Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Poprawne uzbrojenie wędki castingowej

tech-rb spacing cast przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2013 - 17:41

Ok to popróbujemy z dyszką. :) Tytle że znowu muszę przelotek dokupić :) A miał być projekt budżetowy :) 



#142 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2013 - 17:45

A jeszcze jedno. Co masz na myśli że chcę go "przeciążyć" ? Myślisz że ten blank pod jerki można "odchudzić" . Powiem szczerze że przeszło mi to przez myśl po artykule  @Friko :) 



#143 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 październik 2013 - 17:45

Taki standardzik LN16 lub 12, 10,8, 7, potem L 7, i 4x6.

 

Śmiga aż miło.

 

Chodziło mi o to że będziesz zakładał przynęty większe niż to jest zakładane przez producenta :) Dlatego przeciążony.

A co do odchudzania to jak najbardziej. Z tym że w jerkówkach to musiały by być różnice powiedzmy z 30-40g zeby wpłyneły na komfort łowienia. W tym wypadku jednak waga samej przynęty ma większe znaczenie. Oczywiście chodzi mi o całodzienne lub całotygodniowe wędkowanie jerkami.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 29 październik 2013 - 17:51


#144 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2013 - 18:09

A znasz może takie przelotki ? http://www.cmw-angel...-BUDUG-B-BUDUG/ Kolor ringu pasował by mi do designu :) To klasa alconite? 



#145 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2013 - 18:17

i jeszcze pozostaje kwestia szczytu. Nie mogę znaleźć 6 z tubą 2,8mm. Mogę ją przeszlifować do 2,6mm ? Czy dać 7? 



#146 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 październik 2013 - 18:23

Przeszlifować co? szczytówkę?????

 

Przelotek nie znam, opisane jako Cyrkonowe, wiec raczej ok.  ALe z tego co widze to nie są głeboko osadzane w ramce, raczej takie zwykłe.



#147 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 październik 2013 - 18:28

Skoro wspomniany został artykuł odchudzający, napomknę o jednej rzeczy.
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że do jerkówek to trzeba by ująć kilkadziesiąt gramów, żeby to miało sens. Przyjęło się, że jerkówka to musi być pała i nie ma co się zginać, bo przecież "big game". A w momencie, kiedy akurat nie holujemy metrówki i łowimy trochę wolniej, pacnięcie, jerk nam odjeżdża, kasujemy nieco luzu, robimy pauzę i co? I trzymamy samą wędkę, niemal nic nam jej nie obciąża, kontakt z przynętą mamy relatywnie niewielki. I czekamy na bum. :D Ta lekkość oczywiście nam nie pomoże rzucać cegłami +100g, ale wyważenie w punkt i minimalna waga to uważm taki sam priorytet jak przy okoniówce 6lb.
Podobnie utarło się, że turbo-speed kołowrotki 7:1 to do ekspresu, że "żaden bolek nie dogoni", a tak naprawdę to jest narzędzie do agresywnego jiga i jerkownia (nie szarpakowania bez opamiętania), no ale na większość takich konstrukcji nie wchodzi 200m linki 40lb, więc do jerkówki się nie nadaje. ;)

Powodzenia w projekcie, pozdrawiam
Grzesiek


  • pepso lubi to

#148 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2013 - 18:30

:) Taki pomysł mnie naszedł że skoro nie mogę znaleśc 6stki z tubą 2,8mm to pod szlifuje szczyt :) ale widzę że to chybiona koncepcja



#149 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2013 - 17:07

Kolejny mały problem :) Czy jest szansa dostać szczytową Fuji Sic w rozmiarze 6 lub 7 z tubą 2.8mm ?  Nigdzie w rodzimym necie nie mogę takowych znaleźć :(  Po przeszukaniu szafek znalazłem FST i MNST wszystkie w rozmiarze 8 . Jak kończę na 6 to mi szczyt wychodzi za wysoki . Może ktoś ma albo wie gdzie kupić? Import jednej sztuki z za oceanu raczej odpada :) 



#150 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 październik 2013 - 21:44

Fst ma najwiekszy rozmiar 2,6 przy rozmiarze ringu 6.

Dopiero 7 jest w rozmiarze 2,8



#151 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2013 - 21:47

A masz taką u siebie może?

#152 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 październik 2013 - 21:55

A nie wiem szczerze powiem.

Jutro pójde na magazyn to sprawdze.



#153 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2013 - 22:10

;) ok dzięki

#154 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 październik 2014 - 16:42

Kiedyś zrobię sobie wędkę :) I mam nadzieję że to "kiedyś" nastąpi szybciej niż później bo maszynkę do kręcenia mam gotową od roku ale stoi i się kurzy.

Obrałem sobie blank S871-2-MHX bo z tego co tu poczytałem obsłuży przynęty do 6g a takie mnie interesują pod okonka i mniejszego pstrąga. Kołowrotek to Shimano Metanium z availem i magnetykiem.

Skoro blank już znalazłem to czas na przelotki. Polegając na swoim doświadczeniu Panowie polecicie mi jakiś ekonomiczny schemat? Nie zależy mi na tytanach.

Mówiąc schemat mam na myśli oznaczenia, wielkości (może nawet odległości choć z tym to znając życie będę się sam bawił)

Wędkę raczej wolałbym uzbroić tradycyjnie, nie po spirali (jedną w spirali już mam)

Do tego blanku jakiej średnicy mam zakupić uchwyt?



#155 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2014 - 17:04

Nie wyobrażam sobie tego blanku uzbrojonego klasycznie. Albo przeciążysz szczytówkę, albo linka w niejednym miejscu będzie przy ugięciu uciekała pod blank. Wg mnie spirala w tym przypadku jest dużo rozsądniejsza.



#156 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 październik 2014 - 18:46

Spirali nie mówię nie, zwłaszcza że ta którą mam (od Ciebie zresztą) spisuje się bardzo dobrze. Myślałem, że się da klasycznie.

Ok, postaram się pobawić jak radzisz, jak ją uzbroić zatem?



#157 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 czerwiec 2015 - 19:19

Witajcie

Z góry przepraszam wszystkich tych dla których moje pytane jest kolejnym w stylu jak zacząć.

 

Do sedna. Oskrobałem blank budżetowej muchówki Ron Thomson 9 stop, klasa 5/6, 2 składy. Potraktowałem go nożyczkami, papierem 1000 oraz 2500. Wcierać raczej chyba nic nie będę. Wyznaczyłem kręgosłup. Docelowo chce uzbroić go pod casting (nie, nigdy nie zbroiłem, ale chce). Trochę googlowałem i znalazłem tylko dwa przykładowe spacingi dla tej długości:

 

4,5       9          14,5     20,5     27,5     35        45        55        65

4,5       9,5       15,5     22,5     30,5     39        48        58,5     70,5

 

Oba na 9 szt i nie wiem czy nie będzie mało - wolał bym w trakcie przymiarek nie domawiać pojedynczych sztuk, tracić czasu i nerwów.

Bardzo Was proszę o sugestie oraz propozycje typu przelotek (nie mam o tym zielonego pojęcia). Chodzi oczywiście o opcje ekonomiczna - to zbrojenie ma być próbą wprawienia i za razem testu czy taka długość przy castingu ma jakikolwiek sens.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

pozdrawiam

Łukasz

Załączone pliki


Użytkownik snup edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 19:19


#158 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 04 kwiecień 2016 - 13:39

Witam , mam pytanko czy te przelotki nadadzą się na pierwszego casta i ew. wnioskując po ich rozmiarze pod jakiej mocy kasta długości ? Blady jestem w temacie a chciałby sobie ukręcić coś sam.

 

http://www.aliexpres...08.0.769.5Xnm80



#159 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 05 kwiecień 2016 - 16:44

Ta pierwsza wchodzaca wyglada na za wysoka do normalnego casta druga tez cos wysoko. Moim zdaniem moga to byc przelotki raczej pod kij morski do duzego multika lub nawet pod normalna korbe gdze nie sa wymagane dalekie rzuty.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 16:47

  • piotrcarp lubi to

#160 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:57

Rozumiem dzięki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, cast, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych