Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rolka kotwiczna / wyciągarka kotwicy do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 16 luty 2012 - 22:33

U mnie jest tak jak widać (lub nie :unsure: ) poniżej. Dzięki temu umiejscowieniu nie muszę wstawać z tylnej ławki,żeby podnieść kotwe(knaga jest z boku w pierwszej ławce). Ociera się linka nieznacznie o ten uchwyt z przodu ale póki co nic mu nie jest. W przypadku Busha u kolegi było trudno i z tego co pamiętam zamontował ją niżej (albo nawet 2 sztuki - nie jestem pewien)

Załączone pliki



#42 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 17 luty 2012 - 20:32

Ja nie mam tego przedniego uchwytu w pontonie wiec lina tarla by o balon. Mam pewien pomysl co do dwoch rolek, wkleje je na material z ktorego wykonuje sie plandeki do samochodow ciezarowych i za pomoca paskow bedzie sie to instalowac do oczek w balonach pontonu (podobnie jak u kolegi `norimk`) :D

#43 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2012 - 21:02

rolka jest wymyślona do klejenia na linii listwy odbojowej jak na załączniku (czasem po prostu jest ona w tym miejscu przecinana, tak aby zrobić miejsce na przyklejenie rolki)
W dużej części pontonów jeśli przyklei się ją bezpośrednio ponad listwą odbojową to lina też nie trze o poszycie, chyba, że ponton ma boje o małej średnicy i bardziej podniesiony dziób (tzw. kształt bananowy)
np. mój Zodiac ma bardzo szerokie boje, ale też bardzo mocno podniesiony dziób (do pływania po dużej morskiej fali) i nie da się prawidłowo przykleić takiej rolki)

Ta Chińska

Załączone pliki

  • Załączony plik  1_.jpg   142,08 KB   1216 Ilość pobrań


#44 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 19 luty 2012 - 00:08

Nie posiadam uchwytu z przodu więc linka będzie tarła o balon w przypadku zastosowania rolki jak powyżej na fotkach, ale myślę nad modyfikacją czyli wykorzystać uchwyt rolki wmontować w miejsce rolki profil około 10cm z kółkiem o większej średnicy na dwie śruby (kołki)myślę że zyskam większą odległość od balonu, tylko zastanawia mnie czy to się będzie trzymało jak przykleję,kotwę mam 5kg, profil z kółkiem myślę zrobić by był łatwo demontowany by nie przeszkadzało w składaniu pontonu , poniżej przygotowane kółko.

Załączone pliki

  • Załączony plik  rolka.JPG   137,21 KB   1051 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rolk.JPG   125,25 KB   1052 Ilość pobrań


#45 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 19 luty 2012 - 14:27

Wieksza srednica rolki to dobry pomysl, jezeli chodzi o szybki montaz/demontaz to moze takie rozwiazanie sie sprawdzi. Ciasne spasowanie bylo by najodpowiedniejsze lub uzycie zawleczek.

Wysokosc profilu 100mm, srednica rolki 80mm


Załączone pliki



#46 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 20 luty 2012 - 11:25

@termin super rysunki , mniej więcej tak to miało wyglądać jak rozrysowałeś tylko ja bym wypościł kółko bardziej i wykorzystał oryginalny otwór po ośce kółka do mocowania profila naszego kółka poprzez sworzeń z gwintem bądź zawleczką , do tego bym zrobił drugi otwór o mniejszej średnicy i również zrobił jak powyżej, tak to chyba by wyglądało , pozwoliłem sobie przemalować Twój rysunek ;)

Załączone pliki



#47 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 20 luty 2012 - 12:16

wykorzystanie istniejacego otworu to chyba najlepsze rozwiazanie dla blokady calosci. Rolke oczywiscie mozna zainstalowac wyzej albo zmniejszyc jej srednice. Nalezy dobrac optymalne rozwiazanie aby ten profil nie byl zbyt wysoki bo jak ten system pod obciazeniem bedzie sie kiwal to mozliwe ze zacznie sie odklejac od balona pontonu. To tylko teoretyka, wiec do dziela, musisz cos zmajstrowac i zdac relacje :D

Ja, tak jak pisalem wczesniej sprobuje z dwoma rolkami na plandece.
Jezeli nie bedzie to stabilne rozwiazanie, bede kombinowal z wklejaniem Twojej opcji :D


Załączone pliki



#48 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 08:37

Propozycja rozwiązania mocowania
http://allegro.pl/ponton-kolibri-km260-km280-mocowanie-rolki -kotwicy-i2214651356.html

W swoim pontonie też zamocowałem rolkę na aluminiowym płaskowniku, zamocowanym jednostronnie do podłogi. Rolka, jak ta
http://allegro.pl/rolka-kolko-wciagarka-do-kotwicy-emalia-lo dka-elk-i2179121582.html
wysunięta jest poza obrys kadłuba.

#49 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 kwiecień 2012 - 21:13

a to ktoś widział ?

http://www.ebay.com/itm/390350194024?ssPageName=STRK:MEWAX:I T&_trksid=p3984.m1423.l2649

#50 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 13 czerwiec 2012 - 19:37

Zgodnie ze wczesniejszymi zalozeniami wykonalem system z dwoma rolkami. Śmiga az milo :D

Załączone pliki


  • Emilo lubi to

#51 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 16 czerwiec 2012 - 06:39

A moje mocowanie wygląda tak ;)

Załączone pliki



#52 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 17 czerwiec 2012 - 21:34


A to moje rozwiązanie:




Załączone pliki



#53 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 07:33

NIe ociera Ci się o burtę lina?

#54 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:12

NIe ociera Ci się o burtę lina?

Nie ociera, na zdjeciu linka jest poza rolka (przypadkowe ułożenie). Luka między balonem a linką to 2cm. Nie zauważyłem ocierania linki o ponton.

#55 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 15:30

To super bo u siebie chce taki paten zrobić. Kleiłeś na napompowany ponton klejem z zestawu naprawczego?

#56 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 01 sierpień 2012 - 21:35

http://www.ebay.com/itm/390350194024?ssPageName=STRK:MEWAX:I T&_trksid=p3984.m1423.l2649

#57 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:09

Hejka,
Jakoże mój stary ponton został przeznaczony na dawcę narządów mogę zaoferować paski z gumy odbojowej do naklejenia na dziób pontonu w miejsce ocierania linki i materiał.
Cena powiedzmy 10zl za 10cm pasek.
Jakby co to zapraszam na Prv


#58 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:48

To super bo u siebie chce taki paten zrobić. Kleiłeś na napompowany ponton klejem z zestawu naprawczego?



Przyklej to wszystko na napompowany ponton. Każdy ponton w momecie pompowania zwiększa swoją objętość o parę % . Także jakbyś przykleił na ponton nie napompowany to może być troszkę zbyt napięty materiał pontonu na dziobie.

Przylóż knagę (na sucho) do pontonu, odrysuj ją. Oklej taśmą miejsce odrysowane i posmaruj klejem. Stopke knagi przetryj papierem ściernym, też wysmaruj klejem i odczekaj chwilę aż klej troszkę zaschnie. Przyłóż knagę od pontonu i dociśnij czymś (popatrz fotki). Gdy dociśniesz to pogdrzewaj stopkę knagi suszarkę (stopniowo, żeby nie przegrzać), knaga będzie miekka i można ją formować/układac od powierzchni pontonu. Podgrzewanie knagi aktywuje klej który lepiej zwiąże. Jak zobaczysz że klej załapał to pozostaw tak na 24/48h dla pewnośći.


Załączone pliki

  • Załączony plik  a3.JPG   116,24 KB   333 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a2.JPG   129,19 KB   342 Ilość pobrań


#59 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:51

cdn.




PAMIĘTAJ ŻEBY PRZYMIEŻYĆ KNAGĘ I ROLKĘ DO PONTONU przed klejeniem !!! Niech ktoś ci pomoże przytrzymac we właśicwym miejscu, potem przyłóż linkę żeby sprawdzić kąt w jakim linka będzię wciągana. Tym sposobem bedziesz wiedział jak ułożyć knage i rolkę.

Pozdrawiam i miłej zabawy życzę ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  a4.JPG   124,24 KB   252 Ilość pobrań
  • Załączony plik  a5.JPG   112,16 KB   249 Ilość pobrań


#60 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:52

Super! Dzięki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych