Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Okuma rtx


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 28 kwiecień 2016 - 17:23

Witam, niedawno zakupilem ten mlynek, pod szczuplego i duzego pstraga. Rozmiar 3500.

Kolowrotek nawet na sucho chodzi dosc ciezko. Pod obciazeniem czuje jakby cos terkotalo w srodku.. Czy to wobler 5cm,czy tez mikrus 1.5cm.
Temp na zewnątrz max 10stC.
Ja rozumiem, zeby takie zeczy sie dzialy w sprzecie za 50zl,ale za 300?
Odeslanie do serwisu srednio mi sie oplaca, wysylka do kraju malo oplacalna. Jakis pomysl co jeat winne, i jak to naprawic, i czy sie da domowym sposobem?

#2 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:16

Witam,
Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie przeglądu kołowrotka i przesmarowanie. Niektóre egzemplarze są po prostu ,,zbyt suche".
Robiłem tak z wieloma kołowrotkami i pomagało :)

#3 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 30 kwiecień 2016 - 23:03

Tak z ciekawości, bo z reguły smaruje kolowrotek po dłuższym uzytkowaniu.
Jak jest nowy kreciolek, to dokladasz tylko smaru, czy pelne czyszczenie i od nowa smarowanie? Nie wiem czy rozne smary moga reagowac ze sobą, i zrobi sie tylko klopot..

Kolega w innym watku pisal, ze ten typ tak ma ze stukanie, ponoc jest na jajowatej przekladni , i ten typ ponoc tak ma. No ale moglby lzej pracować. Hamulec za to chodzi pięknie, 2 dorodne pstragi w sniezycy i temp bliskiej zera pokazaly co cieco ☺ hamulec plynnie grał

#4 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 29 maj 2016 - 10:42

Witam, podepnę się do tematu gdyż wydaje mi się podobny. Przymierzam się do zakupu okuma helios gold 30. Kusi mnie waga bo to niecałe 200 gr. Nie jest to kołowrotek ogólno dostępny u nas na rynku. Bo dragon ma w swojej ofercie od okumy tylko RTXy.
Czy mógł by się ktoś wypowiedzieć, na temat w/w młynów po dłuższym użytkowaniu jak się sprawdzają?
Pablito83 miałem podobny problem w abu premier revo 40. Ciężko chodził ale po rozebraniu i dolozeniu smaru wszystko jest jak powinno.
  • Gregor1976 lubi to

#5 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 29 maj 2016 - 10:50

Witam, podepnę się do tematu gdyż wydaje mi się podobny. Przymierzam się do zakupu okuma helios gold 30. Kusi mnie waga bo to niecałe 200 gr. Nie jest to kołowrotek ogólno dostępny u nas na rynku. Bo dragon ma w swojej ofercie od okumy tylko RTXy.
Czy mógł by się ktoś wypowiedzieć, na temat w/w młynów po dłuższym użytkowaniu jak się sprawdzają?
Pablito83 miałem podobny problem w abu premier revo 40. Ciężko chodził ale po rozebraniu i dolozeniu smaru wszystko jest jak powinno.

#6 OFFLINE   kruchy15

kruchy15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 14:51

Mam helios gold ale rozmiar 25 z tym mniejszym przełożeniem kolowrotek naprawdę pierwsza klasa tylko ta obudowa z grafitu wydej ze ten kolowrotek to delikatna zabawka, mam go już chyba z 1.5 roku i nic mi nie jest i dalej kręci jak maselko




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych