Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1330 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 31 maj 2017 - 20:11

Pływałem na Semper 440xt z silnikiem yamaha 20 hp. Dwie osoby plus silnik dziobowy, akumulator, echo - prędkość 38 km/h. Jeśli dojdzie cały majdan wędkarski - torby skrzynki wędki itd to prędkość spada do 35 km/h.
Możenić ktoś poda jakieś informacje co do osiągów na swoim silniku.

Semper 440 xt Silnik Yamaha 25 km na dotarciu. Dwie osoby, silnik dziobowy ,dwa akumulatory,osprzet wedkarski silnik 2/3 mocy, wiatr około4m/s. Śruba seryjna  9 7/8  X 1 1 1/4-F Według echosondy Garmina 42km/h

Przed Yamaha podpielismy kolegi Suzuki 20km 4 takty. Na pełnej mocy 34km/h 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1-234.jpg   96,01 KB   44 Ilość pobrań

Użytkownik jac72 edytował ten post 31 maj 2017 - 20:27


#182 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 lipiec 2017 - 18:27

Na prośbę kolegi z forum nagrałem dwa filmy z opuszczania i podciągania kotwicy za pomocą windy kotwicznej TRAC (Deckboat 35 AutoDeploy).

Opuszczanie na 7.2m z wykorzystaniem funkcji AutoDeploy: https://youtu.be/1RvZM_M_5P0

Wciąganie kotwicy z 7.7m https://youtu.be/llXO2k10Xa0

 

Nie jest to super ciche urządzenie, ale komfort użytkowania jest spory. Nie muszę odchodzić od rufy, żeby podciągnąć kotwicę.

Wykorzystuję ją także zawsze przy wodowaniu łodzi - wypuszczam kotwicę na brzegu, zsuwam łódź z przyczepy, odprowadzam auto z przyczepą na parking a po powrocie za pomocą pilota dociągam łódź pod nogi..

W razie pytań - piszcie..

 

Mariusz



#183 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 lipiec 2017 - 16:53

Ciche nie jest. Ale silniki spalinowe czy 24v elektryki tez cichutko nie chodzą. Za to zero lin na pokładzie, platania , targania itp. Trzeba tylko uważać żeby luźnej liny nie zwijać, bo sie lubi splatac

#184 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 24 lipiec 2017 - 08:33

W piątek dojechał silnik dziobowy Haswing 55lbs z uchwytem na rufę. Dziś zrobię małą sesję jak działa. Zakup był spowodowany tym, że Haswing 2HP jest za szybki do płynięcia i obrzucania brzegu - minimalną prędkość mam 2,5kmph a dzięki dziobówce płynę 0,2kmph i mam sterowanie pilotem czyli nie muszę schylać się do rumpla itp. Jestem mega zadowolony po pierwszych testach na wodzie.

p.s. podobno 'na dniach' Haswing wypuszcza model 4HP !


Użytkownik MarMilo edytował ten post 24 lipiec 2017 - 08:33


#185 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 09:18

W piątek dojechał silnik dziobowy Haswing 55lbs z uchwytem na rufę. Dziś zrobię małą sesję jak działa. Zakup był spowodowany tym, że Haswing 2HP jest za szybki do płynięcia i obrzucania brzegu - minimalną prędkość mam 2,5kmph a dzięki dziobówce płynę 0,2kmph i mam sterowanie pilotem czyli nie muszę schylać się do rumpla itp. Jestem mega zadowolony po pierwszych testach na wodzie.

p.s. podobno 'na dniach' Haswing wypuszcza model 4HP !

 

Wziąłeś Caymana z GPS-em?


  • esox lucius lubi to

#186 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 24 lipiec 2017 - 09:41

Wziąłeś Caymana z GPS-em?

Bez GPS - ponieważ nie integruje się z Lowrance (mam echo Elite 5). Ten silnik jest mi potrzebny tylko i wyłącznie do płynięcia wzdłuż brzegu podczas spinningowania (cisza i prędkość).



#187 ONLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:32

Podpowiedzcie proszę z doświadczenia ile prądu, jaki akumulator i jak umieszczony  będę potrzebował w Sempercie 440XT przy takich urządzeniach:

wciągarka kotwicy, silnik manewrowy 55lbs, kolorowe echo 5", ładowanie telefonu (przynajmniej podtrzymanie). Mam do dyspozycji  w dobrym stanie akumulatory 65, 100 i 130ah, które bym chciał wykorzystać. 

Ładowanie z silnika jest, ale raczej nie robimy długich dystansów, więc za dużo prądu nie będzie ładowało. Łódka będzie stała cały czas na wodzie, więc jak braknie to trzeba będzie zabierać aku ewentualnie ładować z mariny. 



#188 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 24 lipiec 2017 - 16:03

Podpowiedzcie proszę z doświadczenia ile prądu, jaki akumulator i jak umieszczony  będę potrzebował w Sempercie 440XT przy takich urządzeniach:

wciągarka kotwicy, silnik manewrowy 55lbs, kolorowe echo 5", ładowanie telefonu (przynajmniej podtrzymanie). Mam do dyspozycji  w dobrym stanie akumulatory 65, 100 i 130ah, które bym chciał wykorzystać. 

Ładowanie z silnika jest, ale raczej nie robimy długich dystansów, więc za dużo prądu nie będzie ładowało. Łódka będzie stała cały czas na wodzie, więc jak braknie to trzeba będzie zabierać aku ewentualnie ładować z mariny. 

Uzywam dwóch akumulatorów, Do silnika dziobowego 100 ah (starcza przy całodziennym użytkowaniu na 2-3 dni w zalezności od wiatru i uciagu wody). Do pozostałych rzeczy czyli 2 gniazda ładowania, dwie echosondy 7 cali z z mocnymi przetwornikami,oświetlenie łódki 60 ah. ładowane ze spalinki



#189 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 lipiec 2017 - 18:48


p.s. podobno 'na dniach' Haswing wypuszcza model 4HP ![/quote]

Skąd te info.? Źródło jakies

#190 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:11

Podpowiedzcie proszę z doświadczenia ile prądu, jaki akumulator i jak umieszczony  będę potrzebował w Sempercie 440XT przy takich urządzeniach:

wciągarka kotwicy, silnik manewrowy 55lbs, kolorowe echo 5", ładowanie telefonu (przynajmniej podtrzymanie). Mam do dyspozycji  w dobrym stanie akumulatory 65, 100 i 130ah, które bym chciał wykorzystać. 

Ładowanie z silnika jest, ale raczej nie robimy długich dystansów, więc za dużo prądu nie będzie ładowało. Łódka będzie stała cały czas na wodzie, więc jak braknie to trzeba będzie zabierać aku ewentualnie ładować z mariny. 

Im większy tym lepszy - 130Ah na dziób to nawet pomoże w uzyskaniu lepszych parametrów pływania (przeciwaga dla obciążenia tyłu).



#191 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:14

p.s. podobno 'na dniach' Haswing wypuszcza model 4HP ![/quote]

Skąd te info.? Źródło jakies

Ze sklepu Wodomania, kupowałem w czwartek dziobowy i chwilę pogadaliśmy.

BTW. Pękło mi mocowanie Haswinga 2HP (http://www.mc-sklep....-2hp-p-841.html) - wczoraj to zauważyłem :( Wygląda jakby nie wytrzymało w trakcie gdy robiłem testy poboru prądu płynąc tyłem na max. Będę reklamował (niestety silnik trafi do firmy mc, bo to jedyny serwis Haswinga na PL)..



#192 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:18

Na prośbę kolegów wrzucam fotki pokładu słonecznego w wykonaniu Sempera:

 

20170725_122402_small.jpg

20170725_122407_small.jpg

20170725_122420_small.jpg

20170725_122437_small.jpg

20170725_122544_small.jpg

20170725_122549_small.jpg

20170725_123348_small.jpg


  • sajdol1 lubi to

#193 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 lipiec 2017 - 15:00

A możesz spodnią stronę. Nie ugina się?



#194 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 lipiec 2017 - 15:53

A możesz spodnią stronę. Nie ugina się?

Na przedostanim zdjęciu jest spód. Nie ugina się pod dwoma osobami  (dorosły + dziecko) - 120kg łącznie. Sklejka jest ładnie sprofilowana, bardzo dobrze spasowana do kształtów burt. Tapicerka ma rzepy i napy, ale ich nie mocuję (szczególnie nie chcę tego robić na pokrywie bakisty). Po ułożeniu materacy wzajemnie się rozprężają i nic nie lata po pokładzie - może przy prędkościach osiąganych na spalinie coś odfrunie, ale chwilowo mnie to nie dotyczy.



#195 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 lipiec 2017 - 15:58

W moim przypadku to 1,2 osoby, ale OK. Ciekawe jak się zachowa jak stanie dwóch dorosłych. Gruba ta sklejka?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • Piotrek Milupa lubi to

#196 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 26 lipiec 2017 - 08:27

Na większości bass boat-ów pokładem jest sklejka, a na nią idzie wykładzina. Ważny jest stelaż pod nią, nic się nie ugina.

#197 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 lipiec 2017 - 08:54

Na większości bass boat-ów pokładem jest sklejka, a na nią idzie wykładzina. Ważny jest stelaż pod nią, nic się nie ugina.

Właśnie dlatego pytałem, jak wygląda pod spodem. Czy są jakieś wzmocnienia czy nie.



#198 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 18 sierpień 2017 - 11:28

Ta sklejka się ugina. Nie czuje się pewnie stojąc na niej (ok. 97kg). Gdy siedzi na niej osoba dorosła płynąc w ślizgu po falach, gnie się i skrzypi , ale.....

Mariusz @MarMilo wpadł na fajny pomysł. Na środku pod pokładem jest gniazdo na fotel. Trzebaby dopasować rurę z mocowaniem, np. jakąś  nogę od stołu z castoramy itp. i powinno być dobrze.



#199 ONLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 11:58

Semper 440 xt Silnik Yamaha 25 km na dotarciu. Dwie osoby, silnik dziobowy ,dwa akumulatory,osprzet wedkarski silnik 2/3 mocy, wiatr około4m/s. Śruba seryjna  9 7/8  X 1 1 1/4-F Według echosondy Garmina 42km/h

Przed Yamaha podpielismy kolegi Suzuki 20km 4 takty. Na pełnej mocy 34km/h 

U mnie 440XT też po testach. 15KM 4t na dotarciu, po 2mth pływania, więc ostrożnie na 75-80% momentami, z silnikiem elektrycznym, wyciągarką na dziobie, kotwicą 14kg, akumulatorem 130ah, jedną osobą z tobołami, sięga 34km/h, co ciekawe przy dwóch dorosłych jest to samo.



#200 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:06

Prościej by było dokręcić od spodu - ze dwa legary w poprzek. Z tą rurką może się nie udać, nie wiem jakie jest gniazdo, ale moim zdaniem może się uszkodzić przy normalnej rurze, bo te oryginalne zazwyczaj trzymają się rozporowo - zmiana średnicy na końcówce.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • sajdol1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych