Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 04 grudzień 2016 - 20:36

Witam

Wkrótce będę konfigurował łódeczkę Semper 440 xt. Mam pytanie do właścicieli tej łódeczki. Jakie doposażenie wybraliście lub teraz z przebiegu czasu co Waszym zdaniem warto by było jeszcze mieć.



#62 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:16

Najlepiej sam przemyśl co będziesz potrzebował...
Ja brałem większość z dodatków a i tak wymyśliłem sobie coś co z biegiem czasu wydawało mi się przydatne/lepsze.


To jest tak jak z całą resztą w wędkarskim świecie...
Wymienisz coś na lepsze i tak będzie przez sezon lub dwa... potem znów się szuka lepszych ideałów lub coś poprawia 😀 i tak w nieskończoność 😉 tak naprawdę tylko budżet jest naszym ogranicznikiem.
  • @Brig lubi to

#63 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:25

Najlepiej sam przemyśl co będziesz potrzebował...
Ja brałem większość z dodatków a i tak wymyśliłem sobie coś co z biegiem czasu wydawało mi się przydatne/lepsze.


To jest tak jak z całą resztą w wędkarskim świecie...
Wymienisz coś na lepsze i tak będzie przez sezon lub dwa... potem znów się szuka lepszych ideałów lub coś poprawia i tak w nieskończoność tak naprawdę tylko budżet jest naszym ogranicznikiJeśli

Jeśli to nie tajemnica to może zdradzisz Dawid swoje ulepszenia które zastosowałeś



#64 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 05 grudzień 2016 - 09:13

Ulepszenia względem lepszej kondycji przechowywanych ryb... na zawodach głównie.

Zastosowanie włącznika czasowego pompy z napowietrzaniem. Odpływ wody z bakisty również pompą- rurka która jest oryginalnie zawsze zapomniałem założyć a dodatkowo więcej wody zostawało w bakiście.

To spowodowało robienie nowych otworów jak i rozmieszczenie przełączników na panelu.

Dodatkowo zamontowałem woltomierz - gdyż najwięcej pływam na silniku elektrycznym.

Mocowanie uchwytu do pagaja x2.

Pantograf do silnika pomocniczego okazał się za "gruby" do mojego silnika elektrycznego co wymagało też przeróbki...

Mam instalację 12v oraz 24v i miałem 1 akumulator w tylnej bakiście i 1 w przedniej a stwierdziłem, że wolę dwa z przodu i dokładałem 1 przewód.

Na tą chwilę chyba tyle...


  • jac72 lubi to

#65 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 13:12

@karbusd jaki silnik elektryczny stosujesz, jakie prędkości i przebiegi na aku? I jakie pojemności? Dzięki :)



#66 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:43

Ulepszenia względem lepszej kondycji przechowywanych ryb... na zawodach głównie.

Zastosowanie włącznika czasowego pompy z napowietrzaniem. Odpływ wody z bakisty również pompą- rurka która jest oryginalnie zawsze zapomniałem założyć a dodatkowo więcej wody zostawało w bakiście.

To spowodowało robienie nowych otworów jak i rozmieszczenie przełączników na panelu.

Dodatkowo zamontowałem woltomierz - gdyż najwięcej pływam na silniku elektrycznym.

Mocowanie uchwytu do pagaja x2.

Pantograf do silnika pomocniczego okazał się za "gruby" do mojego silnika elektrycznego co wymagało też przeróbki...

Mam instalację 12v oraz 24v i miałem 1 akumulator w tylnej bakiście i 1 w przedniej a stwierdziłem, że wolę dwa z przodu i dokładałem 1 przewód.

Na tą chwilę chyba tyle...

 

Cześć Karbusd,

 

Pantograf do silnika pomocniczego okazał się za "gruby" do mojego silnika elektrycznego co wymagało też przeróbki... Powiedz czy szlifowałeś ten pantograf? Ja mam ten sam problem jest za gruby i silnik się nie mieści :(.



#67 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 05 grudzień 2016 - 18:00

Nie... wyciąłem całą rant łódki na szerokość płyty do przykręcania silnika razem z gumą odbojową.
To zgrubienie które było przykręcone ścieniowałem pod kątem aby silnik patrzył prosto.
Zakończenia listwy odbojowej załatwiłem drugie i tak to wygląda.
Mogę jutro ewentualnie zrobić zdjęcie i dodać, ale myślę że każdy wie oco chodzi.

#68 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2016 - 20:57

Nie... wyciąłem całą rant łódki na szerokość płyty do przykręcania silnika razem z gumą odbojową.
To zgrubienie które było przykręcone ścieniowałem pod kątem aby silnik patrzył prosto.
Zakończenia listwy odbojowej załatwiłem drugie i tak to wygląda.
Mogę jutro ewentualnie zrobić zdjęcie i dodać, ale myślę że każdy wie oco chodzi.


Cyknij foty jak mozesz,chciałbym to zobaczyć. Też przymierzam sie do przerobienia tego ustrojstwa😁😁😁😁

#69 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:40

@karbusd jaki silnik elektryczny stosujesz, jakie prędkości i przebiegi na aku? I jakie pojemności? Dzięki :)

Silnik 2HP, prędkość w sprzyjających warunkach to blisko 8km/h a z reguły ponad 7. Pływania na dwóch akumulator 110ah to około 2 do max 2,5 godziny.


  • Maciek. lubi to

#70 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 22 marzec 2017 - 09:27

Obiecane fotki - wyciętego rantu łódki. Zabezpieczone listwy zaślepkami identycznymi jak oryginalne żeby ładnie pasowało.

Załączony plik  20170318_114927.jpg   20,96 KB   71 Ilość pobrańZałączony plik  20170318_115037.jpg   37,32 KB   73 Ilość pobrań



#71 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 kwiecień 2017 - 17:18

Cześć Marmilo,
W bakiscie na pewno nie zmieści sie wyciągarka taka jaką ma Rafał Mleczak.
Co do informacji o samej wyciągarce pisz na Facebook może uda się skontaktować.

Odebrałem wreszcie Sempera :) Na dziobie mam zamontowaną wyciągarkę Trac, o którą pytałem. Zajmuje ona miejsce dedykowane małej bakiście.

Ponieważ pogoda jest jaka jest to od dnia zakupu łódź stoi w garażu i pojedzie na mazury dopiero na majówkę.

Dopracowuję sobie teraz elektrykę. Dzięki wymianie maili z kolegami pozamawiałem trochę zabawek oraz baaardzo rozbudowałem całą elektrykę (dlatego nie chciałem by producent montował swój wyłącznik prądu i przełączniki).

Jeśli macie jakieś pytania - postaram się odpowiedzieć. 

Sesję zdjęciową zrobię po wyciągnięciu sprzętu na świeże powietrze.

Jestem z Piaseczna - jeśli ktoś chce zobaczyć/"popukać w burty" nie widzę problemu pod warunkiem, że będę miał chwilę czasu.

 

Mariusz

pytanie 1: Przyczepa Cymerman ma na wyciągarce linkę stalową - czy to dobry pomysł czy lepiej wymienić ją na pas ?

pytanie 2: Czy któryś z użytkowników ma pomysł na zaślepkę do nogi fotela obrotowego, gdy nie jest zajęte ? Wygląda na to, że będą się tam zbierały wszystkie syfy z pokładu. Zaślepka załatwiłaby sprawę - średnica otworu jest ok. 43mm

pytanie 3: Czy posiadacie i jaką wykładzinę pokładu ? Nie zamówiłem razem z łodzią a po drugie 450PLN za kawałek polipropylenu to sporo. Myślałem nad sztuczną trawą (http://allegro.pl/wy...6767353434.html) po pływaniu można ją szybko przelecieć karcherem i na rano będzie czysta i sucha ?


Użytkownik MarMilo edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 17:39

  • sajdol1 i Dano. lubią to

#72 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 21 kwiecień 2017 - 18:17

Hej. Mam jedno rozwiązanie:
Gdy wyjmuję fotel z rurką, wkładam w to miejsce wałeczek z plastiku. Jest odpowiednio podtoczony abym mógł go łatwo wyjąć.
Mam linkę stalową, jest ok., po zimie troszkę rdzą zaszła, poza tym gitara.
Wykładziny nie mam bo mam w podłodzę bakistę.

Użytkownik chojny83 edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 18:22


#73 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 kwiecień 2017 - 18:29

Dzięki za odpowiedź. Czyli pozostaje samoróbka do zatkania otworów na fotele.

W temacie linki bardziej interesowało mnie czy do transportu jest lepsza linka czy taśma - chodzi o ew. naprężenia w czasie zasuwania na ryby :)

 

Też mam odpływ (chyba każdy go ma), ale chcę uniknąć zniszczenia było nie było ładnej podłogi piachem z buciorów :) Więc raczej wrzucę taką sztuczną trawę.

Mariusz



#74 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 21 kwiecień 2017 - 18:45

Jak transportuję łódź to ona jest na sztywno tylko na pasach. Mam dwa, jeden któtki z przodu, drugi długi z tyłu. Gdy naciągnę pasy, linkę stalową popuszczam aby nie zepsuć zembatki.

#75 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:25

 

pytanie 3: Czy posiadacie i jaką wykładzinę pokładu ? Nie zamówiłem razem z łodzią a po drugie 450PLN za kawałek polipropylenu to sporo. Myślałem nad sztuczną trawą (http://allegro.pl/wy...6767353434.html) po pływaniu można ją szybko przelecieć karcherem i na rano będzie czysta i sucha ?

Posiadam taką gumę , i szczerze polecam

 

http://allegro.pl/ma...ars_rule_id=201


  • sajdol1 i mathew.stepnicki lubią to

#76 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:45

Też mam tę gume . U mnie 4 lata i zero zastrzeżeń.

#77 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:58

Posiadam taką gumę , i szczerze polecam

 

http://allegro.pl/ma...ars_rule_id=201

Czy nie śmierdzi gumową wycieraczką w czasie upałów ? 

Wczoraj spędziłem parę godzin na zabawie z elektryką - projekt zbliża się ku końcowi. W czwartek będę kończył i mam nadzieję, że od piątku znajdzie się chwila na wodowanie i pierwsze testy na wodzie z Haswingiem 2HP.

Czekam jeszcze na pokład słoneczny - pytanie do posiadaczy tej łodzi - czy ktoś z Was kupował tą opcję od producenta ? Prośba o informację jak to wygląda (zdjęcia) jak jest wykonana tapicerka itp..

 

Mariusz


Użytkownik MarMilo edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 10:59

  • Tusiorro lubi to

#78 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 kwiecień 2017 - 11:51

Co do wykładziny to nie wydziela żadnych nieprzyjemnych  zapachów ( bez względu na pogodę).


Użytkownik piernik edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 11:52

  • Michal86GDA lubi to

#79 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:42

Czy nie śmierdzi gumową wycieraczką w czasie upałów ? 

 

Nie , nie absolutnie ''bezwonna'' ta guma .... też się obawiałem ale jest wszystko Ok



#80 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:45

Nie , nie absolutnie ''bezwonna'' ta guma .... też się obawiałem ale jest wszystko Ok

Dziękuję za poradę - kupiłem tą samą gumę - czekam na dostawę..

 

Kolejne pytanie - czy linka stalowa o długości 2mb wystarczy by przycumować łódź równolegle do pomostu za pomocą ucha cumowniczego na dziobie ? Macie jakieś sprawdzone linki do 'zabezpieczenia' łodzi przed odjazdem jeśli pójdziecie na 30 minut poza marinę ? Psa nie mam i nie kupię w tym celu :)

 

Mariusz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych