Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Poprawne uzbrojenie wędki castingowej

tech-rb spacing cast przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 11 kwiecień 2018 - 15:19

Witam. Chciacłbym zasięgnąć rady co do zbrojenia Xzogi Taka 6'6" 7kg. Jaki secik byłby odpowiedni przy niskim profilu i klasycznym (nie spiralnym) zbrojeniu.
Pozdr :)

#162 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 maj 2018 - 12:01

Witam. Chciacłbym zasięgnąć rady co do zbrojenia Xzogi Taka 6'6" 7kg. Jaki secik byłby odpowiedni przy niskim profilu i klasycznym (nie spiralnym) zbrojeniu.
Pozdr :)

 

Troche z poslizgiem, ale przenioslem do tego tematu ;)

Moze ktos sie odezwie.



#163 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 05 grudzień 2018 - 15:41

Witam w wątku  :)

Pomału zabieram się za przebudowę wędki spinningowej na casta, chodzi o ul, w planie jest ubranie wędeczki w fuji torzite w jak najmniejszym rozmiarze, kij ma być uzbrojony w spirali, z rozmieszczeniem nie będzie problemów, w części szczytowej rozstaw będzie taki jak w oryginale, bo przelotki ustawione są po odpowiedniej stronie blanku i nie ma co poprawiać tego w sakurze, problem mam tylko z dobraniem odpowiednich rozmiarów. Wędka ma 218cm i chciałbym dać jej 10 - 11 przelotek plus szczytowa... Pomóżcie   :ph34r:  ;)



#164 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 grudzień 2018 - 16:07

Witam w wątku  :)

Pomału zabieram się za przebudowę wędki spinningowej na casta, chodzi o ul, w planie jest ubranie wędeczki w fuji torzite w jak najmniejszym rozmiarze, kij ma być uzbrojony w spirali, z rozmieszczeniem nie będzie problemów, w części szczytowej rozstaw będzie taki jak w oryginale, bo przelotki ustawione są po odpowiedniej stronie blanku i nie ma co poprawiać tego w sakurze, problem mam tylko z dobraniem odpowiednich rozmiarów. Wędka ma 218cm i chciałbym dać jej 10 - 11 przelotek plus szczytowa... Pomóżcie   :ph34r:  ;)

 

Przeniesione do odpowiedniego watku ;)


  • panpawel85 lubi to

#165 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 styczeń 2023 - 17:32

Taka zagadka,- ktorej nie potrafie sam rozwiazac, dlatego prosze o jakies praktyczne przemyslenia doswiadczonych kolegow.

Do uzbrojenia w cascie jest blank 17lb blank o dlugosci 9" majacy sluzyc do lowienia boleni i nocnych sandaczy (multik niskoprofilowy). 

Ktore Waszym zdaniem z przelotek bedacych na rynku beda optymalnym wyborem dla takiej wedki?

Chodzi mi bardziej o konkretny typ/rodzaj przelotek jak o ich spacing. Moje ostatnie spinningowe doswiadczenia sklaniaja mnie mocno w strone Sea-Guid-ow.

Priorytetem sa dla mnie wartosci uzytkowe i jakosc.

Bylbym bardzo wdzieczny za konkretne propozycje a gdyby sie komus jeszcze chcialo napisac dlaczego wlasnie te a nie inne to bylbym barzo zadowolony.

Zakladam tez taka ewentualnosc, ze moja niewiedza w tym temacie podpowiada mi cos, co moze byc kompletnie nie istotne albo marginalne  :rolleyes:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 styczeń 2023 - 17:35


#166 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 styczeń 2023 - 08:25

Nie cenię KPCh i aliexpress, ale to jest kwestia osobistego gustu, o której tu już wielokrotnie dyskutowaliśmy.  Jeżeli priorytetem, jest odległość - to założyłbym możliwie duże przelotki, powiedzmy od 12 do 6. Zwykłe hardloye i jak najlepszy top. Spirala to 1- 2 przelotki mniej, i nieco większe ugięcie. Bajer zaczyna się od 100$. Tak to wygląda z obiektywnego puntu widzenia :)  


  • Rheinangler i TomekSudety lubią to

#167 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 08 luty 2023 - 17:46

Taka zagadka,- ktorej nie potrafie sam rozwiazac, dlatego prosze o jakies praktyczne przemyslenia doswiadczonych kolegow.

Do uzbrojenia w cascie jest blank 17lb blank o dlugosci 9" majacy sluzyc do lowienia boleni i nocnych sandaczy (multik niskoprofilowy). 

Ktore Waszym zdaniem z przelotek bedacych na rynku beda optymalnym wyborem dla takiej wedki?

Chodzi mi bardziej o konkretny typ/rodzaj przelotek jak o ich spacing. Moje ostatnie spinningowe doswiadczenia sklaniaja mnie mocno w strone Sea-Guid-ow.

Priorytetem sa dla mnie wartosci uzytkowe i jakosc.

Bylbym bardzo wdzieczny za konkretne propozycje a gdyby sie komus jeszcze chcialo napisac dlaczego wlasnie te a nie inne to bylbym barzo zadowolony.

Zakladam tez taka ewentualnosc, ze moja niewiedza w tym temacie podpowiada mi cos, co moze byc kompletnie nie istotne albo marginalne  :rolleyes:

Zbrojenie Micro:

Otwierajaca roz. 10  https://sea-guide.co.../model-xegxeog/

Stożek roz. 8,7,6, rozbiegowe roz. 5  10-12szt. https://sea-guide.co...p/model-ti-xmg/

Szczyt roz. 6 https://sea-guide.co...op/model-xut-2/

Wszystkie przelotki z pierscieniami SlimSic

Mam te przelotki od kilku lat na kijach castingowych od 10 do 20lb,rozmiarówka tych przelotek jest trochę wieksza niż przelotek Fuji.Realnie rzecz biorać Seaguide roz. 4 to 4,5 u Fuji,podobnie będzie z wiekszą rozmiarówką.


Użytkownik Paavo edytował ten post 08 luty 2023 - 17:55

  • Rheinangler lubi to

#168 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 luty 2023 - 20:21

Dzieki Pawel, za porade. Przelotki kuplem juz w ubieglym tygodniu tak jak Zbych zaprojektowal  ;)

Za kilka dni zbrojenie i wysylka do mnie. Jak kij bedzie gotowy to napewno pokaze zdjecia i podziele sie spostzrezeniami z uzytkowania  :)



#169 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 08 luty 2023 - 21:50

@Rheinangler,

Rozumiem, ze set przelotek dobrany z uwzglednieniem typu multiplikatora? W sensie inne rozmiary pod okraglaka, inne pod niskoszpulowca co jest szczegolnie wazne w " dlugich" castingach. Mierzyliscie to razem z multikiem?

#170 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 luty 2023 - 05:28

Tak Michale, Zbyszek zaproponowal dwa sety przelotek uwzgledniajace multika przeznaczonego do kija. Pierwszy set rozpoczynal sie od 10tki tak jak Pawel sugerowal a drugi od 12-tki, obydwa konczyly sie na 5-tkach. Ja jeszcze nie rozumiem/nie czuje praktycznej korelacji pomiedzy wyskoscia profilu a wielkoscia przelotki otwierajacej, gdyz swa "powtorna" przygode z castem zaczalem dopiero ubieglej jesieni i to w dosc waskim zakresie ktorego na razie nie zamierzam rozszezac. 

Bylbym ci wdzieczny gdybys zechcial rozwinac swoja mysl.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 09 luty 2023 - 05:29


#171 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 10 luty 2023 - 18:31

Arek-

Najlepsza opcja bylo by sparowanie multika z obiema kombinacjami, ewentualnie zmierzyc wysokosc wodzika i zobaczyc czy przy diesiatce nie schodzi za "ostro". To bedzie mialo tylko znaczenie przy bardzo dalekich rzutach.

Cos na zasadzie robienia spiningu pod konkretny kolowrotek Daiwa czy Shimano. Te pierwsze maja sporo szersze szpule to ustawienie i rozmiar pierwszej przelotki by wydobyc maksymalny dystans bedzie ciut inny. Tyle, ze nikt sobie z tym nie zawraca glowy. Sa gdzies filmy na YouTube gdzie pokazuja to na przykladzie wedek surfcastingowych.

#172 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2023 - 18:47

Arek-

Najlepsza opcja bylo by sparowanie multika z obiema kombinacjami, ewentualnie zmierzyc wysokosc wodzika i zobaczyc czy przy diesiatce nie schodzi za "ostro". To bedzie mialo tylko znaczenie przy bardzo dalekich rzutach.

Cos na zasadzie robienia spiningu pod konkretny kolowrotek Daiwa czy Shimano. Te pierwsze maja sporo szersze szpule to ustawienie i rozmiar pierwszej przelotki by wydobyc maksymalny dystans bedzie ciut inny. Tyle, ze nikt sobie z tym nie zawraca glowy. Sa gdzies filmy na YouTube gdzie pokazuja to na przykladzie wedek surfcastingowych.

Dzisiejsze multiki niskoprofilowe są jeszcze bardziej niskoprofilowe i taka przelotka otwierająca rozmiaru 10 jest w stanie obsłużyć minimum kilka modeli multikipikatorów m.in. kilka modeli od Shimano w rozmiarze 151, od Daiwy to Steezy stare i nowe,Zilliony nowe i ciutke starsze w roz.1000 plus kilka generacji Tatuli w roz. 100.


  • Rheinangler lubi to

#173 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2023 - 19:00

Tak Michale, Zbyszek zaproponowal dwa sety przelotek uwzgledniajace multika przeznaczonego do kija. Pierwszy set rozpoczynal sie od 10tki tak jak Pawel sugerowal a drugi od 12-tki, obydwa konczyly sie na 5-tkach. Ja jeszcze nie rozumiem/nie czuje praktycznej korelacji pomiedzy wyskoscia profilu a wielkoscia przelotki otwierajacej, gdyz swa "powtorna" przygode z castem zaczalem dopiero ubieglej jesieni i to w dosc waskim zakresie ktorego na razie nie zamierzam rozszezac. 

Bylbym ci wdzieczny gdybys zechcial rozwinac swoja mysl.

Jeśli mogę coś wtrącić, set otwierający od 12 zastosował bym tylko i wyłącznie gdybym używał fluorocarbonu lub nylonu,który ma dużo większą pamięć kształtu niż plecione PE oraz wiekszą masę i bezwładność, przez co ''wysnuwa'' się ze małej szpulki multika tworząc większą sinusoidę niż linka pleciona w dodatku z tych miękkich .


  • Rheinangler lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, spacing, cast, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych