Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 06:59

Trochę spóźnione, ale aktualne, żeby się nie rozpisywać nadto wszystko wyjaśnia Pani posłanka :)

 

 

https://www.partiako...-DO-BRONI-1.pdf

https://www.partiako...ONI-PROJEKT.pdf

 

Troszkę wymaga więcej inwencji niż formatki do uzupełnienia na stronie, ale za to ile satysfakcji jeśli uda się osiągnąć zamierzony efekt :)

Szczytnie jest po wydrukowaniu zebrać przy okazji autografy od sąsiadów czy rodzin lub nawet zostawić wydruki w samorządzie gminnym do podpisania dla chętnych przewijających się w urzędzie co zamiaruję też uczynić :)


  • yffea i coma lubią to

#2 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 26 maj 2016 - 07:17

Jestem za. Niestety nic z tego nie będzie.
W Polsce panuje przekonanie , że jak broń będzie łatwiej dostępna to powystrzelamy się nawzajem!
  • eRKa lubi to

#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 07:23

Powiem więcej, jak będziemy bierni to na pewno tego nie zmienimy przez najbliższe lata a samo się nie zrobi ;)


  • coma lubi to

#4 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2016 - 07:24

Na chwilę obecną dostęp do legalnego posiadania broni palnej jest bardzo prosty więc nie ma co narzekać.

#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 07:28

Doprawdy panujące zasady można uznać za satysfakcjonujące? W takim razie ja jestem wymagający :)


  • coma, korol i sierżant lubią to

#6 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 maj 2016 - 07:50

Tomek tylko mamy w kraju taką ...cenzura...... panią Bieńkowską która robi wszystko żeby nas rozbroić (np zakazać używania broni automatycznej przez strzelców sportowych) poczytaj o jej wypowiedziach!to mózg się lasuje! najlepiej to i wojsku odebrać broń,czołgi a dać łuki i proce!.


  • Marcin Rafalski i coma lubią to

#7 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 08:00

Zgadza się Rafał, ale nie mówmy proszę o takich ludziach przy okazji tak ważnej sprawy.

Nie ma ona obecnie tak ważnej siły sprawczej w sprawy wewnętrzne, lepiej nie zwracać uwagi i robić swoje :)



#8 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 26 maj 2016 - 08:26

Wiem coś na temat broni.Sam co pewien czas chodzę na strzelnice postrzelać.Owszem uzyskanie zezwolenia jest możliwe i poważnie biorę to pod uwagę. Ale wiąże się to z pewną procedurą którą na pewno nie nazwał bym krótką i prostą.
  • Tomek88, coma i sierżant lubią to

#9 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 maj 2016 - 08:29

Jestem za. Niestety nic z tego nie będzie.
W Polsce panuje przekonanie , że jak broń będzie łatwiej dostępna to powystrzelamy się nawzajem!

Kolego, a po co nam broń, pytam poważnie. Argument, że "dla obrony", jest dla mnie słaby. Zgadzam się z kolejnymi opiniami, że wbrew demagogii dostęp do broni jest możliwy. Mam znajomych, którzy posiadają ja legalnie i regularnie z niej korzystają w ramach towarzystw strzeleckich. Ale to ludzie, którzy rozumieją odpowiedzialność wynikająca z dysponowania bronią i bałbym się gdyby któregoś dnia "zwykli Kowalscy" dostali taką możliwość. Mimo naszej walecznej natury, nie jesteśmy narodem, który posiada kulturę posiadania broni.
  • jacekp29 i psd27 lubią to

#10 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 26 maj 2016 - 08:35

A czemu ta "ktośka" się tak roześmiała mówiąc "...każdy obywatel bezpieczny dla drugiego..."? 



#11 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 08:38

Kwestia tutaj raczej systematycznego wypleniania z naszego życia mentalności homo-sowiektikus, a po co nam zakaz dostępu do broni? Naturalnie broń jest oczywistym przedmiotem posiadania człowieka rozumnego a to właśnie ciemne karty naszej historii spowodowały wprowadzenie zakazu używania i posiadania. Osobiście jestem przeciwnikiem ograniczania praw człowieka i czuję dyskomfort psychiczny jeśli ustawodawca traktuje mnie jako istotę, która zaraz po zakupie broni...no nie wiem odbędzie z nią stosunek a niezabezpieczona broń wypali? To wulgarny przykład, ale może właśnie w ten sposób trzeba to obrazować. Co dalej zakaz używania noży kuchennych?

Kulturę posiadania broni polacy mieli od stuleci a powrót do tej kultury będzie rzeczą naturalną dla naszego społeczeństwa.



#12 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 maj 2016 - 09:12

Kultura posiadania broni w Polsce miała się doskonale do początków XX w. , ja osobiście czułbym się bezpieczniej mając w domu legalnie kałacha na czarną chwilę lub jakiegoś Glocka w miejscu publicznym :) Chodzi mi o terrorystów bo ci prędzej czy później dadzą o sobie znać w naszym pierdziszewie.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 26 maj 2016 - 09:13


#13 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 maj 2016 - 09:18

Naturalnie broń jest oczywistym przedmiotem posiadania człowieka rozumnego a to właśnie ciemne karty naszej historii spowodowały wprowadzenie zakazu używania i posiadania. Osobiście jestem przeciwnikiem ograniczania praw człowieka i czuję dyskomfort psychiczny jeśli ustawodawca traktuje mnie jako istotę, która zaraz po zakupie broni...no nie wiem odbędzie z nią stosunek a niezabezpieczona broń wypali?

 

Tomku, nikt nie traktuje Ciebie jak idiotę. Zarówno poprzez zakaz posiadania broni, jaki i na przykład zakaz jazdy samochodem z dowolną prędkością. Poczucie potrzeby posiadania broni jest bardzo pierwotne. Dlatego też powinny i na szczęście obowiązują restykcje co do jej posiadania. Całe społeczeństwa mentalnie nie są gotowe na jej posiadanie. W momencie kiedy będa gotowe nie będzie istniało poczucie takiej potrzeby... 

 

Broń nie jest oczywistym przedmiotem posiadania człowieka rozumnego, skąd Ci to przyszło do głowy? Narzędzia służące do odbierania życia innej istocie "niezbędne" były w czasie kiedy człowiek z ich pomocą zdobywał pokarm, tysiace lat temu. Dziś nie potrzebujesz zdobywać pokarmu polując więc w jakim celu?

 

Broń w ogólnym rozumieniu służy do odbierania zdrowia i życia, ani to oczywiste ani naturalne. Mentalność znakomitej większości ludzi jest w moim przekonaniu na bardzo niskim poziomie, ludzie nie potrafią się uśmiechać na ulicy, odpowiedzieć - dzień dobry, nie potrafią a przede wszystkim nie chcą pomagać innym, są samolubni i egoistyczni. Działają zbiorowo na niekorzyść swoją i innych istot dookoła.

 

Przykro mi to mówić ale mentalność jest kształtowana poprzez programowanie umysłów głównie w mediach. Poczucie potrzeby posiadania broni wynika z kilku ułomości ludzkiej (prymitywnej jeszcze) natury ale nie jest żadnym rozwiązaniem, żadnych problemów, wręcz przeciwnie.



#14 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2016 - 09:21

Wiem coś na temat broni.Sam co pewien czas chodzę na strzelnice postrzelać.Owszem uzyskanie zezwolenia jest możliwe i poważnie biorę to pod uwagę. Ale wiąże się to z pewną procedurą którą na pewno nie nazwał bym krótką i prostą.


Tak się składa że procedura uzyskania pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich jest i prosta i łatwa.
  • blackabyss lubi to

#15 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 maj 2016 - 09:41

Tomku, nikt nie traktuje Ciebie jak idiotę. Zarówno poprzez zakaz posiadania broni, jaki i na przykład zakaz jazdy samochodem z dowolną prędkością. Poczucie potrzeby posiadania broni jest bardzo pierwotne. Dlatego też powinny i na szczęście obowiązują restykcje co do jej posiadania. Całe społeczeństwa mentalnie nie są gotowe na jej posiadanie. W momencie kiedy będa gotowe nie będzie istniało poczucie takiej potrzeby... 

 

Broń nie jest oczywistym przedmiotem posiadania człowieka rozumnego, skąd Ci to przyszło do głowy? Narzędzia służące do odbierania życia innej istocie "niezbędne" były w czasie kiedy człowiek z ich pomocą zdobywał pokarm, tysiace lat temu. Dziś nie potrzebujesz zdobywać pokarmu polując więc w jakim celu?

 

Broń w ogólnym rozumieniu służy do odbierania zdrowia i życia, ani to oczywiste ani naturalne. Mentalność znakomitej większości ludzi jest w moim przekonaniu na bardzo niskim poziomie, ludzie nie potrafią się uśmiechać na ulicy, odpowiedzieć - dzień dobry, nie potrafią a przede wszystkim nie chcą pomagać innym, są samolubni i egoistyczni. Działają zbiorowo na niekorzyść swoją i innych istot dookoła.

 

Przykro mi to mówić ale mentalność jest kształtowana poprzez programowanie umysłów głównie w mediach. Poczucie potrzeby posiadania broni wynika z kilku ułomości ludzkiej (prymitywnej jeszcze) natury ale nie jest żadnym rozwiązaniem, żadnych problemów, wręcz przeciwnie.

Bardzo ciekawy wywód, jednak jak on się ma do liberalizującej mentalnie i kulturowo się Europy versus reszta świata a w szczególności Stany Zjednoczone, kto tutaj ma rację ;)



#16 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 maj 2016 - 10:19

Nie mi mozstrzygać kto ma rację :) Problem leży nie tu gdzie go dostrzegamy. Dostrzegamy już skutki a nie przyczyny/zamiary. Europa nie jest gotowa na wypełnienie zobowiązań, dekretów i wspaniałomyślnych ustaw. Globalny plan który pod kilkoma widocznie podstępnymi pretekstami obejmuje nasz w tym udział się nie uda. Ponieważ to widać. W tym kraju ludzie nie są idiotami, może lekko sfrustrowani i zagubieni a w zasadzie przyciśnięci to jednak w obliczu decyzji podejmiemy tą właściwą.

 

Naciski są i będą zawsze, unikanie zagrożenia jest skuteczniejsze od konfrontacji - jak w jujutsu :)

 

Don't worry :)


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 26 maj 2016 - 10:23

  • Woytec lubi to

#17 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2016 - 11:01

Jest jeszcze druga strona medalu,a mianowicie czarny rynek ,który przy obecnym stanie rzeczy w Polsce jest niewielki jeśli chodzi o broń,nie chodzi mi tu o nabycie jej nielegalnie do obrony tylko w wiadomo jakim celu.Przy łatwiejszym dostępie i uruchomieniu produkcji dla ogółu społeczności,nielegalny obrót bronią,przy obecnym powiedzmy to bałaganie jaki panuje praktycznie we wszystkich sektorach naszego Państwa,zwrósł by bardzo szybko i na ''niekontrolowaną'' skalę.Niestety liczba przestępstw typu rozboje,kradzieże,włamania jest w naszej ojczyźnie bardzo duża i łatwo sobie wyobrazić co by się działo,jak by  tego typu środowiska miały ułatwiony dostęp do ''narzędzi''.



#18 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 maj 2016 - 11:07

(...).Niestety liczba przestępstw typu rozboje,kradzieże,włamania jest w naszej ojczyźnie bardzo duża i łatwo sobie wyobrazić co by się działo,jak by  tego typu środowiska miały ułatwiony dostęp do ''narzędzi''.

Ułatwiając dostęp do broni ryzykujemy tym, że osoby, które nie powinny mieć do niej dostępu - będą ja miały. Obok uczciwych i zasługujących na prawo do obrony obywateli.

Dziś uczciwy obywatel ma małe szanse na posiadanie broni. A nieuczciwy? Radzi sobie. I ma nieuprawnioną przewagę.

Do przemyślenia dla wszystkich przeciwników posiadania broni...



#19 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 26 maj 2016 - 11:10

Shaded nie jest posłem. Startowała z KORWiNa a oni nie weszli.
  • Guzu lubi to

#20 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 26 maj 2016 - 11:41

Zawsze sa dwie strony carskiego zlotego rubla, srebrnego dolara, blaszanego ojro 😏

Poki pokoj, wszystko to gadka szmatka, nie daj Boze wojna, bedzie za pozno na militarna edukacje. Nie tylko jestesmy rozbrojeni, przekonuje nas sie o koniecznosci oddawania spraw zwiazanych z naszym bezpieczenstwem roznym instytucjom, w tym zbiurokratyzowanym urzedom, w ktorych w przypadku konfliktu nie zostanie na stanowisku zywa dusza.

A juz kuriozalne sa wyroki skazujace ludzi, ktorzy bronili sie przed bandziorami. Zamiast orderu, kraty. Z takim zrozumieniem istoty problemu ze strony prokuratorow, sedziow czy ogolnie panstwa, strach po bron, chocby nie wiem jak legalna, siegac. Lepiej dac sie okrasc czy pobic.

Takie lewicowe 'nastaw drugi policzek' doskonale widoczne bylo po zamachach w ostatnim czasie. Terrorysci maja bron (legalna?), obywatelom zostawiono strach, lzy, bezsilnosc i...kwiaty 😐




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych