Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 marzec 2019 - 16:39

Nie śledzę wątków lurebuildingowych, więc nie wiem czy gdzieś ten filmik się przewinął. Takie coś wykopałem:

 


  • kooper82 i 17imago lubią to

#1282 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 17 marzec 2019 - 22:58

Panowie, wiem ze był gdzies na forum link do filmiku w fabryce salmo, byl to dlugi film i chyba rosyjski tytul mial.
Jesli ktos ma to bardzo prosze

#1283 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 marzec 2019 - 23:42

O ten film Ci chodzi?



#1284 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 18 marzec 2019 - 08:37

O ten film Ci chodzi?

https://youtu.be/S5puu3urUBI


Tak o ten
Gdy ktoś miał coś z innych fabryk to prosze wrzucać

#1285 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 18 marzec 2019 - 08:48

Gdzieś jeszcze był film z Rapali, ale nie mogę znaleźć.


  • Kaszub Bait lubi to

#1286 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 22 marzec 2019 - 12:32

Gdzieś jeszcze był film z Rapali, ale nie mogę znaleźć.

Raczej nie brakuje: https://www.google.p...1.0.JdhcMBWo1zQ



#1287 ONLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 25 marzec 2019 - 14:06

Mój sposób na szlifowanie lipowych korpusów. Tym co strugają woblery zapewne znany jest sposób na szlifowanie korpusów przy pomocy silnika od frani z zamontowaną tarczą z papierem sciernym na rzepy. Ja poszedlem krok dalej i dodałem jeszcze mały wałek. Na wałek założyłem kawałek rączki rowerowej z pianki która amortyzuje i pozwala nam dopieścić nasze szlifowanie. Szlifowanie wstępne tarcza papier 120 wykonczeniowe wałek papier 500 do 800. Ja gruntuje woblery w pokoście a nastepnie podkład farba nitro. I tu pojawiał się problem. Po 1 warstwie podkładu z korpusu podnosił sie włos i woblery byly chropowate. Szlifując z wałkiem pozbyłem się tego problemu, korpusy są naprawdę dopieszczone i bardzo gładkie. W 1,5h dziś wyszlifowałem 50 korpusów 6cm na tip top. Po założeniu nowego papieru dobrze jest go przed szlifowaniem lekko zjechać. Ja używam kawałka lipy zarówno na tarczy jak i na wałku

Załączone pliki


Użytkownik Zybi81 edytował ten post 25 marzec 2019 - 14:12

  • *Hektor*, woblery z Bielska, norbert-10 i 1 inna osoba lubią to

#1288 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 03 maj 2019 - 13:33

Wystrugałem dzisiaj kilka korpusów lipowych na poppery, małe ok 5-6cm i w związku z tym pojawia się pytanie w które miejsce ołów. Jak ktoś ma taką wiedze i zechce się podzielić to byłbym wdzięczny. :)



#1289 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 maj 2019 - 14:20

Jak maja pracować? Na jakie ryby? Popper czyli raczej powierzchniowy. Ołówek czy beczółka?

#1290 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 03 maj 2019 - 15:16

Tak powierzchniowy, dość pękaty, ma chlapać popperowo :)



#1291 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 maj 2019 - 16:09

Pyszczek powinien mu wiec wystawać. Powinien być "otwarty" (płaski, wklęsły, ścięty) żeby łapać jak największą powierzchnią wodę. Obciążenie musisz ustalić doświadczalnie na jednej sztuce po zamocowaniu stelaża i odpowiednich kotwiczek. Na pewno przesunięte "na ogon".

#1292 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 03 maj 2019 - 16:18

Większość na ogon ale też na dziobie troszkę, bo jak dasz sam ogon to będziesz musiał szczytowke pod wodą trzymać żeby mu dziób zanurzyć i chlapnąć.

#1293 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 maj 2019 - 18:09

Jeśli chcesz uzyskać wersję standard, czyli pod klasyczne "pop", to wyważ go poziomo. Dobrze też jest założyć mu chwost na ogon, ten zabieg również ułatwia uzyskanie dźwięku "pop". Jest to konstrukcja najczęściej stosowana na okonie.

 

Lekko przeciążając tył, tak, aby popper w spoczynku leżał pod kątem około 30 stopni, wydłużasz zasięg rzutu, jednocześnie popper zaczyna "merdać dupką". Jest to konstrukcja, która zapewni sporo zabawy, skuteczna zarówno na okonie, jak i na szczupaki. 6 cm to już nie jest byle maluch ;) Takim popperem miotniesz na całkiem sporą odległość. Nadaje się do szarpania i do jednostajnego zwijania.

 

Przesuwając obciążenie jeszcze bardziej do tyłu, uzyskujesz w spoczynku kąt 45-60 stopni. Uzyskujesz większy zasięg rzutu i sporą akcję ogonową. Taka konstrukcja jest już trudna do wytworzenia dźwięku "pop", ale nie z powodu przytoczonego przez @Piotrek_D. Już kilkucentymetrowe podciągnięcie poziomuje poppera i nie ma potrzeby wkładania szczytówki pod wodę :D Problem związany jest z tym, że każdorazowo po podciągnięciu i zatrzymaniu wobler ustawia się (mniej lub bardziej) bokiem do wędkarza, czyli czoło poppera nie jest zwrócone wprost do niego, tylko bokiem, czyli powierzchnia natarcia zmniejsza się radykalnie. Tu nawet sporej wielkości chwost może nie pomóc, potrzebna jest odpowiednia technika prowadzenia. Jednocześnie jest to najbardziej ciekawa konstrukcja, umożliwiająca zarówno typowe popperowanie (krótkie szarpnięcia), jak i bardzo atrakcyjną dla szczupaków, a bywa, że i dla okoni pracę podczas jednostajnego zwijania. Uzyskujesz wtedy powierzchniowego jerka, którego możesz dodatkowo uatrakcyjnić twitchowaniem. Zwiększając tempo zwijania uzyskujesz dźwięk "pop" samoistnie, bez szczególnych dodatkowych ruchów, a jeśli popper jest prawidłowo skonstruowany, to uzyskuje dodatkowo "myki" naprzemiennie kładąc się na prawy i lewy bok. Sześciocentymetrowy popper jest to jedna z moich ulubionych przynęt na bolenie :)



#1294 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 04 maj 2019 - 07:08

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!  Dostrugam dzisiaj jeszcze kilka mniejszych i biorę się do wklejania oczek i ołowiu.



#1295 OFFLINE   surf

surf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 13 maj 2019 - 00:50

Panowie poszukuje takich stalowych "oczek" w długości 10mm

 

Załączony plik  IMG_20190512_035216.jpg   25,54 KB   31 Ilość pobrań

 

Czy ktoś spotkał takowe i może podpowiedzieć gdzie ich szukać?

 

Z góry dziękuję

 


  • kazo57 lubi to

#1296 OFFLINE   kazo57

kazo57

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjanowy sącz
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:jurczak

Napisano 13 maj 2019 - 06:34

Tu masz podobne,www.formywedkarskie.pl/

  1.  
  2.  

  • surf lubi to

#1297 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 26 lipiec 2019 - 15:57

Patent znalazłem na forum ale wykonanie już moje.
Dosyć już miałem babrania się w tłustym pokoście przy gruntowaniu korpusów z drewna. Postanowiłem do tego celu użyć caponu. Ale jakoś nie widziało mi się aby po samym leżakowaniu w caponie to wystarczyło, więc zrobiłem małe urządzenie do gruntowania.
Potrzebne rzeczy to:
Słoik
Strzykawka 100ml
Wężyk
Choinka z uszczelką na wąż
Wszystko znalazłem w szopie. Korpusy woblerów wrzucamy do słoja, zalewamy caponem im więcej tym lepiej będzie mniej powietrza o odessania i gruntowanie przebiegnie dokładniej. Zakręcamy pokrywkę i odssysamy strzykawką powietrze. W tym momencie widać jak uchodzi powietrze z woblerów i zaczyna się gruntowanie. Po ok 10 minutach spokojnie można wyjąć korpusy do suszenia.

Ps. Nie chciałem się babrać w tłustym pokoście to teraz wącham śmierdzący capon😂😂😂

Załączony plik  20190726_150133.jpg   78,4 KB   41 Ilość pobrańZałączony plik  20190726_150200.jpg   48,12 KB   41 Ilość pobrań

Użytkownik Zybi81 edytował ten post 26 lipiec 2019 - 16:00


#1298 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 07 sierpień 2019 - 06:51

Ja zamiast strzykawki podłączyłem wlot sprężarki lodówkowej.

Tylko miałem butelkę z grubego szkła, nie wiem czy słoik wytrzyma.

Klocek z drewna brzozowego 2x5x5cm po ok 5min przesączyło na jakieś 0,5cm. Z balsą nie próbowałem ale pewnie przeszłoby na wskroś.



#1299 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2019 - 18:38

Nosz kurka wodna tosz to ręczna stabilizacja jest. Genialne
  • Bułka lubi to

#1300 ONLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 20 sierpień 2019 - 20:02

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę.
Mam woblera, stary jak świat, długość około 12-13 cm takie cygaro o zaostrzonych końcach. Dał mi ciekawe rybki ale po ostatnim konflikcie z sandaczem odpadł mu ster.
Próbowałem odwzorować z pamięci jak wyglądał ale zamiast lusterkować ma pracę X.
Mam pytanie, jaki wykonać ster do woblera żeby praca jego była bardziej lusterkująca jak X.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych