Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Elektryczna winda kotwiczna na pontonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 24 maj 2016 - 14:44

Ma ktoś z Was doświadczenie w montażu elektronicznej windy kotwicznej na pontonie? Myśle nad tym czy jest śens montażu i jak to może działać na pontonie.

#2 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisano 24 maj 2016 - 15:06

Kiedyś spotkałem gości na czorsztynie , strasznie sobie zachwalali ten patent , tylko to kolejne pare kilo i kolejne aku

#3 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 maj 2016 - 15:43

Mam taką konstrukcję na swoim pontonie. Pływam właśnie po Czorsztynie.

Zapewniam że to zupełnie inna jakość kotwiczenia, szczególnie na dużych głębokościach i w zimnych porach roku.

Dodatkowe aku owszem. Ja mam fajną, małą 40(Ah), która w niczym nie przeszkadza. Można też podpiąć pod aku, na którym się pływa.

Ale najważniejszą i niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania, jest brak na pokładzie kilkudziesięciometrowych zwojów mokrej liny.

Polecam


  • Jozi i wilk325 lubią to

#4 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 24 maj 2016 - 18:31

Mam taką konstrukcję na swoim pontonie. Pływam właśnie po Czorsztynie.
Zapewniam że to zupełnie inna jakość kotwiczenia, szczególnie na dużych głębokościach i w zimnych porach roku.
Dodatkowe aku owszem. Ja mam fajną, małą 40(Ah), która w niczym nie przeszkadza. Można też podpiąć pod aku, na którym się pływa.
Ale najważniejszą i niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania, jest brak na pokładzie kilkudziesięciometrowych zwojów mokrej liny.
Polecam

Możesz podesłać mi inf jak wyglada u Ciebie mocowanie tej wody, najchętniej foto. Jesli to nie tajemna to i ile to kosztowało albo gdzie robiłeś.

Użytkownik dczun edytował ten post 24 maj 2016 - 18:32

  • ballin lubi to

#5 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 maj 2016 - 20:17

Podaj mi na priv swojego maila to postaram się przesłać Ci fotki i info jak i co ;)

Pozdrawiam


Użytkownik Kerkhof edytował ten post 24 maj 2016 - 20:18


#6 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 24 maj 2016 - 20:38

Hej
A możesz te foty tu zamieścić?

#7 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 maj 2016 - 21:46

Nie mam tajemnic, więc chętnie zamieszczę. Jednak, wstyd się przyznać, ale nie wiem którym narzędziem, ikonką, wkleja się tu zdjęcia. W gmail-u mam spinacz  i wszystko jasne. Podpowiedzcie jak się tu wkleja zdjęcia, a ja postaram się pomóc, bo to naprawdę bardzo proste rozwiązanie.

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2016 - 22:40

Załączony plik  pomoc.png   51,44 KB   35 Ilość pobrań

;)



#9 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2016 - 07:00

No przecież. Jakie to proste.

Puścić chłopa do biura.....

Postaram się dzisiaj coś wrzucić.


Użytkownik Kerkhof edytował ten post 25 maj 2016 - 07:01

  • kondzio 77 lubi to

#10 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2016 - 10:05

Na sucho wygląda to tak.

Główna platforma ze sklejki 18 mm, podklejona na powierzchni styku z pontonem, korkogumą. Od spodu przymocowany klin ze skrejki, który wchodzi ciasno (i klinuje się) w przednią rączkę, do noszenia pontonu (PROMARINE 323 cm). Klin połączony linką i karabińczykiem z kółkiem cumowniczym pontomu. Z tyłu, od spodu platformy, wkręcony haczyk.

W podłodze zamontowany mały uchwycik, do niego linka o odpowiednio dobranej długości zakonjczona pętelką. Przycisnąć platformę, nałożyć pętelkę na haczyk i gotowe.

Windę można obsługować z panelu na obudowie albo nie ruszać tyłka z rufy i naciskać przyciski na pilocie.

I tyle.

 

Jeżeli ktoś będzie zaineresowany to mogę zamieścić zdjęcia na pontonie. Ale to za tydzień, po inauguracji sandaczowania.

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik Kerkhof edytował ten post 25 maj 2016 - 10:07

  • malinabar, thug i pomelo (maciekd) lubią to

#11 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 05 czerwiec 2016 - 12:19

Na sucho wygląda to tak.

Główna platforma ze sklejki 18 mm, podklejona na powierzchni styku z pontonem, korkogumą. Od spodu przymocowany klin ze skrejki, który wchodzi ciasno (i klinuje się) w przednią rączkę, do noszenia pontonu (PROMARINE 323 cm). Klin połączony linką i karabińczykiem z kółkiem cumowniczym pontomu. Z tyłu, od spodu platformy, wkręcony haczyk.

W podłodze zamontowany mały uchwycik, do niego linka o odpowiednio dobranej długości zakonjczona pętelką. Przycisnąć platformę, nałożyć pętelkę na haczyk i gotowe.

Windę można obsługować z panelu na obudowie albo nie ruszać tyłka z rufy i naciskać przyciski na pilocie.

I tyle.

 

Jeżeli ktoś będzie zaineresowany to mogę zamieścić zdjęcia na pontonie. Ale to za tydzień, po inauguracji sandaczowania.

 

Pozdrawiam

Kolego jak tobie się ta winda sprawuje bo zastanawiam się nad jakąs wciągarką



#12 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 czerwiec 2016 - 15:55

Super się sprawuje.

To wzmocniona wersja, do 15kg. Ma 2 letnią gwarancje.

Co prawda przestał mi działać przycisk opuszczania kotwicy na panelu (na pilocie działa). Ale zadzwoniłem do sprzedawcy i otrzymałem odpowiedź że no problem, przyślą nową część.

Całe ustrojstwo, z moją konstrukcją, waży 7,5 kg.  Plus kotwica i akumulator.


Użytkownik Kerkhof edytował ten post 05 czerwiec 2016 - 15:56


#13 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2016 - 20:48

Mi rowniez takie cudo po glowie chodzi..., tylko zaczyna mnie przeraz ilosc szpeju na detce. mam ponoton  pro mariine 3,2m i jest ciasno, 2x akumulator , krzeslo , skrzynia z gadzetami , sterownik do echa, wedki... masakra. Napewno mega wygoda , brak wszedobylskiej liny na pokladzie. Musze to logistycznie rozwiazac,czy sie pomieszcze :)



#14 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 05 czerwiec 2016 - 21:07

Jest wyjście , wieksza guma lub krypa😊 tylko uważaj bo za pare lat i 5 m będzie malo i będziesz się zastanawial jak ja na tym małym kondonie się miescilem😊

#15 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2016 - 21:27

Noo dokładnie jest tak jak mówisz.  Tylko nie mam gdzie trzymać przyczepy z lajba.  Utrudnione dojazdy do.wody z przyczepa.... i większości lowie sam. Detke 3.2m sam bez problemu spakuje w auto i waga do przyjęcia. 4m detka juz ciężka na 1 osobę. Chodz znając życie, to pewnie skończy  się przyczepa z dużym balonem bądź lajba . :) 



#16 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 czerwiec 2016 - 07:43

Mam dokładnie taki sam ponton. Nie bardzo rozumie obaw o "dodatkowe szpeja". Przecież moje rozwiązanie, praktycznie nie zajmuje dodatkowego miejsca wewnątrz pontonu, kwestia akumulatora.

Ja mam wąską 40 Ah, ale to na wyrost. Spokojnie wystarczy 20 Ah. A jak już chcesz go całkowicie wyeliminować, to podpinasz krokodylki pod aku, na którym pływasz, bo kable mają chyba ponad 3 m.

Nie wiem ile potrzebujesz miejsca na gumiaku, ale my w 2 osoby łowimy komfortowo. Rozumie że krzesło zajmuje połowę... Też już kupiłem takie składane w Juli i wykombinowałem "fundament" ze sklejki, samoklinujący się na podłodze po napompowaniu pontonu. Ale jeszcze tego "patentu" nie dokończyłem.

 

Wybrałem ponton i ten rozmiar dokładnie z tych samych powodów. 3m za mały a 3,6m to już kolubryna.

 

Powtarzam, dla mnie nie ma w ogóle porównania w jakości wędkowania z klasyczną liną na pokładzie (muszę chyba wysłać linka sprzedawcy, bo mu robię niezłą reklamę ;)). 

Załączam kilka fotek z 1 czerwca.

 

Jeszcze 10 dni i już Czorsztyn...

 

Załączone pliki



#17 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:22

Witam. Nie napisales ile kosztuje taka zabawka? Jaka jest dlugosc liny na zwijarce?
Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 06 czerwiec 2016 - 11:43

Cena ok 1400zł, linka 30m.

http://www.trac.net....-35-autodeploy/

 

Fajny patent, pobór mocy też nie za duży, przy aku 20Ah wychodzi 90min ciągłej pracy. Biorąc pod uwagę, że jedno kotwiczenie (wypuszczenie i wciągnięcie) to ok 1-3min pracy to jest całkiem nieźle.



#19 OFFLINE   Kerkhof

Kerkhof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 czerwiec 2016 - 14:09

Ja dałem ~ 1200 zł. za wersje do 15 kg wagi kotwicy.

Linka ma 30 m, ale z 5 m jeszcze się powinno zmieścić.



#20 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 czerwiec 2016 - 15:01

Witam. Nie napisales ile kosztuje taka zabawka? Jaka jest dlugosc liny na zwijarce?
Pozdrawiam

Droga ta zabawka :).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych