]

Wiktor tutaj masz czarno na bialym paragraf 8
http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/Zarzadzenia/zarz_ 70_09_z_zal.pdf?PHPSESSID=5ecbd22a5c6a36081e4c11f296bf8b62


[/quote]

Od 15 lipca Żarnowiec ma nowego właściciela

http://gniewino.pl/P...wiecej/183.html

a tu jest tabela opłat i nowy regulamin

http://gniewino.pl/P...wiecej/184.html

Pozdrawiam
Wiktor


  • kubakuba lubi to

#29 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 29 lipiec 2010 - 17:26

A to szybko sie uwineli z przetargiem

#30 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:45

Za siedem godzin sprawdzam to NoweEldorado!Podobno niedługo będzie to konkurencja dla Łowiska Piaseczno.Cenowo pewnie tak ale z rybciami to bardzo wątpliwe :mellow:

#31 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 lipiec 2010 - 06:50

Za siedem godzin sprawdzam to NoweEldorado!Podobno niedługo będzie to konkurencja dla Łowiska Piaseczno.Cenowo pewnie tak ale z rybciami to bardzo wątpliwe :mellow:


Nie za bardzo rozumiem jak można te dwa akweny porównywać, daj znać jak połowiłeś i odnieś to do Piaseczna,jak sadzę nie znajdziesz wiele cech wspólnych.

Pozdr.
W.


#32 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2010 - 18:23

Kolego chodziło mi o działania gminy Gniewino w stosunku do jez.Żarnowiec a nie porównanie do Piaseczna.Od paru dni jest nowy dzierżawca i ceny poszły ostro w górę co dzisiaj razem z kolegą poczuliśmy.Było 10pln za dzień a jest 37,50pln.Gwarantują że ryb ma być w p.p :mellow: Resztę info na priv aby nie zaśmiecać wątku.Pozdrawiam

#33 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 lipiec 2010 - 20:45

Kolego chodziło mi o działania gminy Gniewino w stosunku do jez.Żarnowiec a nie porównanie do Piaseczna.Od paru dni jest nowy dzierżawca i ceny poszły ostro w górę co dzisiaj razem z kolegą poczuliśmy.Było 10pln za dzień a jest 37,50pln.Gwarantują że ryb ma być w p.p :mellow: Resztę info na priv aby nie zaśmiecać wątku.Pozdrawiam


37,5 pln za troling, ja na Żarnowcu nie troluje, zwyczajnie nie trzeba to jezioro jest stworzone do Jerków i to powoduje że jest tak niesamowite :D
Jeśli chodzi o Piaseczno vs Żarnowiec to nadal nie kumam. Nie żebym się czepiał ale akurat dość często łowię i na jednym i drugim akwenie....

Pozdr.
W.

PS. Na prv. nic nie ma

#34 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 30 lipiec 2010 - 21:19

To jest po prostu bandytyzm cenowy. Opłata 37,50 zł za dniówkę z trollingowaniem ! Kilka lat temu płaciłem za cały rok (w tym dopuszczalny trolling) ok 250 zł. A ryb było wtedy 3 razy tyle i 3 razy większych-średnio. Ale te oszołomy z Gniewina bata na siebie kręcą. Albo ilość wędkarzy płacących ten haracz-gigant na tym zbiorniku skurczy się wielokrotnie, albo przybędą dziesiątki kłusowników .
Każde przegięcie kończy się jednakowo - KLĘSKĄ !!!

#35 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 lipiec 2010 - 08:36

To jest po prostu bandytyzm cenowy. Opłata 37,50 zł za dniówkę z trollingowaniem ! Kilka lat temu płaciłem za cały rok (w tym dopuszczalny trolling) ok 250 zł. A ryb było wtedy 3 razy tyle i 3 razy większych-średnio. Ale te oszołomy z Gniewina bata na siebie kręcą. Albo ilość wędkarzy płacących ten haracz-gigant na tym zbiorniku skurczy się wielokrotnie, albo przybędą dziesiątki kłusowników .
Każde przegięcie kończy się jednakowo - KLĘSKĄ !!!


Czy Ty trochę nie przesadzasz z tymi wykrzyknikami??
Dniówka kosztuje 25 pln jak chcesz trolować to dopłać ja nie dopłacam bo nie ma sensu. Duże ryby są na wodzie do 3-4 metrów więc idealnej do jerków czego więcej trzeba??


Ps.Proponuje przenieść część naszych wypowiedzi do wątku
Jez. Żarnowieckie


#36 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 31 lipiec 2010 - 09:22

Ja jeżdżę na Żarnowiec na 10-12 godzin. I mimo że do jerkowania mam lekkiego Diaflexa 1,98m , to preferuję proporcje pół na pół rzuty-trolling. I nie tylko ja ,tak robią prawie wszyscy pływający tam wędkarze. Już na początku lipca zarośnięte gęsto było do głębokości nawet 4,5 m. A więc zostawał tylko trolling przed strefą zielska na spadach ,lub szukanie miejsc rzadziej zarośniętych.
Przed 6-8 laty 90% szczupaków ( średnich 2-5 kg) - dostawałem właśnie z takiego trollingu. W tym roku zauważyłem brak takich ryb na moich dawnych ścieżkach trollinowych - nie miałem ani 1 pobicia.

A więc pytam - ZA CO MAM DOPŁACAĆ 50% I TAK HORENDALNIE WYSOKIEJ DNIÓWKI !

#37 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 lipiec 2010 - 09:58

Ja jeżdżę na Żarnowiec na 10-12 godzin. I mimo że do jerkowania mam lekkiego Diaflexa 1,98m , to preferuję proporcje pół na pół rzuty-trolling. I nie tylko ja ,tak robią prawie wszyscy pływający tam wędkarze. Już na początku lipca zarośnięte gęsto było do głębokości nawet 4,5 m. A więc zostawał tylko trolling przed strefą zielska na spadach ,lub szukanie miejsc rzadziej zarośniętych.
Przed 6-8 laty 90% szczupaków ( średnich 2-5 kg) - dostawałem właśnie z takiego trollingu. W tym roku zauważyłem brak takich ryb na moich dawnych ścieżkach trollinowych - nie miałem ani 1 pobicia.

A więc pytam - ZA CO MAM DOPŁACAĆ 50% I TAK HORENDALNIE WYSOKIEJ DNIÓWKI !


Znowu te wykrzykniki, jakie Horendalne!!?? Proszę mi powiedzieć i pytam się wszystkich czy to są wysokie ceny za bardzo poważną możliwość spotkania się z metrowym szczupakiem i połowienia w dobrym okresie do bólu używając płytko chodzących jerków i mając możliwość oglądania ataków w bardzo czystej wodzie!!W wątku szczupak 2010 kolega @Radanet pokazuje szczupaka z Żarnowca 115 cm złowionego na wodzie 2-3 m gdzie widział atak tej ryby na 10 cm gumę!! Czy to jest drogo?? Na naturalnej wodzie gdzie nikt nie dorybia żadnymi selektami?? Gdzie straż jest na wodzie codziennie dysponując łodzią z 250-cio konnym motorem!! Czy to jest drogo?? Pojechałem na Żarnowiec w tym roku raz i złowiłem równą stówkę a Kolega złowił ryby 92 i 102 cm. Oprócz tego było około 40 innych ryb w przedziale 40-70 cm. DROGO??
.

Ps.Jeszcze raz proszę o przesunięcie dyskusji do wątku Jezioro Żarnowiec. Z góry dzięki

Załączone pliki



#38 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 31 lipiec 2010 - 10:13

Jeszcze raz piszę - ja znam to jezioro od 14 lat. Dawniej z głębokiego trollingu znajomy dostawał nawet trzy 10+ kg szczupaki w ciągu jednego dnia. Szczupaków średnich było w pip.
Opłata była z trollingiem jak pamiętam ok. 250 zł za cały sezon.

TERAZ JEST TAM UŁAMEK ILOŚCI TAMTYCH RYB , OPŁATA ZA CZĘŚĆ SEZONU - 450 ZŁ (Z TROLLINGIEM).

Tak więc słuszna uwaga, niech inni Użytkownicy wypowiedzą się :
KIEDY BYŁO LEPIEJ DLA WĘDKARZY NA ŻARNOWCU - DAWNIEJ CZY OBECNIE ?.



#39 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 31 lipiec 2010 - 10:37

Ja jeżdżę na Żarnowiec na 10-12 godzin. I mimo że do jerkowania mam lekkiego Diaflexa 1,98m , to preferuję proporcje pół na pół rzuty-trolling. I nie tylko ja ,tak robią prawie wszyscy pływający tam wędkarze. Już na początku lipca zarośnięte gęsto było do głębokości nawet 4,5 m. A więc zostawał tylko trolling przed strefą zielska na spadach ,lub szukanie miejsc rzadziej zarośniętych.
Przed 6-8 laty 90% szczupaków ( średnich 2-5 kg) - dostawałem właśnie z takiego trollingu. W tym roku zauważyłem brak takich ryb na moich dawnych ścieżkach trollinowych - nie miałem ani 1 pobicia.

A więc pytam - ZA CO MAM DOPŁACAĆ 50% I TAK HORENDALNIE WYSOKIEJ DNIÓWKI !

Dobrze ze nie miałeś pobić bo do 15 lipca trolling był nielegalny kolego. Teraz Twoje oburzenie stało sie zrozumiałe

#40 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 31 lipiec 2010 - 11:04

Ja (i wszystkie łodzie wtedy na wodzie) mam kolego w głebokim poważaniu takie głupoty jak np: tu możesz łowić rybkę na spławik z robaczkiem, ale 20 m dalej już tylko na sztuczną muchę, bo woda ma innego administratora i tak sobie zażyczył.
Ja wspominam z melancholią czasy, gdy za 15 zł kupowało się tzw. Wkładkę na PGRy i można było wędkować do woli na wszystkich dawniej najrybniejszych, kilkudziesięciu jeziorach PGR w woj.Gdańskim .

A koledze życzę dożycia czasów, że za dniówkę na pustych lub zarybionych idiotyzmami wodach - będzie płacił równowartość np. średniego wynagrodzenia miesięcznego. Nie wszyscy wędkarze, to finansowi krezusi , znam takich którzy tydzień się zastanawiają czy zapłacić 12 zł za dniówkę na prywatnym jeziorze.
Moich 5 partnerów na tym jeziorze, średnio sytuowanych - uważa opłaty Żarnowca za horendalnie wysokie.
Ale widać dla kolegi ponad 900 zł za zezon (z odwiecznym na Żarnowcu trollingiem)- to tanio , to nadajemy nie na tych samych falach.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych