Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wstawianie zdjęć na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 kwiecień 2016 - 16:13

Wstawianie zdjęć z obcych hostingów jest dość proste, ale obarczone wadą. Z darmowych zdjęcia znikają, czasem bardzo szybko... A płatne, no cóż, są płatne  :D

 

Najprościej i najpewniej jest zapisywać zdjęcia bezpośrednio na forum. Opiszę, jak to zrobić:
Rozpoczynasz nowy post. Na dole, obok czerwonego przycisku, "Wyślij" jest "Więcej opcji". Naciskasz.

 

 

1.jpg

 

 

Pojawił się nowy przycisk "Dodaj pliki". Szukamy właściwe zdjęcie i dodajemy. Zdjęcie nie może być większe niż 2 MB. Każdy darmowy lub płatny program do obróbki zdjęć ma możliwość zmniejszenia formatu zdjęcia. Rozmiar 1800 na 1350 będzie bardzo dobry  :)

Jeśli zostawimy zdjęcie tak, jak jest, pojawi się ono pod postem na szarym tle. Tak jak poniżej tej wiadomości.

 

Zdjęcie można wkomponować w post. Pisząc tekst, w miejscu, gdzie chcemy, by pojawiło się zdjęcie, naciskamy "Enter" i w nowej linijce naciskamy przycisk "Dodaj do wpisu" 

 

 

2.jpg

 

 

 

Załączony plik  11034103_422008841303536_1376504943606777800_n.jpg   33,32 KB   60 Ilość pobrań

 

"Enter" i możemy kontynuować tekst, lub wstawić kolejne zdjęcie. 

 

Zdjęcia wstawiane w ten sposób pojawią się w poście jako miniaturki. Można je powiększyć "klikając" na nie, lub  :)

 

No właśnie. Jak zamieścić bezpośrednio na forum duże zdjęcie? Bardzo prosto, o ile korzystamy z przeglądarki "Chrome". W innych przeglądarkach możliwe, że jest podobnie, ale pewności nie mam.

 

Na samej górze ekranu, po prawej stronie, znajdziecie trzy poziome paski. Jest to panel dostosowywania i kontroli Google Chrome. Naciskamy i szukamy "Ustawienia". Gdy je otworzymy, znajdujemy (po lewej stronie) "Rozszerzenia". Na samym dole jest przycisk "Pobierz więcej rozszerzeń". Wpisujemy "Hover Zoom". Rozszerzenie pobiera się i instaluje automatycznie. Należy upewnić się, że jest włączone.

 

 

3.jpg

 

 

 

Czasami komputer może wymagać restartu, by rozszerzenie się uruchomiło.

 

Powyższe czynności wykonujemy tylko jeden raz i "magiczny zoom" mamy zainstalowany. Jak z niego skorzystać? Po pierwsze, do oglądania zdjęć. Najeżdżając kursorem na dowolną miniaturkę, zdjęcie automatycznie się powiększa  B)

Zdjęcie, które chcemy powiększyć w naszej wiadomości, musimy "Dodać do wpisu". Teraz, na samym dole ekranu odszukujemy "Podgląd wiadomości". Najeżdżając kursorem myszki na zdjęcie, zostanie ono automatycznie powiększone.

 

 

 

4.jpg

 

 

Aby ułatwić sobie życie, warto przed miniaturkę dodać kilka spacji, lub też powiększyć widok strony (lewy Ctrl i pokrętło myszki). 150% będzie optymalne. Po co? Łatwiej nam będzie "uchwycić" myszką powiększone zdjęcie. Teraz już proste "kopiuj - wklej" i duża fotografia trafia w wybrane przez nas miejsce do wiadomości. 

 

msg-52580-0-34598900-1461095023.jpg

 

Jest to banalnie proste, ale jeśli będą jakieś trudności, piszcie śmiało. Pomożemy  :)

Zdjęcie - miniaturka, które powiększyliśmy, musi pozostać w tekście naszej wiadomości. Jeśli je usuniemy, powiększone zdjęcie również zniknie...

Załączony plik  10408525_350268425156820_5064331292183042490_n.jpg   91,43 KB   42 Ilość pobrań

 

Poniżej wspomniane na początku zdjęcie "na szarym tle" :)

Załączone pliki



#2 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 21:31

Proponuję podpiąć również na ogólnym i w wieściach z nad wody



#3 OFFLINE   szperacz76

szperacz76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaCzmoń
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Gębala

Napisano 13 październik 2017 - 11:40

W jaki sposób mogę wstawić zdjęcie w rozmowie przez komunikator?

Pod przyciskiem Moje media dotarłem tylko do zdjęć, które wcześniej wstawiałem na forum.

A chciałbym dołączyć fotkę, której wcześniej w żadnym wątku nie umieszczałem.

 



#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 październik 2017 - 19:30

W jaki sposób mogę wstawić zdjęcie w rozmowie przez komunikator?

Pod przyciskiem Moje media dotarłem tylko do zdjęć, które wcześniej wstawiałem na forum.

A chciałbym dołączyć fotkę, której wcześniej w żadnym wątku nie umieszczałem.

Obecnie dodawanie zdjęć, jako załącznika do wiadomości (czyli podobnie jak w każdym poście), jest możliwe przez posiadaczy "kolorowych" statusów, takich jak np. "Twórcy", czy członkowie "Team Jerkbait". Może w przyszłości uprawnienie to zostanie rozszerzone na wszystkich forumowiczów, teraz nie ma jednak takiej możliwości.



#5 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2017 - 20:51

@ szperacz76- gdybyś nie wiedział: można dodać fotkę ale z zewnętrznego serwisu (typu postimages.org).

Użytkownik ObraFM edytował ten post 13 październik 2017 - 20:59


#6 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2017 - 21:17

..............
No właśnie. Jak zamieścić bezpośrednio na forum duże zdjęcie? Bardzo prosto, o ile korzystamy z przeglądarki "Chrome". W innych przeglądarkach możliwe, że jest podobnie, ale pewności nie mam.
......


Dla Firefoxa również jest wtyczka umożliwiająca zmniejszenie zdjęć wstawianych do posta bez uruchamiania dodatkowego programu: Shrunked Image Resizer

Załączony plik  resize-1.png   23,02 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  resize-2.png   248,36 KB   24 Ilość pobrań

W ustawieniach wtyczki można skonfigurować parametry przesyłanych zdjęć:

Załączony plik  resize-3.png   28,78 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  resize-4.png   23,43 KB   19 Ilość pobrań
  • woblery z Bielska lubi to

#7 OFFLINE   szperacz76

szperacz76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaCzmoń
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Gębala

Napisano 05 listopad 2017 - 09:45

Z dodawaniem zdjęć do postów nie mam problemu :)
Chodziło mi o dodawanie zdjęć podczas rozmowy przez komunikator - tutaj tego zrobić nie potrafię.

Przez zakładkę Moje media mogę dodawać fotki, ale tylko te które publikowałem wcześniej na forum, a czasem chcę komuś podesłać coś niepublikowanego :)



#8 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 listopad 2017 - 09:54

Ale uparłeś się na pliki z "Moje media" czy inne rozwiązanie cię satysfakcjonuje?
 



#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 listopad 2017 - 11:02

Z dodawaniem zdjęć do postów nie mam problemu :)
Chodziło mi o dodawanie zdjęć podczas rozmowy przez komunikator - tutaj tego zrobić nie potrafię.

Przez zakładkę Moje media mogę dodawać fotki, ale tylko te które publikowałem wcześniej na forum, a czasem chcę komuś podesłać coś niepublikowanego :)

 

W komunikatorze dodawanie zdjęć nie jest włączone.



#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 grudzień 2017 - 20:54

U mnie pojawił się problem z kopiowaniem dużej fotki i wklejaniem jej do postu . Chrome z hover zoom . Po raz pierwszy jak zrobiłem to rozszerzenie ,wszystko działało jak należy przez jakiś czas aż do momentu kiedy to nie mogłem złapać i skopiować dużego zdjęcia . Wszystko posprawdzałem i nie wiem co źle robię ale w dalszym ciągu rozszerzenie nie działa tak jak należy . Przypadkowo , dzisiaj otworzyłem fotkę w drugim oknie , skopiowałem ją i wkleiłem do posta . Wygląda ok , ale co zrobic aby przywrócic pierwotną funkcję kopiowania i wklejania zdjęcia w jednym oknie podczas pisania postu ? 



#11 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2018 - 22:50

Obecnie dodawanie zdjęć, jako załącznika do wiadomości (czyli podobnie jak w każdym poście), jest możliwe przez posiadaczy "kolorowych" statusów, takich jak np. "Twórcy", czy członkowie "Team Jerkbait". Może w przyszłości uprawnienie to zostanie rozszerzone na wszystkich forumowiczów, teraz nie ma jednak takiej możliwości.

Tzn, ze ja zwykly uzytkownik nie moge ich dodawac?



#12 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 luty 2018 - 22:55

Tzn, ze ja zwykly uzytkownik nie moge ich dodawac?

 

W komunikatorze dodawanie zdjęć nie jest włączone.



#13 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 25 luty 2018 - 10:01

Z cyklu może komuś się przyda – krótki poradnik obróbki  (kadrowanie, wyostrzanie, obracanie, zmiana rozdzielczości )zdjęć.  Dzięki mało czasochłonnym zabiegom możemy w prosty sposób wstawiać fotografie z prywatnych zasobów. Zdjęcia nie staną się mało czytelnymi miniaturkami, ani nie „rozjadą” się poza ekran. Osobiście używam darmowej wersji IrfanView.

  1. Ściągamy program ze strony http://www.irfanview.com/ i instalujemy.
  2. Otwieramy zdjęcie Załączony plik  a0.jpg   76,38 KB   12 Ilość pobrań
  3. Jeżeli jest taka konieczność, to zaczynamy od jego obrócenia Załączony plik  1.jpg   44,88 KB   12 Ilość pobrań
  4. Kadrowanie.Ustawiamy strzałkę w miejscu, od którego zdjęcie ma się zacząć, następnie – trzymając wciśnięty lewy klawisz myszki - przeciągając kursor – zaznaczamy interesujący nas obszar. Wybieramy z menu Cut -selection (Ctrl+x) Załączony plik  01.jpg   77,33 KB   12 Ilość pobrań , następnie Create new empty image (Shift+N) Załączony plik  2.jpg   54,35 KB   11 Ilość pobrań i wklejamy interesujący nas fragment( Ctrl+V)
  5. Teraz możemy w prosty sposób podrasować fotografie:

Wyostrzenie (Shift +S) Załączony plik  3.jpg   51,06 KB   11 Ilość pobrań

Korekcja kolorów (Shift + U) Załączony plik  4.jpg   55,13 KB   13 Ilość pobrań

 

       6. Zmiana rozdzielczości Załączony plik  5.jpg   50,72 KB   11 Ilość pobrań i np. Załączony plik  6.jpg   56,03 KB   11 Ilość pobrań zdjęcie ma zaledwie 56 KB

       7. Na koniec zapisujemy nasze wyczyny: Załączony plik  9.jpg   48,32 KB   12 Ilość pobrań

Efekt końcowy robiony "na szybko" Załączony plik  8.jpg   88,5 KB   11 Ilość pobrań

Facjaty użyczył użyczył kolega :)


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 25 luty 2018 - 10:06


#14 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 25 luty 2018 - 13:25

IrfanView - wchodzi się w jakieś zdjęcie i naciska literę "t" otwiera przeglądarkę irfan z podglądem zdjęć


  • Rodu lubi to

#15 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 10 październik 2018 - 14:30

Zdjęcie nr 1
  • francisco scaramanga lubi to

#16 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 październik 2018 - 14:32

Nie wiemy o co kaman, ale jak masz problem to rozwiązanie poniżej:

 

jerkbait.pl-wstawianie-zdjęć-na-forum


  • Friko lubi to

#17 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 10 październik 2018 - 14:33

Zdjęcie nr 1

Załączone pliki



#18 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 10 październik 2018 - 14:44

Poproszę o podpowiedź jak zmienić wielkość MB aby dodawać zdjęcia

#19 ONLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 październik 2018 - 14:48

dowolnym zmniejszaczem z neta (np http://zmniejszacz.pl/)   czy ze "studia foto" w smarkfonie



#20 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 październik 2018 - 14:56

Tutaj wszystkiego się dowiesz - http://jerkbait.pl/t...zdjęć-na-forum/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych