Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa / remont / konserwacja łódki

motorowodne naprawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 28 marzec 2006 - 19:44

Czy ktoś mógłby mnie ciemnego objaśnić jakiego dobrego środka użyć i gdzie go tanio kupić (Warszawa i okolice), chodzi o zakonserwowanie/zabezpieczenie powierzchni, szczególnie dna plastykowej łodzi Boya.
pozdr

#2 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 30 marzec 2006 - 17:12

Pod nazwą plastykowa łódź kryje się pewnie wyrób z włókien szklanych spojonych żywicą epoksydową lub lepiej poliestrową.
W celu dodatkowego zabezpieczenia łódki proponuję użycie żywicy poliestrowej zwanej topkotem. Żywicę przygotowuje się bezpośrednio przed użyciem mieszając w podanych przez producenta proporcjach składnik główny i utwardzacz. Topkot nanosi się na oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie za pomocą różnych technik malarskich od pędzla począwszy do pistoletu włącznie. Malować należy w ciepłe i wietrzne dni. Topkot zwykle jest biały ale występują też bezbarwne i kolorowe, można też barwić biały na dowolne kolory za pomocą specjalnych barwników. Topkoty produkowane są w Polsce np. w Nowej Sarzynie. Podaję link: http://www.zch.sarzy...topkoty_ch.html
Topkoty sprzedawane są w sklepach żeglarskich (raczej drogo) oraz w hurtowniach chemicznych i budowlanych. Na stronie producenta znajduje się też wykaz dystrybutorów.
Jeszcze kilka słów o BHP. Malowanie koniecznie na świeżym powietrzu i w gumowych rękawicach. Zawiera szkodliwy dla zdrowia styren.


#3 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:21

Ten topkot to raczej odapda, bo jak wynika z opisu tworzy nieprzezroczystą warstwę, co spowoduje że łódka straci swoje dość sympatyczne barwy?

#4 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 04 kwiecień 2006 - 23:29

Przecież napisałem, że występuje również bezbarwny. Zajrzyj na stronę producenta.

#5 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 kwiecień 2006 - 08:56

Niewiele rozumiem z tego co jest na tej stronie Sarzyny to jakiś metafizyczny żargonowy bełkot.
Chyba będę się musiał wybrać do miasta (czytaj - Warszawy) do jakiegoś sklepu żeglarskiego, choć jak chciałem wiosła to w porównaniu do tych co kupiłem u przystaniowego w Zegrzu w Warszawie za identyczne zapłaciłbym dwa razy tyle.

#6 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 12 kwiecień 2006 - 10:10

Centrum zaopatrzeniowe wszystkich firm z branży laminatowej:
Gazbud
ul.Spokojna 15(wjazd od Okopowej)
tel:(22)636 78 80


......tam jest absolutnie wszystko !!! :huh: :huh:

#7 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2007 - 07:32

metafizyczny żargonowy bełkot.

Przepraszam, że nie na temat, ale metafizyką zajmuję się zawodowo i nie mogę się powstrzymać: jaki? :lol:


#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 lipiec 2007 - 07:44

[quote]
metafizyczny żargonowy bełkot.

[/quote]
Przepraszam, że nie na temat, ale metafizyką zajmuję się zawodowo i nie mogę się powstrzymać: jaki? :lol:

[/quote]
W tym przypadku za metafizykę brane są pojęcia wykraczające poza słownik czytającego. Ja też wielu rzeczy nie rozumiem, ale metafizyką tego bym nie nazwał. Chyba, że pojęcie metafizyka zostało wykorzystane porównawczo: niezrozumiałe dla mnie jak metafizyka.
@Pike czyżbyś wykladał filozofię? Jak nie, to co?

#9 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2007 - 07:52

Sławek, żartowałem, nie mogłem się oprzeć, bo ładne słowo... :D Nie ma czego wałkować. Pozdrawiam
PS
Tak, to by wyjaśniało.
PS2
Wykładam logikę i historię filozofii.

#10 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 16 lipiec 2007 - 08:17

metafizyczna konserwacja łódki po roku z okładem?
:lol:
pzdr

#11 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2007 - 08:27

Nie gniewaj się Kwasik - pogrzeb w moich postach, to znajdziesz nie jedną okazję do podobnej złośliwości, a ja też się wówczas nie pogniewam :D - wyrwało mi się. Pozdrawiam

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 lipiec 2007 - 11:28

Sławek, żartowałem, nie mogłem się oprzeć, bo ładne słowo... :D Nie ma czego wałkować. Pozdrawiam
PS
Tak, to by wyjaśniało.
PS2
Wykładam logikę i historię filozofii.



no to trafil swoj na swego :mellow:

#13 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 lipiec 2007 - 12:10

Niestety Mifku jestem zmuszony do prowadzenia przedmiotów z zupełnie innego działu wiedzy a nie tak porządnego jak logika (gdy decydowałem się na uczelnię to to miałem robić i pół doktoratu z tego już miałem) czy filozofia. Teraz zajmuję się działami w których nawet trudno znaleźć teorie z prawdziwego zdarzenia :(.

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 lipiec 2007 - 12:56

powialo grozą... a czym teraz???/

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 lipiec 2007 - 13:38

Tak czytam te wszystkie porady i trochę mnie to przeraża.
Czy po prostu nie prościej odstawić łódkę do najbliższego warstatu szkutniczego i zlecić konserwację. Zaoszczędzony czas możmy wykorzystać w swoim zawodzie, żeby zarobić na wynagrodzenie szkutnika. Wy się mniej zmęczycie, szkutnik zarobi i łódka będzie dobrze zakonserwowana.

#16 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 16 lipiec 2007 - 15:09

Expert
A gdzie Ty widziałeś prawdziwego szkutnika, który by nie zdarłby z Ciebie jak cygan za matkę.
A co poradzisz jak ktoś nie ma zawodu, ani roboty ani pieniędzy, a także wózka do łódki, żeby ją gdzieś odstawiać i mimo to chciałby ją utrzymać w przyzwoitym stanie przez lata?
To był dowcip.
:D
Jestem jak wieli inteligentów w pierwszym pokoleniu w stanie zrobić proste malowanie, to zadanie dla średnio inteligentnego szympansa, tylko za hydraulikę się nie biorę, ale od tego mam brata, któren na przykład do echosondy zrobił wysięgnik lepszy od sklepowych. I zrobił mi rozwalony kołowrotek, którego nie potrafił zrobić rzekomo fachowy serwis.
Polak porafi
pzdr

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 lipiec 2007 - 15:17

A gdzie Ty widziałeś prawdziwego szkutnika, który by nie zdarłby z Ciebie jak cygan za matkę.
A co poradzisz jak ktoś nie ma zawodu, ani roboty ani pieniędzy, a także wózka do łódki, żeby ją gdzieś odstawiać i mimo to chciałby ją utrzymać w przyzwoitym stanie przez lata?
pzdr

Najczęściej równeiż nie ma komputera, opłaconego łącza ani opłaconego zezwolenia na łódź więc problem z konserwacją Łodzi jest sztuczny.
Zapamiętaj sobie, że jak stać kogoś na konia pwinno być stać i na siodło.
to nie jest dowcip.


#18 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 lipiec 2007 - 15:55

Kwasik w pierwszym poście nie określiłeś dokładnie co chcesz konserwować czy śarodek łodzi czy dno na zewnątrz moge Ci w tym doradzić ale musisz się określić bardziej precyzyjnie. podoba mi się że sam chcesz robić remont łodzi, w tedy bardziej będziesz dbał o nią jak poczujesz smak tej roboty a tak naprawde to zrobisz to lepiej jak nie jeden szkutnik bo robisz dla siebie.A kase zaoszczędzoną wydasz na inne sprawy.topkot nie zawsze spełnia zadanie jakie oczekujesz.jest to żelkot z dodatkiem porafiny która zamyka mikro pory możesz go stosować na czystych wyszlifowanych powierzchniach.W miejscach nie oczyszczonych i tak odpadnie. A tak wogule to mamy wiele typów żelkotów w których wiele nie nadaje się do tych napraw i nie spełnia wytrzymałości porządanej przy laminatach łodzi.A tak na uwadze to laminat epoksydowy jest o wiele lepszy silniejszy i trwalszy od poliestru jego wada to tylko cena i nic poza tym.jedyna uwaga to to że nie powinno się stosować napraw epksydem na poliestrach i odwrotnie. Jeżeli już zachodzi taka koniecznośc to musimy zrobić warstwe buforową między nimi na bazie żywić winyloestrowych to zapobiega rozwarstwieniu laminatu robionego na bazie dwóch rodzaji żywic.

#19 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 14:18

Witam Kolegów, posiadam łodź o długości 4,10m,płaskodenną wykonaną z laminatu. Niestety w trakcie niewłaściwego przewożenia dno łodzi uległo uszkodzeniu. Czy ktoś z Kolegów może polecić mi osobę lub firmę z okolicy Bydgoszczy, której  mógłbym zlecić naprawę łodzi ?  Z góry dziękuję za pomoc :)



#20 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 22 listopad 2014 - 13:11

siemka Kolego zakup coś takiego i poczytaj w necie i sam to zrobisz tanim kosztem,,,,http://www.skuterek-...l/kupie-19.html







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motorowodne, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych