Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do nimfy z chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 17 maj 2016 - 20:23

Witam szanownych kolegów

 

Przyszedł czas na zakup kija do nimfy, po licznych poszukiwaniach na forach i innych stwierdziłem ze dobrym wyborem jest przezbrojenie jaxona monolith. Lecz niedawno natrafiłem na ofertę od "maj frendów" http://www.maxcatchf...-rod-p-874.html . Posiadają je w klasach # 3 i 4  (zdecydowany na 3), odnośnie gwarancji oferują pół roku, wysyłka do chin i przysyłają uszkodzony element (wbrew pozorom podobno wysyłka do Chin nie jest taka droga), z drugiej strony na monolitha po przezbrojeniu też nie mam gwarancji. Chciałbym się zapytać co o tym sądzicie i czy macie jakieś doświadczenia z tym chińskim dystrybutorem. Zauważyłem, że sporo rożnych firm branduje sobie od niego produkty.



#2 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 17 maj 2016 - 20:29

http://www.aliexpres...hText=nymph rod  niektóre za połowę ceny a wykonanie pewnie takie samo.


Użytkownik Pavko edytował ten post 17 maj 2016 - 20:30


#3 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 maj 2016 - 20:32

Za 150$ to już możesz całkiem niezłą używkę dorwać. Ja bym odpuścił takie wynalazki, często to wygląda dobrze tylko na zdjęciach. 



#4 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 17 maj 2016 - 21:11

Właśnie obawiam, że to będzie taka loteria z jakością wykonania



#5 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 17 maj 2016 - 21:25

coś ciężki ten kij, monolith 4/5 3,35 waży około tyle samo, a przelotki ma naprawdę słabej jakości i ciężkie.

miałem ostatnio w rękach nanonympha znanej nam firmy w pl i wg mojej opinii kij zbrojony w totalnie za ciężkie przelotki, kij leje się na sucho i od razu jest do przezbrojenia, a skoro od razu miałbym przezbrajać kij za te pieniądze to lepiej poszukać czegoś w lepszej klasie i trochę dołożyć



#6 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 17 maj 2016 - 22:27

Licus - to co konkretnie poleciłbyś? Sprawa tak sie ma, ze jeden znajomy poleca wybrac cos z Visiona, drugi przezbrajać Jaxona albo kupić Ventusa. Do visiona dosyć jestem przekonany, spoko serwis, zreszta moj pierwszy kij to Vipu i bylem zadowolony. Nie wiem czy moge tu takiego off topa robic, bo temat mialbyc o chińczykach - dzięki za wybicie mi go z głowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 maj 2016 - 22:58

Na flyfishingu masz 10' #5 streamflexa za 500zł. Nawet się nie zastanawiaj ;)


  • Andru77 lubi to

#8 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 18 maj 2016 - 00:14

Prawda jest taka,że Jaxon monolith to najlepszy stosunek ceny do wartości użytkowej. W tych ,,piniendzach,, ok.200zł nie kupisz Pan nic lepszego a po przezbrojeniu masz zajefajny kijek. Gdybyś złamał (czego Ci nie życzę)np. szczytówkę to jej koszt to około 40zł -bez problemu do kupienia w serwisie Jaxona ;)


  • ark70 lubi to

#9 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 18 maj 2016 - 04:06

Kacper, napisałbyś coś więcej o streamflexie ? 5# nie będzię za "pałowate"?
Piokowal, dzięki za przypomnienie o serwisie Jaxona, kompletnie o nim zapomniałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 18 maj 2016 - 07:15

#4 byłaby lepsza, ale ta #5 to też jeszcze bardziej kij do nimfy niż do streamera. Ostatnio producenci zaczęli zjeżdżać z klasami wędek, często tylko teoretycznie. Takie nisko budżetowe #3 to często #4/5.
Ja bym brał, a jak nie podejdzie to sprzedaż od ręki nic nie tracąc.

#11 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 18 maj 2016 - 09:07

Ja mam #5 i jest bardzo fajna do nimfy, szczególnie jeśli w łowisku są duże ryby. Małe lipasy czy pstrągi zresztą też nie spadają. Jedyny minus to korek bo za takie pieniądze(nowy kosztuje ponad 1 tyś) można by dać lepszy. Tak jak kolega pisze jak nie podpasuje to sprzedaż i na pewno nie stracisz na sprzedaży.


  • Kacper.K lubi to

#12 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 18 maj 2016 - 17:27

Ja na nimfę "piątką" łowię. Masz taką opcję: http://harius.com.pl...-4(3,,843).aspx wiem że sporo "zawodników" z tym gania. Jak chcesz dołożyć to w tym samym sklepie polecam Wychwood River & Stream jest i czwórka i piątka w dziesięciu stopach. Kijki na prawdę świetne. Ostatnio ganiam z River Stream 9 #5



#13 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 maj 2016 - 18:40

Visionów w ręku nie miałem. Na co dzień łowie monolithem 3,35m, z grubościami przyponów schodzę do 0,10. Łowiłem parę razy CTSem 11' #3 pożyczonym od kolegi oraz miałem okazję pomachać trochę ventusem o tej samej długości i w 3 klasie. CTS był super na wszystkie wody na których łowię, a ventus trójeczka wydawał się być bardzo delikatny po wzięciu do ręki.

Na początek jaxon fajny pod względem akcji, ma trochę za ciężkie zbrojenie i od razu polecam wymienić szczytową przelotkę bo żyłka prędko zrobi w niej wcięcia, na których potem pęknie przypon a i sznur się niszczy.

Podsumowując trzeba wziąć kija w łapę osobiście, opinie i uwagi z forum mogą jedynie pomóc określić kierunek poszukiwań.



#14 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 18 maj 2016 - 18:41

Póki co za namową kolegów kupiłem Streamflexa, przetestujemy. Mam przeczucie, że będę zadowolony (zwłaszcza na Dunajec). 

Jak mi nie podpasuje będę szukać czegoś innego, Leeda Volare całkiem niezła alternatywa dla Monolitha. Cała seria River & Stream ogólnie bardzo mi się podoba, ale póki co nie miałem styczności z kijami, jedynie z kołowrotkiem. Myślałem też na Vipu Competition, a w przyszłości nad Cultem. Miałem w ręku Ventusa, bardzo delikatny kijek, jak dobrze pamiętam była to #3.


Użytkownik pop_up edytował ten post 18 maj 2016 - 18:45


#15 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 18 maj 2016 - 18:53

opinie kolegów po kiju znanych osobiście co to Cult'a: "kij zbyt słaby na większe ryby (mowa o nimfowych dlugościach od 10' wzwyż), hol 40 ka to już wyzwanie czasowe, a na Dunajcu to masakra" i podsumowując "...nie ma czym przytrzymać ryby 40+".

50taka da się wyholować #2ką, ale w jakim czasie i jakich warunkach, a tu nie o to chodzi.

 

ja na przyszłość myślę o #4 w długości 11' oraz #3 10', pierwsza na krótką nimfę pod pstrągi, a druga z nastawieniem na jesienne finezyjne łowienie lipieni, przy okazji ogarnie też mniejsze rzeki z łowieniem pod prąd.



#16 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 18 maj 2016 - 18:54

Jeśli kolego nadal rozważasz Jaxona to skontaktuj się z Michałem Migasem (kontakt znajdziesz np. poprzez forum Flytiers lub FFF - nick 'michmiga'). Jesli nie z własnego blanku, który mu dostarczysz, to wiem że stale w sprzedaży i w dobrych pieniądzach zawsze coś tam ma swojego na boku. Sądzę, że nawet za niewielką dopłatą, to lepszy wybór niż niepewny chińczyk. Ostatnio w trakcie kilkudniowego pobytu nad Dunajcem miałem okazję zobaczyć i pomachać kolejnym produktem Michała - przezbrojony Monolith - zbrojony dla kolegi na zamówienie - wykonanie po prostu pierwsza klasa. 


  • trout master lubi to

#17 OFFLINE   pop_up

pop_up

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacja\

Napisano 18 maj 2016 - 19:13

Dzięki K.Kalisz już znajomy mi zareklamował Michała oraz widziałem jego dzieło, jakbym miał zbroić to tylko u Niego. Również twierdze, że pierwsza klasa, niestety dosyć późno się obudziłem i potrzebuje czegoś na szybko. No to nie ma co się pchać w Culta. Tak się zastanawiam, czy na przyszły sezon nie byłoby dobrym rozwiązaniem zamówić sobie jakiś blank CTS i uzbroić go u Michała. Tylko nie wiem czy medium lub medium - fast, oczywiście #3. Tak nawiasem, blanki są dostępne u przedstawiciela na Polskę w Krk ? Jak cenowo wygląda przyzwoite uzbrojenie + robocizna, czysto statystycznie. 



#18 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 maj 2016 - 10:37

Strimflex 10' do #4 chyba jeszcze jest aktualny ...

A za takie pieniądze, pierwsza seria .. gdybym takiego nie miał .. to bym sie nawet nie zastanawiał

http://www.flyfishin...isplaytype=full



#19 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 maj 2016 - 12:07

"Jak cenowo wygląda przyzwoite uzbrojenie + robocizna, czysto statystycznie".


Przelotki-50-100
Uchwyt-50-100
Korek-50-100
Robota-100

Wszystko w okolicy minimum.

#20 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 maj 2016 - 12:22

Ja swojego Jaxona jak przezbrajałem to tak wyszło coś koło 350.

Tylko że u mnie było drapanie lakieru + wcieranie nowego + s6 + nowy dobry korek + omotki

http://jerkbait.pl/t...-czekała/page-6

Bez zmiany lakieru wyszło by 100 taniej, tylko pod nowy układ przelotek stare dziury nie pasowały. Poza tym skrobany zyskuje na szybkości i traci na wadze.

Michał Migas czasem sprzedaje gotowe przezbrojone jaxony coś chyba w okolicach 450 pln jak mnie pamięć nie myli.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych