Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1335 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:38

Ja doszedłem do wniosku, że gdybym miał wybierać pomiędzy silnikiem dziobowym, a spalinowym to wybrałbym sam dziobowy.
To w jaki sposób zmienia się wędkowanie jest nie do opisania.

Rafał, ja pływam tylko na dziobówce w tym sezonie, zrezygnowałem z elektryka na pawęży. U mnie bez spalin jest. Ale tak, dziobówka to jest ogromne upgrade każdego pływadła. A jak sprawnie działa w sieci z ekranem,  to w ogóle miodek . 



#1162 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:43

Rafał, ja pływam tylko na dziobówce w tym sezonie, zrezygnowałem z elektryka na pawęży. U mnie bez spalin jest. Ale tak, dziobówka to jest ogromne upgrade każdego pływadła. A jak sprawnie działa w sieci z ekranem,  to w ogóle miodek .


A na jakiej łodzi i z jaką prędkością? 12V?
  • perch22 lubi to

#1163 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 sierpień 2021 - 08:14

Nie na łodzi a na pontonie 330, w strefie ciszy prędkość jest pojęciem względnym. ok 10% niższa niż z rufy tak jakoś mierzyłem - dla silnika Motorguide Xi3 GPS. 



#1164 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 26 sierpień 2021 - 08:33

Nie na łodzi a na pontonie 330, w strefie ciszy prędkość jest pojęciem względnym. ok 10% niższa niż z rufy tak jakoś mierzyłem - dla silnika Motorguide Xi3 GPS.

Potrzebuję mocny elektryk na rufę, pewnie 24v i zastanawiam się czy dziobówka by to ogarnęła. Skoro pływa wolniej, to pewnie prądu też więcej zużyje. 24V na tył + dziobówka zaczyna się robić dużo tego wszystkiego.

Użytkownik Tapirro edytował ten post 26 sierpień 2021 - 08:34


#1165 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 26 sierpień 2021 - 09:54

Potrzebuję mocny elektryk na rufę, pewnie 24v i zastanawiam się czy dziobówka by to ogarnęła. Skoro pływa wolniej, to pewnie prądu też więcej zużyje. 24V na tył + dziobówka zaczyna się robić dużo tego wszystkiego.

Dziobówki Motorguide są 12, 24 i 36V


Użytkownik golenia edytował ten post 26 sierpień 2021 - 09:54


#1166 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 26 sierpień 2021 - 09:54

<<edit>>

Sam pływam na 60 lifepo4 i w tej ( na zdięciu) konfiguracji naszej łodzi KFP 440, spokojnie wystarcza na dwa-trzy dni pływania i kotwiczenia, gdy jest wszystko odpowiednio dobrane, więc nie widzę powodu by wstawiać większy

Załączone pliki


Użytkownik mario edytował ten post 26 sierpień 2021 - 10:48


#1167 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:34

Witam zaczynając przygodę z własną łodzią miałem łòdeczkę 3,60m do tego honda 2,3kM i echo za 100$ z USA bez menu w języku Polskim,powiem szczerze że łowiłem więcej i większe ryby niż obecnie,pytanie dlaczego teraz jest gożej ,mamy łodzie po 4,5 m silniki minimum 20kM i ganiamy po wodzie z pełną mocą ,tak nie wyłamuję się bo po co z miejscówki na miejscówkę płynąć pół godziny jak można pięć minut ,fakt kiedyś wyprawa na ryby na trwała cały dzień ,teraz jadę na parę godzin i mamy to co mamy ,jak z 10 łodzi pomyka po wodzie do tego jakieś skutery i parę motorówek z bananem ,narciażem i ryba głupieje niema jej na głębinie,na górkach podwodnych ,blatach,spadkach praktycznie do września,w tym roku do Piero pod koniec sierpnia ,pojawiły się ławice drobnicy na wcześniej wymienionych miejscach i zaczął brać okoń na szczupaka poczekam do października.
Pozdrawiam.Ps to tylko moje odczucia.

Użytkownik perch22 edytował ten post 26 sierpień 2021 - 10:36

  • Krzysztof, nurek28 i Tapirro lubią to

#1168 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:37

Dziobówki Motorguide są 12, 24 i 36V

Wiem, muszę sobie to wszystko poukładać, bo to zmierza do łódki za 100tys. Zaczynam żałować, że kupiłem Sempera a nie np jakąś jednopłaszczową, nawet starą z dobrym kształtem, zrobić ją pod siebie, wstawić windę, wypasionego ektryka i się nie pieprzyć z cacuszkami. Cacuszko w przypadku Sempera w dużym cudzysłowiu.

 

<<edit>>


Użytkownik mario edytował ten post 26 sierpień 2021 - 10:48


#1169 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3527 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:47

Ile tematów jeszcze zamierzacie OBAJ zaśmiecać tymi niemerytorycznymi wpisami i wzajemnymi podjazdami?



#1170 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:50

Ile tematów jeszcze zamierzacie OBAJ zaśmiecać tymi niemerytorycznymi wpisami i wzajemnymi podjazdami?

Nie wiem. To zależy jak długo będzie mnie zaczepiał i pisał głupoty.

 

<<edit>>


Użytkownik mario edytował ten post 29 sierpień 2021 - 08:18


#1171 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 26 sierpień 2021 - 11:02

Witam zaczynając przygodę z własną łodzią miałem łòdeczkę 3,60m do tego honda 2,3kM i echo za 100$ z USA bez menu w języku Polskim,powiem szczerze że łowiłem więcej i większe ryby niż obecnie,pytanie dlaczego teraz jest gożej ,mamy łodzie po 4,5 m silniki minimum 20kM i ganiamy po wodzie z pełną mocą ,tak nie wyłamuję się bo po co z miejscówki na miejscówkę płynąć pół godziny jak można pięć minut ,fakt kiedyś wyprawa na ryby na trwała cały dzień ,teraz jadę na parę godzin i mamy to co mamy ,jak z 10 łodzi pomyka po wodzie do tego jakieś skutery i parę motorówek z bananem ,narciażem i ryba głupieje niema jej na głębinie,na górkach podwodnych ,blatach,spadkach praktycznie do września,w tym roku do Piero pod koniec sierpnia ,pojawiły się ławice drobnicy na wcześniej wymienionych miejscach i zaczął brać okoń na szczupaka poczekam do października.
Pozdrawiam.Ps to tylko moje odczucia.

To przestało już być wędkarstwem tylko polowaniem za wszelką cenę .Mój Tata uczył mnie czegoś innego .Rozumiem ,idziemy z postępem ale czy rzeczywiście w dobrą stronę? Moje pierwsze kroki w Szwecji to łowienie bez echa i efekty były większe jak teraz bo ryby były .Te wszystkie wynalazki pomagają w łowieniu ale też i w wyjałowieniu łowisk .Rybie  nie daje się praktycznie żadnych szans .



#1172 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 28 sierpień 2021 - 20:10

 

<<edit>>

 

Żeby nie było, że w wątku Semper nie pisze się o Semperach, to mam pytanie: wam też w Semperach, przy niewielkim zafalowaniu chlupie o dno? Wkurzające to jest.


Użytkownik mario edytował ten post 29 sierpień 2021 - 08:20


#1173 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 10:11

Panowie- w jaki sposób macie zamocowane fotele na bakiscie rufowej? Na takich podstawach jak w podłodze czy jakieś inne patenty?

#1174 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 11:45

U mnie fotel z Juli, zamontowany na klapie tylnej bakisty na podstawie obrotowej. Odległości tak dobrane, że można swobodnie obracać dookoła. Otwieranie bakisty tylko w położeniu fotela "siedzeniem do tyłu". 



#1175 OFFLINE   Sil

Sil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjabydgoszcz

Napisano 29 sierpień 2021 - 12:33

Tak czytam komentarze właścicieli łódek Semper i odnoszę wrażenie, że nie jest to zbyt udana konstrukcja, ktoś tam pisze ,że silnik 20km za ciężki , ktoś inny, że woda chlapie przy niewielkiej fali o dno a ktoś jeszcze inny, że przy przepływaniu przez kilwater można się przewrócić. Zamierzałem zmienić Łódź na nową ale jednak zostanę przy swojej pancernej Romanie bo tam tych problemów nie ma.

#1176 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 29 sierpień 2021 - 13:01

Nie wiem jak Semper 400 ale nie ma opcji aby moja 440tka się przewróciła. To bardzo stabilna łódź, czy przy przemieszczaniu się po pokładzie czy płynięciu. 400tka jest podobną konstrukcją i zakładam, że też ciężko byłoby ją przewrócić. Co do fal i chlapania. Tak chlapie, nie jest to łódź z wysokimi burtami więc płynąc na dużej fajni będziemy mokrzy. Piszę tu o Semperze 440, nie wiem jak w 400 ale lepiej napewno nie jest 😊 wady i zalety swojej łodzi opisałem wcześniej więc nie będę się powtarzał.

#1177 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 29 sierpień 2021 - 15:56

Tak czytam komentarze właścicieli łódek Semper i odnoszę wrażenie, że nie jest to zbyt udana konstrukcja, ktoś tam pisze ,że silnik 20km za ciężki , ktoś inny, że woda chlapie przy niewielkiej fali o dno a ktoś jeszcze inny, że przy przepływaniu przez kilwater można się przewrócić. Zamierzałem zmienić Łódź na nową ale jednak zostanę przy swojej pancernej Romanie bo tam tych problemów nie ma.


Moja 400 się nie przewróci, a chlapie do środka jak wejdą 3-4 osoby i płynie jak balia. Za to wydaje dźwięki pluskania o dno przy pomarszczonej wodzie - muszę stanąć na dziobie, wtedy nie. Jeśli dbasz o zdrowie, to kup inną łódź. Kupowanie sempera jest szkodliwe. Chyba, że stoi gotowy - wtedy obejrzyj go dokładnie, bo może być niechlujnie wykonany.

Użytkownik Tapirro edytował ten post 29 sierpień 2021 - 15:58

  • siarq i pawlo29 lubią to

#1178 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 02 wrzesień 2021 - 10:48


Z takimi tematami zapraszam na giełdę (dział: 'kupię')


Użytkownik mario edytował ten post 02 wrzesień 2021 - 14:42


#1179 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 03 wrzesień 2021 - 22:13

Pochwalę się, do przyszłego semperka 440 xt, wczoraj dotarł 25 km rumpel, rozrusznik.

Załączone pliki


Użytkownik Syriusz1982 edytował ten post 03 wrzesień 2021 - 22:13

  • malinabar lubi to

#1180 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 04 wrzesień 2021 - 00:19

pogratulowac...niech plywa i cieszy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych