Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2446 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:49

Andrzej jest nie mniej ani więcej "specyficzny" jak każdy z nas. Tylko nie każdy z nas ma spędzonych tyle godzin na tej wodzie, często bez względu na pogodę (oczywiście w granicach bezpieczeństwa własnego a przede wszystkim klientów) aby był w stanie zbliżyć się wynikami do wyników Andrzeja. A o jego klasie wędkarskiej świadczy nie tylko Żarnowiec. 

I nie piszę tego aby przypochlebiać się Andrzejowi (on sam doskonale wie, że to nie w moim stylu) ale dla tego, że jego wyniki wyraźnie pokazują ile można ...tylko, że nie wszyscy ;)  :D


  • SzymusS i SID lubią to

#682 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:56

No w końcu jest przewodnikiem na Żarnowcu ;) 



#683 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:57

Tyle że pewnie spędza On kilka dni w tygodniu na wodzie. Trochę statystyki też w tym jest.



#684 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:01

Tyle że pewnie spędza On kilka dni w tygodniu na wodzie. Trochę statystyki też w tym jest.

Oczywiście że tak

Jego czas na wodzie przełożył się też na jego wiedzę o niej i umiejętności


Użytkownik SzymusS edytował ten post 19 lipiec 2017 - 12:14

  • BOB i SID lubią to

#685 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:41

Wnioskuję że znasz Andrzeja osobiście i łowiłeś z nim / rozmawiałeś, a nie tylko z widzenia lub z magazynów, skoro masz o nim taką opinię.
Tak się składa, że znam Andrzeja. Jest to dość specyficzna osoba ;) ale też bardzo dobry wędkarz

Czyli jaką opinię???

Użytkownik spinnerman edytował ten post 19 lipiec 2017 - 12:42

  • wujek lubi to

#686 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:45

niepozytywną

 

Jeśli tak nie jest, to źle odczytałem Twoje intencje, za co przepraszam



#687 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:47

Adam, jeszcze trochę i też będziemy codziennie siedzieć na wodzie😎
  • spinnerman lubi to

#688 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:01

niepozytywną
 
Jeśli tak nie jest, to źle odczytałem Twoje intencje, za co przepraszam


Nie widzę tu żadnej opinii i nie oceniam. Po prostu piszę co widzę np. na FB.
Natomiast jestem pewien, ze co najmniej 50 % użytkowników tego forum gdyby spędzało na łowieniu tyle samo co lansujący się wszędzie nasi przewodnicy, to łowili by tyle samo a może nawet więcej i chyba nie ma potrzeby udowadniać tego w teorii.
ps. właśnie jeden z Żarnowieckich przeszedł wczoraj na emeryturę zawodową i ostro zajął się trollem ( jak wynika z FB ); zobaczymy ile metrowek z Ż pojawi się na FB ??? Bo z tego co lukam to lubi się sfocić nawet z 50-tką...
  • Prus lubi to

#689 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:03

Ja dzisiaj skonczylem tegoroczny wyjazd na zarnowiec. Dzisiaj tylko 50tak.
Generalnie malo ryb na blatach, ale rozmiary nie rozczarowaly:) W kolejnosci: 112, 96, 90 cm i dosłownie parę mniejszych. Były też dni na zero, ale to mnie nie zrazalo bo dzien spedzony na wodzie to dobry dzień i moge dlugo czekac na to fajne branie:) Ogolnie wiec jestem bardzo zadowolony:)
Sent from my SM-G870F using Tapatalk


Mógłbyś tak z ciekawości wrzucić foty tych mamusiek ?

#690 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:11

Nie widzę tu żadnej opinii i nie oceniam. Po prostu piszę co widzę np. na FB.
Natomiast jestem pewien, ze co najmniej 50 % użytkowników tego forum gdyby spędzało na łowieniu tyle samo co lansujący się wszędzie nasi przewodnicy, to łowili by tyle samo a może nawet więcej i chyba nie ma potrzeby udowadniać tego w teorii.
ps. właśnie jeden z Żarnowieckich przeszedł wczoraj na emeryturę zawodową i ostro zajął się trollem ( jak wynika z FB ); zobaczymy ile metrowek z Ż pojawi się na FB ??? Bo z tego co lukam to lubi się sfocić nawet z 50-tką...

 

Może nie 50%, ale na pewno duża część ;)

Ale pełna zgoda, że kluczem do wyników jest czas spędzany nad wodą :)

 

 

Mógłbyś tak z ciekawości wrzucić foty tych mamusiek ?

 

http://jerkbait.pl/t...2017/?p=2184171
Ten opis dotyczy łowienia 7-VII


  • BOB i spinnerman lubią to

#691 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:17

odnośnie słabych brań - patrząc na profil na FB Andrzeja Wiznera można wyciągnąć inne wnioski :-)
dokładniej ok 130 cm wniosków.

A widziałeś zdjęcie z miarką?
Chętnie zobaczę
  • spinnerman lubi to

#692 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:20

nie widziałem. nie widzę też powodu, dla którego miałbym nie wierzyć.


Użytkownik croock edytował ten post 19 lipiec 2017 - 15:22

  • BOB lubi to

#693 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:30

A widziałeś zdjęcie z miarką?
Chętnie zobaczę

Szanowny kolego. O ile znam Andrzeja i jego podejście do swojej pracy to szybciej zaniży wymiar ryby o 2 cm niż powiększy o 1 cm. Zbyt wielu obserwatorów jest jego poczynań i zbyt wielu "obcych świadków/klientów " uczestniczy w jego i ich połowach. Tutaj kłamstwo miało by bardzo szybko, krótkie nogi.



#694 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:51

A widziałeś zdjęcie z miarką?
Chętnie zobaczę


No, 130 to ryba która nie trafia się co tydzień, co miesiąc, czy nawet rok...
Też chętnie zobaczył bym ją przy miarze; tak dla zaspokojenia swojej sceptycznej natury.
  • Prus lubi to

#695 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 lipiec 2017 - 17:26

Proponuję jeszcze żeby to była miara atestowana przez Główny Urząd Miar z dokładnością do milimetra.
Idźcie Panowie na ryby, a skłonności śledcze przeniescie na inne dziedziny życia.

Koniec tematu.

#696 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2017 - 17:53

No, 130 to ryba która nie trafia się co tydzień, co miesiąc, czy nawet rok...
Też chętnie zobaczył bym ją przy miarze; tak dla zaspokojenia swojej sceptycznej natury.

Faktycznie. Najlepiej wyjść na ryby. Ja jutro ruszam na urlop rodzinny nad moje ukochane, zamordowane jezioro Pluszne i będę się cieszył z każdego zębatego powyżej 60 cm :P a co?! :D

Ale podsumowując z mojej strony, temat Żarnowiec-130 ... zadzwoniłem przed chwilą do Andrzeja. 130cm o którym toczy się dysputa było zmierzone, mierzenie zostało zarejestrowane na filmie a świadkami było w sumie 6 osób. To może uspokoi wątpliwości.

Z relacji Andrzeja o sytuacji na wodzie: wczoraj 105 i 90+ oraz kilka mniejszych a dzisiaj pustynia, bez wyników ;)  :)


  • Piotrek Milupa i SID lubią to

#697 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 18:00

bardzo dziwne te wyniki 

 

 

Generalnie malo ryb na blatach, ale rozmiary nie rozczarowaly:) W kolejnosci: 112, 96, 90 cm

na kilkanaście wypraw miałem tam parę szczupłych od 30-55cm śmiech na sali to ma być łowisko szczupakowe? mój kompan zrezygnował po 4tej wyprawie  i uparł się na okonia no i trafił nie raz na bocznego troka eldorado okoniowe. Mnie okoń nie robi ale jak bym miał porównywać nasza Wisełka przełowiona to daje lepsze wyniki np. w boleniach na kilkanaście wypraw przynajmniej parę to było istne eldorado ża człowiek czuł się jak wybitny znawca tematu :)))

Co to za bzdury że "rozmiary nie rozczarowały " ile trzeba wyciągnąć szczupaków aby trafić na takie olbrzymy? Ja wiem na ponad 200 szczupaków tylko jeden miał 74cm parę 60tek reszta to przewaga od 35-50cm. Widać w Żarnowcu pływa jeden kaliber - metrówka ponad i prawie mietrówka mniejszych to na samie siadają i się wypinają ze wstydu tak aby nie trzeba ich odhaczać - wiadomo szkoda czasu na wyprawie

 

Ten Pan Andrzej W. to chyba rybak co sieje reklamę? Kilku takich poznałem na komercyjnych łowiskach i zawsze były zdjęcia opowieści dziwnych treści...ehhh wdzialem te filmiki bez momentu zacięcia ryby - ale mi problem z sieci powyciągać i zaczepić na woblera powodzenia koledzy


Użytkownik wedkujacymarcin edytował ten post 19 lipiec 2017 - 18:01

  • ObraFM lubi to

#698 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 19 lipiec 2017 - 18:05

Widać tam u was łowi sie.troche inaczej ...
  • popper lubi to

#699 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 lipiec 2017 - 18:13

Kolego @wędkującymarcin, zapewne  Marcinie (bo imienia swojego nie podajesz)

Ten Pan W. to Andrzej a nie Adam. I nie jest rybakiem i gwarantuję ci, że do sieci bardzo mu daleko. A nawet powiem więcej, dzięki takim ludziom jak on na Żarnowcu sieci jest coraz mniej. Mogę zrozumieć Twoja frustrację , bo ci nie idzie albo nie dajesz rady ale trzymaj na wodzy ciężkość swojego tekstu (kontroluj błędy liternicze bo do końca nie wiadomo o co ci chodzi) i nie rzucaj kalumnii czy nawet insynuacji ... tym czasem napiszę , że to nieelegancko. Warto ważyć słowa i mieć trochę pokory wobec ludzi, którzy mogli bu cię baaaaardzo dużo nauczyć ... nie tylko na Żarnowcu.


Użytkownik BOB1 edytował ten post 19 lipiec 2017 - 18:14


#700 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 lipiec 2017 - 18:23

bardzo dziwne te wyniki

na kilkanaście wypraw miałem tam parę szczupłych od 30-55cm śmiech na sali to ma być łowisko szczupakowe? mój kompan zrezygnował po 4tej wyprawie i uparł się na okonia no i trafił nie raz na bocznego troka eldorado okoniowe. Mnie okoń nie robi ale jak bym miał porównywać nasza Wisełka przełowiona to daje lepsze wyniki np. w boleniach na kilkanaście wypraw przynajmniej parę to było istne eldorado ża człowiek czuł się jak wybitny znawca tematu :)))
Co to za bzdury że "rozmiary nie rozczarowały " ile trzeba wyciągnąć szczupaków aby trafić na takie olbrzymy? Ja wiem na ponad 200 szczupaków tylko jeden miał 74cm parę 60tek reszta to przewaga od 35-50cm. Widać w Żarnowcu pływa jeden kaliber - metrówka ponad i prawie mietrówka mniejszych to na samie siadają i się wypinają ze wstydu tak aby nie trzeba ich odhaczać - wiadomo szkoda czasu na wyprawie

Ten Pan Andrzej W. to chyba rybak co sieje reklamę? Kilku takich poznałem na komercyjnych łowiskach i zawsze były zdjęcia opowieści dziwnych treści...ehhh wdzialem te filmiki bez momentu zacięcia ryby - ale mi problem z sieci powyciągać i zaczepić na woblera powodzenia koledzy




Na szczęście mamy wybór łowisk i nie trzeba tam jeździć i tym bardziej korzystać z usług przewodnika, a co do nazywania kogoś rybakiem to bym wstrzymał się z takimi sądami, zwłaszcza jak nie masz dowodu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych