Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z Lowrance Mark- 5x Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 25 maj 2016 - 18:11

Podczas pływania traci sygnał nie pokazuje głębokości ani dna że o łukach ryb nie wspomnę. Po czym po jakimś czasie sygnał powraca i na jakiś czas wszystko wraca do normy. Jak straci sygnał czujnik przestaje pracować. Jakieś rady? Może namiar na kogoś kto zajmuje się naprawą lowreca

#2 OFFLINE   jogirobert

jogirobert

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNad Wodą
  • Imię:Robert

Napisano 25 maj 2016 - 20:16

Pokombinuj kolego z przetwornikiem może to być jego sprawka.


  • proton77 lubi to

#3 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 25 maj 2016 - 20:18

Chyba przerwa na kablu.   :(

Podobną sytuację miałem na Humminbird i niestety dopiero wymian czujnika załatwiła problem.  Pożycz od kogoś sam czujnik i zobaczysz czy hula bez problemu.

 

Na fotce widać miejsce gdzie słabo był przylutowany kabelek zasilający i "wypaliło styk".   :angry:  :huh:

 

 

Załączone pliki


Użytkownik trout master edytował ten post 25 maj 2016 - 20:23

  • proton77 lubi to

#4 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 25 maj 2016 - 22:11

Kolega ma Mark-5 i niestety cwaniaki z lowreca wsadzili inną wtyczkę i nie pasuje do mojej. Więc muszę poszukać kogoś z tym samym modelem echa. Bo szkoda by było wydać kasę a okazało by się ze jednak to nie to. Zabiorę sam przetwornik do kolegi elektrka może będzie mógł to w jakiś sposób sprawdzić. Dzięki koledzy za podpowiedź. Pozdrawiam

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2016 - 22:18

Podczas pływania traci sygnał nie pokazuje głębokości ani dna że o łukach ryb nie wspomnę. Po czym po jakimś czasie sygnał powraca i na jakiś czas wszystko wraca do normy. Jak straci sygnał czujnik przestaje pracować. Jakieś rady? Może namiar na kogoś kto zajmuje się naprawą lowreca

Może podczas pływania czujnik wyskakuje z wody?



#6 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 25 maj 2016 - 22:35

Chciałbym żeby to był tak banalny problem ale niestety to nie jest to. Przetwornik jest caly czas pod lustrem wody. Gdzies czytałem że to może być problem z zasilaniem ale to też nie to, podlaczalem echo bezpośrednio pod akumulator od silnika i bez zmian problem jest dalej.

#7 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 25 maj 2016 - 22:38

Gdy przestaje pokazywać cokolwiek oprócz tem. wody przetwornik nie pyka ( że tak to nazwe)

#8 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 maj 2016 - 06:27

Gdy przestaje pokazywać cokolwiek oprócz tem. wody przetwornik nie pyka ( że tak to nazwe)

No to masz ten problem o ktorym pisałem. Może nie jest aż tak drastyczny że musisz "pruć" czujnik i jedynie kabelek w miejscu wejścia do przetwornika (lub wtyczki do ekranu) jest gdzieś przełamany.
Sprawdzić "przejście" pomiędzy tymi punktami da się ale sprawdzić usterkę tego typu ktorą przedstawiłem na fotce, niestety już nie.

Mozesz też podpiąć czujnik z Lowrance Elite lub innego Lowrance ktory ma dwie częstotliwości (dwa stożki).

P. S.
Co do pokazywania temp. wody- dwa kabelki masz na pewno OK, "+" i "-". Trzeci-ekran przeciwzakłóceniowy raczej też skoro gdy załapie pokazuje czysto. Nie wiem ile ich jeszcze masz, musiałbym sprawdzić.
Wyglada to na podobny do mojego przypadek. Oby nie. :(

Użytkownik trout master edytował ten post 26 maj 2016 - 06:35


#9 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 26 maj 2016 - 08:53

Dięki panowie. Spróbuję sprawdzić ten kabel i dam znać co z tego wyszło

Użytkownik proton77 edytował ten post 26 maj 2016 - 08:54


#10 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 04 wrzesień 2016 - 10:23

Witam
Czy ktoś z okolic Skierniewic posiada echo Lowrenc mark 5 x pro?
Chodzi mi o to abym mógł podlaczyc na chwilę swoje echo do przetwornika i sprawdzić czy będzie gadać. Przymierzam się do zakupu nowego przetwornika i chciał bym sprawdzic czy to na pewno jest to.

#11 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 wrzesień 2016 - 23:18

Mam Lowrence Elite 5. Od zakupu nie mogłem sobie poradzić z ustawieniami - gdzie te piękne łuki ryb etc. Co więcej raz na jakiś czas echo traciło wskazania głębokości (głupiało i na 18m pokazywało 9 itp). Ponieważ sprzęt był nowy reklamowałem i okazało się, że z fabryki wyjechał uwalony czujnik. Teraz jest zdecydowanie lepiej (chociaż głupawka z głębokością czasem się zdarza).

Podejrzewam u Ciebie to samo - uszkodzony czujnik.

BTW. Nigdy nie udało mi się zobaczyć termokliny - jak to wyglada/powinno na kolorowej echosondzie ? Prośba o wyjaśnienie/zdjęcia.



#12 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:07

Na zdjęciu widać rozbebeszony przetwornik kolegi trout master

Użytkownik proton77 edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 08:08


#13 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:39

Kolega ma Mark-5 i niestety cwaniaki z lowreca wsadzili inną wtyczkę i nie pasuje do mojej. Więc muszę poszukać kogoś z tym samym modelem echa. Bo szkoda by było wydać kasę a okazało by się ze jednak to nie to. Zabiorę sam przetwornik do kolegi elektrka może będzie mógł to w jakiś sposób sprawdzić. Dzięki koledzy za podpowiedź. Pozdrawiam

@proton cos musiałeś pomylić Mark5x i Mark 5xPro maja taka sama wtyczkę.
ten przetwornik to HST-WSU ( na naklejce ok 10 cm od wtyczki masz podany symbol) pracowała na mim cała gama urządzeń m. in: Cuda 300, FishMark 320,480, X4, X4Pro, Elite 3x, Hook 3x i wiele innych
 

Ale jeszcze zanim znajdzoiesz kogos kto Ci pożyczy przetwornik:

Piersze co zrób to zresetuj do ustawien fabrycznych "twardym resetem":

1. Turn unit OFF
2. Press and hold the ZIN&ZOUT Keys at the same time

3. Press and Release the PWR key

i nie korzystaj z kreatora ustawien tylko sprawdz na takich ustawieniach jakie pojawiły sie po resecie. tylko jezyk i jednostki zmien.

Sprawdz tez czy przetwornik nie ma uszkodzenia mechanicznego np czy nie oberwał  sruba od silnika i sprawdz kabel przetwornika uszkodzony kabel czesto jest przyczyną.
Sprawdz też jakie jest napięcie akumulatora- wyswietl je sobie na ekranie.


Użytkownik bierjoza edytował ten post 06 wrzesień 2016 - 08:42

  • Gobio Gobio lubi to

#14 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 06 wrzesień 2016 - 15:07

Niech kolega nie traci czasu na resety. Też były to porady z serwisu i niedowierzanie, że echo wyjęte z pudełka nie działa. Na moim czujniku nie było absolutnie żadnych uszkodzeń, kabel zawsze zwinięty na dużej pętli by się nie załamywał...

Pożycz czujnik, popływaj i mam nadzieję, że zobaczysz to do czego kupiłeś echo :)

Mariusz



#15 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 wrzesień 2016 - 15:27

Witam
Czy ktoś z okolic Skierniewic posiada echo Lowrenc mark 5 x pro?
Chodzi mi o to abym mógł podlaczyc na chwilę swoje echo do przetwornika i sprawdzić czy będzie gadać. Przymierzam się do zakupu nowego przetwornika i chciał bym sprawdzic czy to na pewno jest to.

---------
Lowrance Elite 5 też przechodzi. Ja na takim teraz pływam a mam Mark 5X Pro. Swój oryginał utopiłem.

#16 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 06 wrzesień 2016 - 17:05

Jak pasuje to jak najbardziej

#17 OFFLINE   proton77

proton77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 06 wrzesień 2016 - 17:17

@proton cos musiałeś pomylić Mark5x i Mark 5xPro maja taka sama wtyczkę.
ten przetwornik to HST-WSU ( na naklejce ok 10 cm od wtyczki masz podany symbol) pracowała na mim cała gama urządzeń m. in: Cuda 300, FishMark 320,480, X4, X4Pro, Elite 3x, Hook 3x i wiele innych
 

Ale jeszcze zanim znajdzoiesz kogos kto Ci pożyczy przetwornik:

Piersze co zrób to zresetuj do ustawien fabrycznych "twardym resetem":

1. Turn unit OFF
2. Press and hold the ZIN&ZOUT Keys at the same time

3. Press and Release the PWR key

i nie korzystaj z kreatora ustawien tylko sprawdz na takich ustawieniach jakie pojawiły sie po resecie. tylko jezyk i jednostki zmien.

Sprawdz tez czy przetwornik nie ma uszkodzenia mechanicznego np czy nie oberwał  sruba od silnika i sprawdz kabel przetwornika uszkodzony kabel czesto jest przyczyną.
Sprawdz też jakie jest napięcie akumulatora- wyswietl je sobie na ekranie.

 

 

Sprawdzę jeszcze raz u kolegi osobiście bo wtedy on próbował ale wydaje mi się że nie pasuje



#18 OFFLINE   T1000

T1000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomala

Napisano 06 listopad 2016 - 14:24

@proton77 rozwiązałeś problem ze swoim Markiem? U mnie echo czasami też świruje, np. gdy wpłynę na płyciznę i chwilę tam zostanę, ekran pokazuje zakłócony obraz - zaczyna wskazywać głębokość 18m... Po czym wypływam na głębszą wodę i dopiero po kilku minutach odzyskuje prawidłowe wskazanie. Nie wiem czym to jest spowodowane...czy to jakieś uszkodzenie czy przypadłość tego sprzętu. Ktoś coś podpowie? Przetwornik nie posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych.


Użytkownik T1000 edytował ten post 06 listopad 2016 - 14:25


#19 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 listopad 2016 - 15:59

Taka przypadłość.
Na głębokiej wodzie też potrafi pokazać głębokość sygnału np. 1.5-3m pod łódką, jakiejś ławicy, przynęty, innego dziadostwa, czy zakłóceń z silnika. Mimo że pod kilem jest 18-25 czy 40m. :)
  • T1000 lubi to

#20 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 17:03

Pany coś  wcisnąłem grzebiąc ostatnio przy echu i zniknęły mnie wskazania głębokości, temp.wody i stan aku proszę o pomoc?

Co żem uczynił? Bo ni ch.... nie idzie tego przywrócić

Dzięki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych