Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2446 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 13 sierpień 2022 - 20:47

Na zlocie 126 cm wpadło..
  • Paździoch lubi to

#2302 OFFLINE   Paździoch

Paździoch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 13 sierpień 2022 - 20:53

Na zlocie 126 cm wpadło..

Na Tyle łodzi to i tak żenada.Byłem dzisiaj i bez kontaktu.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#2303 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 sierpień 2022 - 20:55

To nie była jedyna przyzwoita ryba więc nie przesadzaj. Tobie akurat się nie trafiło ...


  • gaweł i Paździoch lubią to

#2304 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 14 sierpień 2022 - 07:15

Kolega ma hurtownię rybną i szczupaki odbiera z Żarnowca. W tym roku rybak ma rekordowe odłowy z jeziora. Jedyny plus że ryby 120+ wracają z powrotem do wody a jest ich sporo.



#2305 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 sierpień 2022 - 08:55

To bardzo pocieszające  ;)  :D



#2306 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 14 sierpień 2022 - 12:40

Kolega ma hurtownię rybną i szczupaki odbiera z Żarnowca. W tym roku rybak ma rekordowe odłowy z jeziora. Jedyny plus że ryby 120+ wracają z powrotem do wody a jest ich sporo.

 

Chyba nie wszystkie duże szczupaki wracają bo w Gdyni na hali rybnej można kupić - sprzedawczyni mówi że ma szczupaki z Żarnowca. 



#2307 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2022 - 13:07

Chyba nie wszystkie duże szczupaki wracają bo w Gdyni na hali rybnej można kupić - sprzedawczyni mówi że ma szczupaki z Żarnowca. 

Nie ma co sie martwić, ważne że sztuki 120+ wracają do wody  :angry: 115 czy 116 z patelni to miód w gębie.



#2308 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 14 sierpień 2022 - 14:43

Kolega ma hurtownię rybną i szczupaki odbiera z Żarnowca. W tym roku rybak ma rekordowe odłowy z jeziora. Jedyny plus że ryby 120+ wracają z powrotem do wody a jest ich sporo.

Nie ma się co dziwić, że ma rekordowe odłowy, skoro stoi znacznie więcej siat niż w latach poprzednich, więc odłowy muszą być rekordowe.


  • Okonhel lubi to

#2309 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 sierpień 2022 - 18:24

Nie zrozumcie mnie zle, ale trzeba byc obiektywnym. Stoja 2 zestawy siatek i kilka zakow. Permanentnie, w tych samych miejscach. Jakby nie kombinowac, to nie wiadomo jakich ton ryb nie nalowia. Nie chce sie bawic we wrozbite, ale moim zdaniem wiele, zwlaszcza duzych szczupakow wykoncza nieswiadomi wedkarze- lowiac je w upaly i klepiac przydlugie sesje zdjeciowe/video. W wielu krajach w takich warunkach bylby wprowadzony zakaz polowu, albo przynajmniej wyrazna sugestia aby od polowu odstapic. W tej chwili woda w Zarnowcu ma conajmiej 22-24 stopnie na plytkim, bo jest patelnia nie do zniesienia.

#2310 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 15 sierpień 2022 - 08:02

Nie zrozumcie mnie zle, ale trzeba byc obiektywnym. Stoja 2 zestawy siatek i kilka zakow. Permanentnie, w tych samych miejscach. Jakby nie kombinowac, to nie wiadomo jakich ton ryb nie nalowia. Nie chce sie bawic we wrozbite, ale moim zdaniem wiele, zwlaszcza duzych szczupakow wykoncza nieswiadomi wedkarze- lowiac je w upaly i klepiac przydlugie sesje zdjeciowe/video. W wielu krajach w takich warunkach bylby wprowadzony zakaz polowu, albo przynajmniej wyrazna sugestia aby od polowu odstapic. W tej chwili woda w Zarnowcu ma conajmiej 22-24 stopnie na plytkim, bo jest patelnia nie do zniesienia.

 

Tylko że kiedyś te siatki stały rzadziej, nie łowiono sieciami okoni na zimowisku itp Na wodzie było 30-40 łódek dziennie i ryby łowiono. Teraz łódek mniej, na "łąkach" ciężko złowić szczupaka w przedziale 50-75 cm, ciekawe dlaczego. 


  • Robert Dorado i ms80 lubią to

#2311 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 sierpień 2022 - 09:57

Nie wiem jak staly siatki kiedys, napisalem o sytuacji obecnej, nazwijmy ja “letniej”. Naklad polowowy jest symboliczny. Nie wiem tez jaki byl naklad w kierunku okonia, ale wiem ze obecnie w toni najezdza sie duze lawice ryb i jesli mialbym okreslic ich gatunek, to postawie na okonie. Ryb malych faktycznie wydaje sie byc malo na plytkiej partii jeziora, a moze za malo czasu lowilem i w nieodpowiedni sposob aby je zlowic- choc koledzy maja podobne obserwacje. Identyczna sytuacje spotykalem w miejscach gdzie byla duza populacja duzych szczupakow. Mniejsze w lowisku nie wystepowaly. Dlaczego? Pewnie mozna sie domyslic. Rybacy twierdza ze duzych i bardzo duzych ryb jest obecnie duzo, natomiast malo jest mniejszych. W jakies glebsze analizy nie chcialbym sie wdawac bo do tego potrzebne sa dane a nie tylko obserwacje. Pozdro
  • tlok, Sławek Oppeln Bronikowski, michcio i 2 innych osób lubią to

#2312 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 15 sierpień 2022 - 21:09

Dzisiaj po chwili na wodzie ok 18stej po kilku rzutach odprowadzenie ładnej ryby, a po chwili burza. Prognoza jest super na jutro i środę- postaramy się o coś, a  was mam(y) nadzieję uraczyć jakimiś fotami. 



#2313 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 16 sierpień 2022 - 16:29

Dzisiaj znów jedno wyjście dużej ryby i od 16:30 armagedon pogodowy- nie brały jednak przed burzą, a przeciągneliśmy z Grześkiem pobyt na wodzie do maximum.
  • sebam3 i S.N. lubią to

#2314 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 16 sierpień 2022 - 16:52

A Ty nie byłeś?

a nie byłem,ale kilka razy byłem pare lat wcześniej.

#2315 OFFLINE   MichałWro

MichałWro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 17:20

Dzisiaj po chwili na wodzie ok 18stej po kilku rzutach odprowadzenie ładnej ryby, a po chwili burza. Prognoza jest super na jutro i środę- postaramy się o coś, a  was mam(y) nadzieję uraczyć jakimiś fotami. 

Wróciłeś do waypointa? Czy w innym miejscu?



#2316 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 sierpień 2022 - 19:47

Do czasu podjęcia decyzji na temat powyższych wpisów przez większe grono redakcyjne wątek zamykam.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 sierpień 2022 - 20:55


#2317 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2022 - 06:21

Dyskusja pomiędzy @bigosem i @gawłem została wydzielona do innego wątku, który na razie pozostaje zamknięty. Ten wątek otwieram ale bardzo proszę o powstrzymanie się od jakichkolwiek komentarzy dotczących wątku wydzielonego - będą one traktowane jako offtop , usuwane a autorzy muszą liczyć się z konsekwencjami administracyjnymi. 


  • Piotrek Milupa lubi to

#2318 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 17 sierpień 2022 - 21:50

Dzisiaj cztery wyjścia, żadnego brania, ryby niemałe, wszystko na moje gumy - będzie nowy kotleciarz w gronie, taki jeden żorż;)
  • Piotrek Milupa lubi to

#2319 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 sierpień 2022 - 23:10

No i git. Żorż Gregor wstępuje do kotleciarni. Widzę w tej postaci progress. :D



#2320 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 19 sierpień 2022 - 07:10

Jest progres -jedna wczoraj wzięła do buzi i jedno wyjście.
  • gulf lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych