Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muszki i techniki na San - czerwiec/lipiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 02 czerwiec 2016 - 23:19

Hej Michał a larwy komarów na troszkę innych główkach ? to przypadek ? czy zamierzony cel ? Chodzi o kolor .



#22 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 19:05

Jacek, akurat te z różowymi to nie jest przypadek. Dużo kombinuje z kolorami główek. Te quillowe nimfki bardzo fajnie działają również na czarnych proszkowych, srebrnych jak i niklowych.

Wszystko kwestia tego, gdzie i w jakich warunkach łowimy. Na swoich wodach często używam pomarańczowych, jadąc na San, różowe i srebrne oraz czarne jak smoła, muszą być w pudełku.


  • Franc lubi to

#23 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 czerwiec 2016 - 21:31

Kacprze, czy już lipieniowałes na Sanie?

Pamietaj też o streamerkach w ciemnych raczej odcieniach, hak np.#4


  • Kacper.K lubi to

#24 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 czerwiec 2016 - 22:23

Kacprze, czy już lipieniowałes na Sanie?

Pamietaj też o streamerkach w ciemnych raczej odcieniach, hak np.#4

W czwartek wyjeżdżamy, we wczesnych godzinach rannych w piątek melduję się na wodzie. 

 

Jak najbardziej zrobię, puchowce - oliwka, czarny, brąz ? Czy może zonkery ? 

 

Jutro wstawię fotki pudełka z suchymi, w zasadzie zamiast siedzieć i kręcić muchy na wyjazd to łowiłem ryby  :D.


  • Paweł Bugajski lubi to

#25 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 08 czerwiec 2016 - 06:34

Jako, że wróciłem niedawno z Sanu to doradzę Ci muszki suche na hakach #18 #16. Body oliwka, szary, brąz, skrzydło CDC bardzo ciemne położone po trzonku imitacje chrustów albo do góry. Najlepiej bez jeżynek. Kolega który łowił na takie z jeżynkami mówił, że mu przy braniu podbijały lipienie muchę do góry. Ja na bez jeżynkowej nie miałem takich problemów.



#26 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 08 czerwiec 2016 - 20:46

Cześć. Byłem na Sanie przed trzema dniami,leci majówka radzę popróbować jętkę hak 10, 12 oliwka lub żółty.Od Leska w górę raczej jętka w dół chrust.



#27 OFFLINE   bogdansb

bogdansb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Bogdan

Napisano 08 czerwiec 2016 - 20:54

Kacprze, czy już lipieniowałes na Sanie?

Pamietaj też o streamerkach w ciemnych raczej odcieniach, hak np.#4

Streamery to raczej nie ta pora roku,chyba że idą 2 turbiny.Jeszcze jedno pod Sobieniem padło kilka głowatek na nimfy.



#28 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:01

Takie oto owady, były zbierane z powierzchni w zeszły piątek i sobotę. Imitacje jak najbardziej wskazane. Szczególnie jętki. Radzę zabrać sprzęt do kręcenia ze sobą. Mi się przydał ;)

Załączony plik  DSC_0110.jpg   26,15 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0179.jpg   21,11 KB   14 Ilość pobrań


  • Paweł Bugajski i Darek P lubią to

#29 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:13

Streamery to raczej nie ta pora roku,chyba że idą 2 turbiny.

Z tym akurat się nie zgodzę. :)

W pstrągowym sezonie zawsze warto popróbować, np. wczesnym rankiem lub w dużych bełtach.

Nawet gdy pozornie wszystko co żyje zbiera z powierzchni to w głębi na streamera można trafić coś dużego.


  • robert.bednarczyk lubi to

#30 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 czerwiec 2016 - 06:27

"Najlepiej bez jeżynek. Kolega który łowił na takie z jeżynkami mówił, że mu przy braniu podbijały lipienie muchę do góry. Ja na bez jeżynkowej nie miałem takich problemów."


Ileż razy o tym wspominałem ale niewielu wierzy. Im prostsza (skrzydło, tulowik) mucha, tym lepsza. Podobnie ogonek w suchych przeszkadza. My żyjący i łowiący nad Sanem od lat mamy tę wiedzę we krwi. :D

#31 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 czerwiec 2016 - 11:04

No i wróciłem... niestety. Czas w Bieszczadach płynie zdecydowanie zbyt szybko, szczególnie podczas łowienia... Ryby dopisały, w zasadzie w 2 dni (wczoraj tylko 3 h) złowiłem około 35 miarowych lipieni, w tym kilka 40+ i jeden ~47cm. W piątek królowały pedałki, na które dopiero uczyłem się łowić ale jak się już wgryzłem w technikę prowadzenia to złowiłem 7 miarek i kilkanaście krótkich, jakieś spady ładnych ryb. Nie widać było, żeby ktoś łowił dużo więcej. Wieczorem 3 miarki na suchą i masa krótkich na ławeczkach.  W piątek wieczorem burza, co spowodowało zabrudzenie 5/6 rzeki. Na nimfę na skraju czystej i brudnej wody wyciągnąłem 10 miarek i kilka mi spadło w tym po moim błędzie lipas 45+... Wieczorem sucha "pod Gruszką" gdzie woda się gotowała od spławów, 14 miarek i kilka spadów. Gryzły na oliwkową jętkę na #16, ale późnym wieczorem już coś innego chciały i trzeba było kombinować z muchami. Już planuję kolejny wyjazd :). Ryby bardzo silne, w zasadzie jedyna szansa na szybki hol to od razu po braniu biec w stronę ryby i ją zagarnąć zanim zorientuje się co jest grane, bo później to już odjazd na kołowrotku, a jak zobaczy człowieka to panika. 

 

A no i presja, w życiu nie widziałem tylu ludzi na wodzie, w pewnym momencie naliczyłem 38 osób w zasięgu wzroku ! MASAKRA. 

Parę migawek:

Załączony plik  20160610_113512.jpg   90,43 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  20160610_135307(0).jpg   65,14 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20160610_135316.jpg   51,54 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  20160610_141413.jpg   91,23 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20160611_090329.jpg   38,06 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20160612_073241.jpg   85,64 KB   19 Ilość pobrań

 

 

Pozdrowienia dla sympatycznych Panów z klubowego busa "Głowatka", dzięki za podpowiedzi odnośnie muchy, dzięki temu szybko ją dopasowaliśmy. 



#32 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 21 czerwiec 2016 - 00:20

gratulacje pięknego łowienia! Możesz co nieco opisać technikę? Długość przyponu, grubość, jak daleko musiałeś podawać suchą?



#33 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 czerwiec 2016 - 08:16

Jasne :). Za tydzień z groszem znowu jedziemy :). Tym razem na 4 dni. 

 

Sucha - oliwki z substytutu kondora (golden olive) na #16 z ogonkiem i jeżynką parachut. Przypon miałem długi, bo tam gdzie łowiłem były prądziki na wodzie, które "zabierały" przypon. Pleciony koniczny 6' + żyłkowy koniczny 9' (0,30-0,20-0,14-0,10). Wiem, że inni mieli wyniki na chrusta, ja miałem jeszcze ryby na cegiełkę i muchę z pętelką z CDC. Rzuty różne, czasem 5 metrów (samym praktycznie przyponem), a czasem 15-20 metrów linki za szczytówką + przypon. 

 

Pedałki - na beżki od Roberta Woźnego (kiedyś opisywał je w Sztuce Łowienia, są bardziej różowe niż beżowe) ze złotą i czarną główką, bażanty z pakunkiem, oliwki i killerki. Nie chciały na #16 brać, miałem na #18 i #20 ryby. Zauważyłem, że warto eksperymentować z kolorami główek, bo miałem też na oliwkę z różowym kaskiem ryby, podczas gdy wcześniej na tą samą muchę ale ze srebrnym łbem nic się nie działo. 

Technika - tutaj żaden ze mnie znawca bo dopiero się uczę, ale łowiłem generalnie na 2 sposoby: 

- rzut w górę i wybieranie luzu (linka płynie na Ciebie)

- rzut po lekkim skosie lub prostopadle do brzegu, wtedy robiłem taki żagiel/balon z linki aby całość była napięta i prowadziłem aż do wyprostowania przyponu. 

 

Nimfy - brązki na #12 - włoszka, zwykła brązka z pomarańczowym pakunkiem (z małymi główkami 2,0-2,5mm), kiełżyki na #14 z główkami, małe glajchy na #14, jedną rybę na parkinsona (za ciężkie ukręciłem, bo miałem na główkach 3,5mm, a powinny być na 2,5mm lub 2,8mm max).  

Łowiłem na skraju brudnej i czystej wody, spod kija i też dłuższe prowadzenie z żyłki na niektórych miejscówkach. 



#34 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:31

Super relacja i fotki, muszę się do Ciebie odezwać po nowe muszki, ja lecę na San na początku września :)


Użytkownik wojciiech edytował ten post 21 czerwiec 2016 - 09:31

  • Kacper.K lubi to

#35 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:04

Dzięki Kacper 

Ja się odezwę po wędkowaniu na Sanie (20.07 do 3.08) zobaczymy co w tym czasie się zmieni  i jakie kolorki .

Na pewno skorzystam z Twojego wpisu . 


  • Kacper.K lubi to

#36 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 25 czerwiec 2016 - 09:18

Trochę prywaty do wątku wprowadzę. Panowie jeśli znacie jakieś kwatery blisko Sanu - Łączki, Huzele to poproszę o adresy/nr telefonu. Trochę zamieszania było z ilością ludzi i terminem wyjazdu, teraz okazuje się, że wszystko pozajmowane :(



#37 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 09:28

Kacper, tutaj kilka razy nocowałem

 

http://www.noclegi-o...swierkami-o5749


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 25 czerwiec 2016 - 09:29

  • Kacper.K lubi to

#38 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 09:54

Wracając do tematu, zamiast "wyszukanych" :)  metod, czyli nimfa w różnych odmianach, można spróbować trochę po klasycznemu. Małe Dark Partridge, Light Partridge albo Snipe and Yellow  potrafią sprawić miłą niespodziankę.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 25 czerwiec 2016 - 10:00

  • venom_666 lubi to

#39 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 czerwiec 2016 - 20:51

Trochę prywaty do wątku wprowadzę. Panowie jeśli znacie jakieś kwatery blisko Sanu - Łączki, Huzele to poproszę o adresy/nr telefonu. Trochę zamieszania było z ilością ludzi i terminem wyjazdu, teraz okazuje się, że wszystko pozajmowane :(.


Aaaaaaaaaa.tam pozajmowane.
Kiedy chcesz (-cie) przyjechać i na ile?

#40 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 czerwiec 2016 - 21:58

Aaaaaaaaaa.tam pozajmowane.
Kiedy chcesz (-cie) przyjechać i na ile?

Dzięki, już ogarnięty domek nad Sanem :). Ale warto wiedzieć, następnym razem jak będę w podobnej sytuacji to się odezwę ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych