Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prędkość łodzi pokazywana przez GPS echosondy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2016 - 07:51

GPS w mojej echosondzie pokazuje prędkość np. 5,6km/h i za moment 6,2km/h, po czym 6,4 a następnie np.5,8km/h.

Zmiana na ekranie wyskakuje np. co sekundę. Która prędkość wg Was jest najbardziej wiarygodna?

 



#2 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 maj 2016 - 08:06

Jest dosyć powszechna przypadłość GPSów instalowanych w echosondach. Zwykle zanika przy prędkościach wyższych niż 10/15 km/h. Spowodowana jest jakością zastosowanej anteny. Po zastosowaniu bardziej precyzyjnej anteny zewnętrznej ( nie chodzi o to, że ma to być antena  zewnętrzna tylko o to żeby to był precyzyjny model anteny. np AS GRP zamiast AS GR50) problem ten z zasady nie występuje lub występuje jedynie w zakresie bardzo małych prędkości, np 1/2 km/h. 


  • Piotrek Milupa lubi to

#3 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2016 - 11:37

Problemem może być również oprogramowanie.
W humminbird 788 miałem podobną sytuację, po zmianie softu problem zginął.

#4 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2016 - 15:49

Problemem może być również oprogramowanie.
W humminbird 788 miałem podobną sytuację, po zmianie softu problem zginął.

Również mam humminbirda 788.

Mógłbyś mi przybliżyć problem z tym oprogramowaniem? Jestem gościem "starej daty" i niezbyt bystry jeżeli chodzi o informatykę, jeżeli to tak można nazwać. Pewnie poproszę wnuczka o pomoc, ale muszę mu cokolwiek naświetlić problem.



#5 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2016 - 16:01

Również mam humminbirda 788.

Mógłbyś mi przybliżyć problem z tym oprogramowaniem? Jestem gościem "starej daty" i niezbyt bystry jeżeli chodzi o informatykę, jeżeli to tak można nazwać. Pewnie poproszę wnuczka o pomoc, ale muszę mu cokolwiek naświetlić problem.

Zachciało mi się aktualizacji i po tym wystąpił problem, wczesniej było ok. 
Jak jest wszystko dobrze to lepiej nic nie dotykać.
Poza tym jesli nasze urządzenie jest zza wielkiej wody to po aktualizcji możemy mieć problem z językiem i miarami.
Pozdrawiam



#6 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2016 - 16:05

Humminbird został zakupiony od polskiego dystrybutora.  Czyli jeżeli wgram aktualizację, to chyba nic nie spaskudzę.

 

PS. Może wiesz skąd ściagnąć  instrukcję obsługi do 788? Na stronie Normarku są instrukcje, ale nie do konkretnego Hamminbirda 788. Czyli są podobne, a to nie jest to samo.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 29 maj 2016 - 16:08


#7 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 maj 2016 - 16:48

Instrukcja od modelu 798 będzie obejmowała wszystko co jest w instrukcji od modelu 788.

Wgrywając aktualizację nic nie spaskudzisz.



#8 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2016 - 19:45

Instrukcja od modelu 798 będzie obejmowała wszystko co jest w instrukcji od modelu 788.

Wgrywając aktualizację nic nie spaskudzisz.

Tak samo przemiły Kolego można powiedzieć o instrukcji dotyczącej serii 600.

Wszystko na pierwszy rzut oka to samo. Jednak jak już zabierasz się do ustawiania echosondy wg instrukcji 798 lub serii 600 to okazuje się, że ani jedna ani druga nie pasuje do 788.



#9 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 maj 2016 - 20:58

Akurat robiłem tłumaczenie do modeli 798, 788, 778 i wielu innych i proszę mi wierzyć, że w oryginalnej instrukcji jest tak jak napisałem. 



#10 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2016 - 22:24

Akurat robiłem tłumaczenie do modeli 798, 788, 778 i wielu innych i proszę mi wierzyć, że w oryginalnej instrukcji jest tak jak napisałem. 

To widocznie dla mnie przytrafiła się echosonda 788 z innym menu, z innymi stożkami, .........., albo Normark zamieszcza nie oryginalne instrukcje.

Mam wydrukowane instrukcje do 798 i serii 600 ze strony Normarku i jakoś nie pokrywa mi się to z menu echosondy którą posiadam :(

Przykład z menu (podaję z pamięci)788. Wybór wiązki sonaru: 200-455kHz to  wiadomo o co chodzi, chociaż nie ma o tym słowa w instrukcji do 798, ani 600.  Ale już np.: szybkość  obrazowania 455 lub 800kHz  Co to za parametr? Proszę mi wskazać gdzie na ten temat przeczytam w instrukcji do 798? Następny kwiatek z menu polskiego 788: Switch Fire. Gdzie o tym przeczytam w 798?

Jeżeli na pudełku z echosondą Normark podaje, że instrukcja jest do pobrania z ich strony, a tam tej instrukcji nie ma i jestem odsyłany do instrukcji innej echosondy, bo to niby to samo, to jest to świństwo. Nie jestem młodym człowiekiem i może ciut większy mam problem z obsługą echosondy niż większość z Was. Dlatego dla mnie takie to ważne, aby posiadać właściwą instrukcję obsługi.



#11 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 maj 2016 - 07:02

No kolego, ale to jest w takim razie Humminbird 788 HD DI a to już zupełnie inna bajka. A nie było o tym ani słówka. A co do odsyłania do innej instrukcji przez sprzedawcę/dystrybutora (a takim jest Normark) to poznaj swoje prawa konsumenta. 

Switch Fire jest opisany na 136 stronie oryginalnej instrukcji od 798


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 30 maj 2016 - 07:13


#12 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 maj 2016 - 09:12

Ja mam dostęp do instrukcji zamieszczanych na stronie Normarku.

Instrukcja do 798 ma 94 strony.

Wykonałem telefon do Normarku. Gość bardzo zdenerwował się moimi pytaniami. Switch Fire to nazwa własna i tego nie tłumaczą podobno. Mają oddzwonić. Ja ze swojej strony sprawę doprowadzę do końca.



#13 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 maj 2016 - 10:04

Wiadomo, że jest to nazwa własna ale chodzi o przetłumaczenie zasady działania funkcji a to w oryginalnej instrukcji jest.



#14 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 maj 2016 - 12:03

Switch Fire. Z tego co się zorientowałem, to chodzi tutaj o moc sygnału. To był przykład na to, że instrukcja ma być do konkretnego modelu.

Wiem że 788ci HD DI ma 4 stożki. 16, 25, 45, 75 stopni. 4 stożki, a trzy częstotliwości-200, 455, 800 kHz. Częstotliwość 455kHz tworzy stożek 16 i 75 stopni. Ustawia się to w tym samie trybie pracy, czyli sonar.  Kiedy więc mam 16, a kiedy 75 stopni?

Po rozmowie telefonicznej okazuje się, ze Normark nie wie czy handluje, tzn. nie znają nawet parametrów tej echosondy. Zarzucono mi, ze kupiłem echosondę, której nie mają w swojej ofercie od dwóch lat i śmiem żądać instrukcji obsługi do tej echosondy.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 30 maj 2016 - 12:30


#15 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 maj 2016 - 15:54

Nie masz czterech stożków, masz dwa stożki i dwie wiązki "płaskie" coś w rodzaju wachlarza.



#16 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 maj 2016 - 17:42

Na pewno mam 4 częstotliwości. Na chwilę obecną już wiem z oryginalnej instrukcji obsługi, że dwie częstotliwości- 200 i 455kHz obsługują tradycyjny sonar i dwie 455 i 800kHz są do obsługi down imaging. Dobrze napisana przez producenta sama specyfikacja jak widać jest lepsza od tłumaczeń wykonywanych przez importera, tzn. przez fachowców z Normarku.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych