Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2446 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 08 styczeń 2020 - 06:40

Coraz biedniej ze szczupakiem, z okoniem to już słabiutko inne ryby coraz mniejsze, jeszcze niedawno było rok z łodzi - 400, ja tam się nie cieszę.



#1722 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 08 styczeń 2020 - 07:25

A teraz z trollem będzie 800

#1723 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 08 styczeń 2020 - 18:16

A teraz z trollem będzie 800

900 ;)

Podobno/ale może to być plotka/będzie troling na 1 wędkę/na razie są dwie ale.....?


  • Okonhel lubi to

#1724 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 styczeń 2020 - 18:40

Im więcej ograniczeń tym trudniej. Więc każda wypracowana ryba będzie cieszyć bardziej! ;)
Mi po krótkim romansie z Żarnowcem trochę ostygły "chucie" i uleciało zauroczenie. Woda choć w skali Europejskiej nie jest duża, to ma kapitalne warunki i ogromny potencjał na łowisko klasy premium. Niestety polityka użytkownika rybackiego jest jaka jest i perspektywy nie wyglądają pozytywnie. Jedyne co pozostaje nam to nie wykupywanie licencji jeśli bilans ceny do jakości łowiska jest dla nas niezadowlający.

Użytkownik hi tower edytował ten post 08 styczeń 2020 - 18:41


#1725 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 08 styczeń 2020 - 22:13

Moim zdaniem licencja o rownowartosci 200 euro na lowisku na ktorym prowadzi sie rybolowstwo komercyjne ukierunkowane na drapiezniki, to kpina z potencjalnego klienta i zdecydowanie powinno sie zbojkotowac to lowisko. Dla zasady. Niech sie sami zabija. Niech to wylowia w cholere i dopiero jak bedzie trzeba zaplacic pol banki a nie bedzie z czego, to moze przeczytaja w wikipedi co to jest zrownowazone zagospodarowanie wody...

#1726 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5783 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 styczeń 2020 - 08:58

Rozmawiałęm z Markiem Szymańskim i ponoć każdy złowiony szczupak na Żarnowcu ma ślady po kotwicach wędkarzy. Tak że ten tego, ja się na pewno do tego dokładał nie będę. Na Siemianówkę też raczej nie pojadę, nie moje klimaty. Nie chcę łowić ryb za wszelką cenę.



#1727 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2020 - 09:14

No bo, Janku, te polskie topowe łowiska są jednak bliżej niż taka Skandynawia czy Holandia i zawsze będzie ciśnienie i skłute ryby. Żarnowiec dla trójmiejskich wędkarzy jest jak Zegrze dla nas. A duże ryby się trafiają, więc wieść gminna się niesie i ciągnie towarzystwo z całej Polski. Myślałem parę razy, czy nie spróbować i odpuściłem. Skandynawia ma to coś, czego u nas się nie uświadczy. Zerową presję. A że rzadziej? Trudno.

#1728 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2020 - 10:14

Moim zdaniem licencja o rownowartosci 200 euro na lowisku na ktorym prowadzi sie rybolowstwo komercyjne ukierunkowane na drapiezniki, to kpina z potencjalnego klienta i zdecydowanie powinno sie zbojkotowac to lowisko. Dla zasady. Niech sie sami zabija. Niech to wylowia w cholere i dopiero jak bedzie trzeba zaplacic pol banki a nie bedzie z czego, to moze przeczytaja w wikipedi co to jest zrownowazone zagospodarowanie wody...

 

Uważam podobnie. A niech zjedzą wszystko, a potem się będą zastanawiać z czego spłacać kredyty.

Ostatnio mam zajawkę na wyszukiwanie ciekawych łowisk na świecie i planowanie, gdzie, kiedy, czy z rodziną, a może lepiej sam itd. Większość z nich ma cechy wspólne.
Pomijając karpiowe, to tak z czystym sumieniem mogę wymienić u nas tylko Piaseczno. Żarnowiec ma super potencjał, wielki plus za lokalizację, trudno.
 


  • hlehle i Robert Crocker lubią to

#1729 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2020 - 10:48

Ale w Piaseczyńskim pływa chyba każdy możliwy przedstawiciel ichtiofauny. Nie wiem czy czułbym się dobrze na takiej "dzikiej" wodzie.

#1730 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 09 styczeń 2020 - 12:31

Jako odskocznia od naszych rybnych rzek i jezior super. Wysoki standard, ograniczona liczba osób czyli spokój, duży ogród, plac zabaw dla dzieci. Populacja zacnych ryb. Miejsce na wyjazd rodzinny.
Podobnie można by jechać z rodziną do np. Jastrzębiej Góry, Władysławowa i wyskakiwać na 1-2dniowy pike trip na Żarnowiec wypożyczając wszystko na miejscu. Miejscowym by się opłacało. Powstałyby jakieś fajne hotele..

 

Co do dzikości. Warszawska Wisła, na której na co dzień łowię z dzikością ma wspólnego tyle, że na brzegu biegają dziki. Resztę miejskich atrakcji pominę. A czy taka Siemianówka z 300 łódkami pływającymi gęsiego jest dzika? Żarnowiec też nie jest dziki. Dla takich doznań trzeba już uciekać dalej i raczej samemu. I tu mam problem. Przykładowo, mogę zabrać rodzinę do Vancouver (świetna baza wypadowa), ale nad Jezioro Niedźwiedzie to polecę sam. Lofoty tez już raczej będą przegięciem, nie mówiąc o państwach typu Wenezuela, Kolumbia, Kongo...

Dziki jest Bug (część wschodnia) i jeszcze sporo miejsc u nas. Ale czym jestem starszy, tym bardziej cenię czas. Co innego na co dzień, przed pracą. Łowię gdzie mogę. Ale gdy już mam wziąć urlop i gdzieś jechać, łowisko musi być super. Nie mogę sobie pozwolić na wieczne dłubanie i szukanie igły w stogu siana. Trochę tych igieł wydłubałem i wystarczy.


Użytkownik korol edytował ten post 09 styczeń 2020 - 12:51


#1731 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 09 styczeń 2020 - 13:04

No niestety tak to jest w naszym pięknym kraju prezes Nadolny chce mieć ful kasy z wędkarzy i ful z odłowów niestety tego się nie da pogodzić Żarnowiec nigdy nie miał szczęścia do gospodarza
  • Okonhel, korol i pawlo29 lubią to

#1732 OFFLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 28 styczeń 2020 - 09:27

Witam wszystkich, może komuś się coś w temacie rzuciło w oczy. Miałem przycumowaną w Lubkowie łódkę typu Romana, jasny środek, bordowe burty i dno, z uwagi na brak czasu nie miałem możliwości wyjęcia jej z wody w grudniu i chciałem to zrobić wczoraj. Niestety albo ktoś mnie ubiegł, albo jakimś cudem zerwała się z łańcucha. W razie czego mój tel 797293994. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam Sebastian

#1733 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 luty 2020 - 06:18

W zeszłym tygodniu na kamerce internetowej widziałem jak ktoś taką jasną łódką płynął ,jak patrzysz na pomost to popłynął w lewą stronę , ale nie widziałem żeby wracał . Zdziwiłem się że teraz ktoś pływa .
  • sebam3 lubi to

#1734 OFFLINE   pepka87

pepka87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 18 luty 2020 - 09:53

Witam wszystkich, może komuś się coś w temacie rzuciło w oczy. Miałem przycumowaną w Lubkowie łódkę typu Romana, jasny środek, bordowe burty i dno, z uwagi na brak czasu nie miałem możliwości wyjęcia jej z wody w grudniu i chciałem to zrobić wczoraj. Niestety albo ktoś mnie ubiegł, albo jakimś cudem zerwała się z łańcucha. W razie czego mój tel 797293994. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam Sebastian

jakiś czas temu przeczytałem informacji o dryfującej/zatopionej łodzi na żarnowcu. Nie mogę namierzyć tej informacji, ale zadzwoń do straży rybackiej na żarnowcu bo o ile pamieć mnie nie myli to oni to publikowali.

Być może to Twoja zguba...



#1735 OFFLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 18 luty 2020 - 10:21

jakiś czas temu przeczytałem informacji o dryfującej/zatopionej łodzi na żarnowcu. Nie mogę namierzyć tej informacji, ale zadzwoń do straży rybackiej na żarnowcu bo o ile pamieć mnie nie myli to oni to publikowali.

Być może to Twoja zguba...

Dzięki, skontaktuję się z nimi.

 

pozdrawiam



#1736 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 luty 2020 - 13:04

Może to być ta zatopiona łódka którą szukasz ,ale sama z łańcucha nie odpłynęła . Nie raz patrzę przez kamerę jak na rybki płyną wędkarze i przy pomoście jedna zatopiona łódka stała ale była zakotwiczona , ale na jesień ktoś zabrał . Deszczówka potrafi zatopić łódkę

#1737 OFFLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 18 luty 2020 - 15:53

Może to być ta zatopiona łódka którą szukasz ,ale sama z łańcucha nie odpłynęła . Nie raz patrzę przez kamerę jak na rybki płyną wędkarze i przy pomoście jedna zatopiona łódka stała ale była zakotwiczona , ale na jesień ktoś zabrał . Deszczówka potrafi zatopić łódkę

Niestety obawiam się, że jednak ktoś jej pomógł, bo miała solidny łańcuch i kłódkę. Była w zatoce po prawej stronie od przystani, tam gdzie pełno innych łódek w sezonie, na 30 cm wodzie, biorąc pod uwagę wahania jej poziomu, przymocowana do bloku betonowego, który jest nieuszkodzony.

Ale może się mylę....



#1738 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 luty 2020 - 21:23

Dużo to tłumaczy,tam kamera nie sięga i takie sytułację mogą się zdarzyć teraz tam Pustkowo . Z lewej nie można stawiać , nie ma tam jakieś opłaty ,ze slipu można korzystać bez opłat . Chcę tam się wybrać na Leszcze dla tego podpytuje co i jak

#1739 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 19 luty 2020 - 23:24

W Lubkowie zawsze cyrki były z łudkami i domki też lubił odwiedzać co niektórzy po sezonie w Nadolu nie ma takiego problemu

#1740 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 20 luty 2020 - 07:38

Niestety obawiam się, że jednak ktoś jej pomógł, bo miała solidny łańcuch i kłódkę. Była w zatoce po prawej stronie od przystani, tam gdzie pełno innych łódek w sezonie, na 30 cm wodzie, biorąc pod uwagę wahania jej poziomu, przymocowana do bloku betonowego, który jest nieuszkodzony.

Ale może się mylę....

 

W lutym były u nas takie wiatry że łańcuch nie pomoże, tym bardziej że nie jest rozciągliwy. Jestem teraz w Mrągowie i jak powiało, to pękła cuma od łódki, łańcuch też a przecież tutaj mniej wiało niż nad morzem.
Kiedyś mieliśmy z kolegą Romanę na wodzie w Lubkowie - przyszedł sztorm i wyrwało ucho z dziobu.... 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych