Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Artykuł] Gadowski Ultralajt

gad chaser pontoon 21 złoty karaś

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 maj 2016 - 09:48

Gadowski Ultralajt

 

Wędkarstwo ultralajtowe zdobywa coraz większe uznanie wśród polskich wędkarzy, coraz częściej widuje się wędkarzy wyposażonych w jeden lekki kijek, 2 pudełeczka drobniutkich przynęt. Ma to niewątpliwie wiele zalet, nie musimy dźwigać zbędnych kilogramów, jesteśmy bardziej mobilni, a i wędkowanie nie męczy nas fizycznie. Dziś chciałbym przedstawić jedną wędkę z oferty naszych wschodnich sąsiadów, mianowicie GAD – Chaser CRS 712 ULXF. Zapraszam!!!

 


Dołączona grafika

 

Może zacznę od charakterystyki samego kija – długość wynosi 215 cm, bardzo uniwersalna, pozwalająca na precyzyjne operowanie małymi przynętami, a poprzez dodatkowe centymetry umożliwia wykonywanie dosyć dalekich rzutów. Ciężar wyrzutowy jest opisany jako 1,8 – 8 gram, moc wędki wynosi 3-6 lb. Producent akcje wędki opisuje jako super szybka (x-fast), co w Polsce zapewne ucieszy wielu wędkarzy (w końcu kochamy „x-fasty”). Kij ubrany jest w uchwyt vss firmy fuji oraz wyposażony w przelotki K-R Concept.

 


Dołączona grafika

 

Pierwszy raz wziąłem kij do ręki i od razu narzuciło mi się pytanie, czy to na pewno jest x-fast? Osobiście opisałbym go jako dobry fast, nic więcej. Powiem szczerze, z tego stanu rzeczy nawet się ucieszyłem. Nie uważam, że zawsze i wszędzie potrzebne są wędki na x-fasty, a już na pewno nie do połowu okoni (jak wiemy, okoń ma dosyć kruchy pyszczek). Oglądając wędkę z każdej strony ciężko jest się dopatrzeć jakiś niedoróbek – wszystko wykonane jest czysto i schludnie, sprawiając bardzo dobre wrażenie całości. Kij dostarczany jest w dobrze wykonanym miękkim pokrowcu.

 


Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dosyć suchych faktów, wędka Ul powinna pozwalać nam na posyłanie lekkich przynęt na dobre odległości i precyzyjne nimi operowanie. Tu kij wywiązuje się z postawionych przed nim zadań – rzuty są dalekie i celne, a operowanie małymi przynętami nie sprawia żadnych problemów. Szczytówka wędziska jest bardzo miękka, pozwalając na obserwacje nawet najmniejszych zakłóceń pracy przynęty. Co do ciężarów wyrzutowych, opisanych przez producenta – dolna granica zaczyna się od 2 gram + 2 calowej przynęty – poniżej tej wartości kij jest głuchy – górę można podciągnąć do 10 gram całkowitej masy – wyżej już niepotrzebnie przeciążmy szczyt kija i nie pozwala nam on precyzyjnie operować przynętą.

 


Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Idąc dalej – od wędki, nieważne czy ultralajta czy tez mediumheavy, oczekuję dobrego balansu. Nic tak nie męczy, jak złe wyważenie kija i mocowanie się z nim nad wodą. Tu GAD-a trzeba pochwalić – wyważenie kija jest bardzo dobre, nie męczy ręki i pozwala operować wędką przez wiele godzin.

 


Dołączona grafika

 

Akcja kija bardzo dobrze amortyzuje zrywy przynęt – osobiście stosowałem cienką plecionkę i nie zaliczyłem jakichkolwiek spadów małych okonków, a większe ryby dosyć szybko można było zmęczyć i bezpiecznie podebrać. Tu duży plus dla wędki.

 


Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Reasumując, czy kij sprosta wymaganiom wędkarzy w kategorii „ul”? Moim zdaniem tak, ale nie tylko – sam z dobrym skutkiem łowiłem klenie i jazie na małe woblerki, brodząc w niewielkiej rzece. Przenosząc się na wyrobiska kij pozwalał bawić się w dłubanie okoni na mikroprzynęty.

 

Użyte komponenty, wyważenie kija i jego czucie zadowolą bardzo wymagających wędkarzy. Ale też są dwa minusy tej pięknej układanki – pierwszy to cena, 510 złotych to dużo jak za wędkę, drugi to kraj pochodzenia kija – Chiny. Tak więc to już od was zależy, czy skusicie się na propozycję naszych wschodnich sąsiadów. Moim zdaniem warto odwiedzić sklep i pomachać wędką – może akurat to jej szukaliście dłuższy czas:)

 

Pozdrawiam
Michał „meme” Oświeciński 2016


Kliknij tutaj by zobaczyć artykuł artykuł

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2016 - 10:55

Myślę że takie wędki jak opisywana w artykule są przykładem istotnej zmiany na plus jaka dokonała się w ofercie sklepowej na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pamiętam że jak zakładaliśmy jerkbaita, to za 500 zł nie bardzo  było co kupić w sklepie wędkarskim - naprawdę oferowany był straszny chłam, na komponentach no-name, nieatrakcyjny użytkowo i wizualnie. Wtedy tak naprawdę jak ktoś chciał mieć w miarę porządny sprzęt nie miał racjonalnie innego wyjścia jak dołożyć stówę i zamówić sobie w pracowni rodbuildingowej kija na najtańszych komponentach: Batson / Forecast / Fuji / Hardloy. Takie były realia.

 

Dziś dysponując kwotą 500 zł jesteśmy w stanie kupić w sklepie kij na przelotkach Fuji Alconite, uchwycie Fuji, poprawnie uzbrojony i estetycznie zaprojektowany i co najważniejsze finalny produkt który można wziąć do ręki i ocenić. - rodbuilderzy nie są już w stanie rywalizować  w tym segmencie cenowym. W USA taka sytuacja miała miejsce kilka lat wstecz, dziś ten trend dotarł już do Polski.

 

Taka refleksja mnie naszła po lekturze artykułu Michała.



#3 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 25 maj 2016 - 13:55

Artykuł super! fajnie się czyta!. Fajnym uzupełnieniem fotek  byłby krótki filmik pokazujący prace tego kijka



#4 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 maj 2016 - 14:20

Co to za kołowrotek w artykule?



#5 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 maj 2016 - 14:35

Co to za kołowrotek w artykule?

Daiwa Laguna 2000 rocznik nie pamiętam jakoś tak był w ofercie 3-4 lata temu,ogólnie kiepścizna...luz na luzie.



#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 maj 2016 - 16:55

Artykuł super! fajnie się czyta!. Fajnym uzupełnieniem fotek  byłby krótki filmik pokazujący prace tego kijka

Film był i jest ale jakosć słaba, jeszcze nie dokońca oganiam filmowanie :( 

 

Co to za kołowrotek w artykule?

Kolega @Paavo napisał któryś tam z "lagun" szału nie ma to fakt :D  ale jak za 80 zł może być do ul :) 



#7 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 25 maj 2016 - 18:02


Kolega @Paavo napisał któryś tam z "lagun" szału nie ma to fakt :D  ale jak za 80 zł może być do ul :)

Trochę nie na temat, ale jako przyczynek do wątku "Czy tanie może być dobre?": jak widać może (albo przynajmniej jest wystarczające), jeżeli godzimy się na ograniczenia idące w parze z niską ceną.

PS. Jeżeli Autor uważa za zasadne to proszę wy...słać ten wpis w kosmos B)


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 25 maj 2016 - 18:03


#8 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 maj 2016 - 18:56

Wszystko pięknie, ale czytając o kiju od naszych "wschodnich sąsiadów" przez cały artykuł zastanawiałem się, czy został on wyprodukowany w Rosji, Białorusi, czy na Ukrainie. A tu pod koniec tekstu zonk - kij pochodzi z Chin :D


  • skius i Maciej W. lubią to

#9 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 25 maj 2016 - 20:12

Wszystko pięknie, ale czytając o kiju od naszych "wschodnich sąsiadów" przez cały artykuł zastanawiałem się, czy został on wyprodukowany w Rosji, Białorusi, czy na Ukrainie. A tu pod koniec tekstu zonk - kij pochodzi z Chin :D



Musisz być wyrozumiały ,ten artykuł zawierał lokowanie produktu.

#10 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 25 maj 2016 - 20:39

Musisz być wyrozumiały ,ten artykuł zawierał lokowanie produktu.

Czy nie przesadzasz? Rozumując w ten sposób cały Jerkbait.pl można by uznać za portal reklamowy, bo co drugi wpis zawiera "lokowanie" jakiegoś produktu.


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 25 maj 2016 - 20:42

  • Friko, popper i Krzysiu lubią to

#11 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 maj 2016 - 21:00

Wszystko pięknie, ale czytając o kiju od naszych "wschodnich sąsiadów" przez cały artykuł zastanawiałem się, czy został on wyprodukowany w Rosji, Białorusi, czy na Ukrainie. A tu pod koniec tekstu zonk - kij pochodzi z Chin :D

Raczej chodziło o to że firma macierze u wschodnik sąsiadów - to tak jak dragon jest "polska" firma :) Nastepnym razem jak sie nadarzy okazja juz nie popełnie tego błedu :) Każda krytyka mile widziana :)


  • Krzysiek Rogalski i Godzio lubią to

#12 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 maj 2016 - 21:39

Czyli wszystko jasne :)  Wychodzi na to, że GAD to odpowiednik naszego Dragona, Jaxona czy innego Kongera w którymś z krajów dawnego ZSRR, a produkt jak w 99% przypadków pochodzi z Chin.

Co oczywiście absolutnie nie oznacza, że produkt ten należy jedynie z tego powodu odsądzić od czci i wiary :) 


  • Meme lubi to

#13 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 27 maj 2016 - 19:06

(...) a produkt jak w 99% przypadków pochodzi z Chin.

Co oczywiście absolutnie nie oznacza, że produkt ten należy jedynie z tego powodu odsądzić od czci i wiary :)

 

Czyli wszystkie drogi prowadzą do... Zhōngguó  ;) 



#14 OFFLINE   robert79

robert79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 28 maj 2016 - 12:06

Jaki zakres przynęt najlepiej obsługuje to wędzisko? Nada się do agresywnego podbijania jaskółek na główkach 5-6g?



#15 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 28 maj 2016 - 23:39

@Friko no nie do końca zgodzę się z Tobą. Chciałem zrobić to co napisałeś, mieć w miarę dobry kij muchowy za rozsądne pieniądze w 4 klasie dość krótki na małe rzeczki. Myślałem, że taki budżet jak piszesz jest wystarczający.No ale niestety, okazuje się, że albo dołożę drugie tyle (czyli w granicach 1000zł) co na polskie warunki jest dość wygórowaną ceną, albo mogę obejść się smakiem. Pozostaje co najwyżej kupić komponenty i co najwyżej spróbować zrobić samemu kij jaki potrzebujemy i albo nam się to uda albo nie.



#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2016 - 07:30

Masz racje @Bugi  - segment wędek muchowych jest na tyle niszowy że rządzi się innymi prawami



#17 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 czerwiec 2016 - 18:52

Jaki zakres przynęt najlepiej obsługuje to wędzisko? Nada się do agresywnego podbijania jaskółek na główkach 5-6g?

tak da rade :)



#18 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2016 - 20:12

A Chiny to nasi sąsiedzi ? Nie wiedziałem !



#19 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 26 wrzesień 2016 - 08:49

Zmianę, o której pisano wyżej widać gołym okiem w każdym sklepie. Coraz więcej sprzętu z półki cenowej do tych wspomnianych 500zł to produkty naprawdę udane. Taki trend wymusza rynek i co to dużo mówić właściwie bezgraniczna już kolaboracja europejskich dystrybutorów z chińskimi fabrykami. 


  • Friko lubi to

#20 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 11 październik 2016 - 13:07

Fajnie, ze napisales ta krotka recenzje. Wchodzi nowa firma na rynek i wg mnie powinna starac sie w jakis sposob na przedstawienie swoich produktow ale tak chyba sie nie dzieje. Niedawno zawiesilem swoje internetowe oko na serii Gad Chaser ale zadnej info o niej znalezc nie moge. No i jak tu wydac w ciemno 500+ :) Chyba, ze znalbym rosyjski ale nie znam. Nawet na stronie Zlotego Karasia zadnego opisu nie znalazlem. Moim zdaniem to strzal w stope.

 

 

Ps Czy te przelotki to Fuji?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gad, chaser, pontoon 21, złoty karaś

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych