Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2446 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 31 lipiec 2010 - 11:26

Ja (i wszystkie łodzie wtedy na wodzie) mam kolego w głebokim poważaniu takie głupoty jak np: tu możesz łowić rybkę na spławik z robaczkiem, ale 20 m dalej już tylko na sztuczną muchę, bo woda ma innego administratora i tak sobie zażyczył.
Ja wspominam z melancholią czasy, gdy za 15 zł kupowało się tzw. Wkładkę na PGRy i można było wędkować do woli na wszystkich dawniej najrybniejszych, kilkudziesięciu jeziorach PGR w woj.Gdańskim .

A koledze życzę dożycia czasów, że za dniówkę na pustych lub zarybionych idiotyzmami wodach - będzie płacił równowartość np. średniego wynagrodzenia miesięcznego. Nie wszyscy wędkarze, to finansowi krezusi , znam takich którzy tydzień się zastanawiają czy zapłacić 12 zł za dniówkę na prywatnym jeziorze.
Moich 5 partnerów na tym jeziorze, średnio sytuowanych - uważa opłaty Żarnowca za horendalnie wysokie.
Ale widać dla kolegi ponad 900 zł za zezon (z odwiecznym na Żarnowcu trollingiem)- to tanio , to nadajemy nie na tych samych falach.

No jesli kolego masz przepisy w powazaniu to dlaczego podnosisz raban? Na szczescie czasy gdy wszystko było za darmo albo za pól darmo w wody nie miały gospodarza które to czasy wspominasz z taka melancholia minęły bezpowrotnie. Trudno żeby w czasach gdy jest 5x wiecej wędkarzy, 10x wiecej Łodzi i silników i 20x dobrego sprzętu na wodzie dzierzawca nie dostawał godziwych opłat.
  • -pikehero-123 lubi to

#42 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 lipiec 2010 - 13:56

Tommy Z tobą jest taki problem jak z większością naszych super członków PZW .Wydać na sprzęt 10 tyśków nie ma problemów ale zapłacić 37 złotych za dniówkę to masakra.Ja płacę 60 ,70 zł za łowienie na Dunajcu czy Sanie i cieszę się że są takie łowiska .JAk bym miał pod nosem taki Żarnowiec to zapłacił bym te 37 zł i cieszył się że mam tak tanio.A co do twoich mniej zamożnych kolegów to przypominam ci ze łowienie nie jest obowiązkowe.

#43 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2010 - 14:33

Otóż to Tomi, gdzie jest napisane że wszyscy mają łowić? Czasy się zmieniają i wędkarstwo w końcu musi przestać być sportem dla mas i sposobem na tanie pozyskanie białka, a te zamierzchłe czasy kiedy ryb łowiło się w bród niestety już nie wrócą jeśli wędkarze nie będą odpowiednio płacić do swoich wymagań. Łowić chce każdy najlepiej za darmo, ja też by tak chciał, ale niestety tak się nie da w czasach gdzie jak słusznie zauważył jeden z kolegów sprzęt jest 10 razy lepszy i wędkarzy kilka razy więcej. Mam nadzieję że doczekam czasów kiedy może zapłacę sporo więcej za łowienie, ale będę widział tego efekty, a że presja się zmniejszy to nawet lepiej. W myślistwie nie wyobrażam sobie sytyuacji że każdy może sobie za 150 zyla rocznie pójść do lasu i walnąć każdego dnia sarnę lub dzika i dlatego grubej zwierzyny jest w bród.
wujek

#44 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 31 lipiec 2010 - 15:39

Nie chcesz placic - nie placisz.
Nie placisz - nie jezdzisz.

Proste.

Bicie piany zostaw morskim falom.


Guzu

#45 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 lipiec 2010 - 15:48

Nie chcesz placic - nie placisz.
Nie placisz - nie jezdzisz.

Proste.

Bicie piany zostaw morskim falom.


Guzu


Amen

#46 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 01 sierpień 2010 - 23:35

Tommy Z tobą jest taki problem jak z większością naszych super członków PZW .Wydać na sprzęt 10 tyśków nie ma problemów ale zapłacić 37 złotych za dniówkę to masakra.Ja płacę 60 ,70 zł za łowienie na Dunajcu czy Sanie i cieszę się że są takie łowiska .JAk bym miał pod nosem taki Żarnowiec to zapłacił bym te 37 zł i cieszył się że mam tak tanio.A co do twoich mniej zamożnych kolegów to przypominam ci ze łowienie nie jest obowiązkowe.


Kolego tomi78, ja się nie wymądrzam, czy aktualnie na Dunajcu są łowiska, gdzie warto zapłacić dniówkę 60 zł. Nie łowiłem-nie wypowiadam się.
Co kolega wie o jez. Żarnowieckim i jego specyfice ??? - NIC !!!
Tudzież inni forumowicze, wypowiadający się w tej kwestii (tu nie chodzi tylko o ceny, ale o wartość połowową akwenu)- nie maja pojęcia o czym piszą, dot szczególnie kolegi Wiktor.
Mówię z całą stanowczością - jez.Żarnowieckie jest aktualnie po przejęciu od poprzedniego dzierżawcy, który wybił populację szczupaka prawie do zera - prawie PUSTE !
Za kilka lat jak obecny dzierżawca doprowadzi populację szczupaka do stanu choćby z przed 6-8 lat - OK, można będzie płacić takie opłaty.
ALE NIE TERAZ !!!




#47 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2010 - 01:52

To może chodzi o to, żeby płacić te 37 zł teraz, a będzie przez to w przyszłości jak te 6-8 lat temu? :unsure:

#48 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:26

Do tego trzeba by jeszcze dodac C&R na te pare lat i by sie odrodzilo.

#49 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 sierpień 2010 - 14:18

[quote]
Tommy Z tobą jest taki problem jak z większością naszych super członków PZW .Wydać na sprzęt 10 tyśków nie ma problemów ale zapłacić 37 złotych za dniówkę to masakra.Ja płacę 60 ,70 zł za łowienie na Dunajcu czy Sanie i cieszę się że są takie łowiska .JAk bym miał pod nosem taki Żarnowiec to zapłacił bym te 37 zł i cieszył się że mam tak tanio.A co do twoich mniej zamożnych kolegów to przypominam ci ze łowienie nie jest obowiązkowe.
[/quote]

Kolego tomi78, ja się nie wymądrzam, czy aktualnie na Dunajcu są łowiska, gdzie warto zapłacić dniówkę 60 zł. Nie łowiłem-nie wypowiadam się.
Co kolega wie o jez. Żarnowieckim i jego specyfice ??? - NIC !!!
Tudzież inni forumowicze, wypowiadający się w tej kwestii (tu nie chodzi tylko o ceny, ale o wartość połowową akwenu)- nie maja pojęcia o czym piszą, dot szczególnie kolegi Wiktor.
Mówię z całą stanowczością - jez.Żarnowieckie jest aktualnie po przejęciu od poprzedniego dzierżawcy, który wybił populację szczupaka prawie do zera - prawie PUSTE !
Za kilka lat jak obecny dzierżawca doprowadzi populację szczupaka do stanu choćby z przed 6-8 lat - OK, można będzie płacić takie opłaty.
ALE NIE TERAZ !!!



[/quote]

Zachodzi więc zasadnicze pytanie po jaką cholerę jeździsz tak często za tak HORRENDALNE stawki na tą pustynie??
Zastanawiałeś się może??

Pisałem że byłem na jeziorze w tym roku raz.Złowiłem rybę 100 cm i 11 ryb między 50 a 70 cm używając tylko jerków.Kolega z łodzi złowił 92cm i 102 cm i do tego około 25 ryb między 40 a 60 cm używając gum. Zachodzi kolejne pytanie że może po prostu nie umiesz łowić i tyle. Nie wiem sam się zapytaj. Ja sobie życzę łowić na takiej pustyni.A jeżeli wysokie ceny mają odstraszyć ludzi którzy mają w głębokim poważaniu przepisy to ja się podpisuje pod tym aby były jeszcze wyższe :D

I oczywiście powinna działać na jeziorze zasada C&R wtedy dopiero będzie strach kąpać się w tym jeziorze.
Gmina Gniewino już rozpatruje obniżenie limitu i wprowadzenia górnego i dolnego wymiaru ochronnego :D.Całe szczęście że zaprosili do współpracy Ichtiologa Okręgu Gdańskiego bo znam Chłopa dobrze i wiem że że na punkcie C&R ma prawie obsesje :D
Ciekawe czy będziesz tam nadal jeździł :D po wprowadzeniu zmian




#50 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 sierpień 2010 - 14:57

ZROBILO SIE NERWOWO I MALO WAKACYJNIE. W TYM TEMACIE JUZ ZOSTALO WSZYSTKO POWIEDZIANE

#51 OFFLINE   adiwwo

adiwwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaBojano

Napisano 23 grudzień 2010 - 21:30

Ja jestem z pod Chwaszczyna czyli blisko a nie byłem tam ani razu mam pytanie czy warto... mam tu zdjęcie rybki bardzo dużej :mellow: jak na Polskie standarty

Załączone pliki


  • michal7709 lubi to

#52 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 29 grudzień 2010 - 12:21

Chciałbym się pochwalić B) Od kilku miesięcy pracujemy z gminą Gniewino, dzierźawcą Jeziora Żarnowieckiego, nad stworzeniem na tej wodzie raju dla wędkarzy :mellow:
Pierwszy krok juź zrobiliśmy -w regulaminie znalazł sie zapis chroniący szczupaki poniźej 50 i powyźej 100 cm. Kolejne zrobimy niebawem. :mellow:
  • michal7709 lubi to

#53 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2010 - 12:35

Super, następnym krokiem powinno być zmniejszenie głrnego wymiaru do 65 cm
  • szczupak1 lubi to

#54 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 grudzień 2010 - 13:46

Pełny szacun! Szczegłlnie za cięźką pracę administracyjną! Wszystkim szczupakom: Do siego Roku!

#55 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 29 grudzień 2010 - 16:05

Chciałbym się pochwalić B) Od kilku miesięcy pracujemy z gminą Gniewino, dzierźawcą Jeziora Żarnowieckiego, nad stworzeniem na tej wodzie raju dla wędkarzy :mellow:
Pierwszy krok juź zrobiliśmy -w regulaminie znalazł sie zapis chroniący szczupaki poniźej 50 i powyźej 100 cm. Kolejne zrobimy niebawem. :mellow:


Ja juź płł roku temu z moimi partnerami na łodzi - podnieśliśmy wymiar szczupaka do 50 cm.

#56 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 grudzień 2010 - 16:14

Ńo pięknie! Ale MGOR pisze o decyzjach ADMINISTRACYJNYCH, a nie o KOLEŻEŃSKICH układach, więc nie chwal się. <_<

#57 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2010 - 16:49

[quote]
Chciałbym się pochwalić B) Od kilku miesięcy pracujemy z gminą Gniewino, dzierźawcą Jeziora Żarnowieckiego, nad stworzeniem na tej wodzie raju dla wędkarzy :mellow:
Pierwszy krok juź zrobiliśmy -w regulaminie znalazł sie zapis chroniący szczupaki poniźej 50 i powyźej 100 cm. Kolejne zrobimy niebawem. :mellow:
[/quote]

Ja juź płł roku temu z moimi partnerami na łodzi - podnieśliśmy wymiar szczupaka do 50 cm.
[/quote]

A głrny wymiar na ile ustaliliście? <_<

#58 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 29 grudzień 2010 - 17:37

Tommy ale ty szlachetny jesteś no no niezły wyczyn :unsure: :unsure: pojechałeś po całości.Marcin gratuluję i powodzenia w kolejnych inicjatywach :D

#59 OFFLINE   Tommy54

Tommy54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:20

A głrny wymiar na ile ustaliliście? <_<


W 2010 pływałem z 6-ma kolegami. Młwi się , źe gdzie dwłch Polakłw - tam 3 rłźne zdania, a co dopiero gdzie 7-miu....
Ale na powaźnie - jeszcze nie ustaliliśmy, a luźne rozmowy oscylują wokłł: 90cm lub 100cm.

  • retrikal lubi to

#60 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:52

Czyli wszystko co pomiędzy (niech będzie wg. RAPR) zostaje zabrane? Bo dla mnie zarłwno wymiar dolny jak i głrny stosowany jest tylko i wyłącznie przez ludzi zabierających ryby. Jeźeli się mylę, to proszę o nakierowanie na prawidłowe myślenie :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych