Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

fishbartek1-woblerowe hand made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
350 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 04 marzec 2017 - 23:22

Pstrążek się cudnie prezentuje :)



#322 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 05 marzec 2017 - 19:22

Dzieki Marcin ciagle kombinuję i zmieniam zdobienie aby nie było monotonii



#323 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 13 marzec 2017 - 20:55

Będą też bezsterowe... Rapfishe 8cm

Załączony plik  2017-03-11-19-54-42_resized_20170313_084839620.jpg   63,24 KB   14 Ilość pobrań



#324 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2017 - 21:16

Poppery ..

Załączony plik  18222526_1888575581418241_1553810458113526007_n.jpg   73,52 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  18268575_1888575631418236_7663344402865806236_n.jpg   92,25 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  18275136_1888575608084905_8328774062862150954_n.jpg   86,74 KB   13 Ilość pobrań



#325 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 08 maj 2017 - 22:39

Będzie krótko- rewelacja!  :o



#326 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 12 maj 2017 - 20:18

krotko i na temat...Dzieki :)



#327 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:27

Popperki 5 cm praca standardowa  przy wolniejszych szarpnieciach chlapanie, przy dynamicznym szarpaniu pracuje jak piesek na smyczy w prawo i lewo

Załączony plik  IMG_6006.JPG   75,63 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_6010.JPG   83,16 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_6013.JPG   91,37 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_6013.JPG   91,37 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_6015.JPG   80,29 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_6017.JPG   78 KB   9 Ilość pobrań


Użytkownik fishbartek1 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 20:28


#328 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:44

Szkoda tylko, ze to chińszczyzna, a nie własny wzór..

Ale pomalowałeś pięknie :good:



#329 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 30 czerwiec 2017 - 17:58

Szkoda tylko, ze to chińszczyzna, a nie własny wzór..

Ale pomalowałeś pięknie :good:

własnych wzorów mam wiele bodajże 8

Szkoda to jest że Polski hand made to miliony producentów i jeszcze większa ilość znawców typu chińszczyzna to nie drewno to nie zrobione ręką to zrobione nie tak itp

a meritum tego hobby i wedkarstwa jest to aby przyneta była skuteczna i dobrze się prezentowała i moje przynęty takie są .

Może kolego napisz do rapali,storma albo inny wielkich koncernów dlaczego produkują w chinach.


  • eRKa lubi to

#330 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 czerwiec 2017 - 23:07

Przynęta ma być skuteczna, to fakt. Można ją wystrugać, wyklepać, odlać, nawet zrobić z wydmuszek - dla ryb różnica niewielka. Jeśli spełnia swoje zadanie, jest OK. 

Jedyny problem jest taki, że Rapala, czy inny producent nie kupuje mercedesa, by przemalować go i sprzedawać jako swoje dzieło, ale stara się sprzedawać pod własną marką wyłącznie swoje konstrukcje. Nie widzę przeciwwskazań, by produkować w Chinach, w Polsce czy w Bangladeszu. Nawet podróbek. Problem (dla mnie) jest wtedy, gdy ktoś kopiuje i sprzedaje jako oryginał, lub gdy przemalowuje i sprzedaje jako wyrób własny. 

Takie postępowanie uważam za nieuczciwe. Ty masz oczywiście możliwość do własnej interpretacji, ba, możesz nawet twierdzić, że wykonane przez kogoś innego przynęty, które poddałeś tuningowi są Twoje - część osób nawet w to uwierzy. Jeśli przy goleniu możesz patrzeć w swoją twarz, to możesz.

Ja bym nie mógł...


  • rybson, Qcyk i Such a Jerk... lubią to

#331 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 lipiec 2017 - 08:58

Osobiście nie widzę w działaniu autora nic nieuczciwego. To normalne, ktoś kupuje komponenty i wykonuje produkt finalny w tym celu są one ogólnodostępne. Duże firmy od lat produkujące wędki mają w ofercie również blanki...Brabus kupuje mercedesy itd to jest już normalne, powszechne i nie jest oszustwem tylko legalnym działaniem...
  • HaDe i eRKa lubią to

#332 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 lipiec 2017 - 11:05

Tylko, że nie są to komponenty, a gotowy produkt, przemalowany i przedstawiany jako własna przynęta. 

Jak napisałem wcześniej, dla mnie jest to problem, ja bym tak nie potrafił. Ale ja może "starej daty" jestem i inaczej definiuję słowo uczciwość. 

Ja bym tak nie mógł...



#333 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:02

Bartuś już wiele razy pokazałeś że masz dar i teraz to trochę razi....chłopie to co Twoje zawsze będzie tylko i wyłącznie Twoje . Wszedłem teraz na twoją pierwszą stronę ;) korzystaj z talentu i pasji tak jak wcześniej pozdrawiam Tomek

Użytkownik rybson edytował ten post 01 lipiec 2017 - 20:06

  • fishbartek1 lubi to

#334 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:17

Nie wiem, czy Kolega wykorzystał pomalowane, czy też surowe korpusy.A są takie(do malowania) dostępne na alli...

 

Sam swego czasu sprzedawałem surówki i dla mnie bez znaczenia czy ktoś je firmował swoim podpisem.Surówka to jeszcze nie wobler, to zaledwie półprodukt.

 

I nawet skorzystałem na tym merytorycznie jeśli chodzi o wiedzę nt wobków.Kolega zastosował całkiem inny ster i zrobił się całkiem inny wobler.Że o malowaniu nie wspomnę...

 

A ta krytyka jako żywo przypomina dyskusję czy woblerek z formy to jeszcze hm, czy już nie...

 

A mnie ciekawi jeszcze jedno - jak za powiedzmy za trzy - pięć lat będziemy na to patrzyli?


  • guciolucky i HaDe lubią to

#335 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:21

https://pl.aliexpres...2778452648.html

 

Proszę bardzo...do wyboru do koloru.

A jak ktoś wnikliwiej poszuka to i sporo taniej znajdzie...



#336 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:50

Romku za te 5 lat stanie się to oczywiste :) Tak jak z pianką.  ;)  

Temat znany nie będę się rozpisywał  ^_^


  • grzesiekp. lubi to

#337 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 lipiec 2017 - 21:06

Surówki są sprzedawane dokładnie w jednym celu... i ten cel jest realizowany przez autora, czemu spotkała go krytyka? Tego nie pojmę. Produkty zostały legalnie kupione, wykończone przez autora i zapewne czekają na nabywców... Tak samo jak kupuje się drut na stelaże, stery od Konrada itd... Kiedyś HM nie stanowiły przedmiotu handlu, były to przynęty do łowienia, wymiany i rozdawania wśród grona przyjaciół, szybko stały się źródłem dochodu co "sprytniejszych" strugaczy...czy to też jest nieuczciwe? Ja mógłbym napisać, że tak bo swoich przynęt nie sprzedaję ale uważam, że to nic złego tak samo można tym handlować jak wszystkim innym. Dzięki podobnym działaniom mamy szansę kupić przynęty, których sprowadzanie nie ma uzasadnienia w ilościach "na próbę" a tak można sobie "posmakować" nowości w prosty sposób.


  • HaDe lubi to

#338 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2017 - 22:00

Chłopaki święta prawda ;) a u górali są 3.
Tak na poważnie wszystko niby ok ale nie o takiego gościa jak on .

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie

Użytkownik rybson edytował ten post 01 lipiec 2017 - 22:01


#339 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 01 lipiec 2017 - 22:30

Tez uważam, ze kolega nie popełnia "przestepstwa" wykorzystując do tworzenia gotowych przynet wydmuszki. Oczywiście można mieć opory natury etycznej bo prawdziwe HM powimmo się zaczynać od kawałka klocka i nożyka (ortodoksyjni wyznawcy lure) jak się uda wykonac jakiś fajny niebanalny kształ korpusu, to niech komuś nie przyjdzie do głowy zrobic z tego wzorzec pod formę, bo to oznacza zejście na złą drogę. Ale ten temat jest znany i wiadomo jak się kończa dyskusje tu na forum. Mnie o wiele mniej razi pomalowanie kupionego korpusu według swojej wizji i umiejetności, niz kupienie gotowego woblera megabass, że o sliderze nie wspomnę, zalanie go silkonem czy żywicą i jak forma gotowa można ruszac z produkcją gotowych wyrobów z własnymi inicjałami czy logo na grzbiecie czy brzuszku :) Ilez tu na forum w watkach autorskich czy na giełdzie mozna znaleźć sildery sygnowane swoim podpisem i nie są to mniej czy bardziej nieodolnie próby wystrógania korpusów w tym kształcie, bo wtedy mozna by to nazwać, jak bardzo trywialnie to nie zabrzmi jakąś inspiracją, ale nawet niezbyt wprawne oko stwierdzi, ze to sa jawne odlewy, stało sie to tak popularne, ze aż normalne...


  • cyprys19 i eRKa lubią to

#340 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 lipiec 2017 - 08:16

No, to dzie się kończy rękodzieło a zaczyna masówka? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych